Tipy na rodinnou dovolenou

Zima se sice pomalu vrací, ale já už myslím na letní dovolenou....alespoň co se výběru místa týká. Tak mě napadlo, že na ZH jsou lidi z celé naši republiky (aj z blízkeho zahraničia), a někdo by mi mohl dát konkrétní tip třeba na místo v okolí jeho bydliště, či z vlastní zkušenosti....A co bych si tak představoval?
- Cestujeme vlakem, takže nutná vlaková dostupnost nejen na cestu tam, ale i na cesty po okolí (2-3 km pěší vzdálenost není na závadu)
- Pokud možno levné ubytování pro 5-ti člennou rodinu (bohatě stačí i 4 lůžkové chatky)- slouží pouze k přespávání, jinak jsme furt někde v luftě (zatím se nám nejvíc osvědčily chatky v autokempech, ale už jsme třeba bydleli i na bývalé faře)
- zajímavé okolí - příroda, památky (hlavně hrady vítány), koupaliště, ale třeba i zajímavá města ...

Zatím jsme takto poznali Blanensko, Znojemsko a Olomoucko...lákají nás Jižní Čechy, ale taky třeba Praha, Kutná Hora ... cokoli...
Měl by někdo konkrétní zkušenost, tip či radu?
Díky.
20.1.2011 13:56:30

...
díky za tipy...studuju, pátrám...

zajímavé je, že do Mikulova to trvá vlakem stejně jako do Berouna...

Pasohlávky vypadají taky pěkně, ale doprava je tam pro mně fakt dost komplikovaná...

20.1.2011 19:09:36

Elenistar
a nějaké město, kolem kterého se vyskytuješ ?

20.1.2011 19:20:53

The Hammer
Rumburk, Varnsdorf
Jestli rádi na kolech, tak je to tam dokonalé. Příroda parádní, skály a tak. V Rumburku nejsevernější Loreta v Evropě a tak. Je tam to spousta. :)ALe je to asi fakt daleko. :) ALe říkám, kdyby ste se tam mihli (a nemyslím jenom Hammera, ale kdokoli) tak dejte vědět. :)

20.1.2011 19:57:16

Rrruumburrrk
řřřekni rrrumburrrk .... rrrumburrrk....no jó, vždyť my oba rrráčkujeme jako vejce vejci
:) nezapomenutelná scéna z Cimrmana :)

ale dálka je to opravdu festovní :(

20.1.2011 20:40:56

hammer
neříkám, že ne... zvlášť pro tebe. Jinak je to ten RRRumburk. Jezděj tam každej rok. Takže se jednou za rok podívm na cimrmany a nemusím stát dvanáct hodin před divadlem. :)

20.1.2011 20:43:56

rbx

Sodovka
vykopavky? Tak v dobe pred napustenim novomlynskych nadrzi jsem byl u tety na prazdninach a ona zrovna delala na vykopavkach v Musovskem kostele, takze jsem se take ucastnil. Zvlastni to tenkrat bylo, vybydlene baraky presidlenych lidi, pusto a prazdno a mezitim vsude dozravalo divoke vino.

20.1.2011 21:11:33

PJ

Berounsko? (ad rbx 20.1.2011 14:40:37)
Kozel a Radyně že jsou na Berounsku? Dyť na Radyni koukám skoro z vokna, a to jsem plzeňák jak poleno ;-) Že ty si, Trautnberku, zase rozšiřuješ svůj revír? ;-)

Ale jinak souhlas, je to příjemná krajina... ale já mám přeci jen raději západní Čechy.... i když tam dohromady krom různých ruso/sudetsko/arabských lázní není nic moc k vidění :o)

21.1.2011 19:22:29

rbx

PJ
no, mas pravdu, ale vse je dostupne na celodenni vylet uplne bez problemu. Zalezi kde budou bydlet. My jsme nedavno objevili jeden super autokemp zanoreny v lesich pod hradem Krakovcem, kde se natacel film At ziji duchove. Vesnicka Krakovec je nadherna, je vlastne cela na skale. Jen doufam, ze v tom autokempu zmeni obsluhu a majitele, to je jedina vada na krase.

21.1.2011 20:01:46 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Hammer
Tak jsme o vikendu byli na vylete kolem Srbska, vlakem tam, vlakem zpet, lokalita Bubovicke vodopady. Divil jsem se, co mam par kilometru od baraku. A taky jsme nedavno zjistovali moznosti pro nejakou vetsi akci a byli jsme v kempu v Zadni Trebani, ktery je asi 400 m od nadrazi, na ostrove u Berounky, coz by pro vas mohl byt celkem dobry vychozi bod. Melo by to tu vyhodu, ze bys hry nemusel tahat s sebou :-)

23.1.2011 22:47:34

rbx
Moc diky za info....musím konstatovat, že Berounsko je momentálně velice vážně zvažováno :)
Především díky záplavě hradů v čele s Karlštejnem, pak blízkost Prahy, ze které bychom taky rádi něco viděli, třeba Pražský hrad a Tomovy hry :)
Dostupnost vlakem taky není vůbec špatná. Na tu Zadní Třebaň jsem se podíval a vypadá moc hezky, i cenově pro nás přijatelně...a navíc to jejich motto na stránkách obce: Na tý stráni nad Třebaní, tam je krásný milování...
jen nesmí hrozit záplavy.....

24.1.2011 06:55:02

Jizni Cechy
My byli pred par lety celkem spokojeni v Drachove - http://www.ceskapohoda.cz/jizni-cechy-penziony/penzion-drachov/index.html. Vlak tam jede, vylety se daji podnikat po prirode i po pamatkach (Hluboka, Trebon, Tabor,...) Akorat teda ve srovnani s chatkou v kempu to holt uz neni levne ubytovani.

27.1.2011 16:48:36

Oase Praha
Minulý rok jsme navštívili s rodinou tento kemp. Super zážitky je to pár kiláčků od Prahy,takže možnost různých výletů. Mohu jen doporučit http://www.topcamping.cz ceny jsou přijatelné vzhledem k tomu jak to v kempu vypadá.

30.3.2011 13:53:31

Berounsko
Ve zde vyhlášeném výběrovém řízení :) na letošní dovolenou nakonec vyhráli Sydovi medvědi :) a okolí...konkrétně máme zamluvenou chatku v kempu Ostrov v Zadní Třebani...vypadá moc hezky (i cenově), stihli jsme to ale tak tak, poslední volná chatka v daném termínu. Takže Karlštejn, Žebrák,Točník, Koněpruské jeskyně i Dračí sluj se mají na co těšit :) a my doufám taktéž :)))

6.4.2011 22:27:13

rbx

The Hammer
tak to me tesi, zrovna vcera jsem tam byl se synkem na cviceni a vzpomnel jsem si na vas. Na vlak to jsou asi 3 minuty chuze, takze mobilni budete urcite a ja se na vas urcite prijedu kouknout a privezu nejake hry na zahrani :-)

6.4.2011 23:20:58

rbx
už se těšíme :)))
Právě perfektní vlaková dostupnost na všechny strany, včetně Prahy a spousta zajímavého okolí a velmi příznivá cena jsou okolnosti, které rozhodly. Rovněž tak velmi přívětivé, milé a vstřícné jednání paní z kempu mě velmi potěšilo, takže máme vyhlídky na opravdu krásnou dovolenou. Myslím, že největším problémem bude její délka, týden bude proklatě málo....

7.4.2011 06:37:23

Pohoda v Českém ráji
http://www.duocamp.cz/ pro ty co rádi lezou, kolujou, geocaching taky uou atd. Okraj Českého ráje. Pohoda,klídek....

26.6.2011 19:58:21

Pohoda....
Asafra, Až teď jsem to dočetl celé. Vlak mínus. Pouze bus ... hrady,koupání,památky plus..

26.6.2011 20:01:13

rbx

The Hammer
Na kdy mate zamluveny ten kemp v Trebani? Rad bych si podle vas trosku rozplanoval prazdniny :-)

9.7.2011 14:20:57

to all:
Sice je to s křížkem po funusu, ale třeba si to někdo vezme jako TIP na příští rok. Byli jsme s dětmi na Šiklově mlýně. Jelikož jsem tam byl po 4 letech, dost se toho změnilo. Takže jsem celkem čučel, jak se to v areálu rozjelo. Nabízí tam ubytování ve stanu či karavanu, nebo také v chatkách. Areál velký s veškerým zázemím. K tomu jsou tam k dispozici veškeré dostupné atrakce. Bohužel se za všechno platí. Je tam i přírodní koupaliště, ale tohle nic moc. Na osvěžení to stačí, ale chodit tam každý den, "ee".
Včera sem se vrátil ještě z jejich Strašidelného zámku a Krokodýlího parku, který je v Dolní Rožínce - je to hned vedle. Jelikož já to mám z domu 1,5 hod. cesty jedu tam na otočku. Vcelku zajímavé, nicméně to bylo tak na půl dne a to bych se ještě přemáhal. Dětem se to ale líbilo. Čekali jsme tam ještě do 21:00 h na světelnou show, ale nic moc. Čeakli jsme od toho asi víc. :-(
Ale i tak tuto lokalitu doporučuji. Hned kousek hrad Perštejn a spousta zajímavých lokalit a míst. Není odtud daleko také krásná ZOO v Jihlavě aj.
Tak to jen aby tu řeč nestála. :-)

27.8.2011 08:25:14

liberec iqpark
nevím jestli to už někdo říkal. Ale včera jsem byl se španělkou v liberci v iqparku a musím říct,že je to vynikající expozice. Připadal jsem si jak v ráji. něco si o tom zjistěte... ale skvělá věc.

24.3.2012 09:58:56

Vybíráme z Bazaru

Settlers - Amazonky bez krabice
Settlers - Amazonky bez krabice
Akt. cena: 720 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas