Tipy na rodinnou dovolenou

Zima se sice pomalu vrací, ale já už myslím na letní dovolenou....alespoň co se výběru místa týká. Tak mě napadlo, že na ZH jsou lidi z celé naši republiky (aj z blízkeho zahraničia), a někdo by mi mohl dát konkrétní tip třeba na místo v okolí jeho bydliště, či z vlastní zkušenosti....A co bych si tak představoval?
- Cestujeme vlakem, takže nutná vlaková dostupnost nejen na cestu tam, ale i na cesty po okolí (2-3 km pěší vzdálenost není na závadu)
- Pokud možno levné ubytování pro 5-ti člennou rodinu (bohatě stačí i 4 lůžkové chatky)- slouží pouze k přespávání, jinak jsme furt někde v luftě (zatím se nám nejvíc osvědčily chatky v autokempech, ale už jsme třeba bydleli i na bývalé faře)
- zajímavé okolí - příroda, památky (hlavně hrady vítány), koupaliště, ale třeba i zajímavá města ...

Zatím jsme takto poznali Blanensko, Znojemsko a Olomoucko...lákají nás Jižní Čechy, ale taky třeba Praha, Kutná Hora ... cokoli...
Měl by někdo konkrétní zkušenost, tip či radu?
Díky.
20.1.2011 13:56:30

Hammer
Pijete-li vy dospeli vino, doporucuju okoli Mikulova - Palavu, Novomlynske nadrze, Lednici...

20.1.2011 14:08:47

Hammer
Naše drahé berounsko je ti k dispozici - vlaky jezdí všade, hradů až k nevolnosti a máme pěkné historické centrum a medvědy :) A až půjde žena spát, můžeme něco zahrát :D

20.1.2011 14:13:16

Lednice
My jsme byli loni o prázdninách v Lednici - nádherné okolí, spousta pokoukání (památky i příroda, viděli jsme třeba ledňáčka...), v okolí spousta kempů. Jenom pro vás to bude horší s dostupností, přímo do Lednice jezdí jen dajaký vlak v sezóně a to jen v sobotu, neděli a svátky...

20.1.2011 14:18:21

rbx

Hammer
no, rad bych byl patriot, ale musim souhlasit s anekenem, Palava je pro me nejhezci cast nasi republiky. Z detstvi na ni mam super vzpominky. Jen ten Mikulov se trosku zmenil k horsimu, nebo to aspon za komancu nebylo tak videt.

20.1.2011 14:23:08

rbx
Centrum je porad fajn a zamek opravili. Cervene baracky jsou nastesti mimo centrum;) A posledni leta se tam rozmohla cykloturistika, na tu je to tam jako delane.

20.1.2011 14:28:05

Mikulov
a je tam krásný zapadlý vápenný lom
taky doporučuju a u vás je ještě výhoda, že nikdo neřídí (já totiž řídím jenm z hospody nebo sklípku a ještě blbě)

pozor do lomu je třeba obuv do vody

20.1.2011 14:36:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Ella
Ten lom je super, my tam loni přespávali a ráno nás nějaký pán varoval, že tam "ochránci přírody" dělají přepadovky a rozdávají pokuty, pak nám udělal kafe a ve stodole měl neuvěřitelnou sbírku trilobitů a jiných zkamenělých bestií. Dobří lidé tam žijí :)

20.1.2011 14:39:47

rbx

Hammer
a pak muzu doporucit Jizni Cechy, oblast kolem Trocnova. My jezdili na tabory do Borovan, je tam vlakove nadrazi a odsud se jezdilo do Krumlova, na Hlubokou, do Budejic, pesky se slo do Trocnova. Ja vsude jezdim autem, takze muzu dat maximalne tipy na ubytovani v okoli hradu. Treba na Berounsku je mraky hradu, Tocnik, Zebrak, Karlstejn, Radyne, zamek Kozel, Krivoklat, taky Konepruske jeskyne, jeskyne Koda, Svaty Jan pod Skalou... je toho tady fakt hodne.

20.1.2011 14:40:37

Hmmm
Tak Mikulov a okolí, jó? No podívám se...znám jej pouze z vlaku, jezdil jsem přes něj na vojnu do Znojma a vím jen to, že zámek je na kopci, tedy myslím....
Dále Pálava, Lednice a Beroun s medvědama a se sydem...zajímavé, jen se musím kouknout do mapy, kde ten Beroun vlastně leží :)))

20.1.2011 14:42:57

rbx
to zní hodně zajímavě....

20.1.2011 14:46:09

rbx

Hammer
no tak Palava je vlastne Mikulov. Takze to je jedna lokace.

No a ohledne Berouna je to tak, ze lezi kousek od Svinar a nedaleko Berouna je taky nejaka Praha :-)

20.1.2011 14:46:45

the Hammer
Skoro jak ten film - Tři medvědi se sydem :)

20.1.2011 14:47:47

Berounsko
... bych taky doporučil. Máme chatu ve Vráži u Berouna (což si nemůžu vynachválit - 20 km ze Zličína, takže klidně jen tak na otočku na kole) a to okolí je vážně fajn. Každý si přijde na své. Kola, turistika, cachtání u vody + všechno, co říkal dobrý rodák sydo. :)

20.1.2011 14:48:28

Hammer
Mikulov, Palavu a Lednici zvladnes jednim vrzem. A na jizni Morave jsou ve vesnicich fakt strasne fajn lidi. Ja tam jezdim, kdykoliv muzu, i kdyz ted z Prahy to mam dal:(

20.1.2011 14:50:05

aneken
V jedné vesnici na Jižní Moravě jsem strávil 2 roky vojny a to o těch dobrých lidech můžu potvrdit...klidně nám vojákům vyměnili 10 l vína za 10 metrů plotu...a když jsem jako voják někam jel, ani jsem nestopoval a řidiči se o mně prali, aby mě svezli...

20.1.2011 14:55:20

Berounsko
Tak jsem ho našel :) poměrně z ruky :(
sice jen 6 hodin vlakem, ale na jízdence bude asi vysoké číslo...ale okolí vypadá každopádně hodně zajímavě!

Takže zatím vede Mikulovsko a Berounsko...nějaké konkrétní tipy a zkušenosti s ubytováním? Samozřejmě, budu taky pátrat na netu...

20.1.2011 15:02:15

rbx

Hammer
no pak ti jeste muzu doporucit Lanskrounsko a okoli. To mas vlakem podstatne bliz a v pohranici jsou pevnosti Adamov, Hanicka, krasny klaster na Svatem kopecku u Olomouce (pravda, to uz je trosku z ruky), v Lanskroune tri rybniky, krasna je Zemska brana na Divoke Orlici u polskych hranic (http://www.orlickehory.net/mista/zemskabrana.htm), muzeum remesel v Letohrade, prehrada Pastviny... do Lanskrouna (pekne malomesto) ale vede slepa zeleznice, neni to zadny prujezdny uzel :-) Abych taky doporucil svoje rodiste.

20.1.2011 15:11:05

Lanškroun...
...znám jen zběžně, jednou jsem tam totiž běžel nějaké závody, není poblíž nějaký Žichlínek?

20.1.2011 15:34:32

Berounsko
Berouňáci, co Vám říká autokemp Plešivec, vypadá sympaticky, i cenově...jen škoda, že nemají meilovou adresu

Na Mikulovsku jsem zatím na sympatický kemp nenarazil...ale pátrám...

20.1.2011 15:38:58

Hammer

Co se týče dovolené v ČR, mám dvě oblíbené lokality:

Krušné Hory a Králicko. V obou nedotčená příroda, spousta věcí na koukání (zaniklé vesnice, železnice, hřebenovky, muzea) a hlavě (narozdíl od všech ostatních míst) - téměř žádní lidé.....

A obě výborně přístupné vlakem:-)

20.1.2011 16:09:18

Hammer
Mno prijemnej kemp je v Pasohlavkach u Novych mlynu. Jsme tam parkrat poradali nakou akci. http://www.pasohlavky.cz/cze/autokemp/

20.1.2011 16:18:05

Mikulovsko

do Pasohlávek nejede vlak...

jsme jezdili celou střední do Věstonic na vykopávky, v pátek po 5. vyučovací hodině vlakem, pěšky 4 km přes vinice, pak sobotu a neděli s krompáčem a lopatou na dně nyní Novomlýnské nádrže, v noci s vínem, a v neděli odpoledne vlakem zase na sever. A v pondělí s tupým pohledem do školních lavic. A to celkem pravidelně na jaře a na podzim. Se divím, že jsme to ve zdraví přežili.

20.1.2011 16:27:17

Hammer
Ten mám kousek, párkrát jsme tam končili vodu. Je tam hezky, ale vede kolem lokálka a sprchy jako v kempu :) ale mají venku příjemné posezení, řeka kousek a spousta místa na míčové hry, je tam i volejbalový plácek. Můžu jít a nafotit ho :)

20.1.2011 16:33:00

u nás doma
tam na severu čech, kdy lišky dávají dobrou noc... jsou lužické hory, ale hlavně park českosaské švýcarsko. ledacos bych vám mohl ukázat sám a večer třeba něco zahrát...ale zase je to asi pro vás dost z ruky... ale taková pravčická brána atd :)

20.1.2011 17:11:15

Králicko
doporučuju je tam krásně (máme tam chalupu), ale okolo jsou akorát pevnosti Hanička,Adam, na Sucháku Tvrz bouda (myslím) a pár rozprášenejch kolem, ale tam se hromadnou dopravou moc nedostanete

20.1.2011 18:43:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Rallyman GT
Rallyman GT
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas