Mnichovo Hradiště 2011

Deskoherní akce 31(30).3 - 3.4.2011 v prostorách bývalého kláštera v Mnichově Hradišti. Vzhledem k omezeným ubytovacím kapacitám (30 míst) je akce lehce výběrová. Vítán bude samozřejmě každý, ovšem ubytování by si již museli zajistit sami v některém z místních hotelů či penzionů. Více o prostorách zde: http://www.fokus-mb.cz/vnejsi/klaster.htm
Seznam účastníků bude aktualizován průběžně.
20.1.2011 10:41:39

To hvar
Vaše dokumenty jsou fotomontáž! :D Uvidíme se u soudu! :D

7.4.2011 23:59:51

prasátko
klidně tam hoď i to prasátko, svým způsobem je na tom celém nejpůsobivější kubisova smrtečka a následný příchod elly :-) To je ona!

8.4.2011 09:54:36

ozzy
chudák holka a to přišla jenom zkontrolovat muže jestli sám dojde do pokoje

8.4.2011 22:50:52

Ozzy
To je ona!... Smrtečka! :D....

8.4.2011 23:19:00

Ella
mohla být bez obav, pítrse jsem přeci kontroloval já!

9.4.2011 12:44:25

prasatko
je luxus, jsem se řezal celou dobu nahrávky a to jsem ani nemusel byt pod parou. Ozzy to je na Thalii :) Vlkem a medvědem jsem následně bavil kolegy celé dopoledne v praci.

9.4.2011 20:59:06

smrtečka
aspoň vím, proč jste se mi tak šklebili

9.4.2011 22:35:01

Zatrocon Morava
Už tu několikrát padlo že by se moráváci mohli pochlapit a zkusit něco zorganizovat, takže jsem se zamyslel napadlo mě v blízkosti rodné hroudy místo který by se na podobnou akci mohlo hodit. Velký sál, dostatečná ubytovcí kapacita s vlastní soc., k dispozici kuchyně případně restaurace přes ulici a to vše za nevelkej peníz. Zkusíl bych vyzjistit podrobnosti a pak případně nahodit, ale než tak udělám tak by mě od Vás zájímalo v jakým termínu by byl o akci zájem, přecejen teď probíhají ještě i nějaký nezatroleňácký akce a v srpnu je už v plánu Warcon tak nevim na jaký datum to směřovat. Uvítal bych tedy kdyby jste zkusili nadhodit 2-3 termíny a já pak zjistím jak by to bylo s možností zamluvit cely objekt jenom pro nás.

14.4.2011 00:26:31

paladin
Říjen/listopad je takový hluchý, ne?

14.4.2011 07:56:50

Moravský Zatrocon do jiného vlákna
No hlavně jsem psal už soukromě Paladinovi ať zaprvé založí nové vlákno a za druhé napíše, kde by se to konalo. S tím říjnem listopadem nevím, přeci jen je v tóm období Essen a před Vánoci, takže nevím jestli to na lidi nebude moc. Ale to je jen jeden můj názor možná, že jiní smýšlí jinak.

14.4.2011 08:03:36

kren
Pravda, Essen mě nenapadl, ale v srpnu už něco je, takže září je pro většinu už taky zabité, prosinec nikdo nepojede a leden je Želiv. To místo chceš vědět, abyste zas mohli nadávat, že to není v Ostravě? :)

14.4.2011 08:22:19

to Sydo
Nee. Je to proto abych mohl nadávat, že to není ve Václavovicích :D.

14.4.2011 08:23:48

Olomouc
Taky jsem pátral, jestli by se nedalo někde v Olomouci najít vhodné místo, ale zatím jsem na nic pořádného nenarazil ... kromě Menzy, ale to je termínově tak na prázdniny a pamatuju si, že to není nejlepší termín pro většinu lidí. Navíc tam už je warcon a letos je toho vůbec jaksi víc :) ... takže jsem to zase pustil z hlavy.

14.4.2011 08:36:54

akce

Nebylo by lepší někde na zelené louce cca. uprostřed republiky postavit či pronajat ubikace se základním vybavením (obří stoly, WC, sprcha), zaplatit si kuchařku s velkými kastroly z nejbližší vesnice a prostě bychom se tam střídali po čtrnácti dnech...

14.4.2011 08:54:03

Tsuro
zjistil jsem dnes, že z mého Tsura, které jsem měl v Hradišti se ztratila jedna destička :-( kdyby ji náhodou někdo objevil, dejte mi pls vědět (naivně doufám, že skončila přimotaná k nějaké jiné hře)

19.4.2011 23:47:52

fotky
teď jsem se na ty svoje fotky koukal na normálním monitoru a je to fuj, z RAW do jpeg budu muset dělat na obyčejnejch monitorech .....

21.4.2011 14:51:12

to hvar
A hlavně v sRGB.

21.4.2011 15:37:17

kren
no to nevím vůbec co je, mám nejlevnější kalibrovatelný Eizo - tak 2-3 roky starý a colormunki sondu a upravuji ty fotky ve photoshopu

21.4.2011 16:19:30

to hvar
Pokud nevíš co jsou to barevné profily, tak je ti kalibrovatelný monitor a kolorimetrická sonda na houby. Pokud nefotíš do RAW, ale do jpg, tak musíš vědět v jakém barevném profilu fotíš jestli AdobeRGB (širší barevný gamut) nebo sRGB (ořezaný barevný gamut). Musíš vědět v jakém pracovním barevném profilu fotku ve photoshopu zpracováváš a v jakém výsledném barevném profilu fotky ukládáš a kde a v jakém barevném profilu se fotky budou prohlížet. Pokud se fotky budou prohlížet na běžných monitorech s ořezaným barevným gamutem, tak musíš fotky ukládat v sRGB, protože pokud bys je uložil v AdobeRGB, které je třeba na tvém monitoru zobrazeno OK tak na monitorech s úzkým gamutem budou takové fotky vyblité.

Zjednodušeně řečeno, pokud se nechceš zabývat barevnými prostory, tak celý řetězec zpracování fotky dělej v sRGB, který je kompatibilní se všemi barevnými monitory.

21.4.2011 21:43:32

kren
no icc profily znám do té míry že ho připojím když jdu tisknout a to je tak všechno, spíš se podívám jak tam při konverzi raw - jpeg dát srgb, teď si nejsem jistej jestli ty jpeg nemají icc u sebe a jen to nezkrouhlo rajče

21.4.2011 22:45:22

hvar
Tedy.. jak rika kren. Na co sis poridil kalibrovatelny monitor se sondou, kdyz nevis jake jsou rozdily mezi barevnymi prostory?
To je jako koupit si hru od GMT, necist pravidla a s zetonky cvrnkat nahodile po mape.. :)
Moznosti prostoru Adobe RGB jsou vskutku zajimave.. jeho pouzitelnost mi ale prijde trosku mrzuta. Uz jsem ale videl minilab, kde jsou udajne schopni kvalitne Adobe RGB prenest na papir.

23.4.2011 01:00:47

rgb
pánové.... fomapan 1600, praktika, 1.5/50 a k čertu s kalibrovatelnejma monitorama :-)

23.4.2011 06:17:20

polda
tak jsem se na to ptal. pokud stejnej profil nahraješ do tiskárny když tiskneš, přelouská si to a udělá barvy aby to odpovídalo, photoshop a corel to umí při tisku automaticky, třeba u netbooku mám program co umí přiřadit profil podle toho co je to za obrázek acdsee a microsoft color control,
je to přes 2 roky, já už si to přesně nepamatuju jak a proč, dělám automaticky co mám zažité, nechám se rád v létě poučit, mám epson pro 3800,

23.4.2011 07:41:10

a co kdyby
jste si to psali v poště ? ;)

25.4.2011 21:40:26

Vybíráme z Bazaru

Papírové Doupě: Čmarovné dobrodružství
Papírové Doupě: Čmarovné dobrodružství
Akt. cena: 105 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas