ME v kopané

Tak jak to vidíte?
7.6.2012 19:58:05

ozzy
Hehe, tak já si pořídil velkou televizi kvůli MS 2010 :-)
Jinak jsem si nejvíc užil taky MS 2006, protože jsme dostali lístky na ČR - Ghana. Sice jsme prohráli, ale to, co se odehrávalo v Kolíně nad Rýnem dva dny před zápasem a po zápase, to byl doslova a do písmene karneval fanoušků z celého světa.
Po zavření oficiální fanzony se začalo tančit přímo v ulicích a ještě dneska mě při vzpomínce na Kölsch bolí hlava :-)

17.6.2012 22:40:08

Polaci
Musim se podelit o svoji zkusenost z Wroclawi. Byl jsem tam prakticky tyden, videl jsem vsechny spily a desne si to uzil. Ani ne tak fotbal, nasi nehraji moc dobre a objektivne je ten postup dan skupinou a tim, ze se polskej narodak podelal z tlaku. Jediny, co me potesilo bylo, ze v druhe pulce s Polskem zabrali a ukazali nadseni. Pokud si ho udrzi, maji sanci...
To, co me ale fakt dostalo, bylo chovani Polaku k nam. Takovou miru sympatii jsem nezazil, od prvniho dne nas zvali na panaky, povidali si, trasli si rukama. A vyvrcholilo to spilem s nima, po kterem se s nama pratelilo cele mesto, podal jsem si za tu noc ruku se stovkama lidi. Proste neskutecne, dobre vim, ze my bychom jako narod niceho takoveho schopni nebyli...;)
A jeste mala historka na zaver. Sedeli jsme nekdy ve tri rano na zahradce, kdyz kolem probehl do hospy nejakej borec a schoval se na zachode. Za nim borci z tvrdeho jadra (ukazalo se, ze typek je homosexual, coz ultras moc netolerovali), chvili otravovali v hospode a pak to vzdali. Po ceste ven se zastavili u nas a zeptali se, jestli jsme Cesi. Tak jsme priznali, ze jo, a cekali jsme tlamovku. Misto toho nam tihle typci pogratulovali, poprali hodne stesti a sli....

18.6.2012 19:52:36

Aneken
Svatá pravda, mám po týdnu ve Vratislavi úplně stejnou zkušenost. A zrovna dneska mi volal kamarád jenom kvůli tomu, aby mi naprosto šokovaně popsal podobné zážitky z města. Celý telefonát zakončil slovy: Poláci jsou super, úplně jsem na ně změnil názor :-)

18.6.2012 20:26:52

...
no já doufám, že podobně si užiju tejden v londýně na oh :-)

18.6.2012 20:48:12

Jestli taky neco muzu:-)
Pres to, ze mi nekteri zase vyctou, proc sem lezu, kdyz to kritizuji a ze si kalim sam do vlastnich ust temihle kecy a pod, tak neco napisu. Tim, ze jsem napsal, ze fotbal nejak jako fenomen moc neberu a ze je hodne nekde nizko v mych zajmech neznamena, ze neni v mem zajmu vubec, jak to nekteri spatne pochopili. Je v mych zajmech, ale vzadu proto, ze fotbal je sice hra, ktera mi prijde, ze diky svemu prubehu muze zvitezit uplne kdokoliv po haluzi a proto treba Holandani jedou domu a Cesi postupuji - je v tom proste hodne losovani, hodne nahody, zalezi hodne na stesti a taky na tom, jak komu sedne ktery zapas. Takze zpravidla nemusi postoupit ti lepsi, muze se stat, ze se hodinu honi po hristi a padne jeden gol, mnohdy se hodne taktizuje a pred krasou hry je uprednostnovana taktika - hrajeme beton, aha, remiza uz nestaci, tak do toho slapneme a jedeme teda na tu vyhru a pod. Proto ja treba nechapu, proc je fotbal takovy masovy fenomen. Mozna prave proto, ze se v nem mohou prosadit i nejake kotehulky, kdyz zrovna mistr nema formu a netrefi se cely zapas.

To jen tak na uvod. Zatim jsem sledoval kazdy zapas, kdyz jsem se dostal k TV a zrovna bezel fotbal. Musim rict, ze nejlepsi dojem na me udelal zapas Anglie - Svedsko. To melo drive, napeti a kdyby vypadal takhle kazdy zapas, tak to by byl narez. to byla proste paradicka.

Co se tyce naseho tymu, nechce se mi kritizovat, po fotbalove strance mam na to stejny nazor jako Ozzy, ta hra nasich proste nema stavu, ale zase kazdopadne nasim fandim, taky potrebuji mit nejakeho favotrita, aby melo pro me ME ten spravny naboj a nejsem si jisty, jestli bych koukal na kazdy zapas a sledoval vyvoj v tabulkach vsech skupin, kdyby tam nasi nebyli. Na druhou stranu ale nechci nejak nasim neco zasadne vytykat ci vest reci o tom, ze tam snad nepatri. Patri tam. Fotbalove sice nic moc, ale hraji taktiku a ta jim vysla. Postoupili jako prvni ve skupine a s negativnim score. Kritizovat nas tym ale neni ok v pripade, ze podobne slabe a nezazivne hraje spousta dalsich tymu a to dokonce i mezi favority, viz Holandani, Svedove, mezi slabsimi tak hraji Irove, o Polacich nemluve (proto ja kritizuji cely fotbal, ne nas tym:-). Nasi vyhrali dva zapasy. Polaci jeden, Rusove taky jeden. Takz nakonec zaslouzeny postup a kdyz uz nic, tak Jiackovi a Pilarovi i Cechovi to moc preji.

18.6.2012 21:54:54

to Ringo
je uzasne ako vela dokazes vypavat o veci, ktora ta absolutne nazujima. :)

18.6.2012 22:02:18

Gaspar
absolutne nezajima....ted nevim jestli je to ironie, nebo sis precetl jen prvni dve vety:-)

18.6.2012 22:16:02

Ringo
Fotbal je fenomén proto, že ho může hrát kdokoliv a kdekoliv. V podstatě ti k hraní stačí jenom koule z hadrů, slámy, nebo klidně kulatej kámen, když něco vydržíš :-)

A s tou náhodou nemáš pravdu. Na rozdíl třeba od hokeje ve fotbale v deseti zápasech vyhraje devětkrát favorit. Je to dáno charakterem hry, akorát na turnajích jsou úspěchy outsiderů díky jednorázovému systému soutěže zvýrazněny.

No a konkrétně Holandsko jede z Eura domů proto, že měli v týmu moc "mistrů světa". Trefně to vystihl titulek jednoho deníku po prohře s Dánskem:
Legoland 1
Egoland 0

Ozzy: Já myslím, že si to užiješ náramně. Po sportovní stránce mě sice olympiáda nebere, protože střelba a podobně jsou u mě na úrovni skákání přes švihadlo, ale kvůli atmosféře kolem bych na hry jel hned (a klidně i pracovně :-)

18.6.2012 23:13:27

Ringo
Ono ta nevyraznost favoritu je mnohdy dana tim, ze mezi tema tymama nejsou zdaleka takove rozdily, jako v hokeji. Proste jak to hrajou vsichni a spousta statu ma nejakou rozumnou zakladnu, tak je to vyrovnanejsi. Ale to bychom se zase vraceli k tomu, ze na MS v hokeji holt hrajou tymy ze zemi, kde hokej hraji radove stovky ci nizsi tisice lidi...;) Tim nechci vyvolavat nejaky flame, ale proste fotbal je fenomen celosvetovy, zatimco hokej pro par zemi...

18.6.2012 23:54:36

Vsak jo
me je jasne, ze je to tim, ze to muze cutat kazdy Kunta Kinte z pralesa. Jenom mam pocit, ze se nekdy dava rovnitko jako ze Fotbal je nejlepsi, protoze je to ten fenomen:-) Me treba to nase fotbalove televizni studio pripada strasne amaterske, jako by si chteli hrat na ty proofi elektronicke tuzky a oni to borci kolikrat ani nevi jak to okomentovat. A to bych teda na fenomenalni sport cekal jo vysperkovane studio s profi koemntatory a komentari.

19.6.2012 00:04:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Mno me stacilo nekolik vyjezdu na fotbalove zapasy MS a ME, proste to silenstvi kolem toho je neskutecne. Hokej holt dost devalvuje to, ze se MS hraje kazdej rok...;)

19.6.2012 00:17:39

Ringo
Tak to máš naprostou pravdu, že fotbalové studio v TV je dlouhodobě naprosto o ničem. Je tam prostě vidět, že Zárubovi a spol. na hokeji záleží a o svojí práci přemýšlí, zatímco Bosákova parta jede těžce na rutinu...

19.6.2012 00:38:25

anaken
ja bych nerekl, ze je devalvaci hokeje to, ze se to kona kazdy rok. Vzdyt co je povznasejiciho na tom, ze kolem toho lide sili, kona se to jednou za 4 roky, udelaji se 3 zapasy a jedou domu? Me to pripada jako ztraceny cas a namaha. V Hokeji je to jednou za rok a kdyz se jeden nepovede, je sance to za rok napravit.

19.6.2012 07:04:05

Vina Solamnus
... střelba a podobně jsou u mě na úrovni skákání přes švihadlo ...
Nechápu takový názor. Mě zas vůbec nebere fotbal a veškeré kolektivní sporty, ale to neznamená, že bych tohle sportovní odvětví takhle urážel, myslím, že v individuálních sportech je procentuelně méně primadon, korupce a charakterových hajzlíků jak v celém tvém fotbale včetně rozhodčích a funkcionáčů.

19.6.2012 07:47:31

kren
Ale o charakteru sportovců se přece nebavíme. Nicméně s tebou souhlasím, že ve fotbale je víc podovodníků (ať už uplácejících funkcionářů, nebo simulujících hráčů).

A individuální sporty jsem neurážel. Sportovní střelba byla uvedena pouze jako příklad sportů, které se jednou za čtyři roky objeví na olympiádě a jinak po nich neštěkne ani pes.
Například - kdo z nás sledoval rychlobruslení před dobou Martiny Sáblíkové? Nikdo a ještě méně lidí by v té době vědělo, kdo je mistr světa a olympijský vítěz...

Edit abych nebyl úplně off topic:
Roční opakování MS v hokeji by ani tak nevadilo, pokud by to bylo po skončení všech soutěží. Jenže NHL se kvůli němu nezastaví, takže týmy doplňují soupisky po každém kole zámořského play off, což je asi stejné, jako kdyby si teď Bílek řekl, že na Portugalsko se mu bude hodit Hušbauer ze Sparty a dodatečně ho povolal :-)

19.6.2012 08:09:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Ja se taky rad koukam na MS v hokeji, ale proste kazdy rok je to o tom samem -stejne tymy, stejni favorite - slovo cerny kun do tohoto turnaje nepatri. A nekdy dokonce i mas v jednom roce MS a OH. Chybi uz jenome to ME, meli bychom sanci 3x v roce! :) Jsem hrozne rad,ze fotbal touhle cestou nesel (a logicky by to asi ani neslo).

19.6.2012 08:11:52

kren
A delals nekdy kolektivni sport?

19.6.2012 08:12:36

ad kolektivní sporty
To VinasSolamnus:
... a jinak po nich neštěkne ani pes ... Myslíš, že sport je dobrý podle toho, kolik ho sleduje diváků ??? Já bych naopak řekl, že divácky mnohem méně oblíbené sporty mají lidsky mnohem vyšší úroveň, protože do toho sportovci dávají ze sebe mnohem víc.

To Richmond:
Nikdy jsem kolektivní sporty ani nehrál ani mne divácky příliš nezajímaly. Při minulém MS ve fotbale jsem ležel v nemocnici a musel jsem si prodělat obrovské utrpení zapnutého televizoru na pokoji během každého zápasu :). Holt každý jsme jiný. Já bych do téhle debaty o fotbale vůbec nezasahoval, jen mne trošku rozzlobily názory na menšinové sporty u kterých se nerozbíjejí sedačky, neháží se dělobuchy a světlice do prostoru sportovního výkonu, nemlátí se fanoušci a každý z fanoušků není na slovo vzatým trenérem ;).
Jo a jinak aktivně jsem dělal horolezectví a paragliding. Horolezectví jsem začal dělat někdy v 70tých letech většinou na pískovcových skalách ještě dříve než se z toho stala masová zábava na umělých stěnách v halách - to už mne vůbec nebere. Spíš jsem pak tíhnul k expedičnímu horolezectví, kde je ten kolektiv trošku jiný, jak v jiných kolektivních sportech.

... Ale to sem nepatří, je to vlákno o fotbale, tak já už budu raději mlčet a nechám to povolanějším, kteří to sledují a rozumí tomu. Tak se nezlobte, že jsem sem vlezl.

19.6.2012 08:45:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Richmond
no me teda prijde cela priprava jako naprosta ztrata casu, pokud se to kona jednou za 4 roky. Pro drtivou vetsinu tymu to znamena 3 zapasy a alou domu. Na tohle se pripravuji 4 roky? Pekne dekuji teda:-) Kdyz nekdo dela sport, musi mit sanci uspechu a nejakych vysledku. Pokud je to cele o tom, ze se narodak pripravuje ,snazi se postoupit pro kvalifikacich a pak bouchne vejednom nebo dvou zapasech ve skupine, prijde mi cele to snazeni vnivec. Kdyby to bylo kazdy rok, muze se tym zlepsit a priste zahraje lepe. ale to se nemuzestat, portoze za 4 roky se tym pravdepodobne obmeni, mnozi hraci budou po tech letech treba mimo formu atd.

Hokej jsem tu rozebirat nechtel, ale mnozi tu porad na to narazeji. Zminil jsi ze nejsou cerni kone, no, oni jsou, muze se jim stat Svycarsko, Dansko, Lotyssko, Belorusko. klidne i Kazachstan. Proc by ne? Pokud je cerny kun o tom, ze tym umi a neuhaluzi to nejakym betonem, tak je to vitane. Ve fotbale vidis ty cerne kone kde? Porad ty stejne tymy, Spanelsko, Nemecko, Portugalsko, Francie (ok, prekvapive letos vypadli Holandani, ale ti hrali skupinu smrti. Kdybysme je meli ve skupine my, postoupili by).

19.6.2012 09:01:12

Ringo, Kren
Ringo: ... nebo Slováci letos. Nikdo od nich nic moc nečekal a bum, krásné druhé místo. Ostatně není tomu tak dlouho co i mi jsme byli outsideři. Pak jsme vyhráli mistrovství (pamatuju si, že jakýsi anglán vyhrál slušný peníz, když si tenkrát na nás vsadil jako na outsidery). Pak přišlo zlaté Nagano a najednou jsme patřili mezi favority....

Kren: Málokdy s tebou úplně souhlasím, ale s tímto tvým názorem souhlasím naprosto...

19.6.2012 09:12:57

ad
Ringo: Jenže kvalifikace je nedílnou součástí ME i MS. Jde vlastně o základní část, která vyvrcholí závěrečným turnajem.

Kren: Díky za diskuzi!

19.6.2012 09:13:44

Vinas Solamnus
Vsak ja nerikal, ze ta kvalifikace nema byt, jen mi to prijde prilis na dlouho a tim se to pro me stava prave naopak mene atraktivni nez hokejove mistrovstvi.

19.6.2012 09:55:28

Ringo
Proc ztrata casu? Kolik by meli hrat zapasu? 10? To neni hokej, kde muzou hrat klidne dalsi den, tady je nutna regenerace. I tak jsou na turnaji de facto 10 dni tedy skoro tolik co na MS v hokeji.

ad hokej) Slovensko neni u me v hokeji cerny kun, to vzdy patri mezi tu vetsi skupinku favoritu. A Kazachstan, Belorusko, Dansko - dovolim si tipnout,ze nebudou nikdy cernym konem. Obcas prekvapi, porazi nekoho silnejsiho, ale spis dilem nahody nez ze by nekoho silneho prejeli.

19.6.2012 12:16:43

Ringo
"Kdyby to bylo kazdy rok, muze se tym zlepsit a priste zahraje lepe. ale to se nemuzestat, portoze za 4 roky se tym pravdepodobne obmeni, mnozi hraci budou po tech letech treba mimo formu atd."

Proc by se tym nemohl zlepsit?? Naopak! Casto po mizernem vykonu na turnaji dojde k hracske obmene a to predevsim diky tomu dvouletemu cyklu!Byt turnaj kazdy rok, nikdo be se vetsich zmen nedockal. Me to prijde pave jako hnaci motor.

19.6.2012 12:19:06

Richmond
me to prave timto systemem prijde, ze ti hraci to maji jako vedlejsak a dulezitejsi je pro ne Liga mistru a pod. to maji na taliri prakticky kazdy tyden. Nejake MS, ktere je jednou za 4 roky a pak to vysumi...to se nejak odcuta, bude se hrat pred fandy na vysledek, ale skutek utek. a nerikam, ze v hokeji se to nestava taky, tam je taky nejdulezitejsi NHL, ale v tom hokeji mi proste prijde, ze na MS se jdou hraci predvest a manazeri pokukuji, koho draftnou na zaklade vykon na MS do NHL. Ve fotbale ne, ti sve uz predvedli v ligach.

19.6.2012 13:04:54

Vybíráme z Bazaru

Vinohrad, nový, ve folii
Vinohrad, nový, ve folii
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas