masakr v diskuzích

v poslední době tady sleduju, že se skoro každá diskuze zvrhne a někdo je "ten špatnej"
je celkem s podivem, že jedna z mála diskuzí, u které k tomu tak není, je ta s poštou - to nadáváme na Českou poštu a tudíž nemáme potřebu nadávat sobě navzájem
hodně mě to tu zaráží, protože to je nešvar posledních několika měsíců
uvědomuju si, že tato diskuze to neřeší, ale prostě jsem to musela a chtěla napsat

takže lidi budou Vánoce, nastává pomalu advent - takže klííídek a nohy v teple a zkusme tu naladit nějakou tu atmosféru
25.11.2010 13:06:09

ellla
A ted jsi ta špatná ty!! Protože jsi si dovolila říct nahlas. :) i mě to mrzí... Konkrétně ohledně jedné poslední diskuze, mi přijde, že jsem ji nepochopil. Jeden konstruktivně(tedy veskrze kladně) zkritizuje druhého. Ten si toho váží a poděkuje za to. Ostatní do toho začnou šťourat, i když se jich tak tak úplně netýká a každý do toho "přispěje" svým názorem. Divný to je prostě...

25.11.2010 13:09:55

no
Mě spíš přijde, že to tu lidi začli brát až moc vážně a hned se uráží kvůli prkotinám.

25.11.2010 13:19:54

lidi málo hulej
kdyby víc hulili, byli by na sebe hodnější

25.11.2010 13:22:28

ozzy79
:D Ty si asi hulil moc, jinak by si ten překlad tak neodflákl. :D A nemuseli se tady handrkovat. :D

25.11.2010 13:24:14

to all:
Tak se na to vykašleme a pojďme na pivo? :-))
Ale vážně, je to tak. V hospodě by se to vyjasnilo a bylo by. A tady má potřebu každý vyvracet vyvrácené, omluvit omluvené a pod.
Někteří lidé jsou příliš "pichlaví". Ale to není myšleno konkrétně sem, ale všeobecně. Tak už bez komentáře. :-))
Pošta je úhlavní nepřítel, a tudíž hurá na něj..... :-D a nebo na pivo... Hele až pojedu do Práglu na dovču, tak doufám že se někdo ozve s kým bychom dali nějakou tu herní pecku? sory za of topic a když tak pdpovědi so SZ. díky

25.11.2010 13:25:29 | Upraveno autorem (porovnej)

to kent
já jsem pro, s fotografama jsme měli oblíbenou hospodu a pražáci si každej měsíc dávali v "Heřmance" sraz a chlastalo se až do rána. Byla z toho legenda, jezdili tam lidi až z Brna. V diskuztích se to vždycky řezalo jako psi (tohle tady je ještě čajíček) a tam se všichni zeblili do hluchoty, popadali si kolem ramen a nácek s pankáčem si slibovali věrnost až za hrob :-D Takže krom těch různých -conů čas od času udělat i nějakou hospodskou pitku, kde by se nehrálo a jen se pomlouvala pošta, by možná pro tuhle komunitu nebylo od věci :-)

25.11.2010 13:36:32

Elenistar
No on ale zaklad je v pojeti. Ja treba nejsem perfekcionista, takze jsem rad, ze pravidla tu jsou rychle a lidi si to muzou zahrat a pokud umi trochu hur anglicky, s pravidlama konzultovat. Navic jsem zvyklej lidi primarne chvalit a teprve pak jim diplomaticky vysvetlit, co by chtelo zmenu.
Nekdo proste musi mit vse tip top, znam spoustu takovych lidi a kamarad me vzdy bavi historkou, jak se svym otcem v Ikea 2 hodiny kontroloval ubrus, aby tam nebyl ani jeden nopik;)
Jsem si jistej, ze kren to myslel v dobrym, ale vystupuje obcas trosku moc hrmotne a z meho pohledu i nekdy autoritativne - viz pocet jeho "zasadnich nesouhlasu" s ruznymi vecmi. Osobne mam krena rad, pro komunitu toho udelal dost, a doufam, ze si svuj avizovany odchod z diskuzi rozmysli. Nicmene v internetovych diskuzich je proste treba vazit razanci, se kterou do nich vstupujes a taky to, jak pripadne beres nazory ostatnich...;)

25.11.2010 14:38:54

Ella
To máš pravdu. Přijde mi, že si tady lidi komentáře moc berou, i když člověk jenom napíše trochu odlišný názor. Ale pořád jsou zatrolenky oázou klidu proti jiným místům. ;-) A hlavně, na dalším Zatroconu nebo jakémkoliv jiném hraní se všichni dobře pobavíme nehledě na rozepře na internetu. :-)

25.11.2010 15:29:36

aneken
dobře jsi to napsal!

25.11.2010 15:31:47

rbx

aneken
ja jsem perfekcionalista, ale nez mesic na pravidlech delat a pilovat je k dokonalosti, tak si myslim, ze tu jsou zpusoby, jak je oznacit za beta verzi. Treba velkym cervenym napisem na obalce, nebo nevim jak. Kazdopadne za ten mesic, ktery by trvalo doladeni pravidel, si tu hru muze zahrat hodne lidi a k tem pravidlum se vyjadrit. Takze jsem i pro uverejnovani betaverzi.
Jo a taky jsem chtel rict, ze souhlasim i s tim zbytkem co jsi napsal. V internetovych diskuzich by mel clovek pouzivat vice diplomacie nez normalne, protoze nedokaze pres psane pismo vyjadrit veskerou naladu a emoce, ktere ten dany prispevek ma, i pres vsechny mozne smajliky. A tak nemuze dopredu odhadnout, jak bude jeho prispevek prijat.

25.11.2010 15:36:26

aneken, rbx, pánové mluvíte mi z duše...
souhlasím s vámi hlavně s tím, že...

"Navic jsem zvyklej lidi primarne chvalit a teprve pak jim diplomaticky vysvetlit, co by chtelo zmenu"

a s tím, že...

"nez mesic na pravidlech delat a pilovat je k dokonalosti, tak si myslim, ze tu jsou zpusoby, jak je oznacit za beta verzi. Treba velkym cervenym napisem na obalce, nebo nevim jak. Kazdopadne za ten mesic, ktery by trvalo doladeni pravidel, si tu hru muze zahrat hodne lidi a k tem pravidlum se vyjadrit"

Chtěl jsem něco podobného napsat v diskusi u Civky, ale byl jsem líný :)

25.11.2010 16:51:50 | Upraveno autorem (porovnej)

přes hodinu denně
Dnes jsem si jen tak odhadl, že každý den přes 1 hodinu pročítám zdejší diskuze a vlastně se v posledním období, kromě prvních dojmů o Cívce nic přínosného nedozvím. Každá druhá diskuze flame. Elenistar to vystihl pěkně, rozmluva dvou lidí, jeden vytvoří překlad, druhý mu řekne co by chtělo doladit a další se v tom tak rýpou, že bych přeložil 4 setkání TotAN, než jsem to teď pročetl.
V uveřejňování betaverzí nevidím nic špatného, ale mimo systém ZH. Založení vlákna, BETA verze pravidel, s linkem, by vše vyřešilo i s možností věcných a konstruktivních připomínek.
No nic, můj standart jeden příspěvěk za týden je vyčerpán, tak vzhůru do práce.

25.11.2010 18:40:31

Flame
Různým slovním přestřelkám v diskuzích se dost divím.
Přitom by stačilo, aby se lidi drželi alespoň rámcově pravidel slušnosti. Já se vyhroceným konfliktům vyhýbám a hodně mi pomáhá věta, co jsem kdysi někde četl: Hádky na internetu jsou stejné jako paralympiáda. I když vyhraješ, pořád jsi retardovaný/postižený. Je to dost hnusný, ale v podstatě to přesně vystihuje zbytečnost flamování v diskuzích.

25.11.2010 18:58:58

Můj názor, proč se tomu tak děje...
Protože každý je různý a někdo prostě své názory (samy o sobě hodné respektu) způsobem, který ne každý dá. A tady prostě nezbývá nic jiného, než na toto diplomaticky daného člověka upozornit a nenechat se místo toho vytočit.

Jen v téhle věci mají mnohé vzdělávací agentury neuvěřitelné peníze v různých manažerských školeních nejčastěji s názvem jako "Jak správně dávat zpětnou vazbu". A musím říci, že to fakt není jednoduché.

Škoda je, že nevhodnou formou lze zabít jinak dokonalou a velmi přínosnou zpětnou vazbu a připomínku :-( Sám jsem se nedávno v práci podobného přešlapu dopustil a pak už nezbylo než toho litovat (a žehlit :-).

25.11.2010 19:52:23

to Zeus
takovehle vzdelavani taky mimo jine delam a zas tak tezke to neni. postup je vic nez snadny. jen to lidi musi chtit (e; rika se tomu firemni kultura

25.11.2010 19:54:58

ndru
Osobně si myslím, že je to něco úplně jiného než firemní kultura. I pokud je super otevřená firemní kultura, tak pokud člověk neumí dát pozitivní formou zpětnou vazbu, tak firemní kultura nepomůže. Jak by člověka motivovalo něco na sobě zlepšovat, kdyby se dozvěděl, že "je fakt hlupák, když to tak ukrutně pokazil" (no nechtěl jsem být vulgární, ale dovedete si to představit :-)? A to už nezachrání žádná firemní kultura...

V takovém případě je fakt lepší, aby zpětnou vazbu nedával, protože to jinak nadělá zbytečně mnoho zbytečně zlé krve.

Krauthammer na to má super metodiku OSCAR. Kdo má zájem, může najít v PDF: http://www.krauthammer.com/Docs/Content/File/Inspiration/sales-performance.pdf

25.11.2010 20:10:11

to Zeus
pro mne firemni kultura zacina az kdyz jsou zamestnanci/pracovnici schopni davat i prijimat kritiku konstruktivnim zpusobem nejlepe s prihlednutim k tzv. uzitecnym predpokladum

inspisruju se twinstar conceptem bena furmana www.twinstar.fi nebo pripadne www.reteaming.com

tvuj priklad ma k zpetne vazbe daleko. je to prachsprotsa urazka (e; a neni na tom ani za mak profesionality

25.11.2010 20:15:30

lol...
Tak tohle považuji za profi podanou zpětnou vazbu. Abych pravdu řekl, po tomhle jsem přestal mít chuť k jakékoli další diskusi na toto téma...

25.11.2010 20:36:15

zpětná vazba
jakožto vystudovaný psycholog si dovoluji říct, že při jakékoliv komunikaci, která probíhá face to face (nebo ear to ear), dochází ke zpětné vazbě. A v každé zpětné vazbě je jistá míra motivace (negativní, či pozitivní). Snad jen v diskuzi s mrtvolou nelze dostat zpětnou vazbu, ale mám kamaráda, co pracuje jako patolog a prý i tam občas ke zpětné vazbě dochází (v tento moment jsem přestal toužit po jakémkoliv detailu). Jako manažer skupiny si na firemní kulturu nwstěžoval, podřízení prý beze slova plní jeho požadavky...

25.11.2010 21:33:35

to ozzy79
http://cs.wikipedia.org/wiki/Zp%C4%9Btn%C3%A1_vazba (e;
stejne tak
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9A%C4%8Delov%C3%A1_komunikace

je docela prca nekdy kouknout co v mekkych vedach stihlo zdomacnet

25.11.2010 21:56:21

to Zeus
alespon bude prostor venovat se necemu uzitecnejsimu (e;

25.11.2010 21:56:44

prkotinky
ozzy nie je zazrak ani genius,ale jeho snaha a nadsenie su sympaticke.Jeho praca zapadla pekne do osiala z novej hry,vela hracov to okamzite ocenilo.Na druhej strane ma pravdu aj cauly a kren,kto sem chodi ,vie, ze mazaci vedia ako to ma finalne vyzerat.Civka je v pozornosti,vobec mi nevadi,ze niektori sa trosku vytocili.Najdolezitejsie je,ze vsetci ste radi,ze mate zatrolenky-tak sa uz na seba nehnevajte,idu vianoce a vsetko je fajn...vacsina ludi nevie co je carcassonne,o to viac si vazte,ze si tu mozete pokecat/ako ja/

25.11.2010 22:01:39

Joe

Najvacsi problem
je odosobnit sa od veci, na ktorych nam zalezi.
Zazivam to casto doma, v praci, v okoli...

25.11.2010 22:07:34

PJ

Zeus, ndru
Myslím, že ndru tou urážkou myslel Tvůj hypotetický příklad "je fakt hlupák, když to tak ukrutně pokazil", ne ten Tvůj druhý odstavec.

A mimochodem, nic proti ndru a jemu podobným, ale ačkoliv jsem všeobecně považován za melancholického flegmatika a v podstatě v práci s každým dobře vycházím (a naopak), tak na podobných školení se u mě začínají projevovat sociopatické sklony. Nevím, jestli to ostatním pomáhá, ale mě to ničí.
A nejsem sám - nebudu odkazovat na odbornou psychologickou literaturu, ale na Dobrá Znamení od Pratchetta & Gaimana, scénku s paintballem na teambuildingovém školení ;-)

PS: ndru, nechápu řeči o měkkých vodách. V technických oborech už se pojem zpětná vazba používá staletí... nevím, kdy to od nás převzaly humanitární disciplíny :o)

25.11.2010 22:26:32 | Upraveno autorem (porovnej)

joe
typujem,ze si asi sympaticky a inteligentny chlapik,ale ta Tvoja snaha ,ze chces byt za kazdu cenu vsade najchytrejsi,Ti u mnohych skodi,vsimas si to trosku?V kazdom rpg mas popri inteligencii aj mudrost,tak sa toho trosku drz.Nejde mi o Tvoj predchadzajuci prispevok,ale ako komunikujes okolo prekladu battlestar.Trosku skromnosti a pokory nezaskodi ani tym najsikovnejsim.Berem Ta oko velkeho fandu hier,takze nic v zlom,si chytry,tak niekedy daj pozor na jazyk/klavesnicu/

25.11.2010 22:33:13

Vybíráme z Bazaru

Vijayanagara: The Deccan Empires of Medieval India
Vijayanagara: The Deccan Empires of Medieval India
Akt. cena: 1725 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas