Lone Wolf

Kdo jste hrál Lone Wolfa? Dneska jsem náhodou hledal něco v eshopu a zjistil jsem, že se chystá reprint. První díl má údajně 550 odkazů místo původních 350. Zajímalo by mě jestli někdo hraje tu novou edici a co je v ní jiného v porovnání s tou starší.
23.8.2011 14:33:37

Parxel
Lone Wolfa mam komplet (krome asi poslednich dvou dilu Grandmaster, ale ty uz mi prisly pritazene za vlasy. NEvim, jak to chteji rozsirit, spise citim vejicku jak ze starych fandu vytahat penize za to same :)

23.8.2011 14:36:41

sydo
Ono to jde úplně od začátku a o tom taháku ani trochu nepochybuji. Jenom jsem si říkal, že když přidají 200 odkazů, tak už mi připadá, že by to byly jenom kosmetické změny.

Jinak já mám asi těch 15 dílů co u nás vyšlo a ono bylo v podstatě pořád dokola. Ale docela se mi to i líbilo, až k té zmíněné sérii Grandmaster kai, tam už mi to stálé opakování stejných disciplín připadalo taky ujeté.

23.8.2011 14:46:20

ja to mel kdysi pujcene
od strejdy, prvni dva dily. Strasne me to bavilo, super atmosfera, ale prislo mi to nehratelne, mnohdy jsem narazil na deadend, kdy sla prisra zabit urcitou zbrani, na kterou jsem bohuzel nenarazil a neslo uz jit ani zpatky, jen pres tu priseru, coz me pak dost nastvalo. Ale mit to komplet ve sbirce, to by me tesilo, takze je-li reprint, budu jen rad. Akorat na ty gamebooky nemam vubec bohuzel cas, mam doma komplet serii Grail Questu a jeste jsem na to krom ulozeni do knihovny ani nesahl. Ale jednou mi ty hry na NDS dojdou a na dovolenou budu casem treba tahat gamebooky, kdo vi:-) Takove posezeni venku u krbu v horkle letni noci u Lone Wolfa, to zni vylozene idylicky:-)

23.8.2011 15:23:27

Project Aon
Všem nostalgikům vřele doporučuji navštívit stránky projektu Aon, kde jsou kromě jiného i aplikace přímo podporující hru Lone Wolfa - prográmek počítá hody, statistiky, automaticky otáčí stránky na příslušný odkaz, eviduje nalezené vybavení. Dokonce je možné nastavit i nějaké modifikace.

Sám za sebe doporučuji aplikaci Seventh Sense, odehrál sem v ní první čtyří příběhy (Útok ze tmy, Oheň na vodě, Kaltské jeskyně, Rokle zkázy), v pátem byl nějaký bug, takže mi nešel spustit, ale jinak maximální spokojenost. A autor na tom dost intenzivně makal, takže teď už budou určitě i další knížky.

Edit: Ha, tak od doby, co jsem na to nekoukal, tak už tam je z pěti 10 knížek. Asi půjdu zalonewolfit

23.8.2011 15:32:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Lone Wolf
Pokud by to někoho zajímalo (já jsem si totiž kladl stejné otázky jako vy tady), tak na fantasyplanet je v diskuzi o téhle knize docela pěkné (podle mě) shrnutí od Acidburna.

Doufám teda, že tohle není "reklama".

24.8.2011 19:24:30

Tygr
Dík za typ. Určitě se mrknu.

24.8.2011 20:55:27

Tygr - help
Nějak se mi tu diskusi nedaří najít, mohl by jsi sem hodint link.

25.8.2011 14:30:33

Tygr
Tak už jsem to našel. Nevěděl jsem, že musím přepnout vyhledávání na databázi knih. Myslel jsem si, že jméno bude uvedené i v nadpisu.

25.8.2011 14:38:32

PJ

Jé :-)
Tak Lone Wolf byl srdeční záležitost doby mého odrostlejšího dětství. Mám komplet první sérii Kai i Magnakai, souhlasím se sydem, že ty další už moc nešly a také člověk začal mít jiné zájmy.

Samozřejmě jsem z nostalgie koupil první díl reedice (mimochodem, díky tipu zde ze Zatrolenek). Určitě se jedná o značný kvalitativní posun; hodně pasáží je shodných, ale spousta jich přibylo a hra už nepůsobí tak lineárně. Ilustrace jsou výborné. Chalkovy kresby sice měly neopakovatelné kouzlo (Brianovy už se mi nelíbily), ale nový ilustrátor se je snaží citlivě "vrátit" a přitom dodat i něco svého.

Celkově... z literárního hlediska se samozřejmě jedná o naprostý brak, ale tak tu knihu posuzovat nelze. Je to určitě posun k prvního vydání, i překladu, ale odmyslíme-li nostalgické konotace, je to především literatura dětská. A tak je k ní třeba přistupovat.

25.8.2011 18:57:42

PJ
Sakra, že bych si třeba ten první a druhý díl také koupil. Trochu si zavzpomínat. :-)

26.8.2011 06:47:05

PJ
Detska nedetska, po Laskavych bohynich trochu braku s ulevou uvitam :D Ale Chalk je borec, za deluxe edici soucasneho Talismanu s jeho obrazky (ilustroval druhou edici, ktera vysla v cestine) bych prodal rodinu.

26.8.2011 06:55:03

brak a detska
vzdyt jde o gamebook. Literarne to dilo posuzovat nelze, proste je to textova hra. No a detska...z jakeho hlediska? Proto ze je to hra? Ja myslim, ze jde proste o fantasy, kterou se bavi normalne nemalo dospelych lidi. Prostetakovy dracak v knizce. Pokud bysme meli posuzovat kvalitu gamebooku jako takoveho, myslim ze Lone Wolf je na spici. Jak jsem psal, mam komplet serii Grail Quest, kterou jsem si jen tak letmo prohlidl, spatne to nebude, ale kvalit Lone Wolfa to nedosahuje. do koupe toho reprintu urcite jdu.

26.8.2011 07:47:55

Lone Wolf
Staré vydání jsem hrál na gymplu, s kamarády jsme koupili na střídačku všechny díly. Z nostalgie jsem si také koupil první díl reedice, ale hra mě už moc nechytla... navážu na Syda. Říkal jsem si, že když člověk čte běžně kvalitní literaturu, tohle mu nestačí a "hra" mu to nevynahradí. Zkrátka jsem z toho nějak vyrostl. Raději si vezmu nějakou deskovku (nebo "normální" knížku). Je pravda, že tehdy na výběr moc nebylo - Battletech, Aréna, Bitva na polích Pelenoru...

26.8.2011 07:49:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Na Aukru
vsechny dily o u nas vysly za 3999. Tomu rikam palba, kdybych nevedel co s penezi, asi bychto vzal:-)

26.8.2011 08:02:58 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

Dětská literatura...
Co to znamená? Že je určena převážně dětem. Nebo dětinským dospělým :-P ;-) i když dnes je módní se označovat spíš za geeky a nerdy :o)
Na tom ale neshledávám nic špatného a nemám nic proti. Ostatně, sám si občas kupuju i teď dětské knížky.

Špička mezi gamebooky? Možná... zkusil jsem mnoho gamebooků a LW se mi líbil i přes svoji linearitu nejvíce. A jen poznámka k tématu gamebooků - v češtině vyšly i tyhle dva víceméně solitérní macatější kousky:

- http://www.databazeknih.cz/knihy/kral-artus-a-jeho-druzina-86112
- http://www.databazeknih.cz/knihy/ve-sluzbach-krale-reginalda-30044

26.8.2011 18:33:06

PJ
ja si detskou literaturu predstavuji teda uplne jinak nez Lone Wolfa. Jestli bych mel Lone Wolfa nejak striktne takto zaskatulkovat, tak se muzeme bavit mozna o gameboocich pro mladez. Pro deti je tak mozna Krtek, Smoulove, Gumidci a ruzne pophadky.

Ve SLuzbach krale Reginalda mam, dohral jsem uz hpdme davo, ale mapovat to bylo fakt des a hruza, melo to nejake mouchy.

26.8.2011 20:38:43

PJ

Ringo
To už slovíčkaříme. Dětská literatura nebo literatura pro mládež, to nerozeznávám. Kde je ta hranice, která se mimochodem neustále posouvá?

Nehledě na to, že existuje spousta knih, které se sice navenek tváří jako dětské, ale podle mého pro děti vlastně nejsou - viz Carroll, Exupéry.

Pak jsou dětské knihy, které děti sice poberou, ale pobaví se u nich víc dospělí, viz Šrut (typický příklad je jeho Pan Kybych).

A pak jsou ještě kuriozity - např. Niklova tvorba... Mimochodem, do jaké kategorie bys zařadil knihu "Krtek a hovno"? :-)

- http://www.databazeknih.cz/knihy/o-krtkovi-ktery-chtel-vedet-kdo-se-mu-vykakal-na-hlavu-36810

26.8.2011 21:20:11

PJ
za mych mladeznckych casu ta hranice byla docela jasna. Deti cetli Ohnicek, mladez cetla ABC. Mimochodem kouzlo mladeznicke zabavy spociva v tom, ze se ji bavi mnozi dospeli. Proste v mnohych dospelych ten hravy duch zustal a nezkomisneli jako jini, pro ktere je cokioliv mimo karieru ztratou casu. Treba k Lone Wolfovi me privedl strejda, ktery mi to v mych 15 pujcil s tim, ze je to opravdu vynikajici vec. On mel tehdy neco pres tricet let.

26.8.2011 22:00:12

Ve sluzbach krale Reginalda
To byl nářez. Hlavně ta pasáž s těma šipka. Ta mi hodně dlouho nedala spát. :-)
Považuji to za nejvíc promakaný gamebook, ale co do zábavnosti mě asi také víc bavil Lone Wolf.

Krále Artuše jsem hrál také, ale tam mi nějak nesedli ty souboje (čti blbě jsem je asi pochopil).

27.8.2011 09:19:55

první "gamebook"
Nevzpomínáte někdo na....snad se tomu ani nedá říkat gamebook..jmenovalo se to myslim Na rozkaz krále. Mělo to takovej neknižní formát. Bylo to krátké a házelo se tam občas kostkou. A byla to první věc tohohle druhu, kterou jsem viděl. Vzpomínám si, že tam jsem poprvé viděl mnoho slov..jako kejklíř, hvozd apod.:) Bylo mi tak 8.

28.8.2011 09:35:24

Odulin
tenhle gamebok mam jeste nekde doma zapadly kdo vi kde-) Asi se to jmenovalo fakt na rozkaz krale. Jako decko jsem jej hraval porad dokola. Bylo to vice obrazkove nez texove.

28.8.2011 09:57:40

Ringo
Tak tak. To je ono. Tehdá to pro mě mělo slušnou atmošku:)

28.8.2011 11:17:55

Lone Wolf
nevite nekdo, jestli je v planu vydani v reedici Lone Wolf komplet vsechny dily, nebo to s prvnim dlem zatim jen zkousi, jak to uspeje?

11.9.2011 22:19:12

Ringo
Mytago (zatím) plánuje vydání všech 28 dílů.

12.9.2011 09:41:03

eksmen
tak to je super, tak to musím kupovat pěkně postupně, ať to není pak takový záhul:-)

12.9.2011 11:17:39

Vybíráme z Bazaru

BIOS: genesis
BIOS: genesis
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 8 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas