Lone Wolf

Kdo jste hrál Lone Wolfa? Dneska jsem náhodou hledal něco v eshopu a zjistil jsem, že se chystá reprint. První díl má údajně 550 odkazů místo původních 350. Zajímalo by mě jestli někdo hraje tu novou edici a co je v ní jiného v porovnání s tou starší.
23.8.2011 14:33:37

...
Prvnich 5 dilu mam v jeste puvodni verzi, asi je po letech oprasim a pripravim se na prichod novyho vydani dilu 6 - 28 :D. Btw Rokle zkazy se svyho casu shanela velmi tezko...

12.9.2011 19:29:46

Utok ze tmy
tak dneska jsem si to hrdě odnesl z obchodu Librex v Ostravě, letmo prolistoval, prohledl kresby a jsem plny nadšení a nemůžu se dočkat, až si to zahraji. Jsem hlavně zvědav, jak to rozšířili. a barevná mapa světa je k sežrání. Musím řici, že se mi to nové vydání líbí, což je už co řící na to, že jsem konzerva, která obvykle zásadně trvá na starých prvních vydáních:-)

12.9.2011 19:43:24

To all
Poraďte prosím nějaký dobrý gamebook,chci to zkusit,ale vůbec se neorientuju...díky

12.9.2011 19:49:47

vance
Za sebe bych klidně doporučil toho Lone Wolfa. Rozhodně to mezi gamebooky patří k tomu lepšímu. :)

12.9.2011 19:58:56

vance
ja budu jeste radikalnější a doporučím rovněž Lone Wolfa, protože mezi gamebooky neznám lepší.

12.9.2011 20:16:56

Parxel a Ringo
Díky,něco je na Aukru:-))

12.9.2011 23:11:39

Pánové...
... můžete mi prosím osvětlit systém gamebooků? Z diskuze se mi to zdá jako docela dobrá solitérní herní knížka. Líbí se mi, že to podle všeho spojuje obojí - knihy (které miluju) a hry. Kdyžtak, prosím, do zpráv, ať neplevelíme vlákno. Děkuji!

12.9.2011 23:32:53

Vixton
Však tohle vlákno je v podstatě věnované gamebookům, takže tady nic nezaplevelíš.
Systém gamebooků je jednoduchý, prostě přečteš pár řádků odstavců někdy i stran a pak se musíš rozhodnout co budeš dělat dál a podle toho otočíš na příslušný odkaz.

Samozřejmě mimo to má hra ještě pravidla pro speciální vlastnosti, souboje atd. Ty zaberou pár stran, které si musíš před hraním přečíst a pochopit. To je celé.

13.9.2011 07:36:27

vance
Ještě bych ti doporučil "Ve službách krále Reginalda". Ale místama je to jenom pro silné nervy. Tenhle gamebook je asi nejtěžší, který jsem hrál.

13.9.2011 07:37:25

vance
- série Lone Wolf (doteď si pamatuji to slunné podzimní odpoledne na základní škole, kdy přišel útok ze tmy)
- Ve službách krále Reginalda (doporučuji)
- O Norikovi (humorný gamebook z pera Vládi Chvátila - schválně komu se podařilo rozluštit poslední řádku textu na obálce)
- gamebook z prostředí rytířů kulatého stolu, hrálo se za Parcevala, mělo to bílou obálku, na jméno si zaboha nevzpomenu... tak tohle se jmenovalo Král Artuš a jeho družina

- kromě toho vycházela i série Fighting Fantasy (Jackson+Livingstone), ovšam ta nebyla nic moc, gamebook Ohnivá poušť, série grailquest... a to je nejspíš všechno, co se bylo k sehnání

- ještě mi něco říká gamebook Zlodhův hrad, určitě jsem ho hrál, ale absolutně si nevybavuji, o čem to bylo

Edit: seznam gamebooků http://www.legie.info/tagy/gamebook

13.9.2011 07:54:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Morthe - série Fighting Fantasy (Jackson+Livingstone)
Celkově ta série nestála za moc, ale občas se tam dalo narazit na zajímavý díl.

13.9.2011 09:14:39

Morthe
Nemám Norika po ruce, ale bylo to tuším něco jako "Tohle už doufám nikdo nepřečte". :-)

13.9.2011 09:52:18

aradraug
Velice správně =D

13.9.2011 09:54:56

mimochodem
pro ty, kteří nemají páru, co je to gamebook, tak tady si může vyzkoušet pár úplně mini dobrodružství. Pro pochpopení jak takový gamebook vypadá myslím úplně ideální.

http://lonewolf.wz.cz/adventure.html

13.9.2011 11:09:19

:o)...
jo jo.... didaktik gama a Lone Wolf...případně goblini... člověk rád zavzpomíná...

13.9.2011 16:50:41

LW boardgame
tak na tohle jsem zvědavý:-)

http://www.greywoodpublishing.com/lwwg.html

nemluvě o tom, že se chystá i pc hra z tohoto universa

http://www.eurogamer.cz/videos/joe-devers-lone-wolf

16.9.2011 14:39:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Lone wolf
Tak se mi podařilo koupit Lone Wolfa-Stíny na písku. Okamžitě sem se do toho pustil:-))). Ovšem první dvě hry,dva fatální konce. A teď se ptám,protože to není první díl,tak Wolf je trochu jouda a na žádného nepřítele nestačil. Nenese si sebou žádné dovednosti z předešlých dílů,což sem se dočetl že jde. Nemá se začít od prvního dílu? No,možná sen ten jouda taky já:-)))

22.9.2011 20:48:46

vance
:-D ted nevim jestli to myslis vazne nebo si delas legraci. LW je treba samozrejme jet od prvniho dilu. Postupem dostavas KAI schopnosti a prenasis si nejakou tu vybavu, bez ktere jsi v pozdejsich dilech nahrany:-) Co te vedlo k tomu zacit u Stinu na pisku aproc jsi shanel zrovna tohle, kdyz ma cely LW vyjit v reprintu a kdybys zabloudil do obchodu s knihami, sezenes tam prvni dil Utok ze tmy a nez jej dohrajes, tak pravdepodobne vyjde dil druhy a muzes pekne plynule navazat.

22.9.2011 22:30:01

Ringo
Bylo to zcela vážné. Je tomu tak proto,protože s tímto druhem zábavy nemám ale vůbec žádné zkušenosti. Narazil sem na tento díl na Aukru za pár korun,no a tady sem se něco dočetl,tak sem to zkusil. Nevím,ten reprint bude asi dost drahý,já to chtěl jen vyzkoušet,jestli mě to vůbec bude bavit. No a zjistil sem že KAI učedník je jouda k ničemu:-)))

23.9.2011 19:48:10

vance
Tak drahy, je to kolem 260 Kc, coz je jeste slusna cena za knihu. Na to ze jeden dil vyjde co pul roku (doufam ze alespon takto rychle), 260 utrati clovek bezne za jine hlouposti, aniz by se nad tim zamyslel, takze dat to za pekny reprint Lone Wolfa je pohodova castka.

24.9.2011 01:09:19

Ringo
Jo to je pravda. Včera sem si první díl objednal:-))). Ale na druhou stranu je to otázka priorit. A pokud člověk živí rodinu,koupí si byt apod. je občas i 260kč dost. A drahá polovička pak řekne že potřebuje peníze na jiné věci než na hlouposti typu Lone Wolf. Takže asi tak. Navíc to není "to musím mít". Jen mě to zaujalo a chci to zkusit:-))). Deskové hry taky kupuji až když na ně seženu. Rozprodávám např. dlouholetou sbírku modelů letadel,a pak si můžu koupit třeba Earth reborn za 1400. Jinak ne,bohužel. Takže jak říkám,je to otázka priorit.

24.9.2011 09:21:07

Vance
Tak číst to od prvního dílu je více než vhodné. Pokud si to ale dobře pamatuju, tak nejdůležitější je druhý díl, kde můžeš získat meč Sommerswerd. Je to úplně nejlepší zbraň a ve většině dalších dílech se vždy objeví něco jako: "Před tebou se vynořilo obrovské cosi, pokud máš Sommerswerd, otoč na str. XX, pokud ho nemáš otoč na YY."" samozřejmě že ten meč přidává velké bonusy a navíc výrazně zlehčuje celou knihu...

24.9.2011 09:43:00

vance
jasne, taky jsem si koupil byt, auto, zivim dvouclennou rodinu, takze si to umim predstavit. Na druhou stranu si clovek nekdy proste radost musi udelat a kdyz me treba chytne mlsna a neovladnu se a u pokladny vyhodim za sladkosti 150 Kc, tak me hned napadne, ze to je polovina knihy, kterou bych si chtel kouit, ale taky treba skoro 1/4 boticek pro maleho:-)

Ale jak se rika, nejsme tak bohati abysme si mohli kupovat levne veci. Koupl sis levne na aukru nejaky prostredni dil Lone Wolfa a vidis ze ti nakonec je ted v podstate k nicemu, pritom stacilo pridat par kacek, koupit reprint prvniho dilu a plnohodnotne si zahrat a kdyby te to chytlo, mohl sis po korunkach stradat na dalsi dil, ktery ma vyjit v listopadu. Ja jsem strasne rad, ze ten reprint prisel, protoze si pribezne mohu po malych financnich castkach skoupit postupne celou serii a jeste si ji pekne prubezne hrat a ocekavat dalsi dil. Predstava, ze si koupim na aukru celou serii za 3000 jak ji tam nekteri nabizeji je opravdsu velmi draha zalezitost a navic bych to hrani odkladal porad s tim, ze to je na dlouho tolik dilu najednou:-)

24.9.2011 09:44:24

vance
Máš recht, Sommersword je ultimátní a je to v podstatě jediná zbraň, která ti vydrží až do konce celé série. Musím říci, že prvních 5 dílů se mi líbilo nejvíc, možná i kvůli ilustracím Garyho Chalka. Magnakai už mě tolik nebral, ale i tak ten gamebook zbožňuju. A když tak vidím, ty ceny na aukru, asi se do toho znovu začtu. Vzpomenu si na mládí, kdy jsem dyndal na rodičích, aby mě vzali do Zdic, kde měli v knihkupectví Útok ze tmy :)

24.9.2011 10:32:37

to all
Díky pánové za plodnou diskuzi. Je rozhodnuto,už včera sem první díl objednal,jak sem četl,je rozšířený na nejakých 550 odkazů. Tak uvidím. Ringo,ten díl sem koupil za 56kč,navíc to bylo sice z Aukra ale prodával to antikvariát u nás v Teplicích,takže bez pošty:-))) Apropo sydo,do Zdic jezdím na modelářskou soutěž:-)))

24.9.2011 11:03:20

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 5555
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Amalfi: Renaissance
Amalfi: Renaissance
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas