Kouření

Včera mi přišla jedna knížka z Aukra a smrděla jako buchlý kamna. Takže je teď chudinka na balkoně na ozdravné kůře.

Proto mě napadlo zeptat se jak je to tady s kouřením. Celkem by mě to zajímalo jako takový malý sociologický výzkum - jestli člověk kouří, kolik mu je a co dělá.
PS:nechci být vlezlá jenom jsem nad tím včera hloubala
3.3.2010 11:55:24

staré řecko
jojo... to bejvávaly časy, to už dávno neni. Naopak, dnes dokonce dostáváš speciální příplatek, když v práci neonanuješ...

6.12.2010 14:03:55

sydo
K4 v Celetný. Studentská hospa, studentský ceny, majitel sám je deskovky positiv, takže pro podobné excesy má pochopení a dá se s ním v klidu domluvit. Mají otevřeno celý týden do půlnoci (v případě, že má obsluha chuť kalit, tak mnohdy i déle)

6.12.2010 14:04:18

Morthe
Sláva Ti!

6.12.2010 14:11:40

aneken
to je jasné, je-li přednáška vzrušující... :)

6.12.2010 14:19:38

Aneken
Hehe. Tomu říkám dokonalé odzbrojení :-D

6.12.2010 18:54:38

Vinas
Diky;)

7.12.2010 09:48:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Slušnost
Slušnot, která mi byla vštípena mě nutí zachovat je jako Vlaada. Pokud někomu něco upadne, je jedno jestli peněženka, mobilní telefon, klíčky od auta či nedopalek, musí na to být okamžitě upozorněn a pokud to neleze stihnout, pokud možno dostižen a věc mu předána zpět.
Dle této zásady jsem již již například i běžel 100m za chlapem, který z kárky vyhazoval něco do strouhy, nedaleko mého bydliště. Zahlédl jsem ho když jsem venčil psa, doběhl jsem ho, zařval, HEJ, CO SI TADY VYHODIL!! VRAŤ SE!. Poslušně se vrátil, ukázalo se, že to byli kameny které vyhrabal na zahrádce, tak pokračoval v cestě. Nechal jsem naložit několik lidí odpad zpět do auta, který vyházeli do lesa. S jedním, jsme na sebe hezkých pár min koukali jeden na druhého, poté co nacouval na slepou cestu do lesa, čož jsem zahlédl a přišlo mi to zvláštní. Zastavil jsem tedy a hezkou chvíli tvrvalo, než dotyčný sedl zpět do auta, a odjel.
Co koho jest, toho to jest. Nevidím rozdíl ve vrácené peněžence a vráceném nedopalku, ten si může pani někde v koutě přece "dojet".

7.12.2010 09:55:10

ad slušnost
souhlasím s Vlaaďovým jednáním, pakliže se tak zachová vždy a stejně ať je nepořádníkem kdokoliv. Tzn. jestliže to udělá i nabušenýmu týpkovi pod vlivem nebo partě skinů, jestliže ne, neměl by to dělat ani slabé ženské.

7.12.2010 20:18:22

Boldrick
to je dost dobrá připomínka :)...já sám bych neměl odvahu to udělat ani té slečně :)

7.12.2010 21:15:33

Beholder, Boldrick, Cholerus
Mno nejde ani o tu odvahu, ale o zakladni lidskou slusnost. Argumentace tim, ze nekdo neco odlozil a ja mu to vratim, je dle mne pochybna, tohle udelat je hodne ... podivne. Ted neobajuju koureni, ale zastavam se nekoho, komu nejaky "silenec" hodi kourici vajgl do tasky. Je to fakt jak z grotesky, ale v tom filmu by to udelala nejaka hodne rozporuplna postava, ktera zbytecne extremne resi hlouposti...

8.12.2010 08:32:27

Drussbarb
nevěřím ti, že neobhajuješ kouření :), když je pro tebe čadění lidem do ksichtu na zastávce a dělání bordelu na zastávce odhazováním vajglů (když je na každé zastávce popelnice) blbost. ;)

8.12.2010 09:05:38

Beholder
Mě taky vadí kouření na zastávkách a Vlaadovo jednání mi přišlo uhozené. Jen mě tak napadlo, jestli teda když tak dbá o čistotu ulic, jestli chodí za pejskařema a hází jim výsledky činnosti jejich miláčků taky do tašky? Bo když stoupnu na vajgl, dá se to přežít.

EDIT: a chci vidět jak to udělá partě chlapíků, jedoucí na zápas Baníku.

8.12.2010 09:09:30 | Upraveno autorem (porovnej)

sappho
:D

8.12.2010 09:09:59

sappho
ano to je další věc, těm co ty exkremetny po svých mazlíčcích neuklízejí bych to taky rval přímo do kapes :)

A co se týče té odvahy, to už tu naznačil Boldrick a já s ním souhlasil. Sám bych odvahu neměl. Mě jen Vláďův čin pobavil a přišlo mi to jako hezká demonstrativní ukázka "odměny" za bezohlednost.

8.12.2010 09:16:54

vajgl na zemi...
Házet vajgly všude možně se nemá, to je jasný, ale hodit ho někomu do tašky... fakt přehnaný! Takhle se to rozhodně neřeší!

Sice su proti kouření, ale zase to takhle hrotit? Vím že to zlehčuju a je hrozná kravina co tedka napíšu, ale denně umíraji tisíce lidí hladem, na banální nemoci po celým světě, továrny vypouštijou do vod a ovzduší miliony tun odpadů..., takže dělat povyk kvůli jednomu vajglu na zemi...! Nehledě na to, že si dokážu uplně představit, že kus od toho vajgla byly tak tři výkaly od psů a x dalšího, daleko většího smetí pohozený!

8.12.2010 09:19:28

Beholder
Ale nos si sebou gumové rukavice :))

8.12.2010 09:21:34

vracení bordelu :-)
ale vážně:-)
myslím si, že to není úplně dobrý nápad, když nevím proč ten člověk kouří. třeba se sám za to stydí a chtěl by přestat. když mu agresivně hodim vajgl do tašky tak ho jen ujistim v tom, že jako nekuřák jsem agresivní h...o. Samozřejmě namítnete, že když se za to stydí, tak proč kouří nebo proč vajgl hází na zem, ale pro toho člověka je to norma. proč? protože je tak vychovanej. v podstatě se na to dá uplatnit kruh alkoholiků: Proč pijete? Protože se stydim. A proč se stydíte? Protože piju a tenhle kruh se agresivnim chovánim přerušit nedá.
Pakliže se nestydí a nechce přestat, opět mi přijde kontraproduktivní učinit tento agresivní čin. bo chci-li po někom aby se choval tolerantně a slušně a hodlám ho k tomu dokopat násilim (což vhození vajglu je) nevím, jestli si to onen člověk vysvětlí stejně jako já, a to tak, že se má chovat slušně.
s tím zastavením auta je to podobné. sice zabránil znečištění kousku přírody, ale určitě ho ti lidé nebudou mít radši a ten bordel vyhodí jindy nebo jinde a určitě se sami pak budou chovat agresivněji vůči viditelně slabším obhájcům přírody. určitě si, ale díky tomuto jednání neřeknou: aha to je asi špatně.

8.12.2010 10:09:09

to Boldrick
No já nevim, to s tim autem plně schvaluju. S tim vajglem je to mírně asociální jednání, ale jet vysypat starou lednici, nebo něco podobnýho někam do potoka už je jiný kafe. To je naprosto promyšlený jednání, na rozdíl od toho vajglu, kde jak upozorňuješ jde v podstatě o bezmyšlenkovitý zlozvyk (teď myslim to odhazování). Člověka, kterej je schopen vyhazovat bordel do přírody, těžko přesvědčíš nějakým slušným, tolerantním způsobem...

8.12.2010 10:19:20

halbarad
myslíš, že ho přesvědčim tím, že mu dám přes držku (prostě agresivním chováním)?
ano docílím toho, že to dělat nebude tady, teď, přede mnou (což může být i dlouhá doba), ale toho člověka tím nezměním. to znamená, že skládka vznikne někde jinde, když budou všude kamery (jako, že nebudou), tak skupina těhle lidí se zasadí o to aby kus lesa zmizel a měli skládku pro své staré lednice. potřeba je donutit toho člověka, aby se sám zamyslel nad svým jednáním a řekl si, že je něco špatně.
ano zastavit, říct mu proč se mi to nelíbí a že je trouba, a odjet, ať sám rozhodne (nebo ho vyfotit nebo zavolat policii, která má právo tohoto člověka jakkoliv omezit - což samozřejmě i mě zní jako nesmysl, ale). ve chvíli kdy schválím agresi jenotlivce či skupiny, byť vůči takovýmto činům, schvaluji agresivní jednání, a to nikdy nic dobrého nepřinelo, viz historie;-)

8.12.2010 10:38:32

Boldrick
Však já taky nenavrhuju žádný násilný řešení, ale myslím, že příklad s autem byl právě dobrej výchovnej čin. To, že na někoho chvíli civíš a čekáš co udělá zvát agresí dle mě nemůžeš. V podtsatě mu ani nebráníš to tam vysypat, jen se koukáš. A proč to tam ten člověk nevysypal a zase odjel? Asi sám moc dobře věděl, že je to prasárna, která je společensky neakceptovatelná. Takže co bys mu řekl? "Pane, tady byste ten bordel házet neměl, to se nedělá." Prostě si myslim, že přílišná tolerance a ohleduplnost vůči bezohlednejm taky ničemu nepomůže.

8.12.2010 10:46:57

halbarad
v podstatě bych mu řekl to co jsi napsal:-)
jestliže mu nebráním v odjetí nevyhrožuji a nemám nad nimi fyzicky navrch či jsem na tom fyzicky podobně (protože ve chvíli, kdy se agresivně tvářím a protivník má 50% šanci, že prohraje dá se to charakterizovat jako agrese, jelikož on se asi prát nechce když by mohl prohrát) pak je to ukázkový čin jak se zachovat. jestliže něco z toho poruším jedná se o agresi.
ano smutné je, že všichni máme stejná práva, ale jestliže někdo porušuje zákon, měl by to řešit orgán:-) k tomu pověřený a né já. byť je můj úmysl sebelepší (nejedná-li se o ohrožení života člověka).
v tomto případě je samozřejmě právo na straně obránce přírody, ale i díky tomu musel vyvrhel ustoupit což je opět agrese. důsledek je ten, že jsem se zachoval dle zákona a i morálky, ale toho člověka to opět nezmění.
na to musí opravdu přijít sám. takže ano něco jako tvoje věta a odject. což, ale ve svém důsledku je porušení zákona neb jem dopustil a nenahlásil přestupek.
takže je fakt, ž nevím co stím:-) ale ani touto agresí fakt člověka nezmním

8.12.2010 11:18:17

Boldrick
já s tebou moc nesouhlasím (respektive vůbec :) ), některé lidi napraví jen pořádná rána mezi oči (a někdy ani to nepomůže :)) )

8.12.2010 11:30:58

Beholder
to máš pravdu. ale já nemůžu souhlasit s tím, aby se kdokoliv pasoval na vykonavatele zákona a nutil lidi jednat jen z pozice síly.
což případ s autem není, tam se zachoval správně (asi), ale zase to určitě nenapraví hříšníka.
na druhou stranu, pořádná rána mezi oči tě spíš zatvrdí a jejího donora budeš mít ještě o něco radši. budeš se ho bát, ale budeš ho nenávidět a ve chvíli kdy budeš mít možnost tak mu to vrátíš. to nemusí být nikdy a nebo když se otočí režim ..., atd.

8.12.2010 11:46:09

Bodrick, Beholder
Napsal jsi to moc hezky, souhlas. Ucit nekoho poradku nasilnym aktem nic dobreho neprinese. Co se tyka skladky - vynervovat nekoho, kdo se chysta zaneradit les jen prihlizenim je na pochvalu. Hraci deskovych her by se fakt potrebovali spolecensky rehabilitovat, pak mozna budou schopni hezkym slecnam skladat komplimenty a presvedcovat je o spravnosti udrzovani poradku mekkou :) cestou ..

8.12.2010 16:40:38

Vybíráme z Bazaru

Star wars: unlimited jedi set
Star wars: unlimited jedi set
Akt. cena: 126 Kč
Končí za: 16 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas