Kouření

Včera mi přišla jedna knížka z Aukra a smrděla jako buchlý kamna. Takže je teď chudinka na balkoně na ozdravné kůře.

Proto mě napadlo zeptat se jak je to tady s kouřením. Celkem by mě to zajímalo jako takový malý sociologický výzkum - jestli člověk kouří, kolik mu je a co dělá.
PS:nechci být vlezlá jenom jsem nad tím včera hloubala
3.3.2010 11:55:24

Kouřila jsem
cca 10 let cca 10-15 denně a před rokem a půl jsem s tím praštila (a vůbec nelituju). Smrdí to, ničí to zdraví a žere to peníze, který můžu použít na něco jiného...třeba na deskovky :-)

3.3.2010 12:00:25

kouření
Sem tam si dám u pivka. Ale když si měsíc nezapálím, nic se neděje. A navíc děsně nesnáším, když někdo kouří doma a všechno tím smrdí.

3.3.2010 12:01:48

nekouřím

Já teda nekouřím a nikdy jsem nekouřila, ale docela ráda s kuřáky sedím a voní mi to. Ale oblečení od cigaretového kouře mi druhý den nevoní, ale smrdí, takže tak jednoznačné to není.

A pak se mi líbí pospolitost kuřáků. V neznámém terénu (semináře mezi cizími lidmi apod.) se nekuřáci poflakují, kdežto kuřáci se hned pod záminkou vypůjčení sirek a zapalovače zpřátelí.

3.3.2010 12:05:41

pospolitost
joo to je fakt, sice jsem cigaretu do pusy nikdy nedala, ale na střední jsem si chodila pokecat s kuřákama ze školy - byla tam větší zábava
Sodovka - mě voní akorát doutníky a dýmky - to pak chodím jako čuchací pes za daným kuřákem a nasávám .-D

3.3.2010 12:07:50

jsem fanaticky antikurak
nesnasim koureni, nesnasim tabakove firmy a nesnasim kuraky kteri huli vsude, kde se da a oni to povazuji to za projev svobody. Ja to totiz povazuji naopak za projev spoutanosti, nesvobody otroceni tabakovemu dymu a zaroven obtezovani okoli. Kurak me obtezuje nekolikanasobne vice nez fetak heroinu. A po kazde akci nekde v restauraci nebo hospudce se musim od toho smradu alespon 2x vysprchovat a vsechny hadry hodit hned do pracky. Kuraci pachnou. Sorry za ostra slova, ale je to jeste mirne, mnohdy se ze me derou jeste horsi kdyz me nejaky kurak smrdici mi pod nosem vytoci:-) Nemluve o tom jake skody pachaji svymi nakladnymi nemocemi v nemocnici, ktere neuhradi ani ta jejich casto omilana spotrebni dan kterou se haji. O skodach zpusobene na majetku neuhasenymi nedopalky ani nemluvim. O tom ze mi smradi do meho bytu kourenim na balkone, z okna ci na zachode kde to luftuji pres stupacky do sousednich bytu, to uz je na cely clanek. Takze to radsi ukoncim:-)

3.3.2010 12:08:27

Nekouřím
a nesnáším kouření, smrad z cigaret, vajgly kam se podívám...fuj, hnus
Kouření a deskovky - jednou jedinkrát jsem zatím navštívil herní klub, všechno bylo perfektní, v pohodě, zajímavá hra...do té doby, než se ke mně naklonil jeden kolemjdoucí hráč, co si byl právě zakouřit, a sledoval mi přes rameno naši hru ... strašný zážitek.
Asi jsem cíťa, ale tohle fakt nesnáším a nepochopím, PROČ lidi kouří....
Tak kuřáci, jen do mně...

3.3.2010 12:14:55

to Ringo
Všechny tyhle věci odsuzuji taky. Jediná vyjímka. V hospě si dám. Ale zásedně ně nikomu u jídla a nebo pokud vyloženě požádá, že mu to vadí.

3.3.2010 12:14:58

To Ringo
Naprosto souhlasím...A to i kdyby jsi mluvil rázněji. :) Naprosto nesnáším, když čekám na autobus a někdo vedle hulí. Jenže stoupnout si jinam nepomáhá.. Hned bych mu jednu vlepil.. :D A Křen má pravdu v tom, že ty vajgly jsou všude. Platí ještě málo.. :) Zdražit.. :D
( Teď mě tu ukamenují... )

3.3.2010 12:23:15

The Hammer
naprosto souhlasím
taťka bohužel kouří a stačí jenom, když příjde z večerní cigarekty domů a to tak jeden může začít větrat ...

3.3.2010 12:23:55

PJ

Kouření tabáku
Zvedá se mi z toho kýbl a páchne mi to. A kuřáci z klubu mně vadí též. Vodnice už je lepší, ale extra požitek to pro mě není. Co se týče kouření jiných látek, nechal bych to za ZatroCON 8-)
Jinak jsem zvědav, jak a s čím se do tohoto vlákna vlákna zapojí husak ;-)

3.3.2010 12:28:45

kouření
Kouřím jenom vodní dýmku a to asi jenom tak jednou možna dvakrát za měsíc. Cigarety úplně nesnáším, když jdu do hospody, tak si automaticky vybírám nekuřácké hospody nebo hospody se zahrádkou (v létě).

3.3.2010 12:45:32

koureni
Cigarka uz ne, kdo na to ma brat prachy... Takze vyjimecne doutnicek nebo vodnici, pripadne jinou latku ;-)

3.3.2010 12:51:55

DD

koureni
Tak ja jsem kouril asi 7 let tak nejak plus minus krabicku denne. Tedka uz 3 roky nekourim a o to vice jsem haklivej na cigaretovej dym. Desne mi vsechno smrdi, jakmile na mne promluvi nekdo po cigarete tak se mi zvedne zaludek.
Nicmene nadale kourim vodni dymku tak rekneme 2x do mesice a tak :).

3.3.2010 12:54:31

PJ
I ty jeden :) To bude tedy zajímavý výlet :)

3.3.2010 12:57:39

YAAK (Yet Another AntiKuřák)
Přídám se k zastáncům antikouření, neboť taktéž nekouřím a nemám rád, když mi někdo hulí pod nos. Taky mi cigaretový kouř smrdí a když se vyskytuju v nějakém zakouřeném prostředí, tak mě z něj navíc štípou oči. Takže ne, děkuji...
Mimochodem pro lidičky, kteří by tvrdili, že nevíš, dokud nezkusíš (v mnoha situacích se mezi ně sám počítám, pokud to není vyloženě proti mému nepsanému kodexu), mám zážitek z dětství. Takže zkusil jsem, nechutnalo, děkuji nechci.

3.3.2010 13:00:37

no pánové
Vy se nezdáte. Já si to myslela :)

3.3.2010 13:01:04

aha
ostatní jsou asi na cígu. Kouřím hodně, kouřím rád, cigareta je můj kamarád.

3.3.2010 13:02:18

to Sydo
Řekl bych rovnou zajímavý trip ;-)

3.3.2010 13:03:49

Antikuř
Víceméně se ztotožním s většinou zde prezentovaných nevýhod kouření. Štípající oči, smrdící vlasy, smrdící oblečení ... hnus velebnosti.
Ve své nenávisti vůči kuřákům jsem dostoupil ještě dál. Když jdu po ulici a proti mě jde někdo, kdo kouří, tak se na něj mračím. A nemám ho rád, přestože ho neznám.
V mém okolí se vyskytuje kouřící můj táta, se kterým ale asi nic neudělám a ten se po dobu našich návštěv kouření zdržuje. Kamarádi jsou převážně nekuřáci a kuřáci si během setkání dávají "volno".
Ostatně vzhledem k faktu, že v našem městě je pouze jedna jediná nekuřácká restaurace a tam ještě není moc vhodné se cpát s nějakou hrou, tak mám alespoň pevnou výmluvu, proč se vždycky hraje doma (a nic se nepoztrácí a nepoleje pivem).

3.3.2010 13:14:19

Kadaver
Abych tam nedopadl jako můj avatar :)

3.3.2010 13:34:17

když už
Když už tady tak naťukáváme kouření kde čeho, "kouříte" někdy u hraní?

3.3.2010 14:19:10

sappho
Jelikož my hrajeme jen v hospodě, tak někteří ano. Já jsem na tom podobně jako ty - občas u piva si taky dám a když se můj Bene Gesserit prediction mine o kolo, tak to si musím dát na uklidnění :) The Spice most flow!

3.3.2010 14:26:04

to sydo
No já nemyslela až tak cigarety. Proto ty uvozovky. Už jsem to téma chtěla nahodit dřív ale až teď se naskytla příležitost.

3.3.2010 14:27:32

sappho
Jo, tak to už je častější :) Možná proto jsem nikdy nevyhrál v Indonesii :D The Spice must flow dvojnásobně!

3.3.2010 14:30:53

kdysi
jsem to zkoušela. Ale jelikož mi pak alkohol šíleně rychle stoupal do hlavy, rozhodla jsem se nekouřit (cigarety, dýmky, cigára a dokonce i vodnici).
V mé přítomnosti a dokonce i u mně doma má povoleno kouřit jenom moje maminka. Ona má holt jiné postavení v rodinné hierarchii. Ale taky vidím, že se snaží nekouřit. I když mi to vadí, občas jsem ke kuřákům tolerantní.
Nejvíc mi vadí vchod do práce. Na Univerzitě se kouřit nesmí, takže studenti s cigaretkama u nás postávají rovnou před vchodem. Projít tím hustým šedivým oblakem chce obvykle notnou dávku odhodlání.

3.3.2010 14:50:51

Vybíráme z Bazaru

Dědicové trůnu
Dědicové trůnu
Akt. cena: 91 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas