Abe
Abe - avatar

KOREKTNOST PORTÁLU DESKOFOBIE?

Rád bych upozornil na zavádějící praktiky Deskofobie. Dnes na FB vyskočil od Deskofobie odkaz na deskovehry.com a jejich recenzi hry Nippon. Deskofobie se odvolávala na to, že řada hráčů tuto hru kritizovala a přitom na dalším webu získala nejvyšší možnou známku 5/5. Pochybuji o tak vysokém hodnocení, ale budiž. Jaké bylo však mé překvapení, když jsem zjistil, že autor článku (na Deskovehry.com) je Petr Čáslava (z Deskofobie). Vtipné, autor ketrý se odvolává na svou (Kačky) další recenzi na jiném webu a tím tak dokládá relevantnost své recenze. Když jsem na to upozornil (podotýkám slušně, bez jakékolliv urážky), mé komentáře byly smazané a dostal jsem ban. Bez jediného slova vysvětlení. Ono ani není co vysvětlovat :) Děkuji za pozornost.
20.7.2016 15:55:07

Abe - BGG
Proto se hry v žebříčku řadí podle Geek rating, který to bere v potaz. Navíc, aspoň si to myslím, se hráči snaží hodnotit hry podle dané stupnice (např. 7 = dobrá hra, obvykle si ji rád zahraju). Já tak hodnotím, proto mám třeba u Concordie 4 nebo u Terra Mysticy 10 :-)

Konečně jsem si recenzi přečetl a nevím, co ti na ní vadí. Já se divím, že nedal něco jako 3,5/5, ale to je jen můj osobní pohled :-D Celkem chápu tu známku. Ono jsem si zvykl na známky se nedívat, lepší je tu recenzi si přečíst a ideálně už trochu znát autorův styl. Takže chápu, co se autorovi líbí, ale zase přesně vím, proč se nebude líbit tolik mně. U jiných recenzí to mám naopak.

Vysvětlení, že po několika měsících zapomněl na recenzi, chápu. Něco podobného se mi už stalo taky.

Já se pořád snažím přijít na to, co ti vlastně vadí. Jedna věc jsou ty smazané komentáře, to asi namíchne každého. Škoda, že se k nim nedá dostat. A pak pořád ještě připisuješ videorecenzi Petrovi. To nechápu vůbec. Věřím, že Kačka to zrecenzovala podle sebe a že se při vynášení ortelu nenechala Petrem ovlivnit.

No nic, jednoduše fakt netuším, o co ti jde.

23.7.2016 10:42:04

Abe

Re
Tak spíš mě vadí ten postoj trucovitého chlapečka na pískovišti, kterému někdo sebral bábovičku a tak kope kolem sebe :)

Budu se opakovat, známku v recenzi ať si dává jakou chce, docílí max toho, že ho nikdo nebude brát časem vážně. Za hranou však považuji, že důvěryhodnost své recenze (tedy Kačky, se kterou jak psal, jí sám pomáhal) opírá o svou další svou recenzi (tentokrát již přímo od Petra) a bulíkuje na FB ostatní, že se jedná o recenze 2 různych na sobě nezávislých webů. Samozřejmě, mohla to bý absurdní shoda náhod (byť já osobně mám na to svůj názor), v ten moment mi však nepříjde ani adekvátní Petrova reakce a to smazání příspěvků, přepsání článku na FB, ale hlavně zabanování mé osoby. Nemám teď možnost, aby se mi příspěvky Deskofobie objevovali na FB mezi oblíbenými a nemám možnost dávat ke článkům Deskofobie své komentáře. Není to tak, že bych tam prudil, když se mi něco líbilo, napsal jsem pochvalu (v poslední recenzi Kačky např, že jde o velice povedenou recenzi moderního střihu - jasná, výstižná, bez zbytečných kudrlinek).

Petr samozřejmě má právo mi moje příspěvky smazat a mě zabanovat, byť jsou jeho pohnutky jakékoliv. Na druhou stranu, já mám právo se zde i jinde o tuto svou zkušenost podělit. Děkuji všem, kteří to čtete :)

23.7.2016 11:13:09

Abe a jeho iluze
Me iluze brat nemusis. Zadne nemam. Jen jsem reagoval na tebe a tvoje vyrypovani kvuli kravinam! Koment co jsi psal s iluzema jsem ani necetl.
Myslim ze nejen me, ale spoustu lidi uz unavuje to tvoje prudeni a srovnavani a jine zbytecnosti ....

Hod se do klidu a hraj hry ktere te bavi a splnuji tvoje presne kriteria na hodnoceni a dej ostatnim pokoj.

Pred lety jsem zrusil fejkbok kvuli takovym jako jsi ty a ted uvazuju o zruseni uctu zde, abych nemel nutkani reagovat na podobna individua jako jsi ty.

Jinak je mi uplne jedno jak petr oduvodnuje tu recenzi, protoze me hra nezajima!

Podle recenze deskofobie jsem poridil settlers zrod imperia a jsem ze hry dost nadseny :-), odehratych spousta partii a neomrzela. Pak jsem poridil i zaklinace a ten me zklamal, myslim ze i desofobie hru nehodnotili nejak vysoko.

Takze pokud katerina dala 5/5 je to jeji pocit ze hry atd.

23.7.2016 18:28:14

morpheus
zas mi nepřijde, že by Abe až tak vybočoval, to tady mám jiné favority ;) myslím, že jsi na něj nakrknutý apriori :) ale to jen tak off-topic, k tématu nemám, co bych dodal :) snad jen že New Era > Settlers ;)

23.7.2016 19:22:34

Abe

Morpheus
Škoda že čteš jen každé každé 5 slovo. Tahle diskuze přeci není vůbec o nějakém hodnocení 5/5. Než někoho odsoudíš, přečti si posledních cca 10 komentářů a teprve pak dělej závěr.

23.7.2016 20:01:49

...
Dovolím si na pár věcí reagovat:
1) Zapome nutí napsaní recenze: Věř, Abe, nebo ne, ale mě už se to také stalo, a shodou okolností také u Dušana z deskovehry.com. Napsal mi maila, hele vydal jsem tohle, tak jsem si tu recku přečet a myslel si, že se mi akorát Dušan chlubil svojí recenzí a ona to byla moje 4 měsíce stará :) Takže za tohle Petra nehaň. Když nevíš s jistotou, tak je lepší mlčet ;)
2) Počet hodnotících má prý podhcycené geekrating, který má nějaký tajný algoritmus, tak aby se nedal hacknout... takže díky tomu bys měl mít vcelku dost reálnou představu o oblibě her mezi veřejností. Je ale pravdou, že čím menší okruh hráčů, na který hra míří, tím je pravděpodobnější vyšší hodnocení bez geekratingu. Bohužel geekrating pak dělá to, že vlastně znevýhodňuje hry pro specifičtější hráče a všeobecně nějakých 95% her posílá do vod "šedivých" neboli hodnocení 6.5 až 7.5,, takže je pro mě bgg rating hodně těžký rozeznat a raději se řídím videi recenzemi a názory v diskuzích atd...
3) To že se tu několik lidí stěžuje, že Aba nechce číst, že je to věčný stěžovatel atd, je dle mého názoru dosti unáhlené chování. U Aba je vidět, že si za svým názorem stojí a stejně jako v normální komunikaci, potřebuje zpětnou vazbu. Dočkává se povětšinou pouze té negativní, tím pádem dle mého názoru možná nabývá domění, že s jeho názory nikdo nesouhlasí, páč nebyl pochopen (přeci jen psaný projev se chápe dost těžko, když 99% lidí čte jen polovičatě a nebo zaujatě), tak se je snaží obhájit. Tím se ho nezastávám, jenom píšu z vlastní zkušenosti, že když někdo dokola obhajuje svůj názor, nemusí to nutně být troll, nebo nějaký zakomplexovaný fakan. Mě osobně jenom někdy přišlo líto, že mě spoustu lidí nepochopilo, jak jsem to myslel, tak jsem to chtěl jenom uvést na pravou míru.

23.7.2016 20:06:37

Abe

Re
Skoro to vypadá, že sedím u iPadu a čekám na každý komentář :) ale není to tak. Celej den jsem byl prakticky v čudu (a asi i ostatní) a teď si vzájemně odpovídáme :)

Petra nehaním, byť z mého pohledu je vysvětlení jiné, než nám tady servíruje a snaží se teď z toho vykecat. Jak jsem ale napsal, život dokáže být absurdní a klidně to tak mohlo být, jak to Petr popsal. Určitě se v tomto bodě nechci jakkoliv zasekat, protože pro mě není ani podstatný. V čem je tedy problém? Buhužel se budu opakovat. Jeho následnou přehnanou reakcí a chováním ke mě, coby fanouška Deskofobie. A to jenom proto, že jsem napsal rozdílný názor. Kdy smazal všechny komentáře, přepsal svůj přǐspěvek na FB a mě zabanoval. Samozřejmě se mě teď snaží hanit a že to bylo důsledkem mého sprostého jednání. Moje příspěvky nemusejí každému sedět, ale minimálně se vždy snažím zachovat jistou míru slušnosti a hlavně věcnosti. Je mnohem snažši ty dotyčné komentáře smazat a teď si navymýšlet nesmysly :)

23.7.2016 21:19:11

chyba Deskofobie
Jestli jsem z prvnich prispevku spravne pochopil, tak na Deskofobii bylo zverejneno video, pod kterym se objevil Petruv komentar, ktery odkazoval na nezavislou recenzi jinde, ze tam dostala taky vysoke hodnoceni. A Abe zjistil, ze ona recenze je Petrova. A pak se rozjel kolotoc...

Bez ohledu na to, co se delo potom, byla na zacatku bez debat chyba Petra z Deskofobie. Kdyz odkazuji na svou praci, musi byt jeste v tom stejnem prispevku patrne, ze se odkazuji prave na svoji praci. A ne ze se to zjisti, az kdyz se otevre dany odkaz. Kdybych ja neco takoveho udelal ve svoji praci, tak mi to sef a recenzenti omlati o hlavu. Argument o zapomenuti sice muze byt pravdivy, ale nijak to neospravedlnuje. V podstate to znamena, ze se odkazuji na neco, co jsem ani necetl.

Takze se nedivim, ze to mohlo Abeho nastvat. Osobne si myslim, ze jestli se v Abeho komentarich neobjevily vulgarni urazky, nemela je Deskofobie mazat. A i kdyby tam byly nejake osobni antipatie Abeho smerem k Petrovi (jak tvrdi Petr), tak mel Petr otevrene uznat svoji neoddiskutovatelnou chybu. Tim by dokazal svoji uroven, Abe by nejspis byl spokojeny, ze mel pravdu, a ostatni ctenari by z Abeho prispevku poznali, jestli Abe trolil, nebo ne. Vic asi nema cenu spekulovat, snad budou priste resit problemy s chladnejsi hlavou.

24.7.2016 12:42:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Abe

Dík
Přesně tak

P. S. Vulgarita 0%, napsal jsem vše v tom duchu, co už tady zaznělo (beru to jako podpásovku, je to taková malá domů, ve finále nemusí jít ani o Petrovu recenzi, ale Kačky doplněné jen o pár mouder aby to tak vypadalo, sami sobě si tak dokládáte relevatnost své vlastní recenze a závěrem, že jsem z toho zklamaný - ufff, snad jsem na nic nezapomněl)

24.7.2016 13:37:13 | Upraveno autorem (porovnej)

to Abe
Pořád jak kolovrátek opakuješ znovu a znovu totéž. I sám v příspěvcích píšeš "bohužel se budu opakovat". Tak už se proboha neopakuj. Všichni už tvůj názor znají.

24.7.2016 15:47:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Abe

Oki :)
Začíná být tady poměrně hodně příspěvků, tak to možná podvědomě dělám pro ty, kteří sem jenom "nahlédnou" a podívají se na nejnovějších 5-10 přípěvků, aby si udělali představu. Nepočítám ani, že by někdo četl celou diskuzi. Tak asi proto. Ale je fakt, že už několikrát ode mě zaznělo to samé, kdo chtěl, udělal si svůj obrázek, kdo nechtěl, nemá smysl víc mu to vysvětlovat.

24.7.2016 16:07:38

to Abe
V tomhle je mi Petr sympatičtější. Přečetl si tvůj názor, reagoval svým pohledem na věc a tím to pro něj skončilo. Nemá zapotřebí pořád vysvětlovat to samé. U tebe mám pocit, že si myslíš, že čím vícekrát zopakuješ to samé, že tím to bude víc pravda.

24.7.2016 16:34:32

Objektivne a subjektivne
Objektivni fakta:
Ja Nippon hral. Hral jsem ho dokonce s Petrem a Kackou pred jejich recenzi (ano opravdu to Petr hral a nekolikrat). Pro mne to byla prvni hra (ucili mne to). Od te doby jsem to hral jeste jednou az 2x jiz s nekym jinym. Preferuju eurohry, takze jsem presne ta cilova skupina kam Nippon miri.

Subjektivni fakta:
Za mne ta hra neni dokonala (abych parafrazoval Abeho). Ale narozdil od Abeho bych tomu nevytykal, ze euro hra vypada jako euro a ze ma tema jako euro (tj. ze tema je slabe). To totiz u euro hry neni tak dulezite. Alespon ne pro mne a ne pro hru jako Nippon, ktera si nehraje na nejaky mainstream kasovni trhak. Nippon se snazi o hardcore euro zazitek (mnoho moznosti co delat, vice strategii, proste zavarit mozkove zavity). A to pro mne osobne je kriteriem jak se to dane hre podari naplnit. Nippon rozhodne mozek slusne zavari, ale vytknul bych tomu trochu slabsi znovuhratelnost a urcitou nevyvazenost startovnich pozic (zacinajici hrac ma vyhodnejsi pozici).

A muj dojem z hrani s Petrem a Kackou? Hra se jim az nekriticky libila. Proc? No to ja nevim, jsou to lidi (a ne opravdu se mi nesnazili prodat vyhodnou kopii). Maji pravo na svuj nazor a jako recenzenti ho vyjadrili v recenzi. A i kdyz treba nesouhlasim na 100% tak ho nebudu nikomu upirat. Max. muzu uvest sve subjektivni dojmy jak jsem jiz ucinil vyse.

24.7.2016 19:57:03

Abe

Dík za názor
A teď si představ, že bych tě přesně za tento názor zabanoval. Máš ho jinej než by byla moje recenze, tak by jsi měl smůlu. Buď bych tě nařkl, že jsi genialitu té hry nepochopil a hrál jsi tu hru moc povrchně, a nebo bych tě nařkl, že zbytečně trolíš. A pak pá pá. Jak by se ti to líbilo?

24.7.2016 20:16:46

Vybíráme z Bazaru

Messina 1347 CZ
Messina 1347 CZ
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas