Komiksy

Mám dojem, že tomuhle tu ještě prostor a čas věnován nebyl. Jsou tu nějací fandové "sekvenčního umění"? Jak jste spokojení s vydáváním komiksu u nás a co tak nejraději čtete?
28.10.2010 18:13:16

Vlaada

Morthe
Otázkou je, do jaké míry za ten rozšířený názor na komiksy mohou komiksy samy. Především pak masová produkce od Marvellu, DC apod., ze které snadno nabude nezasvěcený dojmu, že komiksy jsou s*ačky pro blbé amíky...

Jinak Gaimanovy knížky jsou super, hlavně Nikdykde a Američtí bohové... Mimochodem, Knihu hřbitova jsem četl zrovna když jsem dával dokupy Dungeon Lords, proto se také jedna karta v anglickém vydání jmenuje Danse Macabre :)

29.10.2010 23:32:54

Morthe
No já bych k tomu měl doplnění. V podstatě s tebou souhlasim, ale knihy, filmy , komiksy nikdy nebudou pro sebe 100% konkurence.
Podle mě Komiksům sluší filmový scénář. Tudíž i podle mne, milovníka komiksů, psaným slovem zvládněš víc. Takže i já stavím knihy nejvýš. Ale jsou scénáře pro které by byl knižní formát překážkou (napadají mě teď Strážci). A samozřejmě kvalita je trochu něco jiného, vždyť i knihy dokážou být brak :-)

30.10.2010 06:59:08

to Boldrick & rbx
to Boldrick: Jestli máš rád pohádky, tak si určitě někde splaš sérii Fables (česky vychází jako Mýty) a budeš čubrnět.
to rbx: Jak jsem slíbil, tak konám. Prošel jsem svou sbírečku a tady máš pár návrhů: Secret War (Tajná válka) - dost konkrétní, ale propracovaná kresba
Black Orchid, Arkham Asylum - takový psychedelický styl, který krásně dokresluje atmosféru
Sláine Horned God (Sláine Rohatý Bůh) - kresba Simon Bisley, tenhle chlápek je opravdu geniální
Případně zkus něco s kresbou od Jima Leeho - Batman Hush (Batman Ticho), Superman For Tomorrow (Superman Pro zítřek).

30.10.2010 08:10:56

rbx

Bisley
nekreslil náhodou Loba?

30.10.2010 08:35:54

Boldrick
Taky bych to nenazval konkurencí: spíš že se tyto žánry příjemně doplňují, každý má něco do sebe a každý dokáže přinést unikátní zážitek.
Když jsem poprvé viděl Sin City od Franka Millera, s jeho geniální černobílou podobou (některá okýnka jsou nezapomenutelná) a promyšleným a provázaným dějem, tak jsem si regulérně sedl na zadnici. (A když jsem pak tu samou scénu viděl ve filmu - jak nahatá Lucille při návštěvě Marta vytahuje revolver ze zásuvky - tak mi srdce úplně poskočilo radostí.)

30.10.2010 08:38:16 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
jop kreslil...

30.10.2010 08:42:00

Srdce impéria
Tak jsem dnes v levnych knihach koupil Talbota (za plnou cenu bych na to asi nemel) a musim rict, ze legendy nelhaly, Talbot je genialni autor. Svet ktery vytvoril je sice trosku podobny Moorove anglii z ligy vyjmecnych, ale presto jiny. Ted jeste sehnat Dobrodruzstvi Luthera A. a zjistit jak se zrodila legenda :) Jinak v LK maji obe knizky za 400 za kus

10.11.2010 23:26:06

sak007
Tak ty Dobrodružství si určitě sežeň, nebo aspoň půjč na přečtení, protože to je esence Talbota, která tě spolehlivě usadí. Co se týká podobnosti s Moorem - ještě bych do mixu přidal Vendetu, tam je temná, fašistická Anglie popsaná v obdobném stylu jako cromwelovci v Dobrodružství L.A.

11.11.2010 07:11:19

Gaiman
Takže jsem tu znovu a přidávám další osobní pohled na Gaimana - po přečtení několika jeho děl.

Knihy jako Nikdykde a Anansiho chlapci jsou opravdu moc pěkné, autor má velkou a bohatou fantazii. Koralina je docela prima, byť je to jenom na jedno přečtení. Ovšem komiksový Sandman mne pohříchu vůbec nezaujal, kresbou, ani samotným příběhem. Na druhou stranu nutno říci, že zcela mimo mě jde i tvorba od mnohem zvučnějších jmen - jako je Fellini, Kubrick, ad.

A propos, tento pátek - 17.12., dávají na TV Nova zfilmovaný Hvězdný prach, takže si jej nenechám ujít, abych si mohl připomenout, o kolik je tohle zpracování vlastně lepší než stejnojmenná kniha.

Omlouvám se, prostě všeobecné nadšení komiksem nesdílím. A tak i u Gaimana shledávám mnohem zajímavější knižní podání jeho příběhů (potažmo filmové, viz výše:), než to obrázkové...

14.12.2010 13:35:55

to mart
K Sandmanovi bych měl několik poznámek:
V originále se jedná o barevný komiks, zatímco v české verzi vyšel černobíle (aspoň prvních několik knih), což má samozřejmě nějaký dopad.
Ne všechny komiksové knihy z tohoto cyklu mají stejnou úroveň.
A konečně, Sandmana není dobré hodnotit, pokud jsi ho nepřečetl celého. Ke konci se totiž série, která vypadá, že směřuje odnikud nikam, dost zajímavě poskládá dohromady...

14.12.2010 15:38:59

Vlad
Souhlas Sandman má opravdu různou úroveň a některé mě zaujali více a některé méně. Co mě ale mrzí je, že vyšla jen jedna kniha o Sandmanově sestřičce smrti, ta se mi líbila mnohem víc. Crew taky stopla Lucifera, na toho jsem se docela těšil. Aspoň, že v poslední době jsem objevil jiné neméně dobré komiksy - 100 kulek a Punisher MAX.

14.12.2010 16:39:16

Tormentr
V originále jsou knihi o Smrti tuším dvě... každopádně Lucifera je určitě škoda, ten je hodně dobrý. Ještě stopnout Fables (Mýty a legendy) a Y: The Last Men a bude vymalováno :)

14.12.2010 17:18:43

Tormentr, Vlad
Ty informace o zastavení Lucifera to je FAKT? Sakra! Si budu muset doplnit sbírku originály.

Jinak Sandman je úžasný a jen se modlím, aby jej Gaiman neprodal Americké blockbusterové loby. Tyto příběhy plné mysteriózní a temné poetiky jsou opravdu výborné a Gaiman dokazuje, že je někdy jen úžasný vypravěč, jindy naprostý mistr.

Samozřejmě Allan Moore a jeho Z pekla, které jsem četl jedním dechem celou noc až do svítání a z něhož nám pak naservírovali ve filmové verzi jen odřezky. Naštěstí Watchmen se celkem povedli, ale předloha je samozřejmě úplně jiná liga!

Díky bohu za Crew, která mi v dospívání servírovala švédský stůl s ochutnávkami a já si mohl najít své favority.

+ RED Meat :)

14.12.2010 17:35:12

Vlad
Mýty a Y se snad už udrží, bylo by jich zatraceně škoda. A s nimi i pavoučí muž - ten druhý - s červeno zelenými brýlemi. To je panečku frajer!

To Rachmael: Strážce považuju za jednu z nejlepších filmových adaptací komiksu - obsahují všechno, místy i dost doslovně (srovnej záběry z filmu z knihou - občas totéž, k dobru věci), jedná se skutečně o přepis knihy a ne o idealizovaný výcuc ze života postavy dle (z)vůle scénaristy, jako ve většině ostatních případů (hlavně amerického mainstreamu) a fungují jako film (a ještě i s vynikajícím soundtrackem) respektující myšlenku předlohy. Tleskám, smekám, salutuji!

14.12.2010 21:10:26

the Crow
trvalo to, ale dockal jsem se

14.12.2010 21:53:01

to Rachmael
rekl bych, ze uz davno prodal. jen je to proste nesfilmovatelne. a hlavne sandman je zaporak ze spidermana (e;

14.12.2010 21:53:51

sakoo7
Dobrodružství Luthera Arkwrighta maju v levnich knihach, napr. na rohu opletalky smerom ku vaclavaku... a v ktorych si zohnal Srdce Imperia?? (plz,dik:) nejak som to nevidel.

14.12.2010 22:10:42 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Nejpis objevuji Ameriku a je to mozna tak trochu reklama tak me kdyztak smazte ale prave jsem narazil na http://www.comicspoint.cz. Celkem vyber :).

16.12.2010 12:57:49

.klopcik
Srdce imperia meli tenkrat snad uplne ve vsech LK, ted uz jsem ho ovsem taky nevidel (dle meho je dejove trochu lepsi), jinak ja ho kupoval u Letenskeho namesti. Ale jak rikam, je to uz mesic a vzhledem k pomeru jejich ceny k cene puvodni to bude asi uz rozebrane.

to Bacil: Jo, strazci se povedli, jen me trochu mrzi, ze na konci misto prisery dali proste jen vybuch, ale co ja vim, treba v rozsirene verzi je to jinak.

16.12.2010 13:41:20

sak007
Tak som ho predsa le nasiel;) v tom,co som nizsie spominal, stacilo lepsie hladat;))
..a mimochodom, maju v nom aj comixovy hororik Silent Hill - V nitru hynouci... som zvedavy.

16.12.2010 18:37:16

Smrt a Lucifer
Smrti jsou v originále opravdu dvě: Death High Cost of Living, Death The Time of Your Life. Obě jsou vynikající a doufám, že po česku někdy vyjde i ta dvojka.
Odkud máte ty informace, že nebude česky další Lucifer? Lucifera už od prvního dílu nevydává Crew, ale vydává ho Netopejr. A zdálo se mi, že byl celkem úspěšný (obzvlášť když vyšla i druhá kniha). Doufám, že ho jen tak nezahodí, stejně jako kdysi BBArt Swamp Thinga od Moora (kterého naštěstí zase začali nedávno vydávat Crwáci).

16.12.2010 22:34:46

chtěl bych plakát
rád bych požádal o radu odborníky, kde sehnat komixovej plakát? - rád bych si dal do kuchyně nějakej plakát ale zatím se mi nepodařilo nic najít. Na netu jsem nepochodil a vygooglit obrázek kterej by měl dostatečný rozlišení pro tisk se mi taky nepodařilo. Představa je taková že bych rád něco černobílího nebo alespon né moc barevnýho. Stylově jako v Sincity nebo ideláně něco japonskýho jako třeba v kill billovi.

31.12.2010 19:18:54

paladin91
Nejsem si jistý, mám pocit, že komiksové plakáty měli v knihkupectví Krakatit - ale ruku do ohně bych za to nedal. Zkus jim napsat (www.krakatit.cz), za pokus nic nedáš.

31.12.2010 22:22:31 | Upraveno autorem (porovnej)

brblo
Jediny comix co ma bavil je Clever a Smart od Spanielskeho autora F.Ibanez.

22.2.2011 14:29:23

Vybíráme z Bazaru

Swordcrafters + expansion
Swordcrafters + expansion
Akt. cena: 849 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas