Hannibal

citáty, čo zaujali

"Ten, kto vie a nevie, že vie, ten spí. Prebuďte ho! Ten, kto nevie a vie, že nevie, je sprostý. Poučte ho! Ten, kto nevie a nevie, že nevie, je hlupák. Vyhnite sa mu! Ten, kto vie a vie, že vie, je múdry. Nasledujte ho!" citát z FB.
Nádherný citát. A koľko múdrosti je v ňom.
Poznáte aj vy nejaké zaujímavé citáty, čo vás oslovili? Tak ich sem napíšte.
22.4.2010 19:51:37

Hannibal

to PJ
Tak to patríš k tej šťastnej polovici ľudstva.....

23.4.2010 12:42:07

Coelho
Pred nejakym casem se mi dostala do ruky audiokniha "Alchymista", tak jsem to zkusil. Stale jsem cekal, co z toho nakonec bude. A dockal jsem se - byla z toho nakonec jedna prevypravena pohadka z Fimfara :) .

23.4.2010 13:19:15

K úvodnému citátu
"Ten, kto nevie a vie, že nevie, je sprostý. Poučte ho!" Chce mi tu snáď niekto povedať, že Sokrates bol sprostý? Alebo sa mýlim a chápem to zle?

Hannibal, ja ak by som bol Zeus (čo našťastie nie som :-)), tak si porovnám IP Tvoje s užívateľom gabi, ktorý bol nedávno na vlastnú žiadosť vyradený zo zatroleniek a ešte trochu dávnejšie takisto na vlastnú žiadosť vyradený z webu spolocenskehry.sk.

Prepáč, ak je to úplne mimo poznámka, ak nie ste rovnaká osoba, tak beriem späť a prajem všetko dobré v ďalších citáciách myšlienok slávnych.

23.4.2010 13:26:40

pecovarhy
Jsme rád, že nejsem sám, komu to tak přišlo :)

23.4.2010 13:38:08

peco
Že by?:)

23.4.2010 13:40:23

PJ

peco
Přesně, co píšeš v druhém odstavci mě také napadlo, proto jsem zasel testovací post 23.4.2010 07:53:24 ;-) myslím a doufám, že s Klauny nemá Hannibal nic společného.

23.4.2010 13:40:41

PJ
Dík, už som aj zabudol, že sa svojho času strhla slovná prestrelka práve s "predstaviteľom zákona na divokom Západe", to má Tvoj post z tohto rána samozrejme výnimočnú silu!
:-)

23.4.2010 13:54:45

pár od KLASIKA
nečetl jsem všechno a jsem moc hloupej:-) abych se k tomu nějak vyjádřoval, nicméně Alchymista i Veronika se mi líbily.
a teď něco z klasika, dámy a pánové Jan Werich:
"Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl."
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je."
"Smích chytré lidi léčí. A jen blbce uráží."
"Kde blb, tam nebezpečno."
"Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít."
"Chytrost, ne směšnost, musí vyvolávat smích."
"Dokonalost je znamenitá věc, ale má jednu vadu. Věští konec."
"Neříkej, že nemůžeš, když nechceš! Přijdou dnové,kdy to bude daleko složitější a horší: budeš chtít a nebudeš moci. A to důležité nezapomeň,že chlap nesmí být blbej ve třech případech: za volantem, u stolu a v posteli. Všude jinde se to snese..."
"Paměť je výsadou blbých, chytrý nemá čas si pamatovat, chytrý musí vymýšlet.."
"Člověk musí mít vždycky cíl, ale nemusí se vždycky trefit."


23.4.2010 15:38:31

....
Smrť jedného človeka je tragédia, smrť miliónov štatistika.

J.V.Stalin

23.4.2010 15:46:49

a další
tomuhle jsem se fakt zasmál
"Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec."
J.W.

23.4.2010 15:48:11

Do života i pro hry
Moje oblíbené a aplikované: "Co slyším, to zapomenu. Co vidím, si pamatuji. Co vyzkouším, tomu rozumím." Konfucius

23.4.2010 16:25:03

to sydo
nechápu proč zrovna ty máš s Coelhem problém -- celé Coelhovo dílo je podle mě o tom, jít za svými sny, za svým životním příběhem - a vzhledem k tomu, že tebe živí tvůj koníček, tak si myslím že přesně tohle splňuješ ;-)

23.4.2010 17:37:28

Hannibal

tento je krásny
Někdy i žít je statečným činem. Lucius Annaeus Seneca

23.4.2010 22:19:36

Ekologický
Můj oblíbený citát je:
Zabij bobra, zachráníš strom.

23.4.2010 23:12:06

Hannibal

krásna myšlienka
Je zhola zbytečné se ptát, má-li život smysl či ne. Má takový smysl, jaký mu dáme. Lucius Annaeus Seneca

24.4.2010 22:30:34

náhody
Pokaždé, když slyším někoho se vymlouvat, jaká strašná náhoda zapříčinila, že on .... a že vůbec nešlo o prachy, tak si vzpomenu na tento až banální, ale většinou velmi pravdivý citát:

Obvykle se dějí věci obvyklé, zatímco věci výjimečné se stávají pouze výjimečně.

Naposled se mi vybavil při lovu na soudruha šéfposlance Vlčka. :)

25.4.2010 06:31:20

PJ

Náhoda...
...je jen slovní berlička pro příliš složitý důsledek událostí, který nezvládáme naší omezenou myslí analyzovat a popsat. Postřeh vlastní provenience.

25.4.2010 08:35:20

PJ
No já to myslel spíš naopak, jako že Standa Grosůj přišel čirou náhodou k tipu na nákup akcií a stejnou náhodou je zas brzy s dosti zajímavým výnosem střelil. Anebo když čirou náhodou dostal od kakaového Krause někdo několikamiliónovou tlapku z porcovaného medvěda a stejnou náhodou tentýž někdo pak prodal luxusní byt kakaovému synovi. Ano, mohou to být náhody, ale obvykle...

No ale nekažme si nádhernou neděli. :)

Btw: níže uvedený Bezyho citát "If you can't solve it, it isn't a problem - it's reality." mi v posledních dnes celkem pomáhal přežít pracovní a finanční stresy spojené s nelétáním letadel. Díky, Bezy!

25.4.2010 17:10:34

Hannibal

dobrá motivácia na začiatok pracovného týždňa
"História nás učí, že najväčším víťazstvám obvykle predchádzalo prekonávanie zúfalých prekážok. Víťazi sa odmietli nechať odradiť prekážkami." - Bertie Charles Forbes

26.4.2010 06:22:08

PJ

husak
Jo, já jsem Tě pochopil, zabýval ses pojmem "náhoda" jakožto eufemismem pro slovní blitky našich politiků. Zatímco já jsem se pokusil definovat náhodu jakožto zdálivě nevysvětlitelný a neodhadnutelný jev... který je náhodný :-)

PS: doufám, že už se to rozhýbalo a stresů ubylo. Dobrý týden!

26.4.2010 07:36:23

Hannibal

aj vy máte takého šéfa?
"Práca s ľuďmi? Vraj je to ťažké. Hlavne vtedy ak manažér nevie čo je to človek. A mnohí nevedia ani to, čo je to práca."- citát z FB

26.4.2010 09:58:34

Hannibal

Rozdiel medzi ľuďmi - príbeh z FB
Otec jednej veľmi bohatej rodiny zobral raz svojho syna na vidiek s úmyslom ukázať mu, v
akej biede niektorí ľudia žijú. Pár dní a nocí strávili na istom malom hospodárstve,ktoré vlastnila pomerne chudobná rodina. Keď sa vracali domov, otec sa syna pýta, ako sa mu výlet páčil.

"To bolo úžasné, ocko!"
"Videl si v akej biede tí ľudia žijú?", hovorí otec.
"Videl."
"Tak mi povedz, čomu si sa na tomto výlete naučil?"
A syn mu nato odvetil:
"Videl som, že my máme jedného psa a oni štyroch.
My máme bazén do polovice záhrady a oni potok, čo nikde nekončí.
My sme si kúpili do záhrady lampáše a im v noci svietia hviezdy.
Naša veranda siaha až po prednú záhradku a im patrí celý horizont.
My žijeme na malom pozemku a oni majú polia, ktorým nedovidíš konca.
My máme sluhov, čo nás obsluhujú, ale oni slúžia druhým.
My si svoje potraviny kupujeme, kým oni si pestujú svoje vlastné.
Náš pozemok je obohnaný ochranným múrom; ich chránia priatelia."
Otca to načisto umlčalo.
A potom syn dodal: "Ocko, ďakujem ti, že si mi ukázal, akí sme biedni."
No nie je to úžasné, keď sa človek dokáže pozrieť na veci z nadhľadu?
To vás potom núti
zamýšľať sa, čo by sa stalo, keby sme dokázali byť vďační za to, čo
máme a nerobili si starosti kvôli tomu, čo nemáme.
Vážte si čo máte a zvlášť svojich priateľov!

26.4.2010 10:00:14

Hannibal

krásny citát z FB
"Ak zaútočíme, zomrieme. Ak ustúpime, zomrieme. Tak načo ustupovať?!" (Zulskí bojovníci)

26.4.2010 18:11:13

co se vám
nelíbí na filosofii?????! :D
tam by bylo citátů, leč moje paměť... ale o tom tu taky psali

26.4.2010 18:30:52

Hannibal

trocha zamyslenia sa nad životom
"Je zhola zbytečné se ptát, má-li život smysl či ne. Má takový smysl, jaký mu dáme." Lucius Annaeus Seneca

27.4.2010 06:56:15

Vybíráme z Bazaru

Drakiáda
Drakiáda
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas