PJ
PJ - avatar

Bojkot

Sestřelme svojí ignorací Cachflow a podobné zaflamované hry kam patří.
Nerozněcujme zbytečný a hloupý flame.
Nedejme se vtáhnout do nikam nevedoucích diskuzí, které nemají co společného s hrami a které stejně nepovedou ke změně názoru jiných přispěvatelů.

Příspěvky ve tvaru:
Název: Tak slibuji!
Text: Libovolný komentář s názorem na flame v diskuzích.
2.3.2010 08:43:02

gabi

to sydo
Na to si musíš odpovedať sám.
Hocičo by som napísala, bolo by to ja tak zbytočné. Aj tak by ste to prekrútili. Lebo kto chce psa biť, palicu si nájde..... Boli aj takí, čo boli za svoj netradičný názor upálený, popravený alebo inak zabitý. Teraz sa to robí inak a nie tak okato....

2.3.2010 11:03:49

slušnost
Příspěvky Gabi jsou sice slušné, ale upřímně mě uráží víc než ty nejhorší vulgarity. Kdyby to alespoň byly její myšlenky, ale tohle opravdu vypadá na úplný výplach mozku nějakým účením. Toď můj názor a tímhle se už k jakýmkoliv diskuzím, kde se objeví Gabi nebudu vyjadřovat. Lejna ochutnávat nebudu, takže hold budu muset hodnoti i věci, které jsem na 100% nepoznala.

2.3.2010 11:04:31

šel jsem vám příkladem...zbytečně :-)
Uznávám, i já jsem se v onom vlákně smočil, ale jen na úplném začátku, než se to splašilo. Sice jsem ho pak rozklikával ještě tisíckrát, ale udržel jsem se. Tajně jsem doufal, že to časem vyhnije stejně jako vesmírný Hulk před nedávnem.

Taky mám občas tendenci opakovat své názory, pokud je protistrana ignoruje. Ale zas takový tvrďák teda nejsem, abych z toho udělal odhadem 40 příspěvků za sebou. :D

Jo a odpovídat ta otázku otázkou, to patří mezi nejúčinnější ženské zbraně v diskuzi, kde potřebujete chlapa vytočit. Holky, vy se to snad učíte už v jeslích. :)

2.3.2010 11:05:42

rbx

Tak slibuji!
no a tady nevim co bych napsal, abych nepodnitil zase nejaky flame :-)

2.3.2010 11:07:32

to husak
Ale fuj. Přece nás holky nebudeš házet do jednoho pytle s Gabi a jinými holkami co tě točí :) Počkej na Zatroconu, udělím ti drtivou porážku :) Zbraně můžeš volit ty.

2.3.2010 11:08:27

Ne,
Husaku, je to ještě horší: my se s tím už rodíme :-)

2.3.2010 11:08:56

Sappho
první mě napadlo Cashflow, ale nevím, jestli je tam někdo přiveze :-D

ale výzvu samozřejmě přijímám, i kdyby to měly být piškvorky ;-)

2.3.2010 11:20:06

DD

Tak slibuji!
Zatim jsem to bojkotoval tise, tedka se k tomu prihlasim :o).

2.3.2010 11:23:51

Ad slušnost, hodnocení her, diskuze, CashFlow, Gabi atd.
Takže protože jsem se debaty na hře CashFlow také zúčastnil a protože tady na webu funguju už nějakej pátek, tak mám potřebu se k tomu vyjádřit a vytřídit některé problémy, které se tady míchají dohromady spolu s odsobními invektivami.

1) Cash Flow hra a jim podobné sem patří, protože je to desková hra a tenhle web je o deskových hrách. Nerad byl aby se tady určovala nějaká prvidla, že tahle hra ano a tahle hra ne, to bych tady já osobně už neměl co dělat, protože na takovém webu bych nechtěl působit

2) Pokud uživatel dá některé hře maximální počet bodů, tak je to jen a jen jeho věc a nelze ho za to kritizovat, pokud má založen jen svůj jeden účet. Pokud existuje nějaká skupina lidí kolem takového člověka (rodina, kroužek, vydavatelství, atd.), kde každý má tady sám svůj účet, tak klidně mohou dát hře, která je v jejich skupině oblíbená a myslí si o ní, že je super, plný počet bodů.

3) K tomu, aby hra nevyletěla okamžitě na první místo, když ji hodnotili jen 3 lidé maximálním počtem bodů, přece slouží počáteční koeficient, který statisticky simuluje určité množství fiktivních uživatelů s průměrným nebo mírně podprůměrným hodnocením. Takže čím více skutečných lidí hru hodnotí, tak tím je soubor fiktivních statistických uživatelů méně významný pro celkové hodnocení.

4) Ruku na srdce. Opravdu jsme ke Gabi v debatě o CashFlow nebyli nijak zvlášť příjemní, takže to mohla svým způsobem považovat za urážky. Na druhé straně si za to mohla sama, protože pořád dokola psala stylem, který tady není určitě obvyklý a rbx to krásně charakterizoval slovy: "pseudofilozofické kecy křížené s jehovisty"

5) To že se CashFlow objevuje na prvním místě žebříčku kde se diskutuje je tím, že se tam prostě diskutuje a jestliže mi to má vadit, tak jen proto, že to v tom žebříčku zabírá místo, ale to není problém diskutujících u dané hry, ale problém systému zdejších stránek, kdy nelze vlézt do starších diskuzí než je 15 posledních a jestli si mají co říct lidé u hry člověče nezlob se, tak ať tam klidně diskutují. Nevidím důvod proč by tam neměli diskutovat. Někomu může vadit neustálá diskuze u Dominionu, Arkhamu nebo Thunderstone, protože třeba jim zase nic neříkají tyhle hry.

Takže tolik můj příspěvek k problému, který se diskutuje u CashFlow a posléze, podle mne nesprávně v Ostatních tématech ve vlákně Bojkot, se kterým mimochodem nesouhlasím. Na druhou stranu souhlasím s PJovým názorem, že u CashFlow debata sklouzla do nikam nevedoucích diskuzí. Z mých zkušeností vím, že lidi typu Gabi (tak jak jsem ji měl možnost poznat ze způsobu jejich odpovědí) těžko někdo přesvědčí nějakými objektivními argumenty. A abych nebyl zase napadnut Gabi nebo někým jiným "cože jsou ty objektivní argumenty", tak bych osvětlil, že většina argumentů, která protui této hře padla, byla dána srovnáním mechanismů s desítkami jiných her a v tomto smyslu opravdu nebyla Gabi schopna přijmout argumenty, že je to hra ne špatná, ale především neoriginální a tuctová, jakých je plný pytel a která je
a) opravdu o náhodě
b) tím pádem její přínos pro nějakou změnu ve "finančním myšlení lidí" a jak ti kdo ji hrají jsou rázem finanční experti, je víceméně pochybný.

2.3.2010 11:29:25

gabi

Mecenáš trolíků

Ďakujem Křen
Presne o tento druh objektivity k hrám mi išlo. Možno som to na prvý pohľad s obhajobou Cashflow prehnala, no niekedy treba pridať na obrátkach aby sa niečo začalo riešiť. Je veľa vynikajúcich hier a nie všetky sa musia všetkým páčiť. Teraz to bol Cashflow, neskôr to môže byť iná hra.

Tvoj názor si veľmi vážim a ďakujem, že si ho sem aj napísal.

2.3.2010 11:42:34

proč bojkot?
protože ať už u Cashflow nebo u sprosté zeleniny byla celá diskuze až na pár vyjímek o ničem ...
a hlavně nic mě nedokáže vytočit víc než když mi někdo argumentuje pořád stejnou větou (byť pravda s drobnými obměnami)

tak proč reagovat na něco na co si odpověď můžu přečíst o pár příspěvků dole

a gabi to, že tu diskuzi bojkotujeme není pro tebe výhra, ale snad poučení, že takhle si na hlavu ... nenechá každý

2.3.2010 11:43:01

Sľubujem
Támy Cashflow a Bojkot sú pre mňa týmto uzavreté.

2.3.2010 11:45:34

to kren
Pekne napísané. BTW mne v poslednej dobe liezli na nervy A&A miniatures v diskutovaných hrách. Neviem prečo, pritom proti hre nemám nič. :) iracionálne - nevysvetliteľné.

2.3.2010 12:51:35

správně!
Mě taky štvalo, že nějaký figurkový nesmysle jsou furt na prvím místě! :-D

2.3.2010 12:54:57

PJ

kren, kardo, Richmod, prebio a další...
Pánové, zjevně jsme si správně neporozumněli. Kešflou by mně ani až tak nevadil, kdyby se tam vedla pěkná a věcná diskuze k tématu. Neodsuzuji v žádném případě ani diskuze o hrách, které mě nezajímají, spíše naopak.

Odmyslete si první poněkud nešťastnou větu z mého prvního příspěvku - a zůstane Vám, oč mně především šlo. Tj. nenechat se vtahovat do zbytečných hádek ničících informační hodnotu fóra a raději velkoryse přejít pro leckoho iritující, ale především obsahově prázdné a nicneříkající příspěvky.

A dál nebudu psát ani sem, neb mně z Vašich reakcí připadá, že buď někteří z Vás můj úmysl nechápu nebo pochopit nechtějí a nerespektují opakovaný požadavek na formát tohoto vlákna.

2.3.2010 13:20:20

to PJ
Chcel som to trochu odľahčiť.

2.3.2010 13:50:41

to PJ
Ale jo já jsem tě pochopil a gró tvého vyjádření je i mým názorem. Jen mne trošku odradil ten radikální postoj: "Odsuďme zbytečný a hloupý flame". S tím až tak nemůžu souhlasit, protože každý máme ty hranice nastaveny jinak a to co já z vnějšího pohledu považuju už za flame v určité věci, tak jiný přímý účastník debaty má k tomu zájem ještě něco říct. A kolikrát se tady vedou debaty, které vůbec s hrami nesouvisí a většinou to nikomu nevadí. Vždycky, když už to u nějaké debaty bylo neúnosné, tak na to někdo dřív nebo později upozornil a byl klid. Viz. zapálené debaty s Ringem, které mnohdy měly taktéž nulovou informační hodnotu a jeden druhého přesvědčoval o své pravdě, ze které nebyla ani jedna strana ochotna ustoupit ani o krok (abych se nedotknul Ringa a jmenoval i někoho jiného, tak třeba sebe, který se těchhle debat taky zúčastnil).

Jinak si myslím, přestože s bojkotem jako takovým nesouhlasím, že založení tohodle vlákna bylo veskrze pozitivní, protože alespoň zase po čase pročistilo vzduch a vyjasnily se vzájemné postoje. Shodou okolností, když jsi založil tohle vlákno, tak jsem zrovna jiné chtěl v podobném duchu založit, abych presentoval můj, níže uvedený a v bodech rozvedený, postoj ke vzniklé kauze Gabi a CashFlow.

2.3.2010 14:10:59

Pane jo...
Nečetl jsem naprosto vše, ale přijde mi to až moc... S Gabi nesouhlasím a žádnu "jejich" hru jsme ani nehrál a nebudu. Jen si myslím, že tohle vlákno nemělo vzniknout...
Všech si tu vážím a vím, že pokud by jste chtěli, do vláken těchto her by jste nepsali. Nojo.. člověk neodolá.. :)

2.3.2010 15:01:48

SSZGSA - offtopic
good news everyone...Dr. Zoidberg is here :)

...moje nejoblíbenější postava ze seriálu...

2.3.2010 18:46:24

To Beholder
Díky.. :) Zvažuji změnu nicku.. :)

2.3.2010 22:52:59

to SSZGSA
Konečně! :D

2.3.2010 23:09:28

SSZGSA
proč? já už se ho naučil i vyslovovat :)

2.3.2010 23:15:32

SSZGSA
proč? já už se ho naučil i vyslovovat :)

2.3.2010 23:15:42

:D:D
To Křen : Já to tušil .. :)
To Beholder : Uznávám.. že jse trochu složitější.. :D

2.3.2010 23:19:28

A vsimli jste si
ze tu byl flame jak krava a ja se ho nezucastnil? :-DDDD

3.3.2010 12:28:12

Vybíráme z Bazaru

Ierusalem Anno Domini
Akt. cena: 39 €
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas