PJ
PJ - avatar

Avataři

Nevím, jestli jsem paranoidní, ale připadá mi, jako by byl březen měsícem nových avatarů.
SSZGSA, Seils, aneken,...
Nebo je to náhoda?
Akorát mám nějak dojem, že ty předchozí obrázky byly lepší, ale proti gustu... :-)
3.3.2010 23:19:30

Hmmmmm
No tak vám všem pěkně děkuji!! :D Teď asi zůstanu u svého milovaného a jedinečného SSZGSA ! :D:D ( Ale Avatara si nechám.. )

4.3.2010 14:22:10

rbx

sszgsa
zustan, ja jsem si zvykl a vytvoril i mnemotechnickou pomucku :-)

4.3.2010 14:27:43

SSZGSA
Jen bys nám mohl říct, co vlastně ten nick vyjadřuje... tedy alespoň mně - ostatní možná vědí něco, co mi uniká... =)

4.3.2010 14:34:52

To rbx..
Mohl by jsi mi ji prosím říct? :D
btw: nick je tajemství.. Ale na ZH to řeknu... :) Né, že by to bylo až tak tajné ale něco tam přivést musím... :)

4.3.2010 14:38:33

rbx

sszgsa
Stavba silnic a zeleznic + GSA. To gsa me nikdy problem nedelalo, ale kdyz jsem mel za klienta SSZ, tak jsem si to tak pekne spojil a prestalo me to delat problemy :-)

4.3.2010 14:42:39

:D
Super.. Takže můj nic znamená : Stavba Silnic a Železnic + Geologická Stanice Asie ... :D

4.3.2010 14:44:02

ad nick a oslovování na ZatroCONu
No já mám nejraději, když je přezdívka totožná s nikem, takže na netu je to celkem fuk, ale při osobním nebo telefonickém styku si pak nedovedu představit, že budu někoho oslovovat nějakým složitým nevyslovitelným názvem. Například s Caulym se často vídám a tak mu říkám Cauly, když byl Sydo v Ostravě, tak jsem mu říkal Sydo. Když telefonuju s Anekenem, tak mu říkám Anekene. A mě zas říkají Křene. Nedovedu si dost dobře představit, že budu syčet na sszgsa nebo volat na Dansemacabra, Borghal Rantipola, Ošklivého Supa, Aceratisícdevětsetšedesátosm nebo na dvěvkjmcha. Chápu, že netový nick může být něco jiného než osobní přezdívka, ale já mám prostě rád když je to stejné a nemusím si někoho pamatovat pod více jmény.

On taky celý ten problém souvisí i s těmi vizitkami co chci na zatrocon udělat. Jestli nás tam totiž bude 40, tak nemáme šanci si zapamatovat kdo je kdo a tak kromě nicku bych dal na vizitku i skutečné jméno. Pokud by s tím měl mít někdo problém, tak prosím napište Sasovi co tam na vizitce kromě Niku chcete, aby vás mohli ostatní oslovovat.

4.3.2010 14:50:29

vizitka
nick + jméno
jsem pro

4.3.2010 14:55:16

tom

prezdivky
No ono s netovýma přezdívkama je trochu potíž. V reálu se to většinou nedubluje, ale ve virtuálním prostředí by se, pokud bychom se striktně drželi křenových pravidel, možné nicky rychle vyčerpaly. Já mám třeba kliku, že tady sem tom, protože v reálu mi nikdo jinak neřekne. Trochu problém ale je, že pak existuje asi deset tisíc dalších tomů, kterým nikdo neříká jinak net "tome", ale mají smůlu, protože a zatrolenkách už jsem já :) Pak nezbývá než vymýšlet a vymýšlet. Já mám taky jeden nevyslovitelnej neskloňovatelnej a kdovíco "internetovej" nick, kterej používám prostě proto, že tom je většinou dáávno zabranej.

Ikdyž si zase uvědomuju, že kren tu psal něco o tom, že moc jinde než tady aktivní není, takže se ho tento problém zřejmě vůbec netýká, ale když už jsem to napsal.. :)

4.3.2010 15:25:25

to Tom
No jasně v tomhle máš pravdu, toho jsem si vědom.

4.3.2010 15:32:57

Přezdívky
Nedá mi to,abych nepřispěl svými zážitky do diskuze.

Můj nick taky není z nejjednodušších a nejsrozumitelnějších,nicméně jeho základ vychází ze slova Elf, na které se časem nabalilo "Los" a "os". Čekal jsem vždycky,že to bude pro lidi srozumitelné a budou mi tudíž říkat Elfe,nebo Elfosi, ale byl jsem nemile vyveden z omylu, když mi na Lanparty začali ostatni říkat Losi, nebo Losíku :-) Z toho pro mě plyne jediné, od šílených nicků se dají čekat jen šílené komolenice :-) :-) :-)

Druhou věcí je pak používání nicků před lidmi,kteří je neznají, ba nemají o nich ani potuchy. Můj švagr má nick Chinchila a jeden jeho kamarád Mr.Happy. Zmíněný Mr.Happy se jednou stavil za zmíněným Chinchilou. Otevřít přišel jeho otec a nebohého Mr.Happyho nenapadlo nic jiného,než mu položit otázku: "Já jsem Mr.Happy, je Chinchila doma?"
Dokážete si představit jak se na toho nebožáka otec díval??? :-)
Proto říkám, nicky jsou super, ale pokud někoho znám osobně,tak chci znát i jeho jméno :-)

4.3.2010 16:06:29

DD

Nicky
Ad Loselfos: Tak tohle byla na prosto typicka situace kdyz jsme bydleli na strahove na kolejich. Vsici se spolu znali pres ICQ a ruznych her za pomoci nicku a vsude se tak i samo oslovovali. Nicmene kdyz jsi pak sel k nekomu na navstevu a zastavil te vratej a ze kam jdete, tak ses zarazil a zacal premyslet co mu rict abys nevypadal jak totalni idiot :o).

4.3.2010 16:15:26

DD
To je právě přesně ten důvod, proč chci raději lidi znát jejich jménem. Sice jsem kolikrát více zvyklý na jejich nick a třeba je tak oslovuju,ale jednou za čas člověk potřebuje znát pravé jméno a je z toho akorát ostuda :-)

4.3.2010 16:17:52

Zatrocon+přezdívky
Jeětě jeden problém vyvstává s tvorbou vizitek. Někteří přihlášení sebou berou další, kteří nejsou registrováni na ZH, tedy nemají ani nick a avatar.

4.3.2010 16:19:43

sasa
tak se tito musí zaregistrovat na ZH :-)))

4.3.2010 16:21:48

sasa
Nebo jim budou vyrobeny vizitky typu "přívažek od ..." =)

4.3.2010 16:23:47

ještě jedna poznámka
.....a někteří registrovaní nemají avatar :=))

4.3.2010 16:27:39

ad přívažek
... to je dobrý nápad. Pro neidentifikovatelné přívažky někoho registrovaného bych takové vizitky vyrobil s tím, že by si tam pak každý dopsal jméno fixem. A pro naprosto neidentifikovatelné ničí přívažky bych prostě udělal vizitky host s avatarem otazník a každý by si taky dopsal jméno.

4.3.2010 16:35:10

ad Loseflos
Tak to já mám podobnou příhodu, kdy před třiceti lety, když jsem byl ještě na gymplu se u nás pro něco stavoval jeden kamarád, z turisťáku co tam byl zrovna nový a ještě se moc neorientoval a když mu přišla otevřít moje mamka, tak se jí zeptal: "Paní Křenová je prosímvás Zdenek doma?". No a moje mamka z toho měla srandu ještě několik let potom :).

4.3.2010 16:39:42

Kren
To v kamaradove distingovane konzervativni rodine takhle prisel borec, co se s nama zna jen z hrani a ptal se, jestli je doma Mortalhead:) Taky se tvarili docela vyjevene:)

4.3.2010 17:08:11

Muj nick...
Je trochu trapny pozustatek nevedomosti mladi:) V dejepise nam profesor na gymplu vykladal o starogermanskem jmenu Aneke, zrovna jsme zacinali s dracakem a ja jsem hledal jmeno pro sveho barbara, tak jsem si to prechylil na Aneken. Kdyz jsem pak zacal hrat hry po webu a hlavne na nemeckem BSW, vsichni me oslovovali jako zenu. CHvili jsem nechapal a pak jsem zjistil, ze to holt je "Anička":) No ale menit si to kvuli tomu uz nebudu:)

4.3.2010 17:11:18

vizitky
No nejsem si jistá jestli dorazím a pokud ano, tak to budu vědět cca den dva dopředu, proto bych uvítala kdyby šlo si vizitku vytisknout případně doma a dorazit s ní :-)

4.3.2010 17:14:04

nicky a avatary

hmm, tak my na střední donutili na brigádě věhlasné pány archeology, aby spolužákovi nejen říkali přezdívkou, ale ještě vykali stejně jako my (Donalde, vezměte ještě krumpáčem tady tu hranu....)

můj nick - synonymum kusu mého příjmení z dob počítačového pravěku, kdy před zavináčem mohlo být jen osm písmen - je teda fakt, že na herním víkendu se syn divil: Mami, proč ti tady všichni říkají "Sodovko"

můj avatar - no, mělo to být cosi pohyblivého, už ani nevím co, ale uložilo se to jako černý čtverec. Tak si říkám, že můj avatar můžu interpretovat jako nejlepší stranu kostky prokletí z Ghost Stories.

4.3.2010 17:20:01

PJ

Tak všeobvecně k tématu i mimo něj :o)
Sodovka: vysvětlení Tvého avataru mě naprost dostalo :o) a jináč díky, přemýšlel jsem už nejednou nad tou symbolikou černého čtverce...

PJ: Byli jsme ve studijním kroužku tři Petři. Protože předchozí přezdívka byla blbě vyslovitelná, tak se mně podle inicál začalo říkat "pídžej" (protože nemám rád amerikanismy) a nic se s tím nedalo dělat. Už jsem si zvykl a mohl jsem dopadnout hůř :o) Caesara jako avatara pužívám už 14 let, jen tady jsem si ho změnil na deskovkového Cézara ze hry Alea Iacta Est.

Ad používání přezdívek před rodiči kamarádů: Mám podobnou historku. Máme s tátou v telefonu stejný hlas a když zazvonil onehdá zvonek a táta byl blíž, ozvalo se v domovním telefonu "No nazdar ty stará ku®vo, pojď ven, ne?"
Roztolimé, že :-)

4.3.2010 17:47:41

Zajímavé počteníčko!!!
Můj nick vznikl tak, že ještě v předinternetové a předdeskové éře jsem hrával na PC NHL a tam bylo možno si vytvořit vlastní postavu. A protože jsem v civilu prcek, tak tam jsem ze sebe dělal dvoumetrového hromotluka. No a k postavě šla vybrat i přezdívka a The Hammer sedělo nejvíc...No a když jsem objevil internet, chtělo to po mně občas jakýsi "nick" a nic lepšího mě nenapadlo :) a to jsem vůbec netušil, že se to se mnou tak potáhne...No a při hledání Avatara to chtělo někoho s pořádným kladivem a volba padla na Brandona :)Už si to bez nich ani nedovedu představit :)))


4.3.2010 20:47:51

Vybíráme z Bazaru

Válka v Říši divů CZ
Válka v Říši divů CZ
Akt. cena: 1590 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas