anime

kolikpak tu mame otaku?
7.11.2010 20:04:10

otaka?
Nevim co to je, ale kvůli nadpisu to asi bude jeden můj kámoš :D.

7.11.2010 20:15:24

PJ

ndru
Konstatní neporozumění trvá :o) nevím, co je "otak"...

Ale Miyazakiho dost můžu. Dále Akira, Paprika... a to všechno asi kapku anime bude. Myslím. Možná...

7.11.2010 20:22:17

otaku
je skalni fanousek (nekdy vrcholovy fanatik) pres kreslene japonske serialy. filmy a veci kolem

PS: jsem z toho tabora radobyjapanologu. kteri pokud mozno nesklonuji. muze za to tvrda pardubicka vychova

7.11.2010 20:23:27

PJ

ndru
Tak díky za vysvětlení. Otaku nejsem, spíš sympatizant.
A ke svému předchozímu výčtu - málem bych zapomněl na Ghost in the Shell. To je jeden z nejlepších filmů vůbec...

7.11.2010 20:25:41

Paprika
je skvela

Akira mne trochu sklamal. ale urcite ne tolik co Steamboy stejneho autora
a pokud mas na mysli Miyazaki-otce. tak taky dost muzu. syna dost nemusim (zmrvil Zememori) (e;

7.11.2010 20:26:15

ndru
Anime - v japonskych RPG hrach na konzolich anime muzu hodne, mam proste rad kreslenou grafiku. Bohuzel, co se tyce Anime filmu, tak zazivam docela zklamani, protoze pod dojmem ,ze me strasne bavi japonske RPg, tak urcite budu ujizdet i na anime filmech jsem sahl po Princezne Mononoke, Zamek v Oblacich, Cesta do fantasie a musim teda rici, ze tohleto neni absolutne muj styl. Ja nevim proc, ale me ty japonske anime proste prijdou jaksi uchylne. A to nemluvim o tech mene svetoznamych anime, o kterych mi vypravi kamos, ktery na nich ujizdi fest, ktere jsou i sexualne az perverzne uchylne. To ja fakt nemusim. Az mam pomalu pocit, ze kdyz neni japonske anime zaroven hentai, neni to anime:-)

7.11.2010 20:26:37

GITS
a zda-li pak vis. ze na svete je i Innocence (neboli GITS2) a pak 26 dilu serialu GITS Stand Alone Complex (mimochodem zajimavy filozoficky postoj) a 26 dilu serie GITS S.A.C. 2nd GiG a na serialy navazujici film GITS Solid State Society?

7.11.2010 20:28:31

PJ

ndru
Ano, Paprika je výborná a asi chápu, proč se líbí zrovna Tobě.
A ano, myslel jsem otce. A mimochodem, co Naushika?

7.11.2010 20:29:31

ktery zamek v oblacich?
u nas doslo k zamene nazvu. zamek v oblacich by mela byt Laputa u nas tusim pod tim nazvem vysel 'Howluv kracejici zamek'

7.11.2010 20:30:22

Paranoia Agent
je jeste o chlup lepsi nez Paprika. a ma jen 13 dilu
nebo Serial Experiments Lain (moje entrylvl anime)

A co teprve Kaze no Tani no Nausicaa (Naušika z Vertneho udoli) jako manga (e;

7.11.2010 20:32:46

ndru
ano, je to Howluv kracejici zamek

7.11.2010 20:33:18

to Ringo
tak to si v podstate videl jen prurez praci jednoho konkretniho autora (e;

7.11.2010 20:43:37

ndru
ano, ale ceny, ktere za tyto tri dila ziskal naznacuji, ze jde o spicku v oboru. Trochu se desim, co muze byt pod spickou tohot ooboru:-)

7.11.2010 20:48:22

PJ

Ringo
Doporučil bych Ti Ghost in the Shell nebo již zmíněnou Papriku. To je trochu jiný styl a vcelku kašlu na to, jestli spadají do škatulky anime nebo spadají jinam. Pro mě jsou to vynikající filmy s přesahem.

Samozřejmě, že Japonci jsou kapku jiní než my, takže Ti to také nemusí sednout...

PS: Sice to sem nepatří, ale líbí se mi Tvůj nový avatar :-)

7.11.2010 20:54:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Anime...
Tak fanatický vyznavač nejsem, ale anime mám rád a docela dost jsem toho viděl.
Ze seriálů se mi hodně líbil Hellsing, Gungrave, GITS, Cowboy Bebop, Serei no moribito, Last Exile.
Z filmů pak Sword of the Stranger, Wonderful days (známé taky jako Sky Blue), Appleseed, Jin-Roh (Wolfbrigade) a Bravestory.

7.11.2010 21:02:24

Otaku
EDIT: Tak jelikož mě VinasSolamnus předběhl, tak až třetí otaku v tomto vlákně :-)
Hlásím se jako druhý opravdický otaku v tomto vlákně, i když v poslední době bohužel na anime není času. Každopádně to nemění nic na tom, že mám doma menší zásobičku, která mi ještě dlouho předlouho vydrží (na anidb.net mě najdete překvapivě pod nickem Kadaver, mám tam i seznam, i když není úplný, neboť jsem jednu dobu už nějak neměl na to ho aktualizovat).
Každopádně GITS je vynikající film (myšleno 1. díl, Innocence už se mi nelíbil) a oba seriály jsou absolutně dokonalé. Některé díly jsem proseděl s otevřenou pusou a nechápal, jak mohl někdo natočit něco tak geniálního. Miyazaki starší je šikula, ale třeba jeho nejprofláklejší Cesta do fantasie se mi nelíbila. Zato Naušika i Howl's Moving Castle jsou vynikající, Mononoke se celkem dá.
Co mohu doporučit za sebe je určitě krátičká OVA Hoshi no Koe (Voices of a Distant Star), dále třídílná OVA Angel Sanctuary podle velmi kvalitní mangy od Kaori Yuki a určitě filmy Beyond the Clouds, Vampire Hunter D - Bloodlust, Wonderful Days, Jin-Roh, Perfect Blue a další a další. Ze seriálů určitě stojí za zmínku 100 Stories (čínská mytologie, pro hráče Ghost Stories nutnost), Trinity Blood (upírská mytologie), Visions of Escaflowne (mechové), Basilisk (ninjové), Furi Kuri (naprostá surrealistická úchylárna) a mnoho dalších. A rozhodně nesmím zapomenout na Dragon Half, kterého sice vyšly jen dva díly, ale je to absolutní sranda.
to Ringo: Nojo, to máš tak, když se díváš na anime jen od jednoho autora. Nahlédni i pod ostatní pokličky a určitě si najdeš to své. Rozhodně Ti doporučím Dragon Half, protože těžce převrací všechna klišé z JRPGs a naservíruje Ti je s dost těžkou nadsázkou. Dále zkus třeba Legend of Basara a Juuni Kokki, jsou to podařené high fantasy kousky a žádné úchylárny, jak říkáš.
to PJ: Sežeň si někde Furi Kuri, Tvá výjimečná duše zaplesá :-)

7.11.2010 21:09:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Serial Experiments Lain
Tenhle hororový seriál je podařený, ale v posledních pár dílech bohužel úplně zkazí celou atmosféru. Ale nebudu zbytečně spoilerovat, posuďte sami.

7.11.2010 21:13:25

PJ, Kadaver
ale jo, urcite by se mi mozna neco zalibilo, a mozna taky ne, tezko rici, ja jsem tak trozku tezka konzerva, akze nad mnoha vecmi jsem treba u cesty do fantasie kroutil nevericne hlavou a rikal si, a to ma byt jako o cem? Poohlednu se po nekterych ,co jste tu doporucovali, treba mi to sedne:-)


PJ PS: jsem rad ze se avatar libi, po delsi dobe jsem nasel konecne neco, co mi jako Avatar opravdu sedi:-)

7.11.2010 21:30:08

Vlaada

Proč nejsem otaku...
... i když jsem to zkoušel (přece jen, kdyby se mi to zalíbilo, mám najednou obrovskou zásobu dobrých věcí ke koukání :)

Prostě se tu ukázala docela zásadní kulturní odlišnost. Rád beru věci s humorem, s nadsázkou. Nemluvím o komediích - život sám občas nabízí vtipné situace, rád se bavím s lidmi, kteří dokážou být vtipní...

To vše ve většině anime (aspoň v tom, co mi bylo doporučeno) naprosto chybí. Anime se bere hrozně vážně, kape z toho patos a nikde žádná vtipná situace (nemyslím tím teď absurdity typu furi kuri, ani opravdové komedie typu fumoffu - myslím vážné věci, ovšem točené vtipně a s nadhledem). Anime se snaží být vážnější než život sám. A to mi vadí. A vlastně teprve anime, ve kterém jsem to zásadně postrádal, mi ukázalo, proč mám rád západní kulturu (třeba takový Bessonův Leon je dobrý příklad - jak vtipně a s nadsázkou je možno natočit vážný film).

Ještě jedna věc mi na anime vadí - přehánění emocí. Navzdory všeobecnému soudu (jsou to pohádky či akčňárny pro děti) jsou mnohá anime ve skutečnosti velmi vyzrálá díla - řeší zajímavým způsobem závažné etické otázky, před hrdiny jsou kladena drsná dilemata atd. - jenže opět, ten patos a dlouhé záběry na tvář hrdiny zobrazující přehnané emoce... to prostě pro mne nefunguje. Četl jsem před mnoha lety knížku o folku, kde zkušený písničkář radí začínající holce (nevím už přesně, jak to bylo doslova) - "ty tvoje texty jsou dobré samy o sobě - když je budeš zpívat s ledovým klidem, bude na lidech aby je prožívali a svíjeli se. Když se budeš na pódiu svíjet a prožívat to za ně, nezbude jim, než je příjmat s ledovým klidem." Je to fakt strašně dávno, mnoho let před tím, než jsem viděl první anime, ale vzpomněl jsem si na to, když jsem kdysi uvažoval, proč mě anime nechává chladným.

7.11.2010 21:33:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Otaku asi nejsem, ...
...neb jsem nemel prilis prilezitosti anime shlednout, ale z toho mala se mi snad vse libilo. Vetsinou jsem shanel filmy, ktere by byly vhodne i pro moje ratolesti - vzpominam si na pekne filmy Sen to Chihiro no kamikakushi (Cesta do fantazie), Neko no ongaeshi (Království koček) a Howl no ugoku shiro (Zámek v oblacích).

Co ale rozhodne vsem, kteri hledaji i neco pro deti, mohu doporucit, je imho trosku pozapomenuty film Majo no takkyūbin (Kiki's Delivery Service) - nezapomenu, jak jsem mel verzi s titulky a delal jsem svemu malemu synkovi jen "pokrejvak", presto to pro neho byl obrovsky zazitek, vazne moc hezky a srozumitelny pribeh.

A jeste mi to neda, abych nezminil jeden snimek - neni to sice asi anime, ale nekteri lide jej k anime (snad alespon castecne) jaksi radi - The Last Unicorn, ac je to takova pohadka, tohle mne proste dostalo!

Jestli to bylo cele offtopic, tak se omlouvam, jen jsem si tak nejak zavzpominal a pritom klapal do klavesnice...

7.11.2010 21:58:45 | Upraveno autorem (porovnej)

to Bluda
Kiki opravdu doporučuji pro děti, já jsem si ten film moc neužil, jeho poselství už nebylo pro mě.
Zato Last Unicorn je skvělá záležitost a anime je tak napůl, protože ho kreslili Japonci, kteří později dělali s Miyazakim, ale scénář a všechno ostatní dělali Američani.
Což mi taky připomíná, že další takové klasické anime, o kterém to tady nikdo neví, je Včelka Mája :-)

7.11.2010 22:05:09

Moje nejoblibenejsi anime je
O zvířátkách pana Krbce:-)

7.11.2010 22:16:53

to Ringo
Mno, tak zrovna pan Krbec je česká tvorba, ale Včelka Mája je opravdu japonský seriál. Jeho pravé jméno je Mitsubachi Māya no Bōken :-)

7.11.2010 22:24:16

Kadaver
tak to jsem netusil:-)

7.11.2010 22:50:41

to ze nekdo dostane oscara
vubec neznamena. ze je to dobre anime (e;
(i kdyz konkretne u 'sen to chihiro no kamikakushi' se pro mne docela trefili)

7.11.2010 23:00:12

Vybíráme z Bazaru

Copenhagen Roll&Write
Copenhagen Roll&Write
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas