anime

kolikpak tu mame otaku?
7.11.2010 20:04:10

to Vlaada
co je to vlastne ten patos?

kvuli (jak jsem pochopil) nelichotivemu slovu pateticky pouzivanemu v ceskych filmovych racenzich a radobyrecenzich jsem si to nasel ve slovniku cizich slov i v anglickem vykladovem a nejak jsem nepochopil. co ce timto oznacenim v nasi kotline mysli

8.11.2010 08:55:10

Vlaada

to ndru
Ono to slovo nemá český ekvivalent, proto se používá :) Já to používám ve významu: přehnaně teatrální, emotivní, často klišeovité podání skutečnosti, sugestivně apelující na obecně uznávané "vyšší" hodnoty, a nepřipouštějící zlehčení.

8.11.2010 09:38:00

to Vlaada
ty se teda v tech japancicich vyznas. ze dokazes rict. co obecne uznavaji. co je u nich klise a co je sugesce

ad prehnane teatralni: ono je to o pristupu k ruznym castem umeni. u nas je herec ocenovan za svuj jedinecny. originalni. prociteny vykon. v japonskem tradicnim divadle. kdyz mist predava roli novemu herci. tak mu rika 'hlavne tam nedavej nic ze sebe'

8.11.2010 09:42:44

Vlaada

to ndru
Když si pozorně přečteš můj předchozí příspěvek, tak já to neodsuzuju obecně, jen píšu, proč to nefunguje pro mne - tedy hodnotím to optikou západní kultury, která je mi blízká.

Prostě dávám přednost jinému podání emotivních scén, ten jejich způsob mě nechává chladným. Stačí takhle?

8.11.2010 09:50:28

jj
uz to vidim. trochu mne matl ten patos. samo o sobe tohle slovo znamena tusim cokoliv na skale od dojemny/cituplny po zalostny/ubohy a ja nikdy nevim v jakem smyslu se to pouziva
ted uz to mam u tebe jasnejsi

8.11.2010 09:57:18 | Upraveno autorem (porovnej)

anime
Tak otaku určitě nejsem, i když se občas rád na nějaké to anime podívám. Nejraději mám sci-fi anime. Můžu jenom doporučit Ginga Eiyuu Densetsu (Legend of Galactic Heroes) nebo Shinseiki Evangelion (Neon Genesis Evangelion), i když ten má fakt divný konec (poslední tři nebo čtyři díly) takže doporučuji se podivat na Shinseiki Evangelion Gekijouban: The End of Evangelion, což je trošku lepší konec. Teď sleduju Seikai no Senki (Crest of the Stars), taky doporučuju:)
Z ne sci-fi jsem viděl například Tears to Tiara nebo Vampire Hunter D: Bloodlust. Taky Avatar: The Last Airbender se mi hodně líbil (já vím, že hodně anime fanoušků to nepovažuje za anime, protože to vytvořili američani a ne japonci, ale mi je celkem jedno kdo to vytvořil a beru to jako anime). Všechny tyto anime můžu jedině doporučit.

Naopak co mě vyloženě nebavilo byl Fullmetal Alchemist, ale rozhodl jsem se tomu dát druhou šanci v podobě Brotherhoodu.

8.11.2010 10:10:47

anime
Me se z filmu strasne libil hrob svetlusek, celou dobu to vypada celkem nevinne ale...
a pak Byōsoku 5 centimeter...
A serialu jsem videl spousty... problem je ze vsechnz postupne vzpadaly z pameti... pamatuju si snad jen FLCL a Experiments Lain... ostatni vicemene propluly mysli a moc toho nezanechaly....
Krasnej mi prisel kratas Kanojo to kanojo no neko...
A pokud bych mel odskocit k manze tak me sveho casu dostalo Saikano..

8.11.2010 10:32:35

to Raven
tak to urcite sledujes remake Evangelionu formou ctyr celovecernich filmu. zatim jsou venku dva dily v nekolika verzich (doporucuje se verze 1.11 a 2.22) a uz je to nekde uplne jinde nez serial. kociruje to puvodni tvurce a udajne az ted ma prostredky k tomu udelat ten pribeh tak jak chtel

8.11.2010 10:42:36

to Bezy
Hotaru no Haka je drsny. udajne nejlepsi protivalency film vubec

8.11.2010 10:43:21

to Bezy & ndru
Mi se zase Hrob světlušek nelíbil, bylo to tak lyrické, až mi to připadlo o ničem. Ale proti gustu...

8.11.2010 11:32:38

co na
sberu mrtvol deti na hlavnim nadrazi ti prijde lyricke?

8.11.2010 11:33:57

anime
já mám anime rád, ale moc se v tom nevyznám, takže na většinu věcí přicházím nějak náhodně (případně přes komiksy). Krom klasik jako je Akira, Ninja scroll, GITS se mi líbilo třeba Sky crawlers, hodně zvláštní film, moc podobných jsem neviděl, ale hrozně mě to bavilo. Hrob světlušek byl fajn, i když teda drsná depka. S podobného soudku předpokládám ještě Barefoot Gen (ten jsem ještě neviděl, ale četl jsem komiks, je to asi to nejdepresivnější, co jsem kdy četl-život v hirošimě při a po dopadu bomby). Pak jsou tu amine podle mangy, které se mi líbily-Deathnote a Monster, obě výborné knížky a předlouhé seriály na které želbohu nemám čas, nicméně předpokládám velmi věrný přepis do anime.

8.11.2010 11:41:10

to ndru
A Tobě to snad přijde epické? To je právě lyrické ze všech pohledů, ze kterých se na to můžeš dívat. Ledaže bys to chtěl pojmout absurdně jako čekání na Godota, ale to rozhodně cíl Hrobu světlušek nebyl.

8.11.2010 13:01:26

anime
obcas taky na neco mrknu (diky vypsane asi si neco vyberu:))

udivuje me ze nikdo nezminil Berserka vyborny serial sice s horsi kresbou ale me se moc libil

8.11.2010 14:03:41

Berserk je pro fajnsmekry
a vetsina lidi neustoji konec. a zpravu. ze aby vedeli jak to bude dal musi presedlat na mangu

obdobne je to s Shigurui

8.11.2010 15:27:25

Anime
Tak ja se na anime filmy taky hodne rad divam. Hlavne spis na takove pohadkovejsi - Cesta do fantazie, Naushika, Tototro, Laputa, Zámek v oblacích... Miluju spojeni normalniho sveta s necim nevsednim a nadprirozenym...mam hodne rad knizky od Neila Gaimana (Americti bohove, Hvezdny prach, Nikdykde...)...tak proto mam rad i tyto filmy. Jinak jsem jeste videl Papriku. Ta se mi taky docela libila, hlavne nektere pisnicky z ni posloucham dodnes:)A jedno z nejmilejsich prekvapeni pro me byl Lupin III: The Castle of Cagliostro, ktery byl nabity vybornymi napady a mel sympaticky humor a hodne se podobal filmum ze serie Indiana Jones.

8.11.2010 20:34:06

Ghost in the Shell
Ted jsem si vzpomnel, ze jsem se dnes rano ve vlaku dodival na Ghost in the Shell. Ten me ale zas az tak nezaujal.

8.11.2010 20:35:41

Anime
taky se občas s chutí na některá anime podívám. Mezi mé oblíbenější patří Akira, serie Full Metal Alchemist (možná by mohl oslovit Ringa s jeho zálibou v japonských rpg), Slayers, Queen´s blade, Chrno crusade. Vampire Hunter D - Bloodlust, Hellsing, Ninja scroll. Příjemně mě překvapil Naruto a naopak příliš nenadchnul Devil May Cry. Teď mám se synkem"povinně" Avatar: Last Airbender - ale to je poměrně příjemné pokoukání. A nesmím zapomenout na Final fantasy - Esence života.

8.11.2010 20:57:06

Neon Genesis Evangelion
Ukažte mi něco lepšího z Anime, než Evangelion.
Rád se podívám.

jo Noir byl vtipnej

9.11.2010 00:20:09

to Jedi
ktery Evangelion? krom serii a filmu. tu mame ted cerstve remake. a urcite se najde hentai verze a nekde sjem videl i skolni parodii (e;

jinak
Haibane Renmei
Texhnolyze
SErial Experiments Lain
Paranoia Agent
Samurai Champloo
Cowboy Beebop
Kaiba
Mnemosyne
Higashi no Eden
samozrejme vsechno kolem GITS
kompletni Darker Than Black
Mushishi
Serei no Moribito
Kurozuka
Last Exile

9.11.2010 08:49:29

ndru
ja videl serial a filmy.
remake a skolni parodii nevidel.

a jako Lain, GITS, Beebob, Haibane renmei. Jsou pěkný díla, ale s NGE se to IMHO nedá srovnávat.

ostatní neznám. Hledám něco, co stejně chytne a nepustí.

Tedka jsem třeba viděl princeznu Mulan od Walta Disneye.. a ze všech disneyovek co jsem viděl, tadle byla nejlepší. Nebyla patetická, postavičky nebyly debilní, infantilní apod.
A byla EXTRA vtipná, že tam byly vtipný vtipy jako od začátku do konce.
Jakože když smícháš lví krále s madagaskarem a Ice age a vybereš jen ty lepší scény. :-)

9.11.2010 11:58:40

Hotaru no Haka
nekdy predevcirem jsme to shledl a musim rict, ze mne to dostalo. Je to mozna trochu ovlivneno tim, ze mam doma male deti (synky 8+5 a dcerku 3, takze jsem je v hlavnich postavach tak trochu videl), ale proste mne to odrovnalo jako uz dlouho nic. Perfektni film, ale asi ne pro kazdeho. Videt to treba nekdy v puberte, asi bych to videl uplne jinyma ocima a tak by mne to nesebralo.

Takze diky za tip!

Mimochodem, z filmu nemam ani ten pocit, ze za to mohla jen valka, daleko vic nez anonymni letadla mne deptala ta mila teticka, nebyt toho, mohlo to vsechno dopadnout treba uplne jinak :( . Ale kdo vi, jak by se zachoval v podobne situaci. Kez to nemusime nikdy zazit!

18.11.2010 23:30:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Berserk
zrovna si ctu mangu Berserka a je to snad jeste vetsi masakr nez ten serial, fakt doporucuju

19.11.2010 09:18:09

oplprokop
A koukal jsi na film, nebo na seriál. On to je totiž docela rozdíl - seriál je dle mého názoru mnohem lepší (a už dlouho hledám něco, co by bylo podobně inteligentní a při tom našlapaný akcí)

...
Na Berserka jsem se musel dívat na dvakrát. Poprvé jsem to zabalil po prvním nebo druhým díle. Pak jsem tomu dal druhou šanci a fakt dobrý. Teda až na ten konec, kterej mi neuvěřitelně hnul žlučí, i když je výbornej. Škoda, že pak nepokračovali dál předělávkou mangy.
Hellsing mi přišel místama neskutečně divnej, první polovina dobrá, ale pak se to nějak potento.
Jinak všem doporučuju ujeťárnu Golden Boy ;)
Asi se budu muset kouknout na NGE, ale TOP pro mě nejspíš zůstane nazvždycky GITS: SAC a 2ndGiG.

19.11.2010 09:51:50

Hellsing Ultimate OVA
konecne! raw osmicky je venku
v brzke dobe muzeme ocekavat fansub

1.8.2011 20:47:46

Vybíráme z Bazaru

Siegestorm - 5 frakcí - coop mód - ENG
Siegestorm - 5 frakcí - coop mód - ENG
Akt. cena: 549 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas