Akční hry (PC, Konzole)

Věřím, že se tady najdou fanoušci žánru akčních her, přesněji řečeno FPS. Máte někdo nějaké tipy na opravdu dobré FPS na PC, které stojí za zahrání? Nějaké jsem hrál, většinou ty známější a dobře hodnocené, tak zkuste nadhazovat nějaké tipy (čím více, tím lépe) a třeba si z toho něco vyberu.

Jen bych měl pár omezení - Hry vydané pouze v letech 1998-2006. Čili ne starší než Half-Life a ne novější než Modern Warfare (který jsem tak tak rozjel a musel jsem hodně snižovat detaily).

Dále bych rád fakt jen hry, které stojí za to, ne nějaké průměrné pif sem, pif tam bez nápadu, příběhu nebo nějakých vizuálních efektů. Tzn. aby tam bylo aspoň něco buď dobrý příběh, nebo nějaké originální prvky v hratelnosti (viz Gravity gun nebo systém velení v Brothers in Arms) nebo aspoň hezké zpracování v podání efektů a klidně i dramatických naskriptovaných scén (viz. série Medal of Honor nebo Call of Duty).

A ještě poslední věc, jde mi jen o FPS, 3rd persony mě moc neberou ani žádné stealth typu Thief, Hitman apod. Co si vybavuju, tak ze Stealth jsem snesl hraní za Billiho Svíčku v Call of Juarez (tzn. nebaví mě jen čisté stealth) a z 3rd person se mi líbí Gears of War a GTA

Předem díky za tipy
9.10.2011 15:08:59

PJ

Tipy
Portal - sice je novější (2007 tuším) a klasický shooter to není, ale je to jedna z nejlepších 3D her viděná z prvního pohledu. Pro mě asi nej.

Clive Barker's Undying - výborná atmosféra, kombinace zbraní a kouzel, výprava do jiných světů a časů... jedna z nejpůsobivějších a nejoriginálnějších FPS, jaké jsem kdy hrál...

9.10.2011 15:15:00 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ
Portal jsem hrál a souhlasím, že to je super. Čekám až bude dvojka na xboxu za nějakou normálnější cenu :)

Clive Barker's Undying - díky za tip, to jsem nehrál

9.10.2011 15:45:32

PJ

Beholder
Portal 2 Ti bude běhat v podstatě stejně jako jednička, takže jí klidně pořiď na PC. Např. ve čtvrtek byl na Steamu za 11$, což mně připadá jako velmi férová cena.

Undying je prostě super. Pokud překousneš na dnešní poměry už poněkud nevábnou hranatou grafiku (Unreal engine) a ponoříš se do té atmosféry a do příběhu, bude Ti odměnou silný a netradiční zážitek. Jen pozor na noční hraní se sluchátky - chce to místy bezpečnostní hnědý trenýrky (lekačky).

9.10.2011 16:49:50

Tipy
Vampire: The Masquerade - Bloodlines
Deus Ex

9.10.2011 17:41:20

jediná
co mě za posledních cca 10 let bavila jsou Borderlands. Teď má vyjít (možná už vyšla) dvojka tušim.

9.10.2011 17:46:49

System Shock 2
jediny FPS, ktery jsem kdy skousnul jsou oba dily System Shocku.

9.10.2011 17:49:46

Stalker
Není to čistokrevné FPS, ale za zahrátí každopádně stojí.

9.10.2011 18:23:39

Bioshock
Perla s úžasným příběhem a zajímavým,velmi zajímavým námětem.

9.10.2011 18:37:18

vance
To jsem chtěl taky napsat. Bioshock je pecka už jenom kvůli tomu Art deco prostředí. Ale je to celkem náročný na to, že je to rok 2007.

Stejně tak Borderlands. Rok 2009.

9.10.2011 19:03:50

Havelock
Jasně,já ho nikdy neměl a nedavno sem ho koupil na Aukru. A neprohloupil sem,je to pecka. Takže pokud mě omrzí současně hraný Zaklínač-game over a přecházím do Rapture:-))

9.10.2011 19:53:54

FPS
Za mě doporučuji v tomto období: CoD 2(2005), Battlefield 2(2005)
Já jsem velký fanoušek CoD, mám odehrané všechny vydané edice a nyní právě čekám na nejnovější MW3. Je to prostě moje srdeční záležitost.
Ovšem před tím vším byla a je má úplně nejoblíbenější FPS a to česká hra Vietcong (2003). Tahle hra mě dostává i dneska. Hlavně ty nezapomenutelné hlášky!!! Škoda, že Vietcong 2 stál celkem za ..... . Dvojkou si studio vykopalo hrob :( .
Když tak píšu, dostávám chuť si V... jít zahrát ;)

9.10.2011 20:07:30

Chery
Tak neotálej,chvíle je těhotná činem...:-))

9.10.2011 20:13:56

Morthe
Ten Stalker mě taky láká,ale slyšel sem jednička je nějak zabugovaná či co,nedá se snad dohrát atd. Možná sou to jen fámy.

9.10.2011 20:16:18

Joe

Pre mňa
osobitné FPS vo svojej dobe:

Alien vs. Predator (najmä prostredím, ale aj úplne odlišným štýlom hry za mariňáka, votrelca a predátora)

Star Trek Voyager Elite Force 1/2 - rovnako vďaka prostrediu (Star Trek môžem!) a aj atmosfére a spracovaniu.

9.10.2011 20:16:37

offtopic
Nedávno jsem dohrál ty nový space mariny... a byla to krásná zábavná bezduchá rubačka. Parádní zábava na jedno volné odpoledne.

9.10.2011 20:16:52

FPS
nebudu rozebirat,ze jsou FPS pro me naprostou ztratou casu a jsou pro me osobne v ramci elektronickych her podzanrem a nehravam je, ale co mi nedalo, musel jsem kouknout na Borderlands, protoze Cellshade grafika v FPS se jen tak nevidi a co me na tom dale zaujalo je jakys takys RPG system, ktery me ke hre na nejakych par hodin opravdu prikoval a uvazuji, ze bych se tuhle FPS pokusil dohrat.

Jinak jsem pricichl k FPS s vice ci mene silnymi RPG prvky a nektere mi taky neprisly spatne, akorat ja jsem na strefovani se do pohyblivych tercu kopyto, takze jsem je zahy odlozil - Sytem Shock 1, 2, Deus Ex (k tomu se hodlam jeste vratit a pokusit se o nemozne), Mass Effect 1 a 2 (stejny pripad jako Deus Ex, pokusim se nekdy hlavne kvuli tematu a pribehu k tomu vratit)

9.10.2011 20:20:00

Elenistar
Jojo, tam má člověk krásnej pocit neomezený moci. Něco jako absolutně magorská rubačka Bulletstorm. To člověk na chvíli vypne a nechá vyřádit své druhé já. "To je ten malej kluk, co trhal broukům nožičky, hehehe. To je ten spratek, co v létě držel lupu na krku svýmu nejlepšímu kamarádovi a sledoval, jak hořííííí." (Červený trpaslík)

9.10.2011 20:26:49

to Ringo
Mass Effect-pecka. Spíš akční rpg nežli FPS. Moc pěkné...

9.10.2011 20:29:01

all
Rozhodně nepochybuji o kvalitách FPS/"RPG" her System Shock, Deus Ex, Mass Efect, Stalker a Borderlands (ten bych už ale na PC nerozjel, jedině na xboxu). Ale jsem teď v období masového konzumenta koridorových hezky vypadajících stříleček a jsem ochoten věnovat jedné hře max pár večerů (max 15 hodin) :)). Navíc nejsem úplně fanda tohoho mixu FPS a RPG. Všechny tyto hry kromě Stalkera a Borderlans jsem chvíli hrál a nějak mě nechytly. Když už to musí být akční RPG, tak jedině Diablo (těším se na trojku, která bude i pro konzole). Ale třeba si někdy najdu na nějakou z nich čas a chuť :)

Vampire: The Masquerade - Bloodlines - hrál jsem, ale bohužel se mi nepodařilo zabít bosse, protože mi došly náboje a já to asi neměl nějak vhodně uložené, už si nepamatuju...

Bioshock - souhlasím, skvělá záležitost, hrál jsem, chystám se na dvojku na xboxu

Call of Duty serii taky můžu, před chvílí jsem dohrál Modern Warfare 2 a v šuplíku už čeká Black Ops. MW3 až později, jak bude za lepší cenu

Battlefield - nehrál jsem, ale není to spíše primárně pro multiplayer?

Vietcong - hrál jsem, chystám se na dvojku

Alien vs. Predator - to mě nějak minulo asi to bude dobré, ale nevím proč, nějak mě to neláká

Star Trek Voyager Elite Force - to vůbec neznám. ST mám rád, ale PC hry mě nikdy nějak nebraly, ale na tohle asi hodím oko :)

Space Marines - to mě celkem láká, ale opět jedině na xboxu až to bude za lepší cenu

9.10.2011 21:11:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Alien vs Predator
Myslel som samozrejme dvojku - jednotka mala ešte slabú grafiku a podobne.

Podľa mňa je chyba to obísť... Tá atmosféra sa tak ľahko nevidí! Keď ideš s mariňákom po tmavej chodbe s blikajúcimi svetlami a naraz ti na skeneri naskočí približujúca sa bodka... Jedna z mála hier, ktorá ti v tmavej miestnosti fakt naženie adrenalín a strach do krvi...

9.10.2011 21:26:44

Joe
jo už vím, vzpomínám si že jsem dvojku kdysi zkoušel a nedohrál jsem přesně z toho důvodu, který píšeš :). Bylo mi tehdy asi 14,15 let a zkoušel jsem to večer (to mi doporučil tehdy kamarád :)) )

9.10.2011 21:56:40

Beholder
Co jsem tak ruzne debatoval Borderlands s lidmi, kteri to taky hrali, tak jsme se prakticky jednoznacne shodli, ze je to prakticky Diablo ve 3D, takze by to melo byt v podstate dle tvych predstav:-)

9.10.2011 21:56:57

Ringo
Jako cože? Prosim? Borderlands, že je Diablo ve 3D? Nepřesuneme se raději do sekce Co vás právě pobavilo?

9.10.2011 22:07:35

Havelock
nevim co te na tomhle pobavilo. Proste je to akce, sbiras tam skilly, kdyz zhebnes, tak se respawnujes. Respawnovavaji se i nepratele a muzes je v jedne lokaci klidne kosit porad dokolaa ziskavat nove levely a nove skilly. Diablo jak vysite, pokud me teda netahas za slovicka a doslovne tu nemusim popisovat, ze nemam na mysli podobnost s zanrem fantasy ci rubackovitost Diabla nebo ze ta shoda neni v stromove strukture skillu jako ma Diablo.

9.10.2011 22:32:30

Battlefield
Battlefield - Bad Company má i obstojnej single player. Klasický koridory, podle mě i se solidním příběhem.

9.10.2011 22:45:31

Vybíráme z Bazaru

Terra mystica
Terra mystica
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas