ad Bazar

Ahoj zatrolenci,
věřím, že se to tu už propralo, nicméně nikde nemohu nalézt uspokojivou odpověď a ta věc mě trochu irituje. Proto prosím o srozumitelné vysvětlení.

Nechápu proč se posouvají konce aukcí. Včera jsem si přihodil na hru. Aukce měla skončit za 12 hodin. Dnes, po uplynulých cca 20 hodinách, zbývá do konce aukce 14 hodin. V aukci se nic nezměnilo. Stále jsem jediný přihazující. Proč se tedy konec posunuje?

Děkuji, KC.
15.7.2016 09:49:53

kandelabr
Uvádzaš veľmi nepravdepodobné situácie. Nikto nedá na korunový inzerát na Ducha 200 Kč hneď od začiatku.

Uviedol som nižšie, aké reakcie očakávam. Záujem o jednu väčšiu hru a príhozy na dve malé, aby človek získal poštovné zdarma.

Samozrejme, rád by som odpredal aj tú najmenšiu hlúposť zo zbierky za viac ako 3 Kč, preto tá podmienka, aby tam boli 3 prihadzujúci - dostanú notifikáciu, že je ich bid prehodený a možno budú chcieť prihodiť. Možno tým prekazia plány toho prvého záujemcu a on upriami pozornosť na inú lacnú hru. Proste chcem motivovať ľudí, aby to odišlo všetko.

Zatiaľ so špekulantmi typu "prehadzujem sám seba" nerátam, plne dôverujem tejto komunite. Výnimky ma nezaujímajú.

7.11.2017 11:23:54

peco
ok, tvá dražba, tvá pravidla. no problem.

7.11.2017 11:29:24

ešte doplnok
K Tvojej otázke, či predám aj z iných podmienok (napr. keď dražba skončí iba s jedným bidom), samozrejme, ak to bude k obojstrannej spokojnosti, tak si toto právo vyhradzujem.

7.11.2017 11:33:47

peco
a kde je ta hranice tvé spokojenosti?
Kdybych tam byl sám se 100 Kč? s 50 Kč? s 5 Kč?

7.11.2017 11:50:31

kandelabr
To už nechaj, prosím, na mňa. :-)

7.11.2017 12:00:25

@pecovarhy
Můj názor je, že ty tvoje podmínky jsou úplná ptákovina a zbytečně komplikuješ jednoduché. Ale jak napsal už kandelabr - tvá dražba, tvoje pravidla.

7.11.2017 14:18:58

kren
Uvidíme - to, či je to ptákovina, sa ukáže začiatkom decembra.

Podľa mňa vy obaja operujete iba s tým, že si hru človek v tejto mojej dražbe vyberie iba preto, že má o hru naozaj záujem. Ignorujete fakt, že ozaj ptákoviny tam budú také drobné hry, promo, hry pre deti atď. Tie by za normálnych okolností podľa mňa nikto nebral, ani za 1 Kč, ak by mal platiť poštovné. Môj druhý motivátor (okrem ceny) je preto poštovné zdarma pri odbere 3 hier.

No a tu chcem predísť tomu, že maník si kúpi napr. ten Kemet a za 1+1 Kč si ho zaistí aj s poštovným. Možno sa to zdá komplikované, ale pre potenciálneho kupca budú podmienky jednoduché:

1. Musí byť najvyššie bidujúcim
2. Musí mať pri každej hre aspoň 2 konkurentov
3. Ak sa mu podarí vydražiť 3 hry, tak neplatí poštovné

Neviem, podľa mňa to môže fungovať, za predpokladu čestnej súťaže, samozrejme.

7.11.2017 14:37:32 | Upraveno autorem (porovnej)

ja neviem
tak tie blbinky nahod do bazaru rovno za 3Kc a mas pokoj, ne?

7.11.2017 14:46:46

gaspar
Asi sa zhodneme na tom, že 1Kč a 3Kč je jedno a to isté. Rozdiel je v tej notifikácii o prehodení bidu, ktorú dostanú 3 nezávislí záujemcovia. Tak mám šancu, že aj pre neatraktívnu hru sa nejaká tá súťaž uskutoční. Stále musím uviesť ten príklad s Kemetom. Ak ho bude chcieť mať človek aj s poštovným zdarma, bude musieť zviesť boj aj o ďalšie dve hry - a ja sa chcem naozaj zbaviť všetkých svojich "nepotrebných" hier. Odhliadnuc od toho, že posielať jeden balík s tromi hrami namiesto troch samostatných balíkov je takisto veľká pomoc.

7.11.2017 14:57:14

Zajímavá myšlenka, ale....
problém je, že to kupujícím budeš zbytečně komplikovat a uměle je nutíš kupovat to co ani nechtějí. To bude mít nepříznivý dopad na všechny tvé aukce. Takže podle mě efekt naprosto opačný.... mě by to tedy rozhodně odradilo.

Pokud se chceš zbavit všeho hoď ty neprodejné na jednu hromadu k tomu přidej nějakou slušnou hru a cenu dej podle tvého uvážení. Tzn. jeden balík na poslání a poměrně velká šance, že se toho zbavíš komplet.

Navíc operovat s poštovným zdarma v době zásilkovny (z SK do CZ za cca 110,- Kč) je dosti malý bonus na to, že pak budu mít doma 2 hry co jsem vůbec nechtěl a navíc se prudil s jejich aukcí.

Toť je můj skromný názor.

7.11.2017 15:11:26

peco :)
pridaj do kazdeho inzeratu zoznam "blbiniek", ktore das za postovne ako bonus ak bude zaujem.

XoreX to napisal vcelku presne. Ludia budu zbytocne spekulovat s nakupom veci, ktore vlastne ani nechcu. Moze sa aj stat ze aukciu o "hlavnu hru" nakoniec nevyhram a ostanu moje bidy pri "blbinkach" ktore vlastne nechcem. To by ma pekne nasr..lo.

7.11.2017 15:15:18

pecovahry
Chápu tvoji motivaci a důvody, samozřejmě jakožto prodejce si čistě teoreticky můžeš dát do inzerátu cokoliv, i kdyby to bylo "prodám pouze blondýnám do 25 let". Ovšem samozřejmě otázkou je, zda touto podmínkou spíš někoho neodradíš (třeba mě jakožto 30tiletou brunetu:) ). Tedy, jestli někdo po přečtení takové podmínky si neřekne, že se do toho vůbec nechce zamotávat: jak někdo zmínil níže - uvidím inzerát na nějakou triviální hru od 1Kč, o kterou vlastně nemám zájem, bude bez příhozu a s touto podmínkou, a mě se nebude chtít čekat na to, jestli se po mě do ní ještě někdo bude pouštět, či nebude, a pokud nakonec ano, tak se s ním jednou za den přehazovat o korunu. Tak ji prostě vyignoruju.

Bejt to moje aukce, tak bych to nekomplikovala a myslím, že bych docílila ve výsledku toho, na co míříš: Lukrativní hry, ať už budou od koruny či nebudou, se dočkají oprávněného zájmu, není tam třeba klást žádné podmínky o počtu přihazujících. Hry, které jsou podle tebe samy o sobě neprodejné nebo by si eventuelně našly jen minimum zájemců, bych nacenila dle toho, kolik za ně chci minimálně utržit, a nechala bych to osudu. Tj, Kemet se ti od 1Kč vyšplhá tam, kam má, a nějaké rozšíření na pofiderní hru, pokud bude za, plácnu, rozumnou stovku, koupí ten, kdo bude chtít ušetřit za poštovné v rámci zvýhodněného bundlu 3 her, a zároveň usoudí, že ho ta stovka nebude bolet.

7.11.2017 15:22:14

Anyanka
To je pecka - Osobní předání jen blondýnám do 25 let.
:+))))

7.11.2017 15:46:33

všetci
Ďakujem za názory. Zatiaľ si myslím, že relevantné sú dva:
1. lacná zásielkovňa, ale o tej celkom seriózne uvažujem, že sa jej vyhnem, potom, čo zmenila pravidlá pre FO - nechce sa mi ísť do dobierky. Peniaze vopred, odošlem poštou.
2. čo s tými, ktorým ostanú len tie blbinky, ak ich náhodou chceli iba pre poštovné zdarma a nepodarilo sa im vydražiť "hlavnú" hru, toto je ten klinec po hlavičke, ktorý gašpar trafil a ja som nevidel...

Názor, že kupec by bral niečo, čo nechce, neberiem - ak tam bude bidovať, tak preto, aby ušetril poštovné, takže tú hru má dôvod brať. Určite ale nebudem nútiť človeka kupovať blbinku, ak ju chcel iba pre tento jediný dôvod. Zase na tejto dražbe nestojí a nepadá moja ekonomika, ide naozaj o vyčistenie priestoru pre nové kúsky. :-) Ak niečo ostane nepredané (čo teda predpokladám, že ostane), tak ešte poriešim, ako sa toho zbaviť.

7.11.2017 15:49:59

Peco - zásilkovna
1. zásilkovnu nezavrhuj, nakonec vždycky můžeš pořešit peníze za hru na účet a povinnou dobírku na pokrytí nákladů přepravy (nebo tedy, pokud vydražená hra bude za 1500,- tak na účet 1425,- a 75,- Kč dobírkou, pokud bys chtěl to dopravné krýt "ze svého".

7.11.2017 17:14:39

@pecovarhy
Přesně jak napsala Anyanka. Než se zamotávat do nějakých podmínek, a studovat nějaká pravidla počtu přihazujících, poštovného zdarma a nutnému odběru nějakých blbinek, tak to bych se na takovou nabídku jako kupující vyprdnul a šel bych k jiné nabídce někoho jiného, kterých je tady vždycky dost. Nemáš lepší ty blbinky a neprodejné hry spíš věnovat zdarma nějakému klubu nebo dětskému zájmovému kroužku, než takhle úplně zbytečně komplikovat aukce?

8.11.2017 16:14:28

kren
Nechaj to na moje rozhodnutie, prosím. Raz je to "ptákovina", tak načo sa tým ešte zaoberáš? Moja dražba, moje pravidlá, ako si správne podotkol. Teba sa to už netýka.

8.11.2017 16:21:11

Joe

Peco
Nechajte Peca, on tu robí gamedesign predsa!

Ad. aukcie - osobne by som to dal do viacerých balíčkov a hotovo. Ale Peco je Peco, ja som ja, Kren je Kren, len mlieko je voda...

8.11.2017 16:23:14

@pecovarhy
Psal jsem to už jen kvůli tomu nápadu věnovat ty hry zdarma nějaké organizaci a je pravda, že jsem si už mohl odpustit můj souhlas s Anyankou, že tvoje podmínky mnoho lidí odradí. Pokud to tedy nechceš nějaké organizaci věnovat, považuj můj příspěvek za bezpředmětný a nastav si jaké podmínky chceš.

8.11.2017 16:32:41

kren
OK, dík. Samozrejme darovanie je výborná myšlienka a napadla mi ešte pred rozhodnutím ísť do dražby. Určite očakávam, že mi niektoré veci ostanú, a potom to bude na programe dňa.

Dovolím si tvrdiť aj to (ale nechcem vyvolať ďalšiu zbytočnú debatu, prosím Ťa), že namajú byť prečo ľudia odradení - dražby sa začnú od 1 Kč, takže kvalitné hry by mali bez problémov dosiahnuť 3 bidujúcich. Podmienka poštovného zdarma je úplne dobrovoľná, takže človek, čo bude mať záujem iba o jednu jedinú hru bude dražiť za úplne rovnakých podmienok, ako pri akejkoľvek inej dražbe tu.

Ešte jeden feedback kren, ale tiež by som nerád vyvolal polemiku - nedávno som si všimol, že tu niekto v súvislosti s Tvojimi dražbami použil slovo "zlodějina". Úplne oprávnene sa Ťa to dotklo, preto som bol v prvej chvíli veľmi prekvapený, s akou ľahkosťou označíš nápad niekoho iného za "ptákovinu". Prišlo mi to rovnako scestné a zbytočne urážlivé. V decembri, po skončení týchto dražieb, Ti ale možno dám, s kľudným svedomím, za pravdu, uvidíme.

Všetko dobré

PS: ale to nesúvisí s krenom: prídu mi strašne smutné posledné trendy na bazáre, napr. podvod pri obdržaní platieb a nedodaní hier, bidovanie multinickmi na 5M pri Zeměploche, atď. Veď aj prvé reakcie kandelabra s gasparom boli o multinickoch... Viem, že Zeus a admini robia všetko preto, aby tieto javy neboli, ale obávam sa trochu o povesť tohto bazáru. A načasované to je tak nedobre, tesne predtým, než som sa sám rozhodol po prvýkrát tu umiestniť väčšie množstvo hier... Tak ale nič lepšie asi neexistuje a hry sa stále v drvivej väčšine dostanú k tým, čo ich budú a chcú aj hrať, verím.

8.11.2017 17:07:07

ad poslední trendy v bazaru
Ač samozřejmě souhlasím se vším, co peco o posledních trendech v bazaru napsal, tak si myslím, že je to jen doprovodný jev popularity tohoto bazaru. Dříve tam tolik prodejů nebývalo a bazar nebyl tak známý. Čím víc lidí a zájemců, tím se samozřejmě zvyšuje procento vychcánků, zlodějů a podvodníků - to je běžný jev, nad kterým sice můžeme lamentovat, správci můžou dělat různá nepopulární opatření, ale tak to je a jiné to nebude.

8.11.2017 17:22:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Jen bych chtěl podotknout jedno pravidlo...
Tím, že prodávající, vystaví na ZH inzerát za nějakou cenu (ať už Kup teď nebo aukci), tak se tím zavazuje danou hru případnému kupujícímu/prodávajícímu skutečně prodat (za cenu stejnou či vyšší).

Ještě jsem asi schoten pochopit zasílání do zahraničí jako určitý striktní požadavek. Na druhou stranu nějaké složité podmínky typu, hru prodám jen pokud se aukce zůčastní alespoň 3 kupující mi přijde již přes čáru a rozhodně nebudu nijak řešit, pokud kupující dá v případě nedodržení "kontraktu" ze strany prodávajícího tomuto negativní hodnocení.

Možná tu hraniční čáru vnímám tam, kde je podmínka jasná a 100% vyhodnotitelná v první vteřině zveřejnění inzerátu (což zasílání do zahraničí je, ale první přihazující v druhém případě vůbec netuší, zda přihodí někdo další a pak je v pasti v situaci, kdy se objeví další inzerát stejné hry a pak neví, zda kupovat či nikoli)...

8.11.2017 19:32:49 | Upraveno autorem (porovnej)

tak tady šlo
jen o poštovné zdarma, ne o prodej vs. neprodej...

8.11.2017 19:55:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly...
OK, nečetl jsem dost pečlivě... To je asi ještě OK :-)

8.11.2017 20:33:33

Zeus
- zavazuje se danou hru případnému kupujícímu/prodávajícímu skutečně prodat (za cenu stejnou či vyšší).

To mi přijde jako omyl ne? Snad za cenu stejnou nebo nižší... to bych pak mohl hru vydražit řekněme za litr, ale prodejce by mi klidně mohl říct, že mi to dá za 1500,-, (protože litr mu přijde málo) a bylo by to plně v souladu s pravidly :) :D
A naopak když se moje aukce vyšplhá do částky, kterou je mi prostě blbý si za tu danou věc vzít, tak ji výherci prostě nechám za maximální cenu, kterou jsem ochoten přijmout (pokud se to částka překoná) a tim bych tedy pravila porušil :D
Proto bych já jakožto prodejce uvítal maximální částku, kterou bych věděl pouze já a pokud by se té částky dosáhlo, tak by aukce skončila a vyhrál by prostě ten poslední přihazující. Odpadlo by tak i prodlužování aukcí nebo by se třeba o dost zkrátilo)
Vim, že u aukce je limit maximální ceny pro někoho blbost, ale to je z mého pohledu i ono prodlužování aukcí...

Znám totiž dost případů kdy dají aukci od koruny, cena se vyšplhá třebas na 5,- Kč a prodejce potom odmítá za tuto cenu prodat (nejen zde, ale všude. Tady na ZH jsem o tom jen slyšel, ale na aukru jsem to i zažil). Takovej člověk pak podle mě není ani tak podvodník jako spíš uplnej blb....když mam v hlavě nějáký minimum za který jsem ochoten to prodat, tak to dám jako počáteční částku nebo ne?

9.11.2017 09:22:28

Vybíráme z Bazaru

MOURNEQUEST -ENG - Nové , ve folii
MOURNEQUEST -ENG - Nové , ve folii
Akt. cena: 699 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas