nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Plánovaná odstávka Zatrolených her - 2. pokus o přestěhování

Ve čtvrtek v časnýchg ranních hodinách (= od 5:30) bude probíhat stěhování webu na jiné servery. Z toho důvodu nebou Zatrolené hry dostupné a doporučujeme od cca 5:20 (ráno) raději nic nedělat, abyste nepřišli o svá data.

Držte nám palce, snad to již tentokrát dopadne... Předpoklad dokončení prací je cca 7:30 (opět ráno).

Zeus

ad Bazar

Ahoj zatrolenci,
věřím, že se to tu už propralo, nicméně nikde nemohu nalézt uspokojivou odpověď a ta věc mě trochu irituje. Proto prosím o srozumitelné vysvětlení.

Nechápu proč se posouvají konce aukcí. Včera jsem si přihodil na hru. Aukce měla skončit za 12 hodin. Dnes, po uplynulých cca 20 hodinách, zbývá do konce aukce 14 hodin. V aukci se nic nezměnilo. Stále jsem jediný přihazující. Proč se tedy konec posunuje?

Děkuji, KC.

15.7.2016 09:49:53

mindlesSheep

Nevedel som, že sa po čase zobrazí moje negatívne hodnotenie predajcu aj bez toho, aby on hodnotil mňa. Z toho dôvodu som chcel upozorniť na tohto predajcu. To je celé.
Správcovi bazáru som písal už predtým.
Pre mňa je to uzatvorené.

12.7.2018 08:46:48

pbch

1. Co říkal Shark
2. Pokud máš takovýhle problém...
A. Dej negativní hodnocení, nemusíš to veřejně komentovat/ventilovat, předpokládám že nikomu z Vás žádná reálná škoda nenastala. Případně viz bod 1
B. Pokud si myslíš že negativní hodnocení nestačí, napiš správci bazaru který řeší takovéhlé věci než abys tady vyvolával spory.

11.7.2018 11:42:11

pbch

Po čase se negativní hodnocení objeví i bez toho, že by hodnotila druhá strana.

11.7.2018 09:15:12

tajomnik

Chcem všetkých upozorniť na uživateľa s nickom tajomnik. Keď sme začali po mojej výhre v aukcii dohadovať odoslanie poštou, uživateľ sa bez udania dôvodu veľmi dlhú dobu neprihlásil na zatrolenky.
Napísal som mu negatívne hodnotenie, ale zjavne pokiaľ nenapíše on hodnotenie mne, toto sa vôbec nezobrazí.

11.7.2018 09:03:19

znáte ho?

Ahoj,

Znáte někdo nick ice_cz? Resp. nevíte, jestli se s ním něco nestalo nebo někam neodjel?

Děkuji

Aleš

24.4.2018 13:52:48

masinka

Já kdybych byl na tvém místě, napsal bych mu ještě jednou s dodatkem, že pokud nemá zájem o hru, tak ji nabídneš znovu do aukce (případně, pokud nechceš znovu dražit, tak ji nabídni druhému v pořadí). Pokud se nic nezmění v komunikaci, negativní hodnocení bych mu určitě udělil. Ne vždy se dá vše odeslat včas, pokud se to stane v mém případě, vždy napíšu ostatním, že se pozdržím s odesláním hry. Je třeba s lidmi komunikovat a pak se dá domluvit.

24.2.2018 08:05:53

vyherca aukcie neodpoveda

Ahojte, ako sa to riesi ked nejaky vtipalek ( prihlaseny sem v den prveho prihozu) prihadzuje na vasu hru v bazare, aukciu vyhra a potom sa tyzden hra na mrtveho chrobaka ? Moju spravu cital ( je tam to ocko :-) Prihlasuje sa sem odvtedy kazdy den, takze v nemocnici v Bangladesi zrejme tiez nie je. Nikde tu neviem najst pravidla bazara co toto riesia....
Dam mu samozrejme negativne hodnotenie nech aj ostatni vedia....

23.2.2018 19:35:58

mír Vám všem ....

Ležím na zádech, zvednuté ruce i nohy a bratři mě zahazují popelem....
Nereagujte,nepište .... :o)

http://www.autoforum.cz/fascinace/tento-muz-si-17-let-ve-sklepe-stavel-vlastni-lamborghini-pak-mu-proboural-cestu-ven/

17.2.2018 07:06:29

re

kandelabr: profitovat neznamená dělat něco za peníze...
profitovat=získávat, !získat užitek!; těžit, vytěžit (z čeho):
profit = hovor. zisk, výdělek, užitek, prospěch (slovník spisovného jazyka českého)

Samozřejmě to slovo může každý chápat jinak, což bychom si v živé diskusi asi objasnili, ale na netu jsem nucen spíš hádat, co tím vlastně, kdo myslí. To ale nemění nic na tom, že řešíš právě tu motivaci a ne že ne...

jenikkozak: ježiši, jasně, že trolím, a co bys taky asi tak čekal u naprosto bizardně nepodstatného pseudoproblému o prodeji jedné kopie podomácku vyrobené nesehnatelné hry? Ale tak zase na druhou stranu jsem si říkal, že někdo odpoví na tu otázku o zastupování autorů deskových her, abychom to posunuli někam dál. To by mě fakt zajímalo. Ale abych byl poctivý, díky za tu informaci o odpovědnosti a díky, že ses do diskuse zapojil. Ohledně té morálky se tím oháním, pravě proto, že kandelabr a křen to přesně z tohoto pohledu hodnotí, i když budou tvrdit, že ne. A to že to s morálními zasadami nesouvisí? No jasně, že nesouvisí, proto do nich šiju (právní problémy ať si řeší zúčastněné strany, my ostatní si přece můžeme dovolit přepych empatie, ne?)

Upraveno autorem (porovnej)

16.2.2018 22:53:01

Joe

Tak mi poraď ,kde mám jinde ty knihy sehnat ?
Jsou to třeba knihy ze 70-80 let a kvůli době co tu byla před rokem 1989 se k nám vůbec nedostaly. Samozřejmě se můžou někdy objevit v aukcích originály ,ale je to málo pravděpodobné a pořád hlídat aukce taky nejde.
U této hry,o které je toto vlákno,jde o něco trošku jiného,ale v některých bodech se to shoduje.

P.S. Pro ty trošku starší ročníky: měli jste doma v 80 letech třeba ZX Spectrum nebo Atari ? A kupovali jste originál hry ? :+)

16.2.2018 22:08:00

Bastacia

Ked take "cierne" PDFka kupujes, len podporujes cierny trh...

16.2.2018 21:52:01

pdf

Myslel jsem neoficiální pdf nebo jpg ,které vytvořil někdo kdo knihu vlastní a né vydavatel.

16.2.2018 21:17:32

jenikkozak

Pokud chceš vést polemické debaty, tak mi v klidu můžeš napsat sz, ale nepočítej s tím, že ti budu odpovídat na to, na co už jsem svůj názor vyjádřil, opakovat se je ztráta času, to snad uznáš. Proti ničemu nebojuji, jen zastávám názor, že je tahle debata zbytečná, můžeš opět vytáhnout svůj sáhodlouhý popis proč tomu tak není a poté se můžeme takhle neustále dokola přesvědčovat o opaku a vyhledávat slabiny ve vyjádřeních a chytat se za slovíčka jako v nějaké debatě politiků. Přeji ti v tom případě dobrou zábavu, já se ale už nezúčastním :)

16.2.2018 21:13:46

bastacka

Tak nejako som nepochopil... bazar je druhotny trh a take existuju pre hafo inych pouzitych tovarov, takze tento nie je ziadna vynimka. A PDF verzie knih su predsa normalny artikel...

16.2.2018 21:12:27

názor

Dostal jsem napomenutí od admina,ale teď se mohu v klidu vyjádřit k tématu.
První věc,nikdo tu nepodotknul,že tato kopie je v galeri u hry.
Někdo vytvořil kopii nesehnatelné hry a teď ji prodává.Samozřejmě ,že podle zákonů to není legální,ale na druhou stranu jich nevyrábí a neprodává stovky .
Zajímavý je ,ale celkový pohled na bazar ZH. Je to fenomén ,který oceňuje komunita,ale ani jeden vydavatel a prodejce z toho nemá radost. Samozřejmě ,že deskové hry je specifické odvětví,kde se skoro v 100% u nás nedělají padělky,ale pokud by bazar ZH nebyl,hry by se majitelům hůře prodávaly na jiných aukčních portálech.Prostě by to nebylo tak přehledné jako tady,plus automatické špehování ,když máte hru ve wishlistu.
Já osobně se na to dívám ještě z druhé strany.Jako sběratel militárií mám velké množství specializovaných knih.Možná se to nezdá,ale i v této době není na internetu vše a knihy jsou nenahraditelné.Jenže mnoho knih už je nesehnatelných (nikde včetně ebay ),prostě nejsou.
A mě nezbývá nic jiného,kvuli studijním účelům a hlavně identifikaci kupovat třeba kopie v pdf.
Jak se tu mnoho lidí vyjadřovalo,taky to není košer ,ale já tu knihu bohužel jiným způsobem neseženu a bez ní se neobejdu.I ta kopie v pdf někdy stojí stovky korun.
Třebá já, pak tyto pdfka postoval grátis na mém fb,ale to už je zase jiná věc,ale taky mě mohl někdo obvinit.

16.2.2018 20:23:08

jenikkozak

Nespletl sis server?

괜찮아

16.2.2018 19:56:07

Spasení komunity? Nevěrohodné…

Matewre, z mnoha tvých vyjáření mám pocit, že v otázce autorských práv nezastáváš stejný názor jako já. Nepodporuješ ukončení debaty, doufám, jen proto, že v současné situaci již nedokážeš svůj postoj obhájit férovými argumenty. To by bylo nerespektování názoru (proti němuž údajně bojuješ) par excellence.
A uzurpování si práva rozhodovat, které vlákno postrádá smysl, není do očí bijícím projevem elitářství?

16.2.2018 19:52:12

...

Anyanka: výborný a trefný příspěvek, parádně jsi to vystihla
jenikkozak: také rád diskutuji, ale musí to dávat trochu smysl, musí tam být znát nějaký rozvoj, posun, jinak debata postrádá jakýkoliv smysl a začne se akorát urážet, viz toto vlákno. Prostě pokud se opakuje to samé stále dokola, byť v trochu jiných kosmetických podobách, nemá to žádný smysl... jasně můžu to ignorovat, což jsem taky tak trochu dělal, ale to napadání a vzájemné osočování, souzení druhých, nerespektování názoru, elitářství a tak dále moc nejde přehlížet a ta komunita působí pak dost toxicky, což nikdo z nás nechce.

16.2.2018 16:50:16

Ukončení diskuse?

Anyanko, chápu snahu o zklidnění, ale necítím nutnost formulovat závěr a ukončovat debatu jen proto, že se někteří účastníci nedovedou ovládat.

– Nemyslím si, že cílem zdejších debat je shodnout se na výstupu a rozejít se. Ve starších, neaktivních diskusích nehledám odhlasované prohlášení. Čtu je, protože mě baví sledovat vývoj komunikace, způsoby argumentace, mnohdy shledávám zábavným nejen vtip schopného rétora, ale i argumentační klam manipulátora či absurdnost nedomyšleného nápadu, vítám nové myšlenky i upozorňování na souvislosti. Vlastně i rád zjišťuji, kdo z účastníků není seriózní partner k dialogu. Co ale za přínosné nepovažuji, jsou úvahy o zbytečnosti diskusí, kdo by měl být ignorován a kdo je víc offtopic.

– Proč by měli zájemci o seriózní debatu odcházet, když to jsou na rozdíl od narušitelů právě oni, kdo o diskusi zájem mají? A kam by měli jít? Když někdo porušuje pravidla, má být usměrněn moderátorem.
A o čem by lidé měli diskutovat než o věcech, na které nemají identický názor? Rozdílnost pohledů na problém je přece předpokladem diskuse.

– Rozumím představě, že je tu někdo souzen. (Proto se tu také objevuje argumentace cenou, legitimitou a nepřejícností.) Jedná se však o zkratku. I kdybychom se shodli, že porušování autorského práva je nejhorší zločin lidstva, nejedná se o osočování účastníků konkrétní aukce. O vině rozhoduje pouze soud. Když si vlákno projdeš, můžeš si všimnout, že toto základní právo prodejce omezeno nebylo. Nikdo netvrdí, že je dotyčný padouch a měl by být potrestán či vyloučen z komunity. V případě, že by se prodejce cítil být nepřímo nálepkován, stačí mu prosté a zároveň věrohodné vysvětlení, že si neuvědomil, že prodejem napodobeniny zasahuje do práv autorů.

16.2.2018 13:11:52

Pročištěno-rád bych vysvětli, co se stalo

Jelikož jsme byli jako admini požádání, abychom pročistili diskuzi, jal jsem se situaci řešit. O diskuze se standardně nestarám. Reagoval jsem jen proto, že požadavek šel soukromou zprávou (česky "standardně jsem líný se diskuzím věnovat"). Tolik úvodem.

Postup jsem zvolil poměrně radikální a nekompromisní. Co mi přišlo jako urážlivé, nebo zcela off-topic, to jsem zcela smazal. Beze zbytku. Díky tomu byly smazány i příspěvky, která se třeba i jen pokoušely autora nevhodných příspěvků uklidnit. Neděste se proto prosím. Nijak jste se neprovinili, nicméně pokud by zde takový příspěvek zůstal, byl by matoucí a nedával smysl.

Uživatele Permonick, Bastacka a Siki.PS zdvořile, leč důrazně, žádám, aby si začali dávat pozor, jak se vyjadřují. Zjitřené emoce chápu. Také se občas v diskuzích neuhlídám. Ale co je moc, to je moc.

Ostatní se zamyslete, zda vaše reakce byly zcela adekvátní.

Pokud bude někdo cítit potřebu, abych situaci ještě řešil, prosím o SZ.

16.2.2018 11:02:21

kren

otázka znie, sú na ZH moderátori? :) resp. ľudia čo majú oprávnenie presúvať, zamykať a iné podobné kúzla. Ja keď tak pozerám, tak nie. Aj sekcia otázky bývajú často od veci otázky..

16.2.2018 09:50:58

srsly?

Pokaždé, když už si myslím, že se to tu konečně zklidnilo, tak to někdo zas zbytečně rozvíří... a přitom stále dokolečka se jede prakticky ta samá písnička (která byla navíc dle některých příspěvků mnohanásobným hitem i v minulosti), nový input prakticky žádný, navíc lidé se začínají navzájem urážet, no je to snad horší, jak ve "Volbě prezidenta" :D
Co takhle uzavřít to celé nějakým neutrálním shrnutím, a jít zas dál?
- v bazaru se objevila podomácku vyrobená Zeměplocha s logem RexHer na krabici
- většina přispívajících uznala, že prodej takového zboží není legální
- názory přispívajících se rozdělily dle míry "pochopení" pro jednání prodejce. Míra "pochopení" se nadále lišila u hypotetické domácí výroby pro vlastní potřebu vs. následný prodej.
- na základě předchozího bodu byla nadhozena otázka: kdo, za co, v jaké míře, a jestli vůbec má právo "soudit bližního svého".
- ve výše uvedeném bodu se nedošlo k jasnému konsensu, krom toho, že nějaké praktické kroky mohou v této věci podniknout pouze ZH a RexHry. Vzhledem k dlouhotrvajícímu charakteru této diskuze a počtu jejich účastníků se zdá být velmi nepravděpodobné, že by byť jedna z těchto stran zůstala o věci neinformována.

Řekla bych, že to shrnuje všechny příspěvky k tématu, když pomineme osobní urážky a napadení (které tedy dle mého názoru nejsou v pořádku nezávisle na tom, zda zbytek příspěvku je k tématu či není - narážka na incestní vztah rodičů několika zdejších přispěvatelů mě donutila k prvnímu úmyslému označení příspěvku na ZH za nevhodný).
Snad to pomůže celou věc uzavřít. Pokud ne, tak se omlouvám za další článek v již tak nekonečném řetězu.

16.2.2018 09:40:02

pivolil

"Závisť" je obľúbené slovíčko, na ktoré sa odvolávajú ľudia pri kritike...

15.2.2018 14:02:13

Za me je to teda uplne easy

Kopie/zaloha original zakoupene veci pouze pro vlastni potrebu je v poradku.

Kopie veci, ktera se uz neprodava pro vlastni potrebu je take v poradku.

Kopie cehokoliv za ucelem prodeje je imho trestny cin.

15.2.2018 13:59:11

pivolil

marne premyslam nad tym, co si predstavujes pod pojmom "legitimny". V prave je idealom ked sa legitimnost a legalnost uplne prekryvaju. Znamena to, ze podla teba je zakon a dusevnom vlastnictve zastaraly, alebo nefunkcny a treba ho zmenit?

15.2.2018 13:51:53

Vybíráme z aukcí

mageknight cz
mageknight cz
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>