Trollí Aréna X - Small World vs. Tikal

Přináším vám desátou část trollí arény - každý týden dvě hry v souboji na život a na smrt! Která je lepší? Hlasujte pro svou oblíbenou hru. Euro, AT, war, na každého dojde. Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pátek hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný flame (ale diskuze vítána)! Účelem arény je zábava a také dozvědět se něco o hrách a o tom, proč se vám líbí. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Desáté kolo je zde:

Small World vs. Tikal!

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
18.11.2009 17:03:56

Smallworld
Protoze je v mem hledacku her, ktere bych mel rad doma. K tomu mam rad fantasy a zabavu, kterou pro mne nepredstavuje horecnate premysleni a propocitavani, jak tomu je u Tikalu.

19.11.2009 06:46:22

Bajn
Oni udělali už i karetku SW? :).

19.11.2009 07:32:47

PJ

.klopčík
Cože?

19.11.2009 07:47:16

Beholder
Spatne slovo, jednak brzo rano v kombinaci ctenim o kartach v Rice wars :)) puvodne melo byt slovo gameska :))

19.11.2009 07:53:25

Bajn
už jsem se lekl, že mi něco uniklo :)

19.11.2009 07:57:19

Small World
Small World má můj hlas, protože ho mám a je to jedna z nejoblíbenějších her. Rasy a schopnosti - pro každou hru jiné smrtící kombinace, nelze najít nějakou ultimátní a jedinou správnou taktiku k vítězství.

Tikala zatím nemám, ale rozhodně je to jedna z her, které 100% přijdou.

19.11.2009 08:01:19

Small world
Protože je živější, šťavnatější a zábavnější.

19.11.2009 12:47:29

Small World
protože je mooc roztomilej a mám ho ve Wish-listu - ne jen kvůli obrázkům, ale i průběhu hry samozřejmě

19.11.2009 12:51:32

Small World
Ač mám Tikal velmi ráda, volím Small World, protože nabízí větší variabilitu a svižnost.

Tikal s pomalými hráči se mění na čisté přepočítávání a kombinování a poslední kola mohou být velmi úmorná.

19.11.2009 12:57:51

Small World
Kvůli většímu fantasy prostředí hry.

19.11.2009 13:11:21

Tikal
Hrál jsem obě. Tikal mi přijde zábavnější a taktičtější. Nemůžu se zbavit dojmu, že SW je jen o vykladani zetonu, a to tam kde je to nejvyhodnejsi.

19.11.2009 17:29:49

speedy
neodpustím si to...a Tikal je o čem? :))

19.11.2009 17:44:28

No
Já speedyho pochopil tak, že v Tikalu máš většinou mnohem víc možností, kam dát jednotky než ve SW, kde je těch možností míň a jsou většinou jasné. S tím souhlasím.

19.11.2009 17:49:26

To Beholder
Přesně jak píše Sydo, v Tikalu je víc možností.

19.11.2009 17:57:41

sydo
jo tak to je pravda, zvláště při hře ve dvou je tolik možností, že člověk absolvuje matematickou olympiádu než zjistí která je nejlepší :), ale jinak je to o tom samém dávat žetony (dřevěné špalíky) tam kde to je nejvýhodnější (a ve SW můžeš dokonce při té příležitosti soupeře vystrnadit z jeho políčka), proto jsem si myslel, že jsi úmyslně zvolil tyto zdánlivě odlišné hry spolu do arény :)

19.11.2009 17:58:10

To Beholder
No třeba to mne na Tikalu baví hodně - Někdo si odkrývá chrám několik kol a ty pak přijdeš a sebereš mu ho. On se nenechá, udělá další archeology a pošle je na pomoc. A ty jako správný škodil si uděláš velkého archeologa, vlezeš mu tam atd., pak byly souboje o poklady, o místo pro nový tábor a hlavně o 10 stupeň chrámu. Ve SW si přišel zničil mu rasu, on vyhlásil úpadek, pak přišel s tou novou rasou, vymlátil tvou a ty si přešel do úpadku...a nic jiného si nemohl dělat ?;-)

19.11.2009 18:09:00

jj
Tikal je kazdopoadne taktictejsi, ma vice moznosti a matematicka olympiada to urcite neni. Beholder na kazdem kroku porad z,minuje nejake brutalni pocty, ja se u Tikala teda tridim ciste intuici a nejake zavarove pocty se fakt nekonaji. Jde o zabavu, ne o pocitani si jestli tamhle ta slozita varianta prinese o jeden bodik vice nez tahleta slozita varianta.

19.11.2009 18:19:08

speedy
SW je každopádně jednodušší a rychlejší hra, ale mě prostě baví více (respektive Tikal ani hrát nemusím, zatím jsem byl párkrát přemluven, ale od té doby odolávám :) ). Ano jde jen o vymlácení toho druhého a popřípadě přejít do úpadku, ale ty různé kombinace tomu dávají větší rozměr než ten jednoduchý jak popisuješ ty a občas je to i výzva si vzít na první pohled nic moc kombinaci a zkusit s ní vytřískat co nejvíce :). Nechci se tu dostat do pře s tím že budu obhajovat "svou" hru, která je nejlepší a ostatní jsou na prd. To ne, každého baví něco jiného. Já měl jen pocit že v obou hrách jde o obsazení výhodných polí, proto jsem na tebe reagoval :)

19.11.2009 18:24:56

Ringo
"de o zabavu, ne o pocitani si jestli tamhle ta slozita varianta prinese o jeden bodik vice nez tahleta slozita varianta." přesně proto hraju SW a nemusím Tikal :). A všiml jsem si, že nejsem sám co tvrdí že Tikal je dost o počítání...

19.11.2009 18:26:37

Beholder
no pokud je to na tebe az tak slozita matematika, tak se neda nic delat. SW neni spatny, bavil me, ale urcite ne vice nez Tikal

19.11.2009 19:06:45

Analysis paralysis
No tak tenhle termín mi na Tikal sedí tedy naprosto přesně! Pokud se sejde speciálně u Tikalu partička lidí, co si všechno ppropočítají, tak si užíjí pěknýách pár hodinek :)) Naštěstí mi to vždy hráli hodně svižně (s dětma to jinak ani nejde) :)

19.11.2009 20:31:47

Beholder
Ano, dal jsem tyhle dvě hry do arény proto, že ač na první pohled si nejsou moc podobné, v jádru jde o to samé - mít převahu na území.

19.11.2009 21:06:17

Richmond
jenze za to ze nektery z hracu se rozhodne hru analyzovat zpusobem, ze zacne prepocitavat jestli pri tamhlete variante by neziskal nahodou o bodik vice, nemuze rekl bych hra, ale hrac samotny. Pokud se chce hrac normalne bavit, tak jede proste intuitivne, jiste, semo tamo neco propocte, ale spise ve stylu kouknu a vidim - tamhle je 7 chram, jdu tam (logicky nepujdu na chram dvojkovy). Ale resit, jestli tamhleten osmickovy chram na hony vzdaleny nebude zajimavejsi, byt me to bude stat vice akci a vice komplikovanyhc, ale hura urvu io jeden jediny bodik navic, takhle snad ne.

19.11.2009 21:41:06

Richmond
jo a mimochodem kdybych mel timto zpusobem analyzovat Smallworld, tak paralyzuji zbytek hracu na 20 minut pri kazdem kole;-)

19.11.2009 21:41:56

smallworld
protože je to fantasy a to vtipná fantasy (létající obři, spirit ghůlové haha)

19.11.2009 22:41:00

Vybíráme z Bazaru

Válka o Prsten: Karetní hra + Proti Stínu + promo
Válka o Prsten: Karetní hra + Proti Stínu + promo
Akt. cena: 1425 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas