Trollí Aréna X - Small World vs. Tikal

Přináším vám desátou část trollí arény - každý týden dvě hry v souboji na život a na smrt! Která je lepší? Hlasujte pro svou oblíbenou hru. Euro, AT, war, na každého dojde. Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pátek hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný flame (ale diskuze vítána)! Účelem arény je zábava a také dozvědět se něco o hrách a o tom, proč se vám líbí. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Desáté kolo je zde:

Small World vs. Tikal!

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
18.11.2009 17:03:56

Ringo
To je jasné, že to je problém těch hráčů! Jsou ale hry, u kterých se jejich vášeň v hledání té nejsprávnější cesty projeví jaksi naplno. A tou hrou je právě Tikal. Ta hra je prostě na to stavěná. U takovýho Yspahanu top moc nehrozí :)

20.11.2009 09:31:54

Small World
Vyssi variabilita, konkurencnost a zabavnost. Tikal je velmi fajn, ale SW patri do mych top10;)

20.11.2009 10:00:45

Tikal
Jak Tikal tak SW jsem hrál málo ale hlasuji pro Tikal. Přišlo mi, že ve hře je více možností a pak i atmosféra hry mě chytla víc. :D

20.11.2009 10:16:43

Tikal
Jednoduše proto, že jsme Smallworld hráli jednou a ačkoli se to docela líbilo, tak od té doby vůbec není chuť zahrát si znovu ... Tikal jsme hráli nesrovnatelně víckrát :-)

20.11.2009 10:23:00

Tikal
Nakonec jsem se rozhodl (ale, že to byla těžká volba) - byla to jedna s her, kterou jsem měl na začátku, kdy jich ještě nebylo tolik a dost jsme si ji užívali. Ale Small World je taky supr, hold se těžce vybírá, ale ta nostalgie...

20.11.2009 11:25:38

Small World
Small World X Tikal
Grafika 1:0
Interakce 0:1
náhoda 0:0
téma 1:1
rozšíření 1:0
znovuhratelnost 1:1
variabilita 1(rasy a vlastnosti):1 (skládání plánu)
celkem 5:4
Musím, říct že jedno z nejtěžších rozhodování. Každá z těch her má něco a rád hraji obě.

20.11.2009 14:00:51

re: sasa
Co znamená to rozšíření 1:0? To jako skutečnost, že hra má rozšíření je plus?

20.11.2009 14:16:04

Sasa
Vidis, u me zrovna interakce byl bod pro SW. Vse je relativni;)

20.11.2009 14:16:30

richmond a aneken
Rozšíření - ano to že Smallworld má rozšíření je plus (v tomto případě pro mně ano)
Interakce: myslel jsem pravidla pro pokročilé v Tikalu, kde se draží jednotlivé hexy. :))
Jinak vše je smozřejmně jen a jen můj pocit a každý to může vnímat jinak :))

20.11.2009 14:23:31

ad rozšíření
Celkem nechápu že někdo považuje rozšíření u hry za mínus. Samozřejmě existují hry s rozšířeními, které jsou na nic a vezou se jen na vlně úspěchu základní hry, ale stejně tak eistují vynikající rozšíření, které dávají základní hře úplně jiný rozměr nebo kvalitu.
Takže já osobně nemám rád takové jednoznačné odsudky, že když někdo řekne nebo napíše slovo rozšíření, tak se už někteří jedinci šklebí a ohrnují nos aniž by se o samotné rozšíření zajímali jestli stojí zato a nebo je to nesmysl.

20.11.2009 14:44:01

ad rozšíření
To bylo asi na mě křene, že? :) No já třeba nemám vřelý vztah k rozšířením, ač jich pár vlastním a jsem s nimi doela spokojen. Nerad je ale kupuju a nerad při hraní rozbaluju víc než jednu krabici. :)

20.11.2009 14:53:20

to Richmond
Já nikoho nejmenoval ;-). Spíš jsem chtěl napsat svů názor, aniž bych chtěl shazovat něčí jiný názor. Spíš myslím někoho kdo dává hře třeba mínus body jen proto, že je k ní nějaké rozšíření a vyzdvihuje hru bez rozšíření jen proto, že je bez rozšíření.

20.11.2009 14:57:07

re: kren
No právě! A mě přišlo z toho příspěvku sasi, že chudák Tikal nedostal "bodíka" jen proto, že žádné rozšíření nemá :) Ale asi to bylo myšleno tak, že to rozšíření SW posunulo base hru ještě dál.

20.11.2009 15:09:10

ad rozšíření do SW
ty 2 mini rozšíření (vítězné návrhy do soutěže) základ dál sice neposouvají, ale jsme za ně rádi (i když jsem dlouho váhal jestli to má cenu, ale nakonec jsme si řekli že to vezmem), protože jak jsem už psal, známe ty rasy a schopnosti na zpaměť a chtělo to nějaké nové a pár jich právě tyto 2 mini rozšíření přináší...

20.11.2009 15:12:20

kren, richmond
Ano, "chudák" Tikal nedostal bodík, protože u SmallWorldu ty (mini)rozšíření obohatili hru a u Tikalu ji nemá co obohatit (žádná rozšíření) ...možná to mělo být 0,5 : 0 :=).
Osobně rozšíření paušálně neodsuzuji nebo nevyzdvihuji. Některá jsou dobrá a hru rozšíří o další možnosti (třeba u WK for Crown and Glory"), některá mě zase připadají jako tahání peněz, nebo zbytečně zesložitují hru a kazí její princip (do této kategorie osobně řadím něktrá rozšíření k El Grandu - netahají peníze, ale až moc na můj vkus komplikují tak "jednoduchou" základní hru)

20.11.2009 15:57:37

rozsireni
ja beru rozsireni jako minus, nektere hry si kvuli nim nekupuji (napr. Runebound). Kdyz ma hra jedno, dve rozsireni, jako treba War of Ring nebo Starcraft, tak to jeste zaskripu zuby a skousnu to, ale jak jich ma 6 a vice, je to pro me problem a minus.

20.11.2009 15:57:43

Small World
Small World - graficky úžasně zpracovaná hra i pro nehráče. Velká zábava - když mi Míša řekla: ještě jedno kolo a vystrnadím tě z mapy, zaslechla to mamka a říká: Teda Míšo, s tebou bych nechtěla hrát človíko :-D :-D. Prostě, nová, krásná, jednoduchá, znovuhratelná hra i pro nehráče a v celém spektru počtu hráčů skvěle hratelná. Small world vede.

22.11.2009 11:49:16

Smallworld
fantasy je fantasy tam jsem nekompromisní, ale Tikal je taky velice dobrý

23.11.2009 19:08:08

Tikal
Smallworld jsem sice hral pouze jednou, ale nemel jsem pocit, ze me ta hra vic chytne, ale treba se pletu a casem zmenim nazor.

24.11.2009 08:59:44

Tikal
Poznam a hral som obe hry, i ked vzhladom na to ze ich nevlastnim tak nie vela krat. Grafikou je urcite krajsi Smallworld, ale mechanizom sa mi paci viac Tikal. Mozno preto, ze sa mi zda ten mechanizmus akysi jednoduchsi, prehladnejsi a viac zamerany na logiku. Znovuhratelnost je ale urcite lepsia pri SW, predsalen sa hra kazdu hru s inym narodom a inou vlastnostou co hru prijemne spestruje.

24.11.2009 16:24:35

Small World vs. Tikal - 20:14
Zaprodanci dildo-hobitů, kvůli kterým se teď půjdu mrskat gumovým šlauchem, abych je vykoupil z tohoto hříchu:
seils
elissa
pj
kren
beholder
krapnik
husak
rbx
mialee
bajn
drussbarb
hike
eyron
ella
sodovka
vasekre
adalpo (důtka za dvojhlasování!)
aneken
sasa
cholerus

TIKAL:
paladin91
hammer
.klopcik
andik007
ringo
enapay
tangram
pecovarhy
speedy
sszgsa
merlin
kedrigern
parxel
lapo

27.11.2009 10:50:37

..chybka
tikal +1 minimalne co pozeram..ale asi znova prepocitat uz aj tak nepomoze:((
:) neva..bol to dobry boj!

27.11.2009 11:09:22

máš recht!
Zapomněl jsme na Majkyho, omlouvám se, je to 20:15

27.11.2009 11:15:37

:)
jóó, tak husak na straně vítězů? Hlavně že nám sliboval hladké vítězství Tikalu.... :)))

27.11.2009 11:41:45

a hned je ve Malém Světě veseleji
bouchejme šampáňa (trpaslíkům někdo pčineste pivo) :-D

27.11.2009 12:34:07

Vybíráme z Bazaru

Squaring Circleville
Squaring Circleville
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas