Trollí Aréna VIII - Fantom staré Prahy vs. Mr. Jack :D

Přináším vám osmou část trollí arény - každý týden dvě hry v souboji na život a na smrt! Která je lepší? Hlasujte pro svou oblíbenou hru. Euro, AT, war, na každého dojde. Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pondělí hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný flame (ale diskuze vítána)! Účelem arény je zábava a také dozvědět se něco o hrách a o tom, proč se vám líbí. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Osmé kolo je zde:

Fantom staré Prahy vs. Mr. Jack!

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.

P.S. Na tuhle jsem fakt zvědav, hehe.
2.11.2009 09:07:43

PJ

kren
Nevím, jak vypadá to nové vydání, mluvil jsem o tom starém a právě obrázek ze starého vydání je tady na Trolovi.

Mr. Jack má celkem pěknou grafiku karet postav a krabici, ale to je tak všechno. Zbytek mi přijde šedivě nezajímavý a jaksi nevěrohodný, nevzbuzující tu správnou atmosféru :-( U Fantoma mám opravu pocit, že jsem ve staré Praze a že za nejbližším rohem potkám partu policejního rady Vacátka...

4.11.2009 21:51:31

kren
souhlasím s PJ
ta mapa je podle mne výstižná
ale jak jsem psal viděl jsem Mr.Jacka jen jednou a pak pouze na fotkách
a prostě se mi líbí "dup" ;-)

4.11.2009 22:21:43

Fantom staré Prahy
hral som len fantoma + samozrejme nostalgia. a pre Jacka je minusom aj to, ze ma to po vzhliadnuti video recenzie nazaujalo

4.11.2009 22:26:38

Nová mapa
Zkusím zítra vytáhnout Fantoma ze skříně a porovnat mapu. Pokud bude rozdíl, postnu ji.

4.11.2009 23:01:52

to PJ
No myslím, že se mýlíš. To vydání co je tady na Trolovi to je myslím to nové co vyšlo někdy v 90. letech. To staré co jsem hrál před čtvrtstoletím vyšlo někdy po roce 1980.

4.11.2009 23:27:45

kren a PJ
zde jsem našel dvě verze http://deskove-hry.110mb.com/?/fantom-stare-prahy/
já jsem myslel tu první (výše znázorněnou), verzi 2 jsem neviděl, poprvé na těch stránkách

5.11.2009 00:16:50

ad Boldrick
Tak jsem neměl pravdu ;-). To vydání co je tady na Trolovi je fakt to původní staré. Nicméně neměním můj názor, že ta mapa té prahy mne nějak extra ničím nezaujala. To musím říct, že hrací plán a komponenty Mr. Jacka mne zaujaly na první pohled. Samozřejmě, že se ta grafika porovnávat nedá, protože je to jak porovnávat architekturu nějaké stavby s designem automobilu - každé má něco do sebe a svou specifickou krásu, ale dost těžko řeknete co je pěknější jestli budova nebo auto. Mne spíš šlo o to že ta jakoby budova (hrací plán fantoma) mne ničím moc nezaujala ale to auto (hrací plán Mr. Jacka) se mi líbil na první pohled.

5.11.2009 02:00:33

Další vydání: Bonaparte
Mám doma vydání od firmy Bonaparte s jednoslovným názvem FANTOM. Tipuji tak roky 2007-8, nikde nemají Copyright. Mapa je překreslená, nahrál jsem ji do obrázků a čeká se na schválení.

Každopádně se mi potvrzuje podezření, které jsem měl už od recenzování Mafie, že Bonaparti ty hry snad vůbec netestují. Jinak by nemohli udělat cestu taxíku na mapě zelenou, ale žeton taxíku fialový. A navíc jsou ty žetony fakt nepřesně vysekané. Častokrát to lítá i o několik milimetrů a symbol je úplně mimo střed.

5.11.2009 08:08:15

Neni nad tu starou verzi
s malymi zetonky dopravnich prostredku (zeleny pruhovany taxik, cerna pruhovana drozka a pod) a takovymi temi papirovymi skaldacimi sestiuhelnikovymi figurkami.

5.11.2009 09:29:10

Fantóm Staré Prahy
Ani jedno jsem nehrál, ale Fantóm Staré Prahy má chytlavější název. Kdo by si taky kupoval hru nazvanou "p. Honza"? Jo, kdyby se jmenovala třeba "p.Olda", tak to by byla jiná! :-)

5.11.2009 11:52:07

Kadaver
Jedině Pan Luboš!

5.11.2009 11:57:06

Kadaver
No ale ono zase Olda the Ripper není zrovna nejlepší pseudonym pro tajemného vrahouna lehkých děv :D

5.11.2009 12:00:18

to husak
Náhodou, to má šmrnc :-D

5.11.2009 14:05:28

sydo
hmmm to by bylo hooodně děsivý - tam by se pak hodil ten šlauch

5.11.2009 14:11:16

Ella
Heh, koukám. že šlauch je nové Meme ZH :)

5.11.2009 14:13:11

PJ

sydo
Tajemný pan Šlauch opět uniká. Policie bezradná?

5.11.2009 15:56:49

pan Šlauch
Teda Šlaucha žádného neznám, ale nemohu opomenout připomenout českého velikána Pepu Šlauška ;-)

7.11.2009 09:39:56

Fantom staré Prahy vs. Mr. Jack - 9:7
FANTOM:
paladin 91
elissa
eyron
pj
aneken
ringo
boldrick
lubbo
kadaver

MR. JACK:
husak
kren
bajn
richmond
panzer
krapnik
the hammer

Ačkoli účast nebyla valná, udělali jste mi radost :)

9.11.2009 09:24:52

Me prohry
Tak jsem se podival na vsechny areny, ve kterych jsem hlasoval a zatim jsem vzdy (podobne jako husak) na strane prohravajici hry...
Nechcete to nekdo statisticky zpracovat? Takova clusterova analyza by mohla prokazat jake tabory hracu tady vlastne jsou...
(hmm, tak jsem si to po sobe znovu precetl a priznavam, uz mi z te disertace sibe, ch jo)

9.11.2009 10:03:23

krapnik
Koukám že sis všiml mého aspirantství na titul Looser of the Site.
Ale přitom pěkně kecáš, protože ve čtvrté aréně jsem vedl zástup vítězných rolníků pod praporem Agricoly. Trochu mi jen kazí náladu, že Agricolu jsem do dnešního dne ani jednou neviděl na živo a hlasoval jsem čistě proti Portoriku. :D

9.11.2009 10:32:31

husak
to bude tim. :o) Ale co se tyce toho aspiranstvi, tak ja jsem tento titul uz zjevne ziskal.

9.11.2009 16:50:27

Obrázek desky Fantoma
z dílny Bonaparte už je nahozen v popisu hry. Enjoy!

Krapnik: No všal já to ještě nevzdávám, o toho Loosera se s tebou ještě poperu. :D

9.11.2009 20:57:55

Vybíráme z Bazaru

Shadows of Kilforth: Kickstarter pledge
Shadows of Kilforth: Kickstarter pledge
Akt. cena: 3850 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas