Trollí Aréna VIII - Fantom staré Prahy vs. Mr. Jack :D

Přináším vám osmou část trollí arény - každý týden dvě hry v souboji na život a na smrt! Která je lepší? Hlasujte pro svou oblíbenou hru. Euro, AT, war, na každého dojde. Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pondělí hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný flame (ale diskuze vítána)! Účelem arény je zábava a také dozvědět se něco o hrách a o tom, proč se vám líbí. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Osmé kolo je zde:

Fantom staré Prahy vs. Mr. Jack!

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.

P.S. Na tuhle jsem fakt zvědav, hehe.
2.11.2009 09:07:43

Fantom
jacka nezmám ale to cestování po Praze u fantoma mě prostě baví.

2.11.2009 09:38:53

Mr.Jack!
Tady je to jednoznačné. Sice Fantoma jsem si okolo roku 88 sám vyráběl, takže mě k němu váže sentiment, z dnešního pohledu ale těžce pokulhává. Sice ho osobně beru jako první kooperativku, se kterou jsem se setkal (a uvědomil jsem si to až po první partii BSG :-) ) ale Mr.Jack! je onačejší třída.

Důvody pro Jacka:
+ neotřelý herní mechanismus
+ vyvážená mapa
+ skvělý nápad s lampami
+ skutečně bytelné (a betelné) zpracování
+ na první pohled skryté strategie
+ jemné nevyvážení obou rolí umožňuje slabšímu hráči držet krok
- cena při relativně malém množství komponent
- jen pro 2

Fantom alobrž Scotland Yard
+ nostalgie
+ pěkná mapa a hromada lístků
+ kooperativní strategie
- často přebere otěže jeden hráč a ostatní poslouchají pokyny a umírají nudou
- zdlouhavost

Sydo: lepšíš se s výběrem, chlape. Druhá aréna v řadě, kdy se můžu zapojit do hlasování s čistým svědomím, že obě hry znám. :D

2.11.2009 09:48:03

Mr. Jack
Husak řekl vše.

2.11.2009 09:55:24

Fantom
nostalgie...

2.11.2009 10:06:29

Mr. Jack
take naprosto souhlasim s husakem (mysleno s husakem na zatrolenkach ne "tim" Husakem :) )

2.11.2009 10:10:15

ad nostalgie
Také mám nostalgické vzpomínky na dobu když jsme na vyšce na horách před přesně čtvrstoletím (jojo je to už 25 let) Fantoma hráli. Nicméně mi to nebrání hlasovat pro Jacka, protože je lepší.

2.11.2009 10:12:49

Mr.Jack
Ač jsem Mr.Jacka nehrál (nicméně povědomí mám a i jsem snad kdysi četl pravidla), tak hlasuji pro něj. Fantóma jsme kdysi hrávali ještě v dávných dobách a i tenkrát mě moc nebavil. Loni ho dostaly děti od přibuzných a tak jsem ho 2x zahráli...Vydržel jsem 2 partie :) Už nikdy více, bylo to ukrutné trápení, třeskutá nuda. Stane se, že prostě partie skončí, a někteří si de facto ani nezahráli.

2.11.2009 10:51:20

Mr Jack
jednoznačně. Jako další minus Fantoma bych viděl drobnost, že při správné hře (a pokud nedoplníte pravidla ala Scotland Yard) nelze s Fantomem vyhrát.

2.11.2009 11:16:56

Fantom
přesně jak píše Elissa, nostalgie... Už se těším, jak budou v Aréně "Lovci pokladů" :-)

2.11.2009 11:50:06

PJ

Fantom
Mr. Jack je sice lepší hra, ale přesně jak tu mockrát zaznělo, ty vzpomínky.... A možná, že nebýt Fantoma, nebyl by (pro mě) ani Mr. Jack ;-)

PS: souhlas, Arény jsou čím dál lepší :-)

2.11.2009 12:00:48

Nostalgici
koukám, že až bude v aréně Z pohádky do pohádky vs. Formule Dé, tak tam střelíte vodníka a rusalky!! :))

2.11.2009 12:08:21

PJ

Richmond
Z Pohádky do pohádky a jsem nesnášel už jako prcek ;-)

2.11.2009 12:29:56

to Richmond
Že váháš, obě jsou to vlastně závodní hry, ale Z pohádky do pohádky má mnohem lepší téma ;-)

2.11.2009 12:51:56

Richmond
Jasně, už to vidím - Lovci pokladů triumfují nad Blackbeardem, Maršál a špion drtí Battlelore a žádná karetka neobstojí vedle Rychlých šípů! =)

2.11.2009 13:07:49

Fantom
Mr. Jack me moc neba, dal jsem tomu ctyri sance se trema ruznyma hracema a nechytlo me to, prislo mi to docela nudne, nezabavne a predvidatelne. Fantom neni zadny hit, ale u me vyhrava.

2.11.2009 13:11:57

ad nudné
Ty arény jsou fakt zajímavé. Jak tutéž věc hodnotí někteří naprosto rozdílně. Anekenovi připadá výrazně nudný Mr. Jack a Richmondovi zase třeskutě nudný Fantom :-))). A pak se v tom vyznej ;-).

2.11.2009 13:14:59

Mr Jack
Souhlas s husakem.

2.11.2009 15:32:05

Mr.Jack
Opět asi trochu neobjektivní hlasování, neboť Fantom mi úspěšně unikal (asi už ho ani chytat nebudu). Mr.Jacka jsem měl možnost díky krenovi vyzkoušet a nebylo to špatné. Hlavně to neuvěřitelně chytlo nejmladšího špunta, který byl touto hrou tak nadšen, že už si o ni v říjnu psal ježíškovi...uvidíme, jestli ježíšek za tu dobu nezapomene....

2.11.2009 22:02:51

Fantom Stare Prahy
jednoznacne, pamatuji si tech X odehranych partii v detstvi v mezipatre schodiste na chodbe paneklaku jakoby to bylo vcera. Ale neni to jen o nostalgii, proste Fantom ma naboj, taktika s vyuzivanim cestovnich prostredku, blafovani, taktizovani co kjde obklicit, protoze jsme si mysleli ze tamhle proste musi byt - a taky jsme ho i mnohdy chytli, mnohdy taky ne. Proste hra ktera ma napeti a spad.

MR. Jack - pro me obrovske zklamani. Puvodne jsem byl nadsen, protoze komponenty a atmosfera je vyborna. System hry mi prijde bohuzel tragicky a priblizne od poloviny hry silne nahodny. Strasne zalezi na tom, ktera karta bude otocena. Fantom snad nebyl o nahode vubec jestli se dobre pamatuji.

3.11.2009 14:57:14

Fantom
Mr. Jacka jsem jenom viděl. fantom je nostalgie a hezčí plán:-)
a hrozně mě bavil

4.11.2009 14:16:39

ad Boldrick
Hezčí plán :-7 ????????????????

4.11.2009 15:04:45

kren
Já s Boldrickem naprosto souhlasím, ta stará Praha je super.

4.11.2009 15:05:22

PJ

sydo
JJ, s Mr. Jackem je grafika původního Fantoma naprosto nedostižná.

PS: Lovci pokladů měli také nádhernou grafiku

PPS: Nedělám si srandu a nemyslím to ironicky.

4.11.2009 20:45:13

PJ

Vypadlo mi tam slůvko
"ve srovnání"

4.11.2009 20:45:42

grafika starého a nového vydání ?
A ona se liší grafika starého původního vydání fantoma od toho nového vydání ? Pravda je to opravdu už 25 let co jsem to hrál naposledy, takže už si vůbec nepamatuju jestli ten plán byl jiný jak u toho nového vydání co je na obrázku tady na Trolovi u Fantoma. Já jsem to hodnotil podle toho posledního vydání a ve srovnání s ním je podle mne herní plán Mr. Jacka jednoznačně lepší a nápaditější včetně všech žetonů.

4.11.2009 21:08:58

Vybíráme z Bazaru

Hoplomachus
Hoplomachus
Akt. cena: 2600 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas