Trolí "provokace"? - Carcassonne x Osadníci z Katanu

Když jsem se díval do "Hry, které vlastní nejvíce hráčů" tak to bude duel mezi hrou na druhém a čtvrtém místě. Jelikož zatrolenky jsou spíše AT web, tak jsem zvědavý jestli vůbec bude nějaká diskuze :-) Jinak, pokud už budete psát, dejte prosím info jestli jste se k deskovkám dostali přes týhle dvě hry. Ať už se někdo na tyhle dvě hry dívá zpoza prsty, tak u mnoha z "trolů" stály na začátku vaší cesty světem deskových her a zda jste z "Eura" přesedlali na "AT" nebo naopak nebo jste prostě AT deskobijci od začátku :-)

Za mě:
- Fakt si neumím vybrat.
- Ano, tímhle jsem s deskovkama začínal
- Stále věrný "Euru"
14.9.2011 10:07:00

Ella,
na warconu? Není to nebezpečný?

14.9.2011 14:45:20

ta"jemná"
no, když je tam ten pinpongovej stůl ... teda pokud nechceš lízt po zemi (máme 6 rozšířeni)

14.9.2011 14:46:42

ella
Klidně. Vám ukážu jaká je to wargame. Věže jak z Titana, draci jak z Conquestu. Převahovka ve stylu twilight struggle o jednotlivé lokace, které jsou navíc pokaždé jinak. O katapultech ani nemluvě. Za diplomacii při přerozdělování měst by se nemuselo stydět Hisko. Je tam prostě všechno.

14.9.2011 14:48:18

to tarnow
v mojom prípade by som dal carcassonne. osadníkov som hral iba dva-krát a nijako ma neoslovili ale ani neurazili. carcassonne aj osadníkov som si zahral prvý krát už ako aktívny hráč stoloviek, takže ak mám odpovedať na tvoju otázku, či som týmito hrami začínal, tak odpoveď je jednoznačne nie. začínal som proroctvím, dornom a runeboundom. dokonca carcassonne som vyslovene neznášal už len z princípu, že čo je to za stupídnu hru. potom som ju kupil mladšej segre na narodky a mamča s ňou ma presvedčili na jednu partičku. odvtedy nemám problém si carcassonne zahrať. dokonca ho hrám rád a predovšetkým s prvými troma rozšíreniami. tie ďalšie sú nemastné - nesladné a katapult je čistý výchmech tej hry. taktiež si nemyslím, že je to jednoduchá hra, čo sa hrania týka. ale to je každého názor. v mojich očiach je to náročnejšia hra ako napríklad bezduché hádzanie kociek v priemernom Conquest of Nerrath. a čo sa týka zamerania? nemám. či AT či eurovka, to je fuk. ja všeobecne nechápem ako sa tu ľudia naťahujú čo je lepšie, či AT alebo euro. ale každý je nejaký. ja rozlišujem len to, či sa mi hra páči alebo nie. či je to euro alebo AT je mi úplne ukradnuté :-) a ako už meeplovia môžu ničiť stolovky, tak to nechápem. ale to bude asi tým, že už viac-krát som so sydom nemohol inak ako nesúhlasiť - holt, budeme asi rodielne osobnosti :-). toť za mňa :-)

14.9.2011 15:00:18 | Upraveno autorem (porovnej)

monkey
přesně tak... taky pořád nevím, proč se všichni hádají... přitom je úplně jasné, co je lepší

14.9.2011 15:03:14

elenistar
a Kolo osudu jak z Mountfieldu.

14.9.2011 15:04:54

Monkeyml
ja doufam, ze jsme rozdilne osobnosti, mne ty tri osobnosti, co mam ted, bohate staci :D

14.9.2011 15:11:50

to sydo
:-D

14.9.2011 15:19:23

Carcassone
Po Talismanu to byl prave Carcassone, který jsem objevil pod stromeckem, cca 6-7 let nazpět. A rozhodne jim neopovrhuju. To co ma dělat, dělá báječně. Osadniky jsem nehrál, ani neporidil, protože se nedají hrát ve dvou.
Ale jak již bylo řečeno, naprosto srozumitelná pravidla, možnost dodatečných pravidel, které lepším či horším zpusobem mění hru... Nerozumím té zášti :-) To tvoření krajiny bylo opravdu návykové..
Je to navíc jediná deskovka, kterou jsem si zahrál s nasima, aniž by bylo nutné je přemlouvat.

14.9.2011 15:57:14

Carcassone - lovci a sběrači
Viz nadpis. Tamtu hru, na rozdíl od osadníků a klasického Carcassone mám docela rád. Hlavně proto, že bývalí spolubydlové byly sviníci svině a vznikali aliance, kudly do zad a spol.

Jinak já jsem se k deskovkám dostal přes DrD, papírovou verzi Civilizace co jsme si s klukama vytvořili, to mi bylo tak těch 12, pak kolem 15ti následoval Battletech, Talisman, Magic, Bang, Proroctví, St. Peterburg, Citadela. V 19 jsem přestal hrát, a v 24 se k hraní vrátil přes Dominion, AH, Riskuj a Britanniu.

14.9.2011 16:05:47

Aj aj
Zacal som s carcassone a vsetkymi rozsireniami, neskor aj osadnici. Teraz mam radsej AT a carc a osadnikov hrajem iba na androide, hlavne osadnikov.

14.9.2011 20:50:07

Osadníci
Je fakt, že první moderní deskovou hrou, se kterou jsem se kdy setkal, byli právě Osadníci. Bylo to někdy v únoru 2004. Pak jsem se s nimi setkal až asi o rok dva později, už přesně nevím. Ale bylo to v době, kdy jsem se seznámil i s Carcassonne. Carcassonne mě začalo poměrně brzo nudit, protože jsem v tom začal vidět jen braní dílku a položení tak, aby to nějak sedělo.

Osadníci nabízeli něco jiného, a to jednak poměrně velkou náhodu danou kostkami, ale hlavně skoro nutnost komunikace mezi hráči. Začal jsem ale hrát jiné hry (4pohár...), a tak Osadníci i Carcassonne zapadli. Před dvěma lety jsem najednou dostal strašnou chuť právě na ty Osadníky, protože nabízeli kombinaci toho, co se mi najednou začalo na hrách líbit, a to komunikace a určitá míra náhody, která ale není náhodou v pravém slova smyslu jako spíš pravděpodobností.

Zatím jsem spíš Euro, ale začínám pošilhávat po AT a asi si do roka pořídím Here I Stand.

14.9.2011 21:11:16

Osadníci

14.9.2011 21:24:23

Osadníci
Hrajem je stále (asi 6 let) a většinou se u nich i bavím.

14.9.2011 22:49:49

Moje cesta k desce...
... vedla přes hru Warcraft. S bráchou jsme milovali její pc verzi, tak jsem mu ji z aukra koupila převedenou na desku a jelikož tam chyběla nějaká kartička (mimochodem - chybí nám doteď), tak jsem progooglila net a vyplivlo mi to ZH. Tak jsem jednou sebrala odvahu a zašla do herny pod Planetou her. Tam mě teda přivítala série spíš AT a docela mě to baví.
Nicméně Carcassonne jsem hrála asi tak před pěti léty a nepřišlo mi to v té době uplně marné.

14.9.2011 23:16:25

zelené carcassonne
Dovolím si i já přispět drobnou troškou do mlýna, ano, i já začínal na Osadnících v r. 95, ovšem zelené Carc je dodnes mou nejoblíbenější hrou. Mám ještě starou verzi Albi a je to hra, které jsem odehrál nejvíc. Přes všechna okouzlení a chvilková vzplanutí je to držák, zůstává stálicí vhodnou pro všechny herní skupiny, kde mám šanci se nachomýtnout. Je to tím, že vlastně hraju moc málo kdy a nikdy na to není dost času.
Už jsem to někde tady psal, že nelízáme jednu kartičku ze zavřené zásoby, ale vybíráme vždy jednu ze tří lícem nahoru (nebo jednu naslepo) a takhle to uspokojí i bývalého závodního šachistu švagra, manželku, děti atd. Stratég obvykle vyhraje, slabší se taky chytne. Nedám na to dopustit.

15.9.2011 19:33:21

Carcassonne
dá se hrát i ve dvou a po Proroctví to byla moje druhá deskovka ;-)

15.9.2011 19:56:38

Vybíráme z Bazaru

Barcelona
Barcelona
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas