Tipy na sólo hru

Ačkoliv mám několik herních skupin, k hraní se sejdeme většinou pouze jednou až dvakrát týdně. A jelikož jsem ochotný hraním deskovek trávit většinu volného času a jelikož se množství her, které jdou hrát pouze v jednom, značně rozrůstá, rozhodl jsem se, že se v novém roce pustím ve větší míře do sólo hraní. Tomuto způsobu hraní jsem se až na drobné výjimky (Detektiv, Sherlock Holmes) nikdy nevěnoval, proto bych chtěl požádat o tipy na hru vhodnou pro hraní v jednom. Pro takovou hru mám ovšem několik podmínek, na kterých zkrátka trvám.

1. Hra v základu musí stát maximálně 2000 Kč. To je moje psychologická hranice. Víc za jednu hru odmítám zaplatit. Nevadí mi ovšem dát přes 2000 za Mage Knight: Ultimátní edici, protože tady se jedná o základní hru a tři rozšíření.

2. Hra musí být bez problémů sehnatelná v České republice. Nechci žádné tipy na Kickstarter exclusive záležitosti, ani tipy na hry, které se dají sehnat pouze na zdejším bazaru. Zkrátka pište prosím jenom hry, které se dají běžně sehnat v českých e-shopech.

3. Nezáleží mi, jestli hra bude v češtině nebo v angličtině. Ale pokud neexistuje česká verze pravidel, musí být pravidla pochopitelná. Mám špatnou zkušenost s Gloom of Kilforth, kterou jsem podle pravidel nedokázal rozběhnout.

4. Nesmí se jednat ani o wargame, ani o LCG. Wargame hry jsou na mě moc složité a LCG odmítám "živit".

5. Pokud je ve hře aplikace, musí se jednat pouze o doplněk, ne o většinovou část hry. Např. Panství hrůzy a Chronicles of Crime jsou pro mě počítačové hry a já hledám deskovky.

6. Nepište prosím kooperativní dungeon crawlery. Ačkoliv jsem si původně myslel, že to bude můj nejoblíbenější žánr, po pár vyzkoušených hrách jsem je začal celkem solidně nesnášet. Dále prosím nepište Scythe a Mars: Terraformaci. Tyhle hry mě neoslovily ani při hraní ve více lidech. A nepište ani Fallout a Discover, kde jsem po pár videích došel k názoru, že tyhle hry hrát nechci.

Jinak můžete psát ameritrashe i eura, hry krátké i dlouhé, jednoduché i složité.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.
16.12.2018 11:49:10

Lucas
ahoj,

ja mám aj Marevelov aj Pána Prsteňov. Asi je jednoduhšie naskočiť do Marevelov pretože zatiaľ zoženieš všetko. U pána prsteňov to už je trošku komplikovanejšie, pretože napríklad prvý balíček dobrodružstva z honu na gluma už v češtine nezoženieš. U pána prsteňov potrebuješ minimálne dva základy, inač nepostavíš hrateľný balíček a posledný scénar zo základu sa ti nepodarí vyhrať.

Laco

29.11.2020 20:22:46

loix1

tak podla vsetkeho mi nic nebrani pouzit baličky rozšírení, kede som kupil cely cyklus 1 okrem glooma tak myslim ze kariet bude dost,
navyse mam k tomu aj 2 velke rozsirenia.

a ked ho neprejdem ned mam kopu scenarov na hru, casom ked sa zdokonalim sa k tomu scenaru mozem vratit a prejdem ho tak ci tak.

určite koli 1 scenaru nebudem kupovat 3x zaklad.
za 2 zaklady navyse mozem kupit dalsi cyklus

29.11.2020 21:24:12

Lucas
Tam jde spíš o to že některé klíčové karty máš s jedním core boxem pak třeba jen v jednom exempláři, přitom při stavbě balíku můžeš využít tři. Ale je fakt že čím víc rozšíření tím se s tím dá líp vyjít přesto to u některých balíků může chybět.

29.11.2020 21:37:03

Lucas
Rozhodně nepotřebuješ víc základů, navíc když máš tolik rozšíření. Myslel jsem, že mánie s více základy skončila vydáním prvního cyklu:) Ten třetí scénář je prostě dělaný pro dva hráče, když budeš hrát za dva, je středně těžký, za jednoho budeš třeba dvacetkrát připravovat scénář a doufat, že ti přijde setup, který ti dovolí přežít první dvě kola.

29.11.2020 22:12:47

Lucas
Výborná hra v jednom hráči je i Tained Grail je v cz a teď je v cz i aplikace

30.11.2020 11:30:52

imperial assault

Doporučuji hru na bázi descenta a to právě Imperial assault, který je velmi atmosférický, zahraješ si i kampaň v aplikaci, můžeš si barvit figurky a ta hra je dobrá i pro svůj skirmish.

30.11.2020 11:57:16

mrkni na
skupinu Dungeon Dive a na jeho youtube kanál.
Hraje vše sólo, pokud hledáš dungeon crawl, tak ho nájdeš určitě tam. Mám stejný vkus, takže ten kanál je můj nejoblíbenější, co do obsahu. Řeší především příběh, objevování, atmosféru.

https://www.youtube.com/channel/UCKW6yMwL_aEu83g6DdjVfxw/videos

za mně sólo z toho, co jsem hrál:

1-Dungeon Degenerates
2-Mage knight
3-Gloomhaven
4-Arkham LCG

30.11.2020 13:21:42

solovky
ja uz gloomhaven mám,
ale chcel som nieco mensie a rýchlejsie, preto som objednal pána prstenou

30.11.2020 17:27:43

to MalcolmReynolds
...P'n'P hry pro mě bohužel nepřicházejí v úvahu, protože nemám tiskárnu....

V tomhle asi nemůžu souhlasit :-) V klidu se ozvi až zase najdeš něco zajímavýho, a pokud to bude vyrobitelný tak se o to můžu opět pokusit. Beru to tak, že si tím sám i rozšířím případně sbírku i obzory.

30.11.2020 22:04:41

Vybíráme z Bazaru

Bot Factory
Bot Factory
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas