Tipy na sólo hru

Ačkoliv mám několik herních skupin, k hraní se sejdeme většinou pouze jednou až dvakrát týdně. A jelikož jsem ochotný hraním deskovek trávit většinu volného času a jelikož se množství her, které jdou hrát pouze v jednom, značně rozrůstá, rozhodl jsem se, že se v novém roce pustím ve větší míře do sólo hraní. Tomuto způsobu hraní jsem se až na drobné výjimky (Detektiv, Sherlock Holmes) nikdy nevěnoval, proto bych chtěl požádat o tipy na hru vhodnou pro hraní v jednom. Pro takovou hru mám ovšem několik podmínek, na kterých zkrátka trvám.

1. Hra v základu musí stát maximálně 2000 Kč. To je moje psychologická hranice. Víc za jednu hru odmítám zaplatit. Nevadí mi ovšem dát přes 2000 za Mage Knight: Ultimátní edici, protože tady se jedná o základní hru a tři rozšíření.

2. Hra musí být bez problémů sehnatelná v České republice. Nechci žádné tipy na Kickstarter exclusive záležitosti, ani tipy na hry, které se dají sehnat pouze na zdejším bazaru. Zkrátka pište prosím jenom hry, které se dají běžně sehnat v českých e-shopech.

3. Nezáleží mi, jestli hra bude v češtině nebo v angličtině. Ale pokud neexistuje česká verze pravidel, musí být pravidla pochopitelná. Mám špatnou zkušenost s Gloom of Kilforth, kterou jsem podle pravidel nedokázal rozběhnout.

4. Nesmí se jednat ani o wargame, ani o LCG. Wargame hry jsou na mě moc složité a LCG odmítám "živit".

5. Pokud je ve hře aplikace, musí se jednat pouze o doplněk, ne o většinovou část hry. Např. Panství hrůzy a Chronicles of Crime jsou pro mě počítačové hry a já hledám deskovky.

6. Nepište prosím kooperativní dungeon crawlery. Ačkoliv jsem si původně myslel, že to bude můj nejoblíbenější žánr, po pár vyzkoušených hrách jsem je začal celkem solidně nesnášet. Dále prosím nepište Scythe a Mars: Terraformaci. Tyhle hry mě neoslovily ani při hraní ve více lidech. A nepište ani Fallout a Discover, kde jsem po pár videích došel k názoru, že tyhle hry hrát nechci.

Jinak můžete psát ameritrashe i eura, hry krátké i dlouhé, jednoduché i složité.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.
16.12.2018 11:49:10

solo
Tak zmíněný Mage Knight je pro mě absolutně nejlepší, už se nemůžu dočkat února, kdy by měla vyjít ultimátní edice v češtině. V závěsu je u mě Runebound 3. edice, který se dá hrát sólově s rozšířením Unbreakable bonds, což ale dohromady přesahuje požadavek na cenu 2000. Ale na cesty je super Palm Island. Na BBG je print and play verze zadarmo. Stejně tak i některé roll and wright hry (např. Raging bulls). A na jaře by mi měl dojít 7th Continent, tak na ten se taky hodně těším.
A sólově se taky dají hrát i některé kooperačky - Pandemic, Arkham a Eldritch Horror (kor vzhledem ke slevě na 2. edici Arkhamu), Temné znamení, Andor, ...

5.1.2019 18:31:32

Prosím o tip
Ahoj,
rád bych vás tady poprosil o doporučení. Moje situace je taková, že doma hrajeme hry pouze ve dvou, jenže žena se momentálně motá okolo nemluvněte a na hraní nemá moc náladu a energii.
Hledám tedy hru, která by se dala hrát (a byla zábavná) v jednom hráči, s tím, že časem bychom hráli ve dvou. Je to dost široký pojem, ale pokud bych to měl nějak zůžit, mohlo by to mít třeba pár figurek, abych mohl přes zimu něco malovat. Další co by se mi líbilo, kdyby hra měla nějakou hutnější, ponurou atmosféru.
Samozřejmě první co mě napadá jsou nějaké dungeon-crawling hry (ale není vůbec podmínkou). Nikdy jsem žádnou neměl tak moc nevím kde lovit. První co se nabízí je samozřejmě Descent a případně nějaký Zombicide. Vím, že moje specifikace je dost vágní, ale taková je i moje momentální představa :)
děkuju moc za tipy.

31.10.2019 17:32:58

solo + dvaja

co tak skusit zohnat Tainted grail? Ten by splnal asi vsetky uvedene kriteria.
:)

31.10.2019 20:14:11

Tip
Zkus mrknout na:
- This war of mine(cz)
- První marťané
- Plyšová hlídka

31.10.2019 20:29:13

Gloomhaven
Ahoj,
já hraju Gloomhaven a je v tomhle úplně super. Dá se hrát sólo (min. za 2 postavy) a manželka se může kdykoliv přidat. A vydrží hodně dlouho. Akorát je to trochu dražší a chce to vyřešit skladování. Ideálně to mít někde, kde to není nutné skládat...

31.10.2019 21:02:27

díky za tipy
ice_sk: Na to se podívám podrobněji, neznal jsem. děkuju

Nathanael: This war of mine znám jako PC hru, koukal jsem, když to vyšlo, na informace a myslím, že to neni hra pro mě. Nemám rád úplnou beznaděj :)
Doma máme Robinsona, takže První Marťané by byli jaksi nadbyteční a Plyšová hlídka moc ponurá asi nebude :) Ale až svišti dorostou do věku je to rozhodně hra, kterou budu chtít kupovat (společně s Mice & Mystics a asi spoustou dalších:) )

Suchar: Gloomhaven. Ano, hra všech her. Nicméně nejsme Ti hráči a tohle by na nás bylo asi velké sousto. Věřím, že to musí být pecka, ale obávám se, že by to na nás bylo až příliš masivní. Navíc nemáme extra místnost na hraní a takovej macek by jí asi potřeboval :)
Jak jsem psal, s dungeon crawlem nemáme zkušenosti a asi by to opravdu chtělo jako první seznámení něco trochu víc light.

31.10.2019 21:33:01 | Upraveno autorem (porovnej)

GH
Gloomhaven byla má druhá hra (z KS v EN) a rozjeli jsem to úplně v pohodě ve skupině ve 3-4 lidech. Zkoušel jsem to i solo a bylo to taky supr.
Ještě se můžeš zkusit podívat po již zmiňované Tainted Grail, která má v předprodeji Tlama games. Teď je na cestě ke mě Mage Knight na který se těšim ,jelikož jsem měl rád Heroese na PC. Dále ti můžu na sólo nebo ve dvou lidech doporučit Dungeon Degenerates (není to crawl), což je RPG adventura. Možná je ještě možnost na KS podpořit 3. print run (ja ho bral ve slevě přímo z US a hrajeme to se ženou, nebo jedu sám). Ještě nevím zda tu byl Sword and Sorcery (?), nebo Darklight.

přeju dobro ruku při výběru, myslím, že her je hodně, jde jen o to vybrat správné téma.

edit: Každopádně ten Dungeon degenerates je temnej a takovej příjemně šílenej s grafikou a námětem z 80. let

31.10.2019 23:28:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Klidne to ztrhejte

Ale napad me fallout. Hral jsem to jen jednou, ale prislo mi to ponury a jednoduchy. A na bazaru je obcas za slusnej peniz.

31.10.2019 23:37:37

AH
No mě napadl karetní Arkham. Pro solo dobrý a během kampaně se klidně může přidat další hráč.

1.11.2019 05:38:40

Tipy
Robinson a Temne znameni, pohodovy, levny a v cestine.







"I want to play a game." Jigsaw

1.11.2019 07:08:43

Temné znamení

Toho bych se určitě nebál. Sice tam chybí příběh, ale je to zábavné, ponuré, levné a bavilo to i nehrace. Teď už se na stůl moc nedostane, ale pro nás to byla výborná vstupní hra a odehráli jsme opravdu nespočet výprav.

Výborný je i Warhammer quest, ale prokousat se špatně napsanými pravidly stálo hodně úsilí a hledání rád po netu, každopádně je to ve finále hra jednoduchá a noc dobrá.

Pokud se nebojíš zainvestovat, tak bych se nebál panství hrůzy popř pana prstenů: putování po Středozemi. Jestli ti ovšem při hře nevadí aplikace.

1.11.2019 07:24:17

Arkham LCG
V tom utopí děsný prachy, to asi nechce, podle původního příspěvku.

1.11.2019 09:51:01

Gromthar
já mám pocit, že teď už se řeší tipy pro jiného hráče než pro Malcolma ;)

1.11.2019 10:31:33

Kew
Asi máš pravdu :D.
moje chyba, ale i tak v tom LCG je už tolik rozšíření a jsou některá vyprodaná.

1.11.2019 10:33:47 | Upraveno autorem (porovnej)

solo a dobre pro dva
Too Many Bones - kooperativni kostkovane RPG. vyborny vyvoj postav podle stromu dovednosti. kazda postava ma unikatni mechaniky. strasne drahe, ale stoji to za to. temne? rezete se s hnusnymi neprateli, tak asi jo?

Aeon's End - kooperativni karetni hra, deckbuilding, boje proti velkym monstrum. neni az tak jednoduche vyhrat. prisery vam budou nakopavat zadek a tim se to da povazovat i za temne. pravidlove jednoduche, relativne levne s moznosti dokupovat rozsireni, kdyz bude chut.

Pan Prstenu karetni hra - taky koop. nutnost stavet balicky (nejvetsi lakadlo cele hry) a porazet velke mnozstvi ruznych scenaru. temne to myslim je. potkavate orky, pavouky, a dalsi havet, kteri vas celkem budou slusne zarezavat. zaklad levny, ale s rozsirujicimi balicky, kterych je hodne, se to extremne prodrazuje. ale porad mas kontrolu, kolik toho chces. jako u vseho, zdaleka neni nutne mit vsechno. prvni dva cykly jsou dokonce komplet v cestine.

Spirit Island - kooperativni hra, kde hrajete za prirodni sily/zivly/duchy abyste vypudili agresivni kolonizatory z ostrova. perfektni solo, i ve vice hracich. temne? kolonizace byla svym zpusobem temna. v teto hre se na tech spanelskych, britskych, francouzskych, atd. parchantech muzete poradne vyradit

1.11.2019 11:12:35 | Upraveno autorem (porovnej)

solo
mars teraformace

1.11.2019 11:18:10

Poraďte prosím
Nechci zakládat nové vlákno, tak se zeptám tady. Zítra hodlám zajet po práci do jednoho obchodu, kde mohu pořídit buďto Fallout (I s rozšířením), Nemesis, Eldritch nebo třetí edici Arkhamu. Hra bude primárně pro sólo v těchto těžkých časech. Proto si rád nechám poradit kterou :)

19.3.2020 21:00:04 | Upraveno autorem (porovnej)

....
Nemesis bych pro solo nebral a Fallout také ne.
Arkham i Eldritch jedině za 2 postavy s tím, že to bude dost těžký, protože čím více hráčů tím by měla být hratelnost o něco lehčí.

19.3.2020 21:09:50

Fallout
A já zase Fallout ano, pokud si chceš vychutnávat jednotlivé osy příběhu, tak je na to sólo úplně skvělé.

19.3.2020 21:16:46

Fallout

Fallout jedine solo. Ve vice lidech ma podivna pravidla vitezstvi.

19.3.2020 23:00:58

Solo hra
po usmerneni presuvam svoju otázku sem

Solo hra

Ahojte, hrám teraz častejšie solo ako s niekym,
mám kupeny GLOOMHAVEN a po asi 12 hrách je zatiaľ super
avšak nie vždy sa mi chce večer rozkladať veľkú krabicu, kedže zlož/rozlož u gloomhavenu trva skoro rovnako ako samotný scenár, a keď mám veci rozpitlikované slušne.
mám sice scythe, na kridlech aj settlerov ktoré majú aj solo mod, ale solo v tychto hrách nie je ono
viete mi odporučiť nejaku solo hru s týmito poziadavkami?

- musí byť v češtine, anglicky sice viem, ale nechcem lúskať stále čo je kde napísané,
- musí to byť stolovka bez appky, kedže pracujem na PC cca 8 hodin denne hladieť do monitora navyše nemienim
- musí byť dobrá na časté hranie - nejaký vývoj/kampaň (teda musí v nej byť nejaká vriabilita), kopec stoloviek má sice solo mod ale je to v podstate vždy o tom istom, a nijaky posun/kampaň nevidno - napr. moje scythe na krýdlach a settlers)
- pekné by bolo napísať aj nejaké plusy a mínusy k vašim typom, prípadne váš dojem po častom hraní,
- finančnú náročnosť hry pokiaľ je s milionom rozšírení, prípadne aj o čom to je.

co som zatial presiel, tak print and play ma moc nebere, ale zaujali ma skorej:
Warhammer Quest: dobrodružná karetní hra - tuna neviem ako dlho vydrz základna krabica

pán prstenu karetni hra - ale toto bude asi stát majlant ak budem chcet viace scenárov koli tomu aby sa to neohralo

obe mi prídu ze tam je nejaký vývoj/kampan a teda možem hravať častejšie, kede nechcem mať doma xyz hier pre solo, skorej hladám niečo čo do cca hodiny, s rozkladaním a skladaním do hodny a pol viem zahrať, a neohraje sa to hneď,

25.11.2020 21:59:11

Lucas
chces Aeon's End. vychadza v cestine, ale v obchodoch, tusim, este nie je. neobsahuje sice kampan, ale na zdolanie kazdeho bossa v hre bude potrebovat viac pokusov. nehovoriac o tom, ze mas na vyber mnozstvo postav a karty v hre budu tiez ine, ak to budes poctivo randomizovat. v podstate nekonecna znovuhratelnost

25.11.2020 22:58:38

solo
tak, nakoniec kukam a rozhodujem sa medzi:
pán prstenou karetni hra a marvel champions karetni hra
ktoru by ste odporucili na caste hranie?

pojdem len do toho co vyslo v cestine - takze u marvel to vyjde len na zaklad a velke rozsirenie, neviem ako dlho sa s tym da hrat, ale typujem ze blackire rozsirenie nejake este pusti
u pana prstenou je vyber ovela vacsi, navyse aj cenovo je priatelnejsia mam dojem

hrat chcem asi tak 3 - 4 za tyzden, solo


28.11.2020 07:58:23

Pan prstenu vs Marvel
Záleží, kolik času chceš hře věnovat mimo samotné hraní - stavění balíku v Marvelu je výrazně jednodušší než v PP. A potom, které téma tě láká víc. To jsou asi 2 hlavní kritéria, podle kterých bych se rozhodoval.

29.11.2020 17:34:16

kupa
tak nakoniec som vcera objednal pan prstenu,
ako byvaleho magicara mi stavat balicky nerobi problem,
rovno som zobral zaklad, kazzad dum dedici numeronu a prvy cyklus, teda okrem glooma,
uvidim ako sa mi to bude paciť, ak to bude parada, tak niekedy za pol roka dokupim zvysok co je v cestine


u marvel ma stvalo ze v cestine je len 7 hrdinov a navyse nie vsetci ty co mam rad,
tam uvidim ci este nieco pribudne do cestiny a co to bude, je to nova hra tak nebude problem ju kupit aj o rok dva,

navyse som mesiac dozadu bral gloomhaven, tak som utratil na vianoce hodne euro, treba to trocha aj brzdit :D

29.11.2020 17:38:26

Vybíráme z Bazaru

Nemesis Lockdown Cats Sundrop
Nemesis Lockdown Cats Sundrop
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas