Taktická vojnová hra

Chcel by som vas poprosit o radu ohladom nejakej hry pre 2-4 hracov ale najcastejsie budeme 3 cize aby sa to dalo hrat aj v neparnom pocte. Hladam neco na stil napr. Tide of iron- ten by som aj bral ale je to pomerne dost financne nárocne, cize hra kde sa da dopredu plánovat, a kde nevýtazi náhoda ale premyslená taktika. Mal som uz Battlelore ale tam je strasne vela náhody, dalej Runewars este stále mám ale tam my to pride skor ako pozicná vojna o pár území a takto sa to môze pretiahnut na 3 hodiny hrania. Battles of Westeros vyzerá tiez celkom dobre ale myslím ze je to dost podobne ako Battlelore tak nad touto hrou neuvazujem. Moze to byt aj hra typu Pax Romana , dalsím plus by bolo keby sa tam dalo aj budovat, herny svet nieje az tak podstatný. Skrátka hladám vojnovú hru kde je na prvom mieste boj, taktika a stratégia.
13.5.2011 19:23:08

Path of Glory
pokud tě zajímá téma WWI, je to žetonkovka od gmt a má celkem pohodový pravidla

13.5.2011 20:12:44

cwoki
Tak taktickou nebo strategickou? To je opravdu velký rozdíl. Taktických her pro víc hráčů není zrovna mnoho... to spíš hrát nějak týmově. Ve strategických už se to multiplayery jen hemží.

Co je pro tebe náhoda?

13.5.2011 20:33:20

Takticka, strategicka
Jj viem ze je to rozdiel, a co sa týka taktických hier pre viac hrácov- ano pocítal som stým ze to budeme hrat na tými pretoze sú to hlavne hry typu Tide of iron, battlelore..... a co sa týka náhody : u battlelore proste som sa mohol snazit ako som len chcel skoro vzdy som prehral, jednoducho tie kocky.... strasne velka náhoda. Viem ze stastie treba mat pri kazdej hre ale battlelore my prislo as prílis o stastí. Hladam neco na stíl Tide of iron, ale moze to byt aj iné obdobie

14.5.2011 11:57:10

Cwoki
No a co warhammer?

14.5.2011 12:13:13

Sjone
Tide of iron sa my zda dost drahy aj ked uvazujem nad nim, ale warhammer : ) , ..... to je skor zberatelsky konicek.

14.5.2011 12:23:48

coh
a co conflict of heroes? Neni problém hrát i ve všech. A je to taková pěkná směs euro a wargames.. Zatím jsou tři díly a ohlas na díl kursk je opravdu výborný. Já to prodáván hlavně proto, že jsem se rozhodnul pro asl. Jinak na té hře nic špatného nevidím.. Naopak... :D

15.5.2011 19:05:12

Maria
Mrkni na Marii, neni to sice takticka hra, ale je to pekna wargame primarne pro 3.

15.5.2011 19:14:46

ine takticke hry
co sa tyka zetonovych hier, tak tie nvm, moc ma netahaju aj ked maju vecsinou premakany herny system, ale nvm nad nimi som este nerozmyslal. Ale neexistuje este neco podobne ako napr tide of iron ale napr zo stredoveku alebo fantasy, lebo ja som k tomu najpodobnejsie hry nasiel tak akurat Battles of Westeros a Battlelore, a este Axis & Allies Miniatures ale ten asi bude tiez financne nárocny.

16.5.2011 12:56:11

Cwoki
Koukni na Magestorm, je to novinka.

EDIT: Tak nic, ten je pro 2...

16.5.2011 15:06:28 | Upraveno autorem (porovnej)

taktická vs. strategická...
Nevím, nevím, z taktických mně napadají jen samé s kostkami :-)

Taktické:

Battles of Westeros: relativně jednoduché a rychlé, bohužel je hodně rozšíření, většina scénářů jen pro 2.

Tide of Iron (základ sice stojí 1900, ale věř mi že sis ním vystačíš na dlouho, navíc možnost hraní opravdu ve 2, 3, 4 hráčích)

Earth Reborn - výborná a relativně rychlá, třebaže každá strana ovládá jen několik (2-5) postav, a 99 procent scénářů je jen pro 2 hráče, taktizování si opravdu užiješ.

Strategie:

Starcraft: pro libovolný počet hráčů (2-6), vynikající, hlavně pokud se Ti líbila PC předloha, žádné kostky, jen karty a plánování příkazů

Horus Heresy: jen pro 2, strategické orgie, jen pro opravdu hrad-core stratégy, vše řešeno kartami, plánování na vícero úrovních.

Nevím, kam přesně by ses (ste se) zařadil(i). Já bych nejspíš doporučil buď ten Tide, nebo SC (ten ale jedině s rozšířením Broodwar) - až na tu cenu :-o.

16.5.2011 15:36:12

Tide of Iron
Tak uz som sa rozhodol : ) nakonec si kúpim Tide of Iron za podla mna uzasnu cenu pretoze na stolnehry.msmatis.com ju maju za 69 eur, a este mi hodi -10 percent (akcia plati do konca maja) a este budem mat dopravu zadarmo. Inac niekedy v buducnosti by som planoval aj ten Starcraft ale co som cital tak v hre pre 3 hracoch je to vecsinou tak ze kde sa 2 biju tak treti vyhrava, ale tak nvm ako to je s tim rozsirenim brood war, ak mate nekdo skusenosti tak to sem napiste..

17.5.2011 11:26:36

Cwoki
Uz je pozde, skoda :) Chtel jsem se pripojit k anekenovi, protoze Maria je klenot :)

17.5.2011 20:41:00

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny - nová, nejlevněji!
Hra o trůny - nová, nejlevněji!
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas