Svatý grál

Máte takovou nějakou hru, či očekávávte, anebo alespoň doufáte, že taková nějaká bude? Jaká je/měla by být?
28.5.2018 17:17:33

osobní názor
Pro mě jednoznačně Fief, ta hra má všechno :-)

23.8.2018 22:36:38

ja
U mna to bolo s High Frontier dost podobne, nez som si to nezahral a nezistil, ze tomu chýba zábavnost a je to viac simulacia ako hra. 8-(

Pre mna je svaty gral ASL a to jednoznacne, som velmi stastny, ze som pred par rokmi na toto nasiel rovnako chtiveho partaka ako som ja. Je to hra na cely zivot a byt viac volneho casu a menej hraniu chtivych hracov, netreba hrat ani ine hry.

24.8.2018 10:11:00

Moc široký záběr
Jednu konkrétní hru určitě nemám, na to jsou deskovky příliš různorodé, ale aspoň v rámci žánrů které mě baví:

dungeon crawler:
- Star Wars: Imperial Assault, taktická část XCOMU v mém oblíbeném univerzu, nechybí mi v tom vůbec nic.

4X:
- Sid Meier's Civilization: The Board Game
- Runewars
- Twilight Imperium
Všechny jsou stejně super a vybírám mezi nima akorát podle dostupného času a chuti na setting.

Eura:
asi nemám. Archipelago, Kronika Panství, Kuba, Dědictví, Scythe, Tzolkin, Vládce podzemí, Pilíře Země... všechno super, ale nic z toho není o ramena výš než zbytek.

ostatní:
Zeměplocha: Ankh-Morpork - hra, kterou si rád zahraju skutečně kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv.

24.8.2018 14:41:24

Neexistující grál
Úplně ideální deskovka pro mě by byla 4x se vším všudy a vypadala by asi takto:
+ jako základ vezmi Scythe
+ nahraď mapu za nějakou modulární, skrytou na začátku
+ technologický strom jako v Civ/TI4
+ vlastní design jednotek jako v Eclipse
+ zajímavější bojový systém jako třeba ve Forbidden Stars
+ stavění budov/základen na mapě
+ osobní questy pro hrdiny
+ PvP i PvE
+ různé cesty k vítězství (třeba jako TI4)

Jinak řečeno, trochu "vylepšená" TI4 s jiným tématem a větším důrazem na suroviny :) Takovou hru bych hrál klidně celý den.

24.8.2018 14:50:51

Borghal
skoro mi to připomíná Clash of Cultures

24.8.2018 16:41:39

CoC
Neznám nikoho kdo ji má, ale budu pátrat :)

25.8.2018 00:15:28

Svätý grál?

Studená Valka.

26.8.2018 07:52:20

Studená válka

Studená válka je moje srdcovka.

26.8.2018 21:26:39

Dokonalá desková hra na celý život
Táto téma je síce staršia, ale nadviažem na ňu a nebudem zakladať nové vlákno.

Napadla má taká hypotetická myšlienka:
Čo ak by náhodou v rámci nejakej desko-apokalypsy z tohto sveta zrazu zmizli všetky deskové hry, až na jednu a vy by ste mohli vybrať ktorá by to bola? Keď sa pozriete na svoju zbierku, a mala by vám z nej zostať len JEDINÁ hra (strašná predstava :o( ).
Existuje vôbec nejaká hra, ktorú by ste chceli hrať až do konca svojej existencie?
Za mňa sa k tejto predstave veľmi blíži Medioevo Universale,
ale hľadanie Grálu stále pokračuje...

26.10.2020 08:45:26 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Velmi těžké rozhodování. Ale vzhledem k tomu, že bych tu hru měl hrát do konce svého života, tak bych asi musel oželet své oblíbené příběhové hry (slyšet ten samý příběh dokola ;-) a zvolil bych nějakou velkolepou strategii se spoustou možností. Za mě asi War of the Ring. Ale muselo by mi to v rámci apokalypsy zůstat i se všemi rozšířeními :-D
P.S. a rád slyším že se ti tak líbí Medioevo. Mně zatím leží ve skříni a čekám na dorost, ale čas od času si jí velmi rád potěžkám a pokochám se obsahem ;-)

26.10.2020 09:34:59

Váhal bych mezi dvěma
Ale pokud by desko-apokalypsa ušetřila i expanze dané hry, pokud možno nějakým zázrakem i ty budoucí, tak Dragonfire. První hra, která se bez váhání vyhoupla na vrchol žebříčku a už dva roky tam setrvává.

26.10.2020 10:16:19

Mikedundee
Koľko krát si hral Wotr? Mne to práve príde pomerne dosť naskriptovane a stratégie sa menia len minimálne.

26.10.2020 12:24:16

Wallace
Neumím přímo ukázat na jednu konkrétní hru. Ale velmi pravděpodobně by byla od M. Wallace. Rozhodoval bych se mezi Railroad Tycoon (s rožšířením Evropa) a A Study in Emerald 1st ed.
Edit: Asi by vyhrála Studie ve Smaragdové, protože to WOW po dohrání si vybavuji ještě dnes a to už nějakých šest let bude.

26.10.2020 12:43:13 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Jako tady by se ve mě třískala sobeckost....pokud by to měla být jedna hra na celý zbytek života pro celou rodinu včetně nehráčské manželky, která nesnáší fantasy a sci-fi....pak bych asi zvolil Sid Meier's Civilization.

"první myšlenka" zvažoval jsem i Terra Mystica (ta komplexnost by nebyla problém, když bychom na to měli celý život - děti dorostou)

Kdybych si ale mohl vybrat za sebe....rozhodoval bych meziEclipse Second Down of Galaxy a TI4

26.10.2020 12:58:36 | Upraveno autorem (porovnej)

One game to rule them all
Jedna hra je fakt problém asi pre väčšinu, preto ma napadla táto otázka :) a som zvedavý na favoritov. Tiež som zvažoval WotR (CE), v Medioevu vidím viac možností na vývoj a upgrade. Každopádne ja na tu JEDNU zrejme ešte stále čakám.

26.10.2020 13:45:00

Pokud z aktuální sbírky
asi by to bylo těžké přebírání, ale myslím, že by i po těch letech vyhrál 51st State (se všemi rozšířeními).

Pokud bych nebyl omezený tím, co aktuálně vlastním, pak bych asi hlasoval pro ASL, protože tam není šance, že by se to dalo někdy ohrát :D

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

26.10.2020 13:55:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Deskoapokalypsa
V případě deskoapo bych spáchal rituální deskoherní sebevraždu. Už by se mi nechtělo žít. Takže bych si přál, aby poslední deskovka na světě byla Tapestry.

26.10.2020 14:13:07 | Upraveno autorem (porovnej)


Za me jednoznacne LAS Heroes. Pred mesicem jsem koupil kompletni ks edici a okamzite se do ni zamiloval. Je to warcraft na stole.

12.4.2021 13:14:16

Z her, které teď neexistují:
Ameritrash ze světa Zaklínače. Hra, ve které se národy řežou mezi sebou. Tj. strategie. Nilgaard proti všem a zbytek království proti Nilgaardu, ale každý sám za sebe. Pěkně podle knihy.

Z her, které existují:
Pax Romana. Nejlepší herní zážitek ever. Nekompromisně.

13.4.2021 02:02:10

Souhlas s Kanicem.

Heroes of Land, Air and Sea. Naprostá pecka, od první hry nás to u stolu všechny strašně nadchlo.

13.4.2021 09:25:15

Vybíráme z Bazaru

Magic: 4th edition basic lands
Magic: 4th edition basic lands
Akt. cena: 41 Kč
Končí za: 15 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas