Svatý grál

Máte takovou nějakou hru, či očekávávte, anebo alespoň doufáte, že taková nějaká bude? Jaká je/měla by být?
28.5.2018 17:17:33

bartolomej
Prečo radšej nehrať WOW alebo Lineage? :)

13.6.2018 21:40:56

Zkusím vysvělit...
stOKYi:
Protože Lineage nebo Wow je jiný zážitek.

Jde mi o myšlenku propojení deskové hry s moderní technikou za účel dosažení MMORPG efektu. Základ musí být stále desková nebo RPG hra na stole, s živými kamarády v jedné místnosti. To je to proč se scházíme. Moderní technologie (appka) má být jen prostředník jak propojit více herních skupin do sebe, proplést herním postavám osudy a příběhy.

Každý večer usedáme se svými kamarády k deskovým hrám k jednomu stolu, prožíváme společné příběhy. Ale co kdyby ty naše příběhy v naší skupině měli vliv i na jiné herní skupiny? Co kdybychom si s kamarády před hraním fyzické deskové hry mohli přečíst čeho dosáhly jiné skupiny, co se všechno ve světě událo? Nemrazí vás trochu v zádech při téhle myšlence?

Appka by nás mohla propojit, mohli bychom přes ní obchodovat, uzavírat spojenectví, vyhlašovat si války, mohla by nám zobrazovat celý svět. Mohla by nám každý večer říct, jaké jsou dostupné "scénáře", my bychom si jeden vybrali a appka by nám řekla jakým způsobem si máme sestavit fyzickou deskovou hru pro tento večer, z jakých komponent se bude skládat a jaké jsou naše úkoly (alá Descent, Gloomhaven apod.). Výsledek partie by se propsal do online světa. O naší skupině a herních postavách by si mohli číst hráči na druhé straně zeměkoule.

Bavím se tu o svatmém grálu, něco co bych si chtěl zahrát a být toho součástí, ale něco, co je zatím nedosažitelného. Je to možná jeden ze směrů, kam by se mohli deskové hry využívající moderní technologie v budoucnu ubírat. Je to možná směr, který bude potřeba brzy prozkoumat.

13.6.2018 22:31:54

Bartoloměj
Krásně napsané. Osobně myslím, že to není tak nedosažitelné...takový svět funguje ve WOW.

Deskoherní svět by postačit postavit na systému 7th Continent s neomezeným množstvým rozšíření

Vznikla by nám LCG RPG LIVE Boardgame :D

13.6.2018 22:49:20

Bartoloměj
Nápad to není špatný. Ono ovlivňování většího světa je něco, co jsem četl už u více lidí. Třeba Jamey Stegmaier se tím zabýval buď ve videu nebo na blogu, že ho tato představa dosti láká a možná ji někdy zkusí prozkoumat.
---
Autor hry Velryby ničí svět

13.6.2018 23:05:04

hmm
to, co opisujete je obycajne sandbox MMO a vdaka appkam a pod, je to klasicke pocitacove MMO s tym, ze namiesto mysi hybes figúrkami z plastu. Akurat k tomu nemas tak vymakany zvuk a hudbu a pohyblive figurky. Kecat so spoluhracmi mozes aj cez Team Speak, alebo pri jednom stole.
Cize od stolovej hry chces, aby bola uplne rovnaka, ako bezne pocitacove sandbox MMO :-)

14.6.2018 01:46:04

Bartoloměj
Trošku se tomu blíží co dělá autor Gloomhavenu, už po několikáté udělal online kampaň, kdy pravidelně postuje nové scénáře, které si mají hráči zahrát a následně hlasovat, jak se příběh bude vyvíjet dál.

14.6.2018 08:32:52

Wuuduu
To není stejné, ano systéma svět je na stejném principu, ale pocity jsou zcela jiné.

MMO RPG hry na PC jsou odrazem dnešního světa - agresivita, stres, rychlost, zvuky, blesky, blikání, výbuchy atd...oči jen mrkají a mozek cvokatí :D

Deskové hry je způsob jak naopak utect z tohoto digitálního světa a v klidu a pohodě s příteli si zahrát u stolu pěknou hru. Dát si víno, pivo, čaj a hrát v klidu a pohodě :-)

14.6.2018 09:11:07

.
Zní to zajímavě, akorát by mohl někdo do té aplikace dávat zkreslené výsledky, ať už z důvodu podvádění nebo špatného pochopení pravidel.
Ale líbila by se mi představa, že bych v nějakém dungeon crawlu vstoupil do místnosti a objevil zbytky jiné herní skupiny :)
Jinak něco vzdáleně podobného bylo u Magic: the Gathering, kdy si hráči u edice Return to Ravnica vybrali guildu, ke které se pak připočítávala vítězství (v rámci organizovaného hraní).

14.6.2018 09:26:57

2 Korenar
to mas pravdu, temou dnesnych stoloviek je len laska, priatelstvo, chov jednorozcov :-)
Podla mna je to uplne to iste v oboch tychto svetoch. Aj s hracmi MMO si mozes posediet a porozpravat sa a hrat v klude a v pohode. Asi si hral len zle hry so zlymi ludmi.

14.6.2018 10:38:04

zaujímavá debata
Zaujímavá debata, my sme v časoch, keď sme ešte nepoznali stolové hry hrávali MMO alebo aj iné PC hry (Diablo, Spplinter Cell, Gears oF War) tak, že sme si doniesli komp a spravili sme si LAN party. Otvorili sme si pivo, pizzu a cez pauzi debatovali. Tiež sme mohli hrať proti niekomu na druhej strane. Stále mi to jednoducho pripomína len niečo, čo tu už je, len silou mocou ako stolovú hru.
Ja však patrím do kategórie hráčov, kde stolovky by sa mali dať hrať aj vtedy, keď vypadne elektrika, niekde na chate od civilizácie a neriešiť žiadne pripojenie na internet a pod.

14.6.2018 10:49:04

stOKYi
100% suhlas

14.6.2018 11:17:57

stOKYi
Přesně tak, na deskovkách mám rád právě to, že k nim nic nepotřebuješ. Ani tu elektriku. Proto jsem odpůrcem všelijakých pomocných aplikací, ikdyž je jasné, že vývoj půjde tímto směrem.

14.6.2018 11:57:57

Aplikace jako trend?
Upřímně dáte dohromady alepoň 10 her, které aplikaci nutně potřebují?

To je něco jako byl strach z Legacy. Těch her je taky asi 10 a pár nových je oznámeno.

--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

14.6.2018 12:10:27

MMOBG

Ano, tento směr, který jsem se pokusil nastínit určitě nebude pro každého. A je to dobře. Stejně tak jako existují EURO a Ameritrash hry, stejně tak existují kostkové a karetní hry, vznikne třeba jen další sub-žánr MMOBG (Massively multiplayer online board games) a nebude pro všechny. Hráč si vždycky může vybrat. A to by mělo zůstat. Popsal jsem tu jen svůj svatý grál. Nicméně bohatě by mi stačila i deskovka ze světa Ultimy :-).

14.6.2018 12:10:57

Elektrika
Tvrdiť, že na hranie stoloviek nie je potrebná elektrika mi príde trochu nepresné. Stačí, že sa vonku zotmie a musíš minimálne zapnúť svetlo. Na uvarenie čaju a kávy potrebuješ konvicu a pivo ktoré si dáš s priateľmi vyberieš z chladničky. Žijeme v dobe kedy sme bez elektrickej energie proste nemožný. Mne osobne aplikácia pri hre nevadí. Ale aby som nebol iba OT tak napíšem moju top. Chvátilová Civilizácia.

16.6.2018 22:22:31

Arkham Horror LCG
Jednoznačně u mně vítezí Arkham Horror karetka :)

18.6.2018 10:37:28

elektrika
na sto, aby si si zasvietil nepotrebujes elektriku. A to iste na uvarenie vody. Kedysi daaavno vymysleli vecicku, co sa vola ohen. A ta prinasa riesenie oboch tychto probemov. Ale co sa stane ked do ohna hodis tvoj mobil, ci tablet? Nenabije sa.

18.6.2018 12:14:51

Wuuduu
Viem si predstaviť, že by som pri ohni hral šachy, alebo dámu, ale modernú spoločenskú hru hrať pri ohni je možné len teoreticky. Dôležité sú odtiene farieb a rôzne symboly ktoré sa podobajú , veľa hier má na komponentoch kopu textu. A to ani nehovorím, že z ohňa môže kedykoľvek vyprsknúť žeravý uhlík!!! :D
Hranie pri ohni je fantázia, ale znie to pekne.

18.6.2018 14:05:52 | Upraveno autorem (porovnej)

springb
No ale při denním světle můžeš hrát /bez elektřiny/ jakoukoliv hru - mimo těch, co potřebují apku...

18.6.2018 14:19:49

za mě
Chlapi mohli by jste k tématu, díky moc.

Za mě se tomu nejvíc přibližuje.

Lord of the rings confrontation

Krátká herní doba, téma je ve hře silně zakotveno, výborná dvojkovka, blafování.

18.6.2018 14:37:18

Pre každého to bude niečo iné
Myslím si že ťažko sa nájde nejaká hra, ktorá bude pre všetkých hráčov tou TOP hrou. A zrejme aj u každého individuálneho hráča sa tá jeho TOP hra z času na čas mení. Najskôr objavíte nejakú hru, ktorá vás okúzli, milujete ju, no možno o pár rokov sa objaví niečo nové, čo vás opäť chytí za srdiečko :-D
U mňa je to momentálne, a zrejme dlho bude Eldritch Horror. Možno pre niekoho nezaujímavá a zdĺhavá hra (stretol som sa s takýmito názormi). No pre mňa je to srdcovka, lebo hra ma okúzlila hlavne svojou témou. Nie je to ten typ hry, ktorý sa dá zahrať každý deň, no keď k nej zasadnem, cítim sa ako by som ponoril priamo do príbehu. Práve ten príbeh Vás jednoducho dostane. A to musím povedať, že predtým som nikdy k takejto téme neinklinoval. Tu sa stal opak a téma ma natoľko zaujala, že som v kníhkupectve siahol po kompletnom vydaní spisov od Lovecrafta. Nie len, že som objavil stolovú hru, ktorá ma baví, zároveň ma priviedla aj k niečomu úplne novému, k pre mňa doposiaľ neznámemu knižnému dielu (o ktorom som nikdy predtým nepočul, a to milujem čítanie kníh).
Hneď za Eldritchom je Elder Sign. Túžim aj po Arkham Horror LCG - no do tohto nemám odvahu sa púšťať, nakoľko je to finančne dosť náročné.

21.6.2018 08:08:59 | Upraveno autorem (porovnej)

U me
Descent 1. i 2. edice.


21.6.2018 09:07:07

Pro mě
to jsou Runewars ... pak hodně dlouho nic

21.6.2018 16:31:26

Svatý grál
Tak jsem přemýšlel, která hra je u mě natolik jiná, že by se jí nic nevyrovnalo. Za mě je to High Frontier, snad se k tomuto deskohernímu grálu jednou dopracuji.

23.8.2018 12:53:00

souhlas s Rukavičkou
Jestli jednou výjde High Frontier (3rd Edition) česky (jako že stále taková jiskřička šance je) tak to bude rozhodně můj svatý grál. Od okamžiku co jsem vyděl herní plán zrodila se mega láska.
______________________
hráč a drobný sběratel

23.8.2018 20:30:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Harry Potter: Rok v Bradavicích
Harry Potter: Rok v Bradavicích
Akt. cena: 590 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas