nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Svatý grál

Máte takovou nějakou hru, či očekávávte, anebo alespoň doufáte, že taková nějaká bude? Jaká je/měla by být?

28.5.2018 17:17:33

Studená válka

Studená válka je moje srdcovka.

26.8.2018 21:26:39

Svätý grál?

Studená Valka.

26.8.2018 07:52:20

CoC

Neznám nikoho kdo ji má, ale budu pátrat :)

25.8.2018 00:15:28

Borghal

skoro mi to připomíná Clash of Cultures

24.8.2018 16:41:39

Neexistující grál

Úplně ideální deskovka pro mě by byla 4x se vším všudy a vypadala by asi takto:
+ jako základ vezmi Scythe
+ nahraď mapu za nějakou modulární, skrytou na začátku
+ technologický strom jako v Civ/TI4
+ vlastní design jednotek jako v Eclipse
+ zajímavější bojový systém jako třeba ve Forbidden Stars
+ stavění budov/základen na mapě
+ osobní questy pro hrdiny
+ PvP i PvE
+ různé cesty k vítězství (třeba jako TI4)

Jinak řečeno, trochu "vylepšená" TI4 s jiným tématem a větším důrazem na suroviny :) Takovou hru bych hrál klidně celý den.

24.8.2018 14:50:51

Moc široký záběr

Jednu konkrétní hru určitě nemám, na to jsou deskovky příliš různorodé, ale aspoň v rámci žánrů které mě baví:

dungeon crawler:
- Star Wars: Imperial Assault, taktická část XCOMU v mém oblíbeném univerzu, nechybí mi v tom vůbec nic.

4X:
- Sid Meier's Civilization: The Board Game
- Runewars
- Twilight Imperium
Všechny jsou stejně super a vybírám mezi nima akorát podle dostupného času a chuti na setting.

Eura:
asi nemám. Archipelago, Kronika Panství, Kuba, Dědictví, Scythe, Tzolkin, Vládce podzemí, Pilíře Země... všechno super, ale nic z toho není o ramena výš než zbytek.

ostatní:
Zeměplocha: Ankh-Morpork - hra, kterou si rád zahraju skutečně kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv.

24.8.2018 14:41:24

ja

U mna to bolo s High Frontier dost podobne, nez som si to nezahral a nezistil, ze tomu chýba zábavnost a je to viac simulacia ako hra. 8-(

Pre mna je svaty gral ASL a to jednoznacne, som velmi stastny, ze som pred par rokmi na toto nasiel rovnako chtiveho partaka ako som ja. Je to hra na cely zivot a byt viac volneho casu a menej hraniu chtivych hracov, netreba hrat ani ine hry.

24.8.2018 10:11:00

osobní názor

Pro mě jednoznačně Fief, ta hra má všechno :-)

23.8.2018 22:36:38

souhlas s Rukavičkou

Jestli jednou výjde High Frontier (3rd Edition) česky (jako že stále taková jiskřička šance je) tak to bude rozhodně můj svatý grál. Od okamžiku co jsem vyděl herní plán zrodila se mega láska.

Upraveno autorem (porovnej)

23.8.2018 20:30:10

Svatý grál

Tak jsem přemýšlel, která hra je u mě natolik jiná, že by se jí nic nevyrovnalo. Za mě je to High Frontier, snad se k tomuto deskohernímu grálu jednou dopracuji.

23.8.2018 12:53:00

Pro mě

to jsou Runewars ... pak hodně dlouho nic

21.6.2018 16:31:26

U me

Descent 1. i 2. edice.

21.6.2018 09:07:07

Pre každého to bude niečo iné

Myslím si že ťažko sa nájde nejaká hra, ktorá bude pre všetkých hráčov tou TOP hrou. A zrejme aj u každého individuálneho hráča sa tá jeho TOP hra z času na čas mení. Najskôr objavíte nejakú hru, ktorá vás okúzli, milujete ju, no možno o pár rokov sa objaví niečo nové, čo vás opäť chytí za srdiečko :-D
U mňa je to momentálne, a zrejme dlho bude Eldritch Horror. Možno pre niekoho nezaujímavá a zdĺhavá hra (stretol som sa s takýmito názormi). No pre mňa je to srdcovka, lebo hra ma okúzlila hlavne svojou témou. Nie je to ten typ hry, ktorý sa dá zahrať každý deň, no keď k nej zasadnem, cítim sa ako by som ponoril priamo do príbehu. Práve ten príbeh Vás jednoducho dostane. A to musím povedať, že predtým som nikdy k takejto téme neinklinoval. Tu sa stal opak a téma ma natoľko zaujala, že som v kníhkupectve siahol po kompletnom vydaní spisov od Lovecrafta. Nie len, že som objavil stolovú hru, ktorá ma baví, zároveň ma priviedla aj k niečomu úplne novému, k pre mňa doposiaľ neznámemu knižnému dielu (o ktorom som nikdy predtým nepočul, a to milujem čítanie kníh).
Hneď za Eldritchom je Elder Sign. Túžim aj po Arkham Horror LCG - no do tohto nemám odvahu sa púšťať, nakoľko je to finančne dosť náročné.

21.6.2018 08:08:59

za mě

Chlapi mohli by jste k tématu, díky moc.

Za mě se tomu nejvíc přibližuje.

Lord of the rings confrontation

Krátká herní doba, téma je ve hře silně zakotveno, výborná dvojkovka, blafování.

18.6.2018 14:37:18

springb

No ale při denním světle můžeš hrát /bez elektřiny/ jakoukoliv hru - mimo těch, co potřebují apku...

18.6.2018 14:19:49

Wuuduu

Viem si predstaviť, že by som pri ohni hral šachy, alebo dámu, ale modernú spoločenskú hru hrať pri ohni je možné len teoreticky. Dôležité sú odtiene farieb a rôzne symboly ktoré sa podobajú , veľa hier má na komponentoch kopu textu. A to ani nehovorím, že z ohňa môže kedykoľvek vyprsknúť žeravý uhlík!!! :D
Hranie pri ohni je fantázia, ale znie to pekne.

18.6.2018 14:05:52

elektrika

na sto, aby si si zasvietil nepotrebujes elektriku. A to iste na uvarenie vody. Kedysi daaavno vymysleli vecicku, co sa vola ohen. A ta prinasa riesenie oboch tychto probemov. Ale co sa stane ked do ohna hodis tvoj mobil, ci tablet? Nenabije sa.

18.6.2018 12:14:51

Arkham Horror LCG

Jednoznačně u mně vítezí Arkham Horror karetka :)

18.6.2018 10:37:28

Elektrika

Tvrdiť, že na hranie stoloviek nie je potrebná elektrika mi príde trochu nepresné. Stačí, že sa vonku zotmie a musíš minimálne zapnúť svetlo. Na uvarenie čaju a kávy potrebuješ konvicu a pivo ktoré si dáš s priateľmi vyberieš z chladničky. Žijeme v dobe kedy sme bez elektrickej energie proste nemožný. Mne osobne aplikácia pri hre nevadí. Ale aby som nebol iba OT tak napíšem moju top. Chvátilová Civilizácia.

16.6.2018 22:22:31

MMOBG

Ano, tento směr, který jsem se pokusil nastínit určitě nebude pro každého. A je to dobře. Stejně tak jako existují EURO a Ameritrash hry, stejně tak existují kostkové a karetní hry, vznikne třeba jen další sub-žánr MMOBG (Massively multiplayer online board games) a nebude pro všechny. Hráč si vždycky může vybrat. A to by mělo zůstat. Popsal jsem tu jen svůj svatý grál. Nicméně bohatě by mi stačila i deskovka ze světa Ultimy :-).

14.6.2018 12:10:57

Aplikace jako trend?

Upřímně dáte dohromady alepoň 10 her, které aplikaci nutně potřebují?

To je něco jako byl strach z Legacy. Těch her je taky asi 10 a pár nových je oznámeno.

--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

14.6.2018 12:10:27

stOKYi

Přesně tak, na deskovkách mám rád právě to, že k nim nic nepotřebuješ. Ani tu elektriku. Proto jsem odpůrcem všelijakých pomocných aplikací, ikdyž je jasné, že vývoj půjde tímto směrem.

14.6.2018 11:57:57

stOKYi

100% suhlas

14.6.2018 11:17:57

zaujímavá debata

Zaujímavá debata, my sme v časoch, keď sme ešte nepoznali stolové hry hrávali MMO alebo aj iné PC hry (Diablo, Spplinter Cell, Gears oF War) tak, že sme si doniesli komp a spravili sme si LAN party. Otvorili sme si pivo, pizzu a cez pauzi debatovali. Tiež sme mohli hrať proti niekomu na druhej strane. Stále mi to jednoducho pripomína len niečo, čo tu už je, len silou mocou ako stolovú hru.
Ja však patrím do kategórie hráčov, kde stolovky by sa mali dať hrať aj vtedy, keď vypadne elektrika, niekde na chate od civilizácie a neriešiť žiadne pripojenie na internet a pod.

14.6.2018 10:49:04

2 Korenar

to mas pravdu, temou dnesnych stoloviek je len laska, priatelstvo, chov jednorozcov :-)
Podla mna je to uplne to iste v oboch tychto svetoch. Aj s hracmi MMO si mozes posediet a porozpravat sa a hrat v klude a v pohode. Asi si hral len zle hry so zlymi ludmi.

14.6.2018 10:38:04