Poradíte?

Ahojky. Poradíte mi s výběrem hry? Chtěla bych ji dát přítelkyni k narozeninám, a budeme hrát hlavně spolu. Ale bylo by dobře, kdyby se to dalo i ve třech nebo čtyřech, když přijde nějaká hravější návštěva. Asi nejdřív, co vlastně hledám.

Nedávno jsme u kamaráda na návštěvě hrály hru Vládci podzemí. Moc se nám to líbilo, a překvapilo nás, že takové hry existují! My jsme asi trochu zaspaly dobu :-). Posledních pár let jsme hodně cestovaly (a mezitím hodně pracovaly, abychom na to cestování měly), a kromě vzpomínek na Dostihy a sázky a Člověče nezlob se jsme si jen všimly, že existují Osadníci z Katanu, to jsme hrály několikrát v Anglii. Ale ti vládci v nás rozezněli nějakou nostalgickou strunu. Sblížily jsme se totiž, když mě kdysi dávno naučila Heroes of Might and Magic a hrály jsme ho pak společně proti počítači a dost nás to bavilo, a hrály jsme pak i jiné hry, třeba Dungeon Keeper, a to je dost podobné těm vládcům. Tak jsme se teda vypravily do obchodu s hrami, a byli jsme v šoku, kolik her se teď dá koupit. Prodavač byl moc milý, když zjistil, že jsme nezkušené, nakonec jsme vzaly Poštovního kurýra, a už jsme to hrály mockrát a dost pěkný, ale nemá to přece jen tu šířku nebo hloubku nebo co, prostě bych teď chtěla něco velkolepějšího, ale chci, aby to bylo překvapení, tak jsem začala hledat na webu a našla tyhle stránky - a jejda, ono je těch her ještě o moc víc, i takových, které by se nám asi hodně líbily. Chvíli jsem si četla popisky, ale pak jsem se v tom začala trochu ztrácet, tak tohle je trochu volání o pomoc :-)

Chtěla bych teda něco většího. Ne moc zákeřného (ti vládci i kurýr se nám líbí, že sice hrajeme spolu a hodně se ovlivňujeme, ale ne že jedna druhou ničí). Může to být i složitější, nejsme hloupé :-). Na ceně zas tak nezáleží, spíš aby se to jen tak neohrálo. Anglicky umíme dobře, ale přece jen, když jsme teď pár měsíců zase doma, tak možná spíš česky. Ale to není podmínkou, máme i anglické kamarády. Vlastně je to teda jedno. Koukám, že jsem se docela rozepsala, a už jsem se v tom motám, tak radši skončím. Díky, pokud jste dočetli až sem. Si asi moc vymýšlím, že? Poradíte? Jo, a pokud by to bylo to něco, co se musí objednat ze zahraničí, tak aby to určitě přišlo tak do čtrnácti dnů. (To jsem možná přišla už pozdě, že?) Díky moc.
5.8.2012 18:55:23

Mage Knight: Desková hra
Pokud se vám líbili Heroes of M&M, tak bych se zkusil podívat na Mage Knight: Desková hra. Je to Heroesům celkem podobné, navíc je to od stejného autora jako Vládci podzemí(Vlaáďa Chvátil). Teď navíc vychází v kompletně CZ verzi( je i anglická). Ale pravidlově to bude trochu náročnější...

5.8.2012 19:06:40

Příšerky z podzemí
Pokud se vám líbili Vládci, tak doporučuji Příšerky. Je od stejného autora jako Vládci a je v češtině. Ačkoliv tématicky a částečně i názvem spřízněné, jsou obě hry každá jiná. Já Příšerky doporučil přítelkyni když hledala dárek k narozeninám pro kamárdku a moc se jim líbily. Hrály to snad 3x po sobě :)

5.8.2012 22:38:40

Díky
Aha, jsem si ani nevšimla, že je to od českého autora, vypadalo to docela zahraničně. :-) Na oboje se podívám.

Díky, Verča

6.8.2012 11:20:13

re
Mage Knight je podle mě dobrá volba, taky proto, že je to rozhodně epičtější a navíc se dá hrát kooperačně

6.8.2012 11:50:15

PJ

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)
Je to jen takový odhad podle pocitu. Osobně s tím nemám zkušenosti a tento typ her nevyhledávám, ale tohle zaujalo i mě.

6.8.2012 12:07:32

Hra o trůny
Tak na to jsem se musela hned kouknout, milujeme knihy i seriál! Ale na té stránce se tu píše, že je to pro tři až šest hráčů, to bychom si samy asi nezahrály. Mage Knight píše jedna až čtyři, to pro nás zní líp. Je to dobré ve dvou?

6.8.2012 12:30:26

re
Ano, Hra o trůny je až od tří, osobně bych ji radil hrát určitě ve větším počtu, 6 je ideál.
U MK na počtu hráčů zase tolik nezávisí (i když ve větším počtu je více interakce).

6.8.2012 12:39:32

Guineverka
Ve dvou je to super kooperacka;)

6.8.2012 13:50:28

heroes
nedávno jsem brousil po netu a objevil, že heroesi chtěj vydat nějaký poláci jako deskovku.
Sám to mám rád a deskovce neodolám.
Co zkusit dědictví? Jako dobrou hru a v češtině.

6.8.2012 16:15:13

Re: Poradite?
Pokusim se poradit:
- Ghost Stories: kooperativka, jazykove nezavisle, pravidla je mozno ziskat v cestine. Pro moji zenu je to hra cislo jedna
- GoSu - jednoducha pravidla - strategicky zazitek ze hry, hratelne ve 2, 3, 4
- Neus Ops - super zabava, jednoduche na nauceni
- Timeline - zabava hlavne ve vice lidech

6.8.2012 21:01:42

jarmuk
Ja moc neverim, ze by to dokazali prenest lip nez Vlada. On docela ferove priznava, ze Heroesy mu tady byly velkym vzorem a je to videt;)

6.8.2012 21:21:56

Mage Knight
Tak jsem se asi rozhodla, díky. Jsem ještě chvíli hledala, asi ze vzdoru skočit po prvním, co mi poradíte. :-)... Ale pak jsem na internetu našla nějaké video z Mage Knighta, a vypadá to přesně jako něco, co si moc užijeme. Takže díky moc všem.

Jak se zdá, tak česky to ještě není, ale bude za pár dní, že? Je to jisté? Vlastně jsem ráda, že to nemůžu koupit hned. Čím dřív bych to měla, tím větší pokušení dát dárek předčasně. :-D

7.8.2012 11:25:50

Díky všem
Za dobrou radu, mám dnes celý den volno a byt pro sebe, tak jsem asi po hodině odolávání nevydržela, rozbalila, a zkouším hrát sama se sebou, přece nebudu dávat zajíce v pytli, že? :-). Chvilku trvalo, než jsem se do toho dostala, ale zatím bezva! Dík.

20.8.2012 15:01:35

Vybíráme z Bazaru

Mechs vs Minions CZ
Mechs vs Minions CZ
Akt. cena: 3990 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas