Nemohu se rozhodnout

Zdravím hráče. Jsem čerství nadšenec a hráč společenských her. Nedávno jsem si koupil Carcassonne a ihned poté skoro všechny rozšíření poté Agricolu a následně Citadelu. No ale k tématu miluji fantasy světy a stále se nemohu rozhodnout kterou hru si vybrat četl jsem plno různých for recenzí ale stále nevím pro co se rozhodnout a to mezi
Battlelore a nebo War of the Ring.

Potřeboval bych od Vás hráču co s tím mají nějaké zkušenosti poradit co je lepší v čem je co lepší. Mám hrozně rád hry které zabírají hodně místa a je tam plno postaviček. Hru budu taky hrát většinou ve dvou. Děkuji za pomoc.
16.3.2009 14:41:29

Meq
Já hrála Meq s partnerkou taky zatím jen ve dvou a nemůžu si stěžovat. Je tam úprava pravidel, která to hodně zlepší. Hráč za hrdinu má dvě kola, takže není potřeba aby se pokoušel hrát za více hrdinů.

31.3.2010 17:55:55

Opět žádám o radu...
Vánoce se opět pomaloučku blíží a je opět na mne abych napsal dopis Ježískovi :-) Proto bych byl rád kdyby jste mi doporučili nějakou strategickou(amerishtrash) hru.
Díval jsem se a zatím asi největší kandidáti jsou Runewars a Titan. Rozhodně se ale nebráním jiným. Mé požadavky jsou takové:
- Fantasy, Sci-fi či Středověké téma (nejlépe to Fantasy).
- Dobře hratelné ve 2 a 3 hráčích (málokdy seženu 4).
- Herní doba nejlépe do 4h. a míň.
- Spíše by to měla být hra se "světovým konfliktem" alá Chaos in the Old world. Battlelore mě kvůli jedné bitvě až zas tak moc neláká.
- Překlady na ZH či samotná čeština ve hře bude jedině +
- Dostupnost rozšíření taky +
- Vyváženost strategie a náhody.

Předem díky za rady.

7.11.2010 14:59:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Titan
...

7.11.2010 15:02:52 | Upraveno autorem (porovnej)

kaerdrak
Middle Earth Quest. Hra je vynikající i ve dvou hráčíš. Herní doba cca 2 hodinky. Nutnost hlídat si hru od začátku do konce, nerozhoduje jedna bitva. Překlad této hy z 80% hotový. Zbytek dodám do 14 dnů. Náhoda poměrně malá.

7.11.2010 15:21:24

to sappho
Co jsem tak četl recenzi o MEQu tak se mi zdá že je to pět hrdinů proti pěti kreaturám saurona, není to už spíš takové rpg než strategie? Pokud ne tak mě vyveď z omylu.
Dík.

7.11.2010 15:35:54

Kaerdrak
MEQ je epická, atmosférická, dobrodružná hra z prostředí Středozemě odehrávající se v době mezi Bilbovými 111. narozeninami a odchodem Prstenu z Kraje (je to 17. let). Já ji vřele doporučuji i pro hru ve dvou. V plném počtu to jsou 3 hrdinové (3 hráči) proti Sauronovi (1 hráč). A máš pravdu v tom, že to není strategie.

Pokud chceš tedy strategii doporučuji Runewars. I ve dvou velmi dobře hratelné. Titan mi nesedl kvůli velkým prostojům (i ve 2 hráčích, ve více nechci ani pomyslet :) ). Ale jiní ti Titan zase doporučí, takže už pak záleží na tobě :). A Titan je spíše žetonková wargame, čili jedná se pouze o rekrutování monster a taktické souboje. Pokud chceš i těžbu surovin, nějaké to stavění, plánování akcí, atd. jdi do Runewars ;)

7.11.2010 17:32:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Kaerdrak
5 hrdinů rozhodně nikdy nehraje. Max. se na desku dostanou tři. U určitě to není o tom, že hrdinové nahánějí monstra a naopak. Při spoustě partiíí se nemusí potkat vůbec.

7.11.2010 17:35:47

to sappho a Beholder
OK, díky za vysvětlení.

Ano chtěl bych opravdu strategii, nějaká podobná Runewars by se nenašla? Zatím mě napadá možná Cosmic Encounter ale o tom taky moc nevím.

7.11.2010 17:59:08

Kaerdrak
No jak si limitován počtem lidí, tak to bude těžké. Cosmic Encounter je taktéž lepší pro více lidí. Proto jsem doporučovala něco, kde se i málo lidí pobaví. Meq určitě není RPG. To vylepšení postav je tam hodně na okraj.
Každopádně Runewars je také super varianta, relativně upravená i pro méně hráčů.

7.11.2010 18:03:52

to Kaerdrak
Cosmic podle mě neodpovídá Tvým požadavkům, ona to zdaleka není žádná strategie a už vůbec to není hratelné ve dvou a nic moc ve třech (ideální v pěti). Přimlouvám se za ty Runewars, případně bych spíše doporučil Starcraft, ale pokud ho budete hrát v méně hráčích, tak to asi nebude úplně to pravé. Obzvlášť ve třech má tendenci zklouznout do obligátního: "Když se dva perou, třetí se směje." Runewars je v tomhle ohledu poněkud lepší.
Dále Ti ještě můžu doporučit, aby ses mrknul na Sid Meier's Civilization: The Boardgame, kterou by mělo někdy ke konci listopadu vydat Fantasy Flight Games. Vypadá to plnohodnotnou civilizační hru, která by Ti mohla vyhovovat. Bohužel ještě nevyšla, takže těžko soudit.

7.11.2010 18:04:24

to Kadaver
No nevím civilizační hry nějak moc nemusím, navíc k tomu nejsou překlady. Jsou tam aspoň nějaké konflikty nebo je to o tom že hráči si snaží co nejlíp vybudovat technologii?

7.11.2010 18:15:59

no neni to sice fantasy
ale co tak StarCraft?

7.11.2010 18:54:11

to cSF.Loser
Ano o tom tady už padlo něco od Kadavera, ale odrazuje mě od něj hratelnost ve třech "když se dva perou, třetí se směje". Pokud by jsi měl tendenci ho tady obhájit tak šup sem sní :-)

7.11.2010 19:37:19

to Kaerdrak
Je to civilizační hra s mapou a konflikt je tím pádem zcela hmatatelný v podobě armád, které proti sobě jednotlivé národy posílají, takže se nemusíš bát, že by to bylo něco mírumilovného, kde si každý hrabe na svém vlastním písečku a protihráče nikdy v životě neuvidí.

7.11.2010 20:39:55

to Kadaver
WOW dík jdu tu hru omrknout

7.11.2010 21:13:17

Vybíráme z Bazaru

Conflict of Heroes: BOUŘE OCELI ve folii
Conflict of Heroes: BOUŘE OCELI ve folii
Akt. cena: 1650 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas