Nemohu se rozhodnout

Zdravím hráče. Jsem čerství nadšenec a hráč společenských her. Nedávno jsem si koupil Carcassonne a ihned poté skoro všechny rozšíření poté Agricolu a následně Citadelu. No ale k tématu miluji fantasy světy a stále se nemohu rozhodnout kterou hru si vybrat četl jsem plno různých for recenzí ale stále nevím pro co se rozhodnout a to mezi
Battlelore a nebo War of the Ring.

Potřeboval bych od Vás hráču co s tím mají nějaké zkušenosti poradit co je lepší v čem je co lepší. Mám hrozně rád hry které zabírají hodně místa a je tam plno postaviček. Hru budu taky hrát většinou ve dvou. Děkuji za pomoc.
16.3.2009 14:41:29

re
Jen několik poznámek za mě:
Warcraft - rozhodně ne, je to fakt nuda
Dorn - dobrá volba, pokud ti vyhovuje minimum náhody místo chřestění kostkama
Dungeon Lords - tady se nenech zmást tématem, je to čisté Euro hra, takže pokud tě baví Agricola, Le Havre, Caylus a podobné hry, u kterých si budeš mozek
BL a Wotr: Obě výborné, ale primárně určené pro dva
Já bych volil mezi Descentem a WoW:tBG (ideálně rovnou s rozšířením SoW).
U WoW:tBG:
- ideální ve 4 hráčích
- skvělý systém vývoje postav
- delší herní doba
- kostkové šílenství
Descent
-výborná atmosféra
- variabilita scénářů, možnost tvořit vlastní
- herní doba dle scénáře (některé menší dohraješ klidně za 45min., jié vezmou i 4 hodiny)
- tuna zajímavých rozšíření

2.12.2009 09:26:06

To Braveheart
Obě hry jsou super:-)
To máš těžký, co poradit. Nevím kdo jsi a co máš rád. Já bych volil WOTR, protože je tam ten silný příběh (který mám moc rád), je tam krásný rozměr se společenstvem a i poměrně (na to, že jsou kostkové) bitvy a obléhání. Navíc je k tomu rozšíření, které to ze strategična posunuje také do toho taktična. Bitvy z rozšíření se také dají zahrát za kračí čas, než celá původní hra.

Na druhou stranu má WOTR hrozně komplikovaná a ne vždy zcela dořešená pravidla a poměrně těžko se učí. Čili, pokud Tvůj spoluhráč není také fanda do deskovek, ale jen někdo, kdo s Tebou hraje (třeba jako moje ženuška), tak bych vzal BL. Hry jsou kratší, svižnější, pravidla lépe napsaná a figurky hezčí:-)

2.12.2009 09:41:09

to Eyron
Já se snažil dát Warcraftu šanci, vydím že to u mě projel stejně jako DL, Battlelore a s těžkým zklamáním říkám WoW:Ag. Teď tedy zbývá WoW:tbg a Descent a je to pěkná dřina se rozmyslet :-)

2.12.2009 12:26:09

Kaerdrak
a nad warrior knight jsi přemýšlel? Dobrá hra, na 3-4 hodiny(po naučení :-), středověké reálie, obsahuje vyjednávání s ostatními hráči, jednoduché ekonomické principy, bojování s ostatními hráči.

Ale - nemá to příběh.

2.12.2009 12:55:11

Kaerdrak
Já bych doporučoval pokud se nemužeš rozhodnot si hry s někým kdo je má vyskoušet a pak se rozhodnout.

2.12.2009 13:03:18

to kyrys a kosibratr
Nad WK jsem nepřemýšlel, myslím že by to mohla být dobrá hra, ale jak jsem četl, že se u toho dá celkem slušně rozhádat tak jsem od toho raději odstoupil :-(
Problém u mě je že žiju v takym zapadákově kde toho asi moc nevyzkouším max tak člověče a šachy :-D

2.12.2009 13:19:20

Díky
všem co mě poradily opravdu moc si vašich rad vážím :-), nakonec zvítězilo WoW:tbg, slává vítězi čest poraženým :-D

7.12.2009 14:09:06

EVE vs Cosmic Encounter
Nemůžu se rozhodnout, jestli Cosmic Encounter nebo EVE: Conquest.
Poradíte?

16.12.2009 11:11:15

rbx

eyron
me cosmic nebavil, takze u me je jasna volba Eve.

16.12.2009 11:19:36

Eyron
To jsou dost rozdílné hry - pokud ti nevadí chaos, jste alespoň 4 a chcete se u hry pobavit (přičemž stihnete víc partií), doporučuji Cosmic, navíc baví i nehráče a lze ho snadno vysvětlit. Pokud hledáš strategickou hru na delší čas, kde se vyřádíš s plánováním strategie, pak ber EVE.

16.12.2009 11:26:41

Díky
za názory... Zkusím prozatím Comsic ale mám obavu, že EVE přijde v lednu. Ach ta závislost...

16.12.2009 11:31:39

Eyron
Cosmic je nej! Já jsem se k němu dlouho rozhoupával a pak se kopal do zadku, že jsem ho nepořídil dřív. škoda, že je tu tak přehlížený, ale máme s Vaškem Vydrou a SSZGSA tajný kult, který šíří víru v Cosmic nic netušící republikou, muhehe.

16.12.2009 11:33:38

Dilema
Potrřebuju poradit, mám v plánu si koupit nějakou hru, ale nemůžu se rozhodnout jakou. Ve hledáčku mám Blackbeard, Warrior Knights a Samurai. Zatím se nejvíc kloním k Blackbeard, ale pořád si nejsem jistý:(

8.2.2010 11:15:06

Raven
Tak s timhle ti nepomuzu, to jsou tri natolik rozdilny hry, ze tezko mezi nema hledat spojnici:) A dle ceho rozhodovat?:)

8.2.2010 11:17:17

rbx

Raven
dej aspon nejaka priblizna omezeni co mas. Pocet hracu? Slozitost? Doba hrani? Velikost herni mapy :-)?.. da se toho najit spoustu.

8.2.2010 12:09:10

aneken
No, na počtu hráčů moc nazáleží, ale bylo by dobré, kdyby to bylo hratelné i ve dvou. Dál v naší skupině moc nemusíme aukční mechanismy typu kdo dá víc, vyhrává, nebo hlasování, to se vždycky zvrhne a hra se někdy i na půl hodiny zaseká na místě. Herní doba taky moc nehraje roli, ale bylo by dobré, kdyby jsme se vlezli maximálně do třech hodin.
Jde mi hlavně o pocity ze hry, pořádná diskuse je tu jenom k WK a ta má zrovna z těch třech her asi nejmenší šanci.

8.2.2010 12:25:43

omezení
Složitost: složité hry nám nevadí, i když 45 stránek pravidel TI3 nás trochu odrazovalo.
Doba hraní: do 3 hodin.
Počet hráčů: 2+
Velikost herní mapy: my jsme tak trochu megalomani, takže čím větší a hlavně krásnější, tím lepší:)
Herní mechanismy: hlavně když bude možné škodit soupeři. Jinak nemáme rádi aukce a diplomacii taky zrovna nefandíme.

8.2.2010 12:35:11

WK
Z té trojice známe nejlépe WK (Samurai vbec, Blackbearda jsem ještě nestihl zahrát) a pokud nemáte rádi diplomacii, WK pro vás opravdu nebudou...

8.2.2010 12:41:06

rbx

Raven
tak ja muzu slouzit jen u Blackbearda, ktereho se Sydem hrajeme tak jednou az dvakrat za pul roku, takze vzdy uspesne zapomeneme pravidla. Coz zamrzi, protoze ta pravidla jsou silena. Hra je dobra, ale musis si k tomu vytisknout takove upravene karty lodi, zalaminovat a na to pak fixou psat statusy, protoze jinak je to spis puzzle. Ze zetonku skladas cisla, ktere ti urcuji hodnotu lupu, zetonky jsou na unosy, prozte na vse zetonky. S tou self-made upravou jich polovinu nebudes potrebovat, hra se o dost zprehledni a da se to hrat.

8.2.2010 13:46:55

aku hru na leto
tento rok končím vysokú školu a po štátniciach by sme si s priateľku chceli kúpiť našu prvú AT hru(som total nub v AT :)), hrať sa bude takmer výlučne vo 2!,môže byť aj náhoda s kockami v rozumnej miere,dlhá hracia doba nevadí, horšie je, že priateľka nevie dosť dobre po anglicky a bojím sa toho , ž jej budem prekladať karty a zistím jej statégiu :(, rozhodujem sa medzi tymito hrami:
A/Arkham Horror,
B/WoW:TBG, je to kopia Wow-ka na pc?
C/WoTR, wargame alebo aj vyvoj postavy?
D/Runewars, wargame alebo aj vyvoj postavy?
E/Small World, mám pocit, že vo dvojici to nebude ono(malá mapa atd)

dakujem za radu :)

15.2.2010 17:55:09

AT pro dva
co se tyka arkhamu, tak neni problem predelat do cestiny ze zdroju dostupnych na zatrolenkach, sam jsem to ted delal a uz se tesime s pritelkyni jak si o vikendu zahrajeme :)
No a small-world neni myslim problem ve dvouch, taky s pritelkyni hravame

15.2.2010 18:06:02

acedrac
pokud jste oba fantasy pozitivní tak já doporučuju Descent. Výborně hratelné ve dvou hráčích (jeden je overlord a druhý ovládá 2-4 hrdiny podle toho jak to zvládne). Máme zatím odehrané 2 hry a přítelkyně si to za hrdiny vysloveně užívá a já za overlorda taky, ale příště už to asi bude chtít vystřídat :)

Btw Small World je ve dvou taky super (máme odehráno ve dvou 50 partií a stále nás to baví).

15.2.2010 20:39:43

MEQ vs WOTR vs RW
ahojte, chceme si kupit jednu z tychto troch fantasy hier, hrajeme vyhradne vo dvojici!!! , popozeral som nejake recenzie a diskusie, z toho mi vyslo, ze WOTR a RW su skor wargames, preto by som sa chcel uistit, ze v MEQ je pritomny aj vyvoj postavy, dakujem a ak ano je to pre nas jasna volba :)

31.3.2010 16:12:19

to acedrac
Já na tebe zapomněla. Kaju se. V MEQ je sice vývoj postav ale nijak důležitý a určitě to není hlavní prvek hry. Spíš občasný bonus během hraní.

31.3.2010 16:18:38

to sappho
ahoj, to vobec nevadi, nemam teraz ani ja cas moc kvoli diplomovke,
to ze to nie je hlavni prvok je dobre,keby sme chceli najma vyvoj postavy tak si kupime WOW
cital som, ze vo dvojici je mozno lepsi WOTR, ale vylucil som ho, kedze wargame nechceme a ostava len dufat, ze to vo dvojici bude dobre a tak rychlo sa neohraje,
je zvladnutelne v MEQ hrat aj za viac hrdinov, ked sme len dvaja a jeden musi hrat saurona?

31.3.2010 17:52:57

Vybíráme z Bazaru

Trabantem napříč kontinenty
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas