Nejlepší hra se skrytým pohybem (hidden movment)

Jaká je podle vás nejlepší hra s touto mechanikou? A proč si to myslíte?

Já osobně jsem se s tuto mechaniku poprvé setkal ve hře #Captain Sonar kde mě naprosto okouzlila a teď přemýšlím o nějaké další hře. Jako PnP jsem vyzkoušel: #Escape From the Aliens in Outer Space, #Black Sonata a #Fugitive (všechny tři hry mě bavili, ale mou potřebu po hře se skrytým pohybem neuspokojili). Teď přemýšlím o #Sabotage nebo Mind MGMT: The Psychic Espionage “Game.”

 

Předem díky za názor

 

9.8.2021 12:26:05

za mě rozhodně #Letters from Whitechapel a pro více hráčů a kratší herní dobu #Nuns on the Run 

bohužel jsou obě v současnosti asi nesehnatelné.lead na bazaru

9.8.2021 12:38:31

Podľa mňa je top #Narcos: Desková hra 

9.8.2021 18:40:39

Lord of the rings confrontation deluxe

9.8.2021 23:32:41

Za mě je to #Lords of Xidit - hráči skrytě plánují své tahy (6 kroků) na jedno kolo dopředu. Pak se to vyhodnocuje v pořadí hráčů.

A mezi podobné hry z úplně jiného ranku lze zařadit asi i #RoboRally - kde hráči skrytě “programují” pohyb robotů (tuším 5 karet) a ten se potom vyhodnotí nikoli podle pořadí hráčů, ale podle čísla na kartách pro danou fázi.

10.8.2021 07:51:16

Jednoduché, rychlé, ale skvěle funkční je #Whitehall Mystery. Z velký a tematických her pak #Běsnění Drákuly, které má krásnou mapu, silnou atmosféru, ale už taky dost pravidel a herní doba se šplhá spíš ke 3 až 4 hodinám. 

 

EDIT: Ještě jsem si vzpomněl na skvělou #Nejsme tu sami, která se hodí hlavně ve chvíli, kdy chcete rychlou hru a máte třeba hodně hráčů. 

---
Time Slug Studio

10.8.2021 08:29:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Už zmíněné #Robo Rally (2016), které je skvělou zábavou se skrytým “programováním” a následným vyhodnocením jednotlivých příkazů. Hráči vždy skrytě nachystají 5 karet příkazů, které se poté vyhodnocují, roboti se navzájem posouvají, na herním plánu jsou různé “aktivní” prvky, roboti do sebe střílí. Je to vlastně takový hodně interaktivní závod.

Druhou hrou se skrytým pohybem, kterou mám hodně rád, je hra #Desperados. Jeden hráč je šerifem, ostatní hráči jsou banditi. Všichni se pohybují skrytě pomocí vyložení pěti karet. Následně všichni současně otáčí karty a provádějí naplánované pohyby. Banditi mají za úkol získat určený obnos falešnou hrou v pokeru, přepadáním dostavníků nebo přepadáváním bank a šerif jim v tom má samozřejmě zabránit. Skvělá hra, ale chce to více hráčů.

10.8.2021 09:14:54 | Upraveno autorem (porovnej)

#Ninja: Legend Of The Scorpion Clan

 

Za mě jasná volba. Akorat nevim, zda je k sehnani. Max nekde na bazaru.

 

 

10.8.2021 12:24:55

a co třeba výborný #Colt Express ?  Tahle hra mě prostě stále baví a bavit asi nepřestane. Je to rychlé a s rozšířením pro 8 osob je to prostě pecka, teda aspon za mě

16.8.2021 22:19:25 | Upraveno autorem (porovnej)

JAWS :D

 

 

 

 

"I want to play a game." Jigsaw

17.8.2021 00:06:37

Moje toky jsou dvě již míněné hry níže a to #Colt Express a #Nejsme tu sami 

______________________
admin česky vydaných her ZH
hráč a drobný sběratel
tvůrce FB, Insta. a YouTube stránek POD VÍKEM

17.8.2021 00:17:22

Ew

Za mna je to #Běsnění Drákuly ,  #Room 25 planuje sa skryte akcie a #Honba za Prstenem , #Nejsme tu sami 

17.8.2021 09:04:47

Lidi tu zacinaji plest mechanismy.. programovani akci neni tajny pohyb .]

https://boardgamegeek.com/boardgamemechanic/2967/hidden-movement/linkeditems/boardgamemechanic?pageid=1&sort=rank

Za me aktualne Besneni drakuly (krom tajneho pohybu je tam naroubovana i hra) a pro ciste skryty pohyb Whitehall Mystery (kompaktnejsi verze Letters from Whitechapel). Ve War of the Ring mam sice rad, ale tam je to spise vedlejsi mechanismus. 

EDIT: #Sabotage ani Mind MGMT: The Psychic Espionage “Game.” jsem nehral.

17.8.2021 16:24:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Ja hrál skrytý pohyb jen ve Fantomu staré Prahy a Fury of Dracula. Ale ten Drakula moc kladné recenze neměl, a já z něho taky nebyl nadšený

Dobré recenze měla hra o Escobarovi. Vydal BlackFire, ale nevím jak se přesně jmenuje. Nehrál jsem ji, ale např Joubcast ji vychvaloval.

17.8.2021 16:36:43

To budou již zmínění Narcos. 

17.8.2021 17:22:50

Mňa bavil #Escape From the Aliens in Outer Space , je aj PnP verzia.

Edit: Tak nič, ten je už v úvodnom príspevku…

18.8.2021 09:19:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Whitechapel

a pak je vysoce hodnocena 

spectra ops ale tu jsem nehral. 

18.8.2021 11:59:55

#Last Friday, The 

plus rozšíření, které z toho dělá super atmosferickou hru (je možné hrát za 2 lovce).

#Nuns on the Run 

Obrácený způsob hraní, lovci jsou vidět, kořist je skrytá.

 

18.8.2021 12:33:02

Jediná hra se skrytým pohybem co asi znám je hodně starý #Fantóm staré Prahy ale i přes stáří skvělá hra, hodně jsme se jí dříve nahráli, navíc jako plus beru že je z pražského prostředí s hezkou pražskou mapkou :-)

18.12.2021 19:11:01

Za me dobra hra je Lord of the rings confrontation deluxe = cesta prstenu behem 30 min

 

A nevsedni zazitek, ktery preji kazdemu deskohraci - Nyctophobia - tam hrajou vsichni skryte a celou hru nikdo nic nevidi - skoda ze neni uplne odladena - vrah ma navrch

18.12.2021 20:44:25

Jj, je mnohem lepší, když to vrah hraje “zážitkově” a ne tak, aby přeživší hned porazil. Hezky je podusit, dát jim šanci, a třeba na konci zabrat ať je to napínavé. 

Jinak já mám taky nejraději EFTAIOS, ale ten byl zmíněný už v úvodním příspěvku. 

 

⚜⚜⚜
L'Inquisiteur des Jeux de plateau
Montjoie! Saint-Denis!

18.12.2021 22:22:55

#Jaws 

V první fázi hry se jeden hráč ujme žraloka a skrytě se pohybuje ve vodě a žere plavce. Ostatní se ho snaží odhalit a chytnout. Druhá fáze (polovina hry) je pak přímý boj.

První fáze mě fakt bavila a myslím odpovídá tvému zadání.

 

19.12.2021 10:27:31

Sestry na útěku #Nuns on the Run  (dost dobrá hra i vizuálně) tady už zmiňované byly.

Ještě tady nepadla zmínka o hře pro dva #Mr. Jack , tu mám taky rád.

19.12.2021 11:33:44

Sestry na útěku #Nuns on the Run  jsou výbornou hrou se skytým pohybem, určitě doporučuji

19.12.2021 14:07:31

Ještě mě z trochu jiného soudku napadá They Come Unseen, pokud máte rádi ponorky nebo atmosféru studené války. 

 

⚜⚜⚜
L'Inquisiteur des Jeux de plateau
Montjoie! Saint-Denis!

19.12.2021 17:21:27

Za mne jednoznačně #Goryō, jelikož přináší plnohodnotný zážitek z tohoto typu her - za 20 minut a ve dvou hráčích.

15.1.2024 13:04:36

Vybíráme z Bazaru

Imhotep + New Dinasty (rozšírenie)
Imhotep + New Dinasty (rozšírenie)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas