nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Escape From the Aliens in Outer Space

Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: párty hra
Čeština: není
Vydavatelé: Cranio Creations
Autoři: Luca Francesco Rossi
Mario Porpora
Nicolò Tedeschi
Pietro Righi Riva
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Během posledních čtyř let pracuje vědecká skupina pod vedením doktora Antonia Merze na vesmírné lodi SELVA a snaží se najít lék proti Bellavitově chorobě - degenerativní nemoci, která na Zemi zabíjí lidi po milionech. Během posledních týdnů se objevily první pozitivní výsledky dosažené díky implantaci mimozemských spór do mozkové kůry vybraných morčat. Ráno dne 26.7. byl vrchní ošetřovatel Fabrizio Miraggio umístěn do karantény po incidentu s jedním z pokusných zvířat: ochranka mu zabránila v pokusu pozřít Bibsy-332, pokusnou opici s implementovanými spórami.

28.7. přestala vesmírná loď SELVA komunikovat.

Escape From the Aliens In Outer Space se odehrává na palubě vesmírné lodi, kde přestaly fungovat podpůrné systémy a loď je tak ponořena do tmy. Navíc se na lodi šíří mor neznámého původu, který mění lidskou posádku v krvelačná monstra! Zbylí členové posádky se zoufale snaží zachránit život útěkem do záchranných modulů, ale ve tmě číhají vetřelci bažící po lidkém mase...

Průběh hry

Polovina hráčů hraje za vetřelce a druhá za lidi. Role jsou tajné a hráči tak na počátku nevědí, kdo je na jejich straně. Cílem hráčů je dosáhnout únikových modulů, cílem vetřelců je lidi sežrat. Hra se odehrává na papírové mapě se souřadnicemi. Každý hráč se ve svém tahu pohne (vetřelci až o dvě pole, lidé o jedno) a zapíše svou polohu. Pokud skončil pohyb v nebezpečném sektoru, musí si otočit kartu (kterou neukazuje ostatním):

  • červená karta (zvuk v jeho sektoru) - musí ohlásit svoji polohu
  • zelená karta (zvuk v jiném sektoru) - může blafovat a ohlásit jakékoli pole na mapě
  • bílá karta - nehlásí nic (ticho)

Vetřelci mohou místo otočení karty útočit a zabít tak všechny hráče na jejich poli, tím však prozradí svou polohu.

Každý člověk, kterému se podaří utéct, vyhrává hru. Pokud vetřelci vyhubí všechny lidi nebo hra neskončí do 39 kol, vyhrávají vetřelci.

Pokročilá pravidla a doplňky

V pokročilých pravidlech se do hry přidávají i předměty, které mohou lidé používat, speciální schopnosti jednotlivých členů posádky a další věci, které si hráči zvolí. Oficiální stránky hry nabízí editor map a scénářů s dalšími volitelnými pravidly.


Ve zkratce: Blafovací hra ve stylu Fantoma staré Prahy, okořeněná o volitelné detaily a s možností tvorby vlastních map a scénářů.

Autor: sydo

Vybíráme z aukcí

Tiny Epic Galaxies (EN) + insert
Tiny Epic Galaxies (EN) + insert
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>