nejlepší hra pro 2?

Ahojte poradte me prosim co porid pro me a pritelkyni...smallword mame a jsme spokojeni ale nemuzem ho hrat porad to by nas omrzelo...jambo je skvele ale uz by to chtelo cesky rozsireni,,,muzete me poradit nejakou deskovou a karetni, mozna i karetni radsi...nebo nejakou kooperativni hru co je pro dva vazne dobra?cena je me volna...no a aby byla v cestine nebo jen s minimem uprav komponentu....dekuji :)
7.10.2010 16:38:34

General
Genial - je to sice absraktni vec, ale vyborna.
Dominion - karetka, pro dva velmi dobra, da se hrat i ve vice, je v cestine
Postovni kuryr - pekna a rychla deskovka, ve dvou mi prijde nejlepsi...

7.10.2010 16:43:04

Řím
A já se přidám s Římem, což je vynikající karetní hra pro dva.

7.10.2010 16:47:30

GeneralX
Těžko říct, co pro tebe bude nejlepší hra. To záleží, jestli máte s přítelkyní raději ekonomické, válečné, strategické atd .... Každopádně takhle z patra se přikláním k Poštovnímu kurýrovi - pěkná, rychlá, zábavná hra. Co se týká kooperativek - tady mám spíše zkušenosti, že jsou lepší při větším počtu hráčů, než jsou 2, takže tady bych byl s výběrem opatrnější. Na druhou stranu jsem si jistý, že ti sem ještě pár lidí napíše, takže budeš mít z čeho vybírat ;)

7.10.2010 16:50:20

Dominion
...

7.10.2010 16:50:52

Kadaver
Ja ti porad nevim, co na tom vsichni vidi:) Me prijde na Rimu divna ta jeho nevyrovnanost, obcas jsou to fakt pekne partie a pak se mi libi, ale prohral jsem nekolikrat i se sestrou, ktera je o nekolik trid slabsi hracka, a nemohl jsem s tim nic moc delat, kdyz se tomu druhemu v uvodu hry zadari, jdes hodne rychle do kytek...

7.10.2010 16:52:51

hra pro 2
ja mam ted jednu vyhlidnutou, Blood Bowl a verim ze spolecne s War of the Ring to budou nejlepsi hry pro 2, ktere budu mit:-)

7.10.2010 16:55:24

M.N.

Dobyvatelé...
já bych doporučil Dobyvatelé vesmíru (ve dvou geniální)... ale těžko říct, nutno abys to zvážil pečlivě - je to scifi a hromada lidí tu píše, jak to se svýma ženama/přítelkyněma nemože hrát vůbec, jak to nesnášijou... ale např. moje přítelkyně to uplně miluje a je to její druhá nej karetka (po Ascension)(ikdyž v tom dycky prohraje...)

7.10.2010 17:00:27

Rím a Dobyvatelé vesmíru
Určite by som na tvojom mieste vyskúšal niektorú z týchto dvoch. Rím, ak si radi idete po krku (veľa interakcie) a keď si naopak hrabete každý na svojom piesočku, tak Dobyvatelé vesmíru. Obe hry sú do 500Kč, skladné a dobre fungujú vo dvojici.

7.10.2010 17:05:32

PJ

Tipy
Úplně na úvod: Generále X, tohle téma už tu několikrát zaznělo, takže doporučuji prostudovat si postarší diskuze. A teď pár mých tipů:

- Řím - určitě, navíc se k němu dá dokoupit rozšíření Řím 2, které je hratelné i samostatně (ale pozor, karty Řáma 2 jsou v angličtině); jinak platí do jisté míry co píše aneken, tj. když je velká smůla, nepomůže ani deus ex machina - holt se kombinují kostky a karty...

- Jaipur - poslední dobou má nejoblíbenější karetka pro dva. Jednoduchoučká, jednodušší než Jambo, líbí se holkám, rychlá, milá.

- Dračí Srdce - letní hit MindOKu, fantasy karetka pro dva; není vysloveně špatná, ale ani nic extrovního - tak pro děti nebo když není čas na nic většího...

- Dobyvatelé Vesmíru - má nej. karetka, sci-fi, menší vliv náhody, pro někoho ale nestravitelné téma a nesrozumitelná symbolika

- karetní Osadníci - pokud máte rádi Osadníky, doporučuju...

- Mr.Jack - pěkná a rychlá deskovka určená přímo pro dva, je to hodně na přemýšlení

- Dominion - všichni o něm básní, ale mě to zase tak moc nezaujalo, je to takový herní fast-food

- Poštovní kurýr - fajn pěkná hra, ale je tam málo interakce, možná až moc.

- Pilíře Země - starší kousek, většina lidí tuhle hru nemá v oblibě, ale ve dvou je nejlepší, má krásné zpracování a pokud jsi četl stejnojmenný román a líbil se Ti, jednoznačný tip

- Ghost Stories - super kooperativka, lepší jsou asi ve 4 hráčích, ale baví mě i ve dvou. Bacha, hodně těžká hra.

- Cyclades - někoho ve dvou baví, jiného ne. Každopádně jedna z nejlepších her letošního roku.

- 3 mušketýři - konfliktní bojová hra, jednoduchá pravidla, rychlá, ale podle mě dost nevyvážená - ale dá se dobalancovat úpravami, doporučuju napřed vyzkoušet...

Z novinek mě zaujaly karetky Onirim a Triumvirate, počkáme a uvidíme...

7.10.2010 17:10:24

GeneralX
Jo, jak PJ zmínil ty Kyklady, tak já je osobně moc ve 2 doporučuji, myslím si, že když se vám líbí SW, tak by se mohly líbit i Kyklady (ne že by si ty hry byly podobné, ale jen tak hypoteticky uvažuju :) )

7.10.2010 17:13:08

to Aneken
A kdo tady mluvil o vyhrávání? Já Řím zásadně nevyhrávám (a to jsem taky celkem zkušený hráč), ale vždycky se při něm velmi dobře bavím :-)

7.10.2010 17:17:01

Vybíráme z Bazaru

Insert pro 7 Wonders
Insert pro 7 Wonders
Akt. cena: 170 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas