Nejhorší insert

Dnes se mi vrátilo půjčené Takenoko a když jsem, jako už tolikrát, třídil komponenty vysypané ze svých chlívečků, napadlo mě, jestli v rámci svých skromných zkušeností znám hru, která má tak mizerný insert jako Takenoko. Neznám :)

Co vy?

22.11.2021 18:35:09

@Drussbarb Za mě je ten insert dobrý, jen hru nesmíš nosit daleko :D Podobným problémem trpí v podstatě všechny hry, kde není insert zavírací (nebo formou krabiček) a nedoléhá vše perfektně od dna až k víku. A i když doléhá, tak pokud neseš hru třeba na stojato v batohu a nemáš ji sepnutou gumičkami, povolí ti o 1-2 cm a stejně je to háji ;)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

22.11.2021 19:16:22

Těch her zase tak nemám a inserty si kupuju. Ale zrovna na krabici Takenoka se jen křivě podívám a musím dělat inventuru :)

22.11.2021 20:37:47

@Drussbarb Jen namátkou třeba #Castles of Burgundy, The, #Ethnos, #La Città, #Tikal, … :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

22.11.2021 20:46:05

this war of mine není schopné nijak rozumě pojmout svůj obsah krabice, takže jsem insert vyhodil, bída je i time stories (rozsýpá se) a třeba u fuji koro je přes gigantickou krbici nemožné dovřít víko, ale nevím, zda ten karton uvnitř jde nazývat insertem…

22.11.2021 21:30:46

Ať dělám, co dělám, tak Origin kamkoliv přenést, aby figurky zůstaly v insertu je nemožné…Navíc ta krabice nejde ani dovřít…

Klub stolních a deskových her Litomyšl

22.11.2021 21:52:33

Na ty inserty, jako má Takenoko, existuje jeden fígl. Nevyhazovat ty kartonové archy po vyloupání a nacpat je pod insert. Ten pak dosahuje až k víku krabice a komponenty tak nemají kudy vypadnout ze svých “chlívečků”.

23.11.2021 07:39:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Jeden z nejhorších insertů má Britannia, verze od FFG. U té je naprosto evidentní, že ten insert vůbec není určený pro tu hru, asi měly nějaké navíc, tak je tam bouchli.

23.11.2021 09:14:09

Pro mne sjou nejhorší inserty ty, které se tváří, že počítají kde s čím, ale pak ve skutečnosti je to na ****. 

Například třeba Nemesis - sice udělali místo na obalené karty, ale dostat tam všechny obalené karty je v podstatě nemožné. proč nemohli udělat všechny kastlíky pro karty velké jako pro obalené? Problém by to asi moc nebyl… 

A nebo druhý příklad - Through the Ages - insert vypadá pěkně, ale taky by se tam hodilo místo navíc… 

23.11.2021 10:05:21

Tak insert k Nemesis je celkový fail. Ja som to považoval za výrobnú chybu, že cela ta várka má zle inserty proste. Mne sa dobre nevojdú ani hexy miestností a vlastne som musel polovicu spodku a boku odrezať aby sa mi tam vošli karty…

23.11.2021 11:41:50

Od Awaken Realms je ještě katastrofa insert Lords of Hellas. Taky se tváří, že je úplně promyšlenej a pak to vyloupete a nelze to do té krabice narvat:D.

Ale zase teď jejich poslední Great Wall už to má opravdu suprově vyřešený.

 

No a pak asi cokoliv od FFG, co jsem viděl. Outer Rim, Rebellion nebo Fallout. Ohnutý karton a spousta pytlíků. Otřes:).

23.11.2021 13:53:51

@Miner Jo jo, Britannia … ten insert je ze hry La Cittá (https://boardgamegeek.com/image/872058/la-citta), což je hra od Kosmosu potažmo Rio Grande games, tak nevím, v jakém výprodeji na to FFG došli … :o)

23.11.2021 14:05:42

Cokoliv od FFG kde jsou karty. Nechápu že dělají hry s insertem, obaly na karty a na tu bednu dokonce napíšou kolik jakých obalů potřebujete, a když ty karty obalíte, tak se to tam nevejde.

23.11.2021 14:17:45

Tak mrkněte na inserty co dělá Herman. Zatím jich nemá tolik, že by to vyšlo na všechny hry. Ale je to moc praktický. Ani nevím, jaké má možnosti udělat něco konkrétně na nějakou krabici. Koupil jsem si misky Universal.

https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/inserty-a-vychytavky-herman-29854/

23.11.2021 14:18:31 | Upraveno autorem (porovnej)

My little Scythe mám pokaždé sesypáno… ale když to srovnám s 30 let starými Dostihy, kde se to sype i bokem krabice, tak to zas takový děs není.

Každopádně u těch pár her, které přenáším, používám zip sáčky a nebo si insert tisknu na 3D tiskárně.

23.11.2021 16:59:47

@deiv_lupen Přesně! Cokoliv od FFG… A přitom si “dají záležet” na grafice, za cenu tisku ten karton mohli ohnout jinak a lépe. 

Tento týden musím do onoho pomyslného seznamu zařadit i Gloomhaven lví chřtán. Hru jsem dostal ke kulatinám a po vyloupání mi zmrznul úsměv na rtech, no s ježíškem přijede navíc i insert od folded space…

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

24.11.2021 01:13:46

Účelem kartonu od FFG není být insertem, ale uchránit obsah při transportu, aby se neomlátil… Splňuje “žádný” insert parametry “nejhoršího” insertu? V tom případě mám další a lepší typy, kdy vevnitř není vůbec nic a vše tam volně lítá…

...................................................................
Odvážný dobrodruh / www.deskozona.cz

24.11.2021 06:51:09

Souhlasím s Lord of Hellas. Jak základ, tak Warlord box je katastrofa, zejména co se týče uložení kartonů a žetonků. Snad to do Ragnaroku vychytaj.

24.11.2021 08:26:58

@Kurdt57 

Pravda, nazývat ohnutý karton insertem, měl bych si lisknout:).

Nicméně, v rámci debaty jsem to bral tak, že se bavíme o tom nejhorším v čem je hra původně uložena od tvůrců.

@Honza S. 

U Lvího Chřtánu je super ten box na žetony, ten používám ke hraní her obecně jako zásobu žetonů na stole. Ten zbytek už je ovšem tragédie.

Ale nepočítej, že s insertem od FS zavřeš krabici a vše bude super.

Je príma, že všechno má své krabičky, takže to vytáhneš a rovnou hraješ. Jak žetony, tak i karty mají své místo a je to nachystané šup šup.

Ale pořád někde musíš mít uložené aktivní/rozehrané postavy. My to máme v pytlíku (po pár scénářích už je toho docela dost - karty akcí, balíček modifikátoru, další balíček s předměty, žetonky postav atd…). V původních krabičkách zůstanou zbylé karty k postavám. Takže naskládáš insert, počítadla, balíčky aktivních postav, na to čtyři sešity a krabice stejně není zavřená. Každopádně pořád nebe a dudy oproti původnímu řešení. Ale to už jsem mírně odbočil od tématu:).

24.11.2021 09:23:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Nejhorší insert je ten k Arnaku od MaxiLupy, protože už mi poosmé vyskočil jako bazarová notifikace, i když mě vůbec nezajímá :D

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

24.11.2021 10:05:23

Za mne je naprostým výsměchem “insert” u #Bear Park, skoro si říkám, že tam ani ten jejich neúspěšný pokus nemuseli dávat, protože ničemu nepomáhá a jen to zhoršuje. Kdo ho neviděl, tak doporučuji vygooglit, je to vlastně jen kartonová přepážka diagonálně krabicí…

24.11.2021 10:33:35

Vy naděláte s těmi inserty.

Plastový zip pytlík rulezzz :)

24.11.2021 11:13:36

Totální tragédie je limitovaná edice Neuroshima Hex Year of Moloch a pak Revolution: The Dutch Revolt 1568-1648 kde ten insert podle mě není ani pro tu hru určen (i když trochu ohnout se to dá).

24.11.2021 11:51:30

@Beholder  :D No fuj

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

24.11.2021 12:37:21

@Jimmy_T Proč lísknout? Cokoliv co je v krabici dáno proto aby se jakkoliv chránil její obsah je insertem. Chceme-li hezky česky pak vložkou, dle provedení možno nazvat i distanční nebo dělící vložkou. To že některé vložky umí plnit i funkci dávkovače daného obsahu je už bonusem. Dle mého názoru je to však vše, co se k definici insertu dá říci. Má-li někdo jiný názor sem s ním.

K tomu #Gloomhaven: Lví chřtán, s folded space mám jenom dobré zkušenosti, vím co od nich čekat. Ve velkém #Gloomhaven jsem uložení postav také řešil mimo krabici a nijak mi to nevadí. Co se týká tohu plastového “tácku” ve lvím chřtánu, kdyby dali dva bylo by to lepší… Dle mě je to tam všechno až moc napasované.

---------------------------------------------------------------
Občasně překládám.

24.11.2021 19:06:45

FFG (cokoliv od nich ) :-D 

 

Řekl bych, že jednou funkcí těch jejich papírových vložek je to, že po otevření krabice to rovnou hodíš do koše :-D :-D 

__________________________________________________________________________
The Renegade

Deskoherní koutek
https://www.facebook.com/deskohernikoutek/

26.11.2021 14:57:54

Vybíráme z Bazaru

Terra Mystica: Obchodníci
Terra Mystica: Obchodníci
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas