Natáčení TV magazínu o deskových hrách - prosba o pomoc

Zdravím všechny zdejší příznivce deskových her. Byl jsem předběžně osloven lidmi z TV NOE ohledně pokračování natáčení deskohrátkového okénka v rámci magazínu pro holky, který se bude tentokrát jmenovat "Pod nebesy". Natáčení ještě není jisté, šlo jen o předběžnou dohodu, kdy si to deskohrátkové okénko musí režisérka ještě prosadit u vedení televize. Pokud se natáčení uskuteční, tak se jedná o konec října a začátek listopadu, takže času už moc není. Myslím, že ten magazín by pak běžel v TV NOE od jara. Jestli někdo z vás na TV NOE viděl první řadu magazínu, tak ví, že jsem tam dělal průvodce a byl jsem autorem scénářů jednotlivých dílů. Deskohrátková okénka nebyla dlouhá - jednalo se myslím v průměru o takové 6 minutové vstupy, kdy byla nějakou zajímavou střihovou formou představena jedna hra, kdy byla vždy každá hra hrána v jiném prostředí. Byl tam pak rozhovor na obecné téma o deskovkách, kdy se jakoby neznalá moderátorka ptala na různé věci kolem deskovek, eventuelně byly představeny podobné hry k té jedné hlavní nebo rozšíření ke hře a nakonec soutěž o nějakou deskovku. Úvodní řada měla devět dílů a vzhledem k tomu, že to byl takový úvod do deskovek tak jednotlivé díly jsem věnoval následujícím hrám:
Osadníci, Carcassonne, Ubongo, Doba Kamenná, Aktivity, Scrabble, Citadela, Česko Otázky a odpovědi a na závěr Agricola.

A teď proč o tom píšu. Potřeboval bych pomoct s nějakými nápady a protože je tady fůra lidí s různým herním zaměřením a dobrými nápady, tak bych uvítal každý přínosný nápad. Tentokrát bych ten scénář chtěl koncipovat trošku jinak. Celkově se má jednat o 13 dílů a chtěl bych každý ten díl (nebo třeba i dvojdíl) koncipovat nějak více tématicky. Napíšu sem návrhy jednotlivých dílů, které mne napadly a prosil bych další nápady.
- Díl věnovaný Vláďovi Chvátilovi a jeho hrám (už jsem s ním před nedávnem o tom mluvil, že by byl v pořadu hostem)
- Díl věnovaný webu Zatrolené hry (kdy by byl hostem v pořadu Zeus - ještě jsem o tom s Ondrou nemluvil :) - takže Ondro prosba na tebe.
- Díl věnovaný oblíbeným hrám Jarka Nohavici (měl jsem ho jako hosta u Scrabblu - je předseda české asociace scrabblu, ale věnuje se i jiným hrám - byl by to asi díl věnovaný hrám, kde se hraje se slovy - jako je třeba Žahour.
- Díl věnovaný nějakému hernímu klubu - asi kvůli dostupnosti natáčení by to byla Korunka tady v Ostravě
- Díl nebo díly věnované kooperativním hrám
- Díl věnovaný párty hrám
- Díl věnovaný Ameritrash hrám - to bych asi poprosil o pomoc Syda
- Díl věnovaný karetním hrám - dávejte návrhy prosím
- Díl věnovaný hrám pro dva hráče - dávejte návrhy prosím
- Díl věnovaný nějakým figurkovým hrám - dávejte prosím návrhy
- Díl věnovaný MtG - potřeboval bych nějakého odborníka a fandu
- Díl věnovaný hrám na hrdiny - opět bych potřeboval nějakého odborníka nebo fandu

Dávejte prosím návrhy a pomozte prosím. Je to tak široký záběr, že některé typy her jdou úplně mimo mne a nic o nich nevím, tak bych uvítal jakoukoliv pomoc.
29.9.2009 10:24:50

PJ
Co je Ok na hre, v niz je 90% nahody?:) V ZM jsem na Brettu odehral dost partii a nakonec to smeruje k tomu, ze vyhrajes svoji polovinu her a souper taky, bez ohledu na nejake ty schopnosti;)

29.9.2009 13:37:04

kren
Mám známého, který je nadšenec do Warhammer a W40K a dělá to už několik let, takže, kdyby si potřeboval můžu se s ním zkontaktovat;)

29.9.2009 14:44:26

kren
daju sa niekde tieto starsie relacie pozriet? stiahnut? som zvedavy

29.9.2009 14:58:22

to lubbo
Bohužel nedá, všechny díly mám na DVD. Pokusím se získat souhlas s umístěním těch herních okének tady na Trolovi, ale nic neslibuju. Jde tam o autorská práva.

29.9.2009 15:10:52

Návrhy, tipy
Hra pro 2 - Aton (rychlá a přitom opravdu zábavná vec)
Karetní hry - Tichu!

Jinak mi v tom výštu typů deskovek chybí čistě abstraktní věci a pak klasické euro hry pro 3 a více hráčů, které nespadají do jmenovaných kategorií (ale zas to asi bylo obsahem předchozích dílů).

29.9.2009 15:18:31

chapem
oki (; pho

29.9.2009 15:20:58

Eurovky
Přimlouvám se také za ty Eurovky, ať máme vyrovnané bojiště :)

29.9.2009 16:11:19

Kooperativky
Do kooperativek doporučuju Ghost Stories - má to hezký materiál, je to poměrně rychlé, nenáročné a holky to mají rády (opravdu tady mluvím o Ghost Stories, ne o jiných hrátkách ;-) ). Možno taky hrát bez znalosti angličtiny, protože herní materiál neobsahuje text.
Další kooperativky: Space Alert (nebude se moc líbit), Shadows over Camelot (vynikající hra, holky ho s náma rády hrávají), Arkham Horror (nepřekonatelná hra, ale holkama ne příliš oblíbená), Pandemic (ten se taky dá, ale oproti Ghost Stories moc přímočarý a přemýšlecí), Lord of the Rings (oblíbený tak napůl), Battlestar Galactica (s holkama jsme raději ještě nehráli), Dorn (příliš zklouzává k tomu, že jeden hráč hraje za všechny hrdiny a ostatní se u toho nudí), Middle-Earth Quest (obávám se, že pro holky asi příliš náročné).
Pozn.: Pod holkama tady beru příležitostné hráčky, které se občas ukážou na našich sezeních, ne závislačky, které na tom ujíždějí ještě více, než my (ano, Sappho, myslím přesně Tebe ;-) ).

29.9.2009 18:58:26

kooperativka
Pokud jde o kooperativky, tak je tu i Fantom staré Prahy, neboli Scotland Yard. No ale o to tu nejde, vždyť by se čas reportáže vyčerpal jen vyjmenováváním všech zástupců dané kategorie. Pořád si myslím, že než těkat mezi hafo tituly, tak se raději zaměřit na jeden a ten poutavě ukázat.

29.9.2009 19:07:42

Husak
Taky mám ten názor. Ten výčet tu nebyl proto, že by se tam všechny ty hry měly ukázat, ale aby se z nich vybral jeden nebo dva zástupci (proto jsem k nim napsal i ty poznámky, jak to vypadá u nás).

29.9.2009 21:45:52

taky rád pomůžu
kdyby bylo potřeba můžu taky něco z RPG (stále hrajeme), doplnil bych syda o RPG: Warhammer , Dark Heresy (w40k), Call of Ctulhu (nebo jak se to píše:-)), Shadowrun. A kamarád na toto téma psal diplomku a s TV má zkušenosti. Když tak pošlu kontakt.
A figurkový můžu pomoct s W40k

30.9.2009 08:08:35

tip
hry pro dva nebo karetka...cold war:)
hry na hrdiny ... GURPS

a co takhle díl o essenu 2009:)

30.9.2009 08:18:55

tipy
Asi bych do pořadu pro nezasvěcené netahala nelokalizované hry, možná jenom zmínka, že nadšenci hrají hry i v jiných jazykových mutacích. Teda - to platí jenom pro díly, kde je dostatek lokalizovaných her. U těch kooperativek je snad lokalizovaná jenom Pandemie a Space Alert. Částečně kooperativní je ještě Fury of Dracula (ale nelokalizovaný).

Mám pocit, že tady ještě nikdo nezmínil San Juan - pro dva, karetní, lokalizovaný a levný:-)

30.9.2009 08:49:26

PJ

Sodovka
San Juan? Jestli to není tím, že co vyšli Dobyvatelé Vesmíru, tak je San Juan o ničem... čistě můj subjektivní názor.

30.9.2009 09:01:44

To PJ
Je to magazín pro holky na TV Noe (viz nahoře příspěvek Křena).

Jsi pubertální křesťanský založená holka?

Asi ne, takže zapomeň na své své subjektivní pocity a uvažuj, čím je nejvíc přitáhneš k deskovkám.

Proto bych vůbec neuvažovala o wargames. A když na ně vytáhneš Dobyvatelé, maximálně se vyděsí, kdežto San Juan v časovém limitu, který ti taková dívčina na naučení karetky milostivě vyhradí, dokáže možná zpracovat.

Ideální bude Doba kamenná, Osadníci, Citadela a spousta dalších her, které tady ostatní zmiňovali.

30.9.2009 09:26:22

ad Sodovka
- takové ty základní hry, které jsi vyjmenovala už všechny byly v té první řadě deskohrátek. Tentokrát bych to chtěl trošku zaměřit na to aby se ukázal svět deskovek šířeji i když si třeba tu představovanou hru nepořídí.

- s těmi nelokalizovanými hrami s tebou částečně souhlasím, ale i tak bych do kooperativek zařadil i nelokalizované, kde je třeba dostupný překlad

- jinak to deskohrátkové okénko sledují hodně i kluci i když celkově je ten magazín pro holky

- všechno bude záviset na tom kolik dostanu vysílacího času. Jinak se k tomu bude přistupovat, když na jeden díl bude jen 5 minut a úplně o něčem jiném je to, když to bude 10 minut.

30.9.2009 10:06:09

sodovka
možná se tě to dokne, ale já bych holky nepodceňoval;-)
nedávno jsme jednu naučili Starcrafta a byla dost nadšená (i když nevim, jak na tom jsou křesťanky) a vím o dvou co si jsou schopný zahrát Axis and Alies (hlavně proto aby nás porazili, což se jim občas i povede:-))

30.9.2009 13:08:18

to all
Tak jsem povzpomínala, co se nám tu mihli za hráči a hráčky odpovídající cílové skupině, a co se jim líbilo. Takže:

Zooloretto
Aquaretto
Trans America
Niagára
Elfenland
Manilla

Pro PJ: netvrdím, že hra je taková nebo maková, ale fakt hledám něco, co by je mohlo zaujmout.

Pro Boldricka: ha, ha, já ženské ve wargames, scifi apod. nepodceňuju:-)

Pro Křena: ještě mě v souvislosti s Niagárou a pohybující se vodou napadlo téma her, kde nejsou jenom žetony, herní plán a karty - takže třeba Cleopatra s těmi plastovými sloupy. A když to sledují i kluci: tak u nás zrovna vedou Naval Battles a Pirate’s Cove.

30.9.2009 19:29:51

Vybíráme z Bazaru

Raising Robots - Kickstarter Deluxe edition
Raising Robots - Kickstarter Deluxe edition
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas