Moje herní začátky

Tak nějak mě tu todle téma chybí. Já sem začal hrát "pexeso a člověče se nepočítá" asi před 20 lety, když sme na půdě u babičky našly nekomletní, asi monopoly, snad někdy z 50 let a ségra podle návodu vytvořila hrací plán. Později sme se s kámošema ze školy, scházeli u Dostih, pak přišly Slavkov, Maršál a Kamionem po evropě a pak dlouho nic ale vzpomínky, na hraní v této době mě přivedly ke hrám nedávno zpátky "zkusmo sem něco koupil" a teď sem jim asi docela propadl.
8.3.2009 15:37:55

začátky
DrD, MtG, Dostihy a vsázky , Cracassone, a různé gamebooky .

9.3.2009 15:27:39

...
když vynechám všechny ty dětské hry a neznámé hry, tak moje první "opravdová" hra byl Magic The Gathering. Na tu nikdy nezapomenu....pak byl Talisman, Arena a osadníci na pc s Ringem, pak Proroctví, Osadníci deskoví, Carcassone a to už je vlastně současnost...

9.3.2009 15:58:58

Samurai Swords bych si zahrál fest
viděl jsem to kdysi na nějakém conu a vypadalo to suprově. Jinak na Z pohádky do pohádky nedám dopustit! Hrál jsem naposled loni a skvěle se bavil. Teď ji vydali znovu, ale je hnusná :(

9.3.2009 17:54:01

z pohádky do pohádky
Já tuhle hru opravdu nemusím, ale je pravda, že je to asi vynikajicí představitel amerických her. ;)

9.3.2009 18:19:16

to zas ne,
je to fest blbost, ale nějak mi nevadí, narozdíl od člověče nezlob se. V tom jsem nikdy nevyhrál :)

9.3.2009 18:27:57

Sydo
Je tu neskutecne dobre, pak nejaka dobra duse i naprogramovala verzi pro online, tak jsme to hrali:) Tak me napada, ze muzu zkusit zjistit, kde je tomu konec a mohlo by se zahrat:) I kdyz hybat tam nazivo pinclama je lepsi;)

9.3.2009 18:39:50

jj,
online verze her mě vůbec neberou, počítač mám na práci a na hry ho nechci ani vidět.

9.3.2009 18:42:05

Začátky
Já, když jsem bylo ještě dítě, tak veškeré hry šly mimo mně, prostě na to nějak naši neměli čas, maximálně tak člobrdo nebo karetní žolíky. O to víc je zajímavé, jak mě to na "stará" kolena chytlo. Začalo to tím, že jsme jednou na narozeniny koupili synovi (speedymu) Carcassonne, bylo to tenkrát pro nás něco zcela mimo vyjeté koleje, dát za hru tolik peněz, ale byli jsme naprosto fascinováni úžasností této hry a pak už to jelo, Osadníci, Citadela, Klany, Tikal a zatím se to zastavilo na WOW-AG

9.3.2009 20:52:39

Z pohádky do pohádky
To je jasná noční můra, největší zhůvěřilost co jsem kdy hrál! :) Hrát se to dá jedině se sedativy toho nejtvrdšího kalibru. Člobrdo je proti tomu hardcore eurogame :) Na stránkách Rebelteamu, kde hru ještě dnes prodávají dokonce někteří hýkají nad tím jak je úžasná :)

Krom toho, nidky jsem nepochopil, proč je na tom rozcestníku y počátku hry namalováná i jednička...K tomu přece nikdy nemůže dojít :)

9.3.2009 21:51:05

Klasické začátky
Asi jako ostatní jsem začínal u "klasik" typu Dostihy a sázky a Člověče, nezlob se! Nicméně opravdové začátky hraní moderních deskovek pro mně byly hraní Talismanu, DrD a Magic... Poté pauza (Magic lezl moc do peněz, tak jsem přestal), ale pořád mi chybělo hraní Magicku, tak přišlo Proroctví (v hračkářstvích toho moc tehdy nebylo a ve Zlíně, odkud pocházím byl problém v té době (možná i dnes) najít speciálku věnovanou hrám). No a pak už jsem se vezl asi jako ostatní... :-)

9.3.2009 21:51:18

Maršál a špion
Asi jako první hru si pamatuju Dostihy a sázky,Ale hru na kterou jsme z bratránkem hráli snad celé prazdniny.To byl Maršál a špion,kterýho jsem si samozřejmě musel zakoupit po letech znova a mastím ho pro změnu se synem,ale už to není ono.

9.3.2009 22:07:16

ještě jedna hra
Chtěl jsem se zeptat, zdali si někdo z vás pamatuje na příšernou hru - Stavíme Stalinův pomník?

21.3.2009 11:25:24

Elenistar
Jé, staliňák jsme hráli, ty kartičky byly docela zábavné (jiný účel to asi stejnak nemělo).

21.3.2009 21:12:21

Ach ty zacatky....
Já začínal Dostihy, Maršál, Lovci pokladů, Fantom staré prahy, Cestujeme po Evrope-btw. zná tohle někdo? :) a no a opravdu hodně DrD :))) jo a abych nezapomněl tak taky pro mě sqělá Aréna!

13.5.2009 14:20:52

Odulin
Kamionem po Evropě?

Ad DrD - do teď mám tik, jakmile vidím čtverečkový papír, mám tendenci kreslit mapu :) Nejraději jsem dělal PJ, bavilo mě kreslit mapy.

13.5.2009 14:23:39

re
Právě že ne kamionem, ale Cestujeme po Evropě. Figurky byli paňďuláci s batohama. Tuším, že si cestoval po Evropských metropolích. Prohlížel, památky asi za to něco dostával :) a hlavně si pamatuju, že tam byla taková točící kačka :))))) to kdž si hrál v nějakým casinu? už nevím :)

no DrD je DrD o tom by se dalo básnit věky. Vzpomínám si když jsme přišli do třídy na základce a já našel v lavici kompletní nový obrovský pravidla Shadowrunu, po někom z minulé třídy....to byl taky moc pěkný den:))

13.5.2009 14:30:42

Odulin
ještě řekni, žes mu je čmajznul :) Shadowrun jsme měl taky, ale vím, že byl celkem drahý, nicméně ta barevná obálka za to stála.

13.5.2009 14:32:53

Shadowrun
To jsme hrali na zakladce, ale jen tak light. Spoustu pravidel jsme si upravili, protoze pro nas byla moc slozita, ale jinak jsme se u toho bavili kralovsky. Jeste ted si vzpominam jak dva kamosi meli postavy poulicnich samuraju bratru, kteri se jmenovali Uši a Oči:D
Hmm, nekdy bych zahral Shadowrun, mam doma druhou edici pravidel, ale nikdo to se mnou nechce hrat, ze pry je to moc slozite.

13.5.2009 14:52:24

sydo
No bohuzel myslim, ze v tu chvili cajznul, aaaale!! Tusil sem koho to asi bude. Nicmene pravidla sme se snazili prelouskat. Bylo to na nas tehdy nejaky tezky-8.trida :) Takze sme vsehovsudy odehrali par boju:)V ty dobe sme drtili s klukama DrDa, kterej nam prisel o hodne jednodussi a tak. Myslim, ze Shadowrun sme dali vazneji akorat jednou a to prave s tou partou kluka, ktereho byla ta pravidla. Pravidla sem mu musel asi vratit, protoze doma uz je nemam;) Takze to dobre dopadlo:) Pojmy, ktere bych si dneska pod pojmem Shadowrun vybavil jsou-->matrix?(a tim uz si nejsem jistej) :),pistole zabudovana do ruky...hm takze koukam, ze uz si nevybavim skoro nic. Vim akorat, ze se ty pravidla v pulce zvrhli v nejaky mazce, kterejm sem tenkrat tolik nerozumnel, tudiz sme dal pokracovali v DrD;)

13.5.2009 15:11:43

Odulin
já doteď nepochopil systém hackování a pohybu v kyberprostoru. A jinak si ještě pamatuji pistoli Ares Predator, tou jsem vybavoval svou postavu pokaždé :) A samozřejmě fest propracovaný svět.

13.5.2009 15:14:49

re
Huuuuuu.....kyberprostor:)hackovani, jasne..Ares Predator...diky ti za oziveni starych vzpominek. Nejsem si jistej, ale myslim ze nam prislo divny jak se to vubec hraje. Ted nechci kecat, ale my zvykli na DrD,ctverecky,nakresleny mapy a dungeony a tak a tady o mapach nic. Proste sme nejak nevedeli jak to uchopit...:(

13.5.2009 15:17:56

o RPG
Shadowrun jsem hrál taky jen párkrát. Dostal jsem se k němu asi rok dva po základce, takže se mi hrozně líbilo to, že byl o dost komplexnější než DrD;-). Myslím si, že měl úplně super vymyšlenou magii. Na poprví dost složitou, ale člověk se do toho dostal. Matrix byl snad ještě složitější a moc se nehrál, jelikož hacker pak měl sehrávku jen sám pro sebe:-) tak jsme od něj upustili. To je tak všechno co si z toho pamatuju. Taky bych to někdy zahrál, ale musím počkat do důchodu až bude čas:-)
No a na DrD mě štve že hned v počátku ztrhali konkurenci ostatních západních her (např. WFRP), což byl výbornej komerční tah, ale nějak jim to nemůžu odpustit. Ale taky jsem na něm vyrůstal:-)

13.5.2009 15:49:37

shadowrun
no ja si pamatuju zive naseho kouzelnika, kterej se snad po kazdem sebejdnodusim kouzle brutalne "odlil" a do konce runu byl nepouzitelnej .. v tom lepsim pripade .. v tom horsim jsme ho jeste museli nosit :)

13.5.2009 16:10:04

Shadowrun
Magie byla v shadowrunu výborně promyšlená, její fungování ve světě a celý její pozadí... obzvláště když měl člověk nastudovanej Grimoár, kde ta magie byla rozvedená ještě mnohem víc než v základní příručce... ale i když mě tam magie fascinovala, tak stejně byl dycky nejlepší pouliční samuraj nacpanej cyberwarem a biowarem (taková vylepšená štítna žláza, nebo feromony ;))... ježiši to byly časy, já to chcu zpátky!!!

...a na drdu snad vyrůstal každej, kdo ke hrám jenom přičichl =)

13.5.2009 16:25:24

eh
si vzpominam na nase herni zacatky ... pan hry nebo jak se to v shadowrunu jmenovalo nas chtel dat nejak dohromady .. tak jako ze me prepadnou nejaci pobudove pred mym barakem, kdyz pujdu z fachy domu (nebo tak neco) .. ja hacker, pri tvorbe jsem si dal nejvyssi prioritu do penez .. takze jsem mel hezky baracek na predmesti, motorku se kterou jsem nesmel na ulici, protoze na ni byli dva kanony a tusim 2 nebo 3 rakety :-D ... no a druhy hrac, poulicni samuraj mel jit jako okolo a helfnout mi ... no bylo videt ze to hrajem prvne a PH to nemel jeste ve voku ... pobudove nabehli a ja vytahl bouchacku a behem mziku oka je vsechny vodprask ... ono me totiz zbylo jeste dost penizku ne nejlepsi bioware na trhu :-) Sem byl takovej fighting hacker :) a pak si jeste vzpominam, jak jsem pocital co udelaji odrazy tlakovych vln s manikem, ktery na nas strilel z nejakeho bunkriku 2x2 metry ... sem mu narval granat z granatometu primo mezi lampy ... eh :)

13.5.2009 19:15:58

Vybíráme z Bazaru

Harry Potter Boj o Bradavice + rozšíření
Harry Potter Boj o Bradavice + rozšíření
Akt. cena: 1899 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas