Moje herní začátky

Tak nějak mě tu todle téma chybí. Já sem začal hrát "pexeso a člověče se nepočítá" asi před 20 lety, když sme na půdě u babičky našly nekomletní, asi monopoly, snad někdy z 50 let a ségra podle návodu vytvořila hrací plán. Později sme se s kámošema ze školy, scházeli u Dostih, pak přišly Slavkov, Maršál a Kamionem po evropě a pak dlouho nic ale vzpomínky, na hraní v této době mě přivedly ke hrám nedávno zpátky "zkusmo sem něco koupil" a teď sem jim asi docela propadl.
8.3.2009 15:37:55

začátky
Fantom, Maršál a Špion, Battletech, Magic, Dračí doupě, Talisman, Jyhad, Bitva na polích Pelennoru a pak jestli si někdo pamatuje pařbu Síla Oceli, která jednou vyšla v časopise Dech Draka :D to byly hry mého dětství.

8.3.2009 15:48:04

......
Jo na dračák sem málem zapoměl, dělal sem pána jeskyně, nikomu se do toho moc nechtělo (ani mě ne), ale nebylo to asi tak hrozný protože mě to už zůstalo.

8.3.2009 16:20:08

uplně stejně
dostihy, maršál, slavkov, a pak carcasonne a osadníci a od tý doby už se vezu.

8.3.2009 20:55:52

velmi podobné
Tenkrát jsem měl doma akorát dostihy, to mi bylo asi 7. Pak táta zčista jasna přinesl tři krabice. Talisman, arena, a pán prstenů(nějaky rpg od mladý fronty či co) talisman mě chytl, arena na me byla moc tezka. Maršál a špion mě bavil taky, ale ja mel verzi co se jmenovala Waterloo. Taky nevim jestli se vám to dostalo do ruky byla "talismanovka" Duchové démoni a draci. myslim i že v tomto pořadí. Pak dlouho nic... a ve 13 osadníci carcassonne a proroctví... a už se mě to nepustilo.

8.3.2009 21:51:08

začátky
Duchové démoni a draci je nádherně vykradenej Talisman a za moc to nestojí, ale na druhou stranu to byvilo i lidi který deskovky nehráli, protože je to fakt jednoduchý, což je taky dobře:-)
Kamionem po evropě byla super hra, nemůžu jí najít asi jsem ji někomu kdysi půjčil:-(
líbili se mi i papírovky Fantom staré Prahy, Lovci pokladů a zmíněný Maršál a špion - taky super kopie:-), Bitva na polích Pelenoru mě hrozně dostala, byla to moje první složitější "deskovka":-)
DrD byla povinost a RPGéčka hraju do dnes
No a jeden z nejlepších herních zážitků jsem zažíval u jakési Rally, kde byly dřevěný jakoby autíčka, na trase spousta překážek, prostě nádhera pro šesti letýho klučinu:-)

8.3.2009 23:43:20

To Boldrick
Tak myslím,že ty autíčka jsme hráli taky.:D Dokonce figurky mám dodnes schované..:D A Pak taky Dakar kde auta měli své značky.:D
Ale ty autíčka si pamatuji, myslím,že tam byl i servis a olej na dráze..:D

9.3.2009 01:08:52

hry
jojo, ten Dakar byl mazec, naše jsem s tím otravoval furt :D a to RPG Pán Prstenů si vzpomínám, tenkrát jsem četl všechno, co na sobě mělo napsáno Tolkien a když o téhle hře psali v ABC (ve kterém mimochodem vycházely taky super hry), tak jsme ji musel mít. Stálo to za prd, ale byly v ní super figurky skřetů a bojovníků, které jsme využívali do DrD.

9.3.2009 07:09:24

fantom a pán prstenů
toho pána prstenů jsem taky pořádně nikdy nehrál. dračák byl rozhodně lepší. I když je pravda, že já preferoval zdravý úsudek PJ nad listováním v pravidlech. Fantoma jsem nekde poztracel ale kamionem po evrope, doma mam, v zachovalem stavu.

9.3.2009 08:08:35

zacatky:
Dobyvani Hradu (nebo tak nejak se to jmenovalo, byla to pekne udelana hra s drevenymi kostkami s kterych se postavily hradby a veze a drevenymi figurkami vojacku, cert vi kam se mi podela:-(, Formace (vyborna takticka hra, kterou jsem zapomel u nasich kdyz jsem se kdysi davno stehoval a bracha ji nedavno strelil na Aukru, jsem myslel ze se vybulim:-), Dostihy, Mysterion, Arena, Talisman, Proroctvi, Osadnici, Rodinny podnik, pak byla asi 8 let pauza a pred rokem jsem se ke stolnim hram vratil a nakoupil jich neskutecne hafo najednou, viz. ma sbirka:-)

9.3.2009 08:40:10

jo, a zapomel jsem jak se jmenovala ta hra
co vysla v Dechu draka, neskutecne diletantsky udelana, papirove figury se nevesly na hexy a pod., ale stalo to tehdy 50 kacek:-) Kde jsou ty casy kdy clovek citaval Dech draka, myslim ze dokonce meli kdysi pobocku redakce tady u nas v Havirove jestli se nepletu. A taky jsem zapomel na gamebooky, Lone wolf. Pak jeden cesky na jehoz jmeno si rovnez nevzpomenu, ale bylo to neco s goblinama a hradem:-)

9.3.2009 08:42:52

tušim
myslim že se to jmenovalo, ve službách krále reginalda... nebo tak nejak...nejsem si jisty

9.3.2009 08:44:24

Elenistar
jj, to je presne ono.
Jo, a vzpomina nekdo na takovy ten maly cesky gamebook ve formatu maleho denicku, kde se taky toulalo po hrade? Ten jsem dostal jako decko, myslim ze v te dobe zadny jiny nebyl.

9.3.2009 08:49:35

gamebooky
co se těhle knížek týče, tak jsem měl rád serii o rytířích krále artuše... byl tam hrdina Pip a byla to občas sranda. Byly to "GrailQuest", nevim presne, pak O Norikovi, bezva zábava od vládi chvátila, lone Wolfa taky znám, a pak přímo ješte jeden artušovský gamebook, ten byl i v pevné vazbě...ale to co popisujes ty, si nevybavuji, coz vsak nic neznamena, protoze si lehce jina vekova skupina

9.3.2009 08:58:48

Elenistar
Grail Quest mam komplet, ale nikdy jsem nenasel cas si k tomu sednout, snad nekdy...v duchodu:-)

9.3.2009 09:00:34

Ringo
Já četl asi 5 ze sedmi, nebo kolik jich je. Tenkrát sme si je dávali s kamarádem na střídačku k Vánocům a k narozeninám. :)

9.3.2009 09:01:40

Elenistar
ja asi tri dostal a zbytek jsem za par penez splasil v levnych knihach. Myslim ze jich je 9.

9.3.2009 09:02:58

Dech draka
Nebyla to ta Síla Oceli? Barbar vs Nekromant? Jinak Lone Wolfů mám taky hafo, s kamarády jsme to hrávali furt. Těch prvních 5 bylo nejlepších, Oheň na Vodě a Kaltské Jeskyně rulez :)

9.3.2009 09:03:18

Ringo
http://en.wikipedia.org/wiki/Grailquest

je jich osm, ted na to koukám :D

9.3.2009 09:03:59

SYDO
jj, Sila Oceli:-)

9.3.2009 10:00:16

All
Ja to mel podobne jako ostatni.Dostihy a sazky,Poklady faraonu,Marsal a spion,Parlament,nejaka ta ruleta... Dostihy jsme hravali jeste do 2005,tak pauzicka,kamos se vratil z Anglie,ze ho bavili Osadnici,tak je dostal k narozkam.Od te doby si prikoupil Age of Mythology, a ja jsem hrdym majitelem Battlelore a Pandemicu, v sobotu jeste cekam,jak se uveden Ticket to Ride Europe :)

9.3.2009 10:42:06

a ja zapomel na to nejdulezitejsi
co jsme s kamosema hravali na chodbe v baraku nekdy v sedme tride snad kazdy den - Fantom stare Prahy

9.3.2009 10:58:56

Grail Quest
Tenhle gamebook si stále rád zahraju, artušovská doba v trochu komickém podání se mi líbí. Jo a bylo jich 8- Hrad Temnoty, Dračí Sluj, Brána Zkázy, Cesta Hrůzy, Království Děsu, Ríše Chaosu, Hrobka Nočních můr a Legie Smrti. Nejvíce se mi líbilo Království Děsu a Legie Smrti. Jinak, začal jsem klasicky Carcassonnem který jsem dostal v 7 letech.

9.3.2009 11:07:09

Začátky
No z hlubokých dob si pamatuju Dědeček automobil, Dlouhý, široký a bystrozraký :) Pak podomácku vyrobené Dostihy a sázky, nějaké kostkové formulky. Pak éra připitomělé hry Z pohádky do pohádky, člobrdo, dáma, šachy, mlýnek...Ze všech starých deskovek nakonec vyčnívají hry Slavkov, který vlastním dodnes ve velmi dobrém stavu a občas ho s dětmi prubneme, a Peloton - skvělé cyklistické závoědění s propracovaným pohybem bez kostek!

Moderní doba započla nákupem Carcassonne. Tato hra mě přivedla v roce 2003 na BGG, za což jí patří nehynoucí sláva!

9.3.2009 14:13:36

Zacatky
Lovci pokladu, ti primarne, pak Marsal a s rodicema Dostihy. V 18 pak setkani s rakouskym emigrantem Davidem souckem, ktery me zasvetil do her jako je AH Civilizace, Titan, Shogun (aka Samurai Swords od Milton Bradley) a spoustu dalsich pecek z jeho sbirky. Postupne prechod k eurogames a posledni dobou pomaly navrat k americkym hram:)

9.3.2009 15:03:45

Samurai Swords
Ted jak jsem to dopsal, tak si rikam, ze bych to ihned zkusil znovu... (bohuzel samozrejme nemam...) Hral jste to nekdo? Pro me jedna z nejlepsich her ever;)

9.3.2009 15:06:09

Vybíráme z Bazaru

Anno 1800
Anno 1800
Akt. cena: 820 Kč
Končí za: 21 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas