Lacerda - První hra

Ahoj,

Máme doma rádi Eura, nejraději máme Brass, Merv, Pragu a přemýšlím ,že zabrousíme ještě trochu dál, do vod Lacerdových.

Z jeho produkce mě zaujaly hry On Mars, Kanban EV, Lisboa, Gallerist, Vinhos - čím by tak člověk měl začít,aby se hned “nezavařil”. Která z těchto her je nejpřístupnější?

24.5.2021 10:34:46

i!

Ak chces hrat prevazne v dvoch hracoch, tak Galerista je imho najhorsia volba. Je to sice super hra (mozno aj najlepsia lacerdovka:), a da sa hrat ok aj vo dvoch, ale zial nevynikne naplno v tomto pocte… naj pre dvoch je podla mna Lisboa :) moja najoblubenejsia zas vinhos ( kvoli teme). 

29.5.2021 12:33:52

Cimm to může být, že se Onas lacerdovkách vyjadřují někteří tak fundovaně…?

29.5.2021 19:52:36

@i! Ja četl spoustu názoru, že právě pro dva je skvělá. Tak až to vyzkouším,tak uvidím :) 

29.5.2021 20:50:26

No jasne, treba skusit, kazdy ma ine chute. Niekto dokaze hrat aj Root v trojke a TI ako solo. 

-------------------------------------------------------------------
".. dobré, dobré, len v tých súbojoch mi chýbajú kocky..."

30.5.2021 09:15:16

@i! Naprosty suhlas. Gallerista vo dvoch je najhorsia volba. Vo dvojici sa ochudobnite o kick out akcie, co je v tejto hre najzaujimavesia mechanika, kedze vies hrat aj v kole protihracov. Hlavne tu dava vacsi zmysel zbieranie fejmu. Vo dvoch by som lacerdu moc nehral. Skusal som vo 2 Vinhos a ta hra vyuzivala svoj potencial na 70%. Moje top Gallerist, Lisboa, Vinhos,….., Kanban, on Mars …co² , Escape plan je suverenne omyl a velmi slaba hra. Mercado je zasa moc jenoducha robinna hra na 30 min.

6.6.2021 05:48:09

Vždyť ta kick-out akce se docela dost využívá i ve dvou hráčích, proč by o ní měl být člověk ochuzený?

6.6.2021 07:51:48

@infidus. Pretoze sa oproti hre v 4 da vyuzivat minimalne, kedze nie su zaplnene vsetky akcne polia.

Samozrejme  ze vo 2 obcas nastanu situacie, ze vies niekoho vykopnut, nemyslel som to tak, ze by sa to vobec nedalo zahrat. Akurat je to skor vynimka, ze ta niekto vykopne a da ti moznost hrat v jeho tahu, kedze ma vela moznosti hrat nieco ine a nebude boostovat protihraca.

6.6.2021 09:04:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Já koukal asi na 3 gameplaye ve dvou a vyhazovali se tam dost často. My se na první hru teprve chystáme,tak uvidím

6.6.2021 12:49:20

ahoj, oživím tuhle 3roky starou diskusi.-) Rád bych si taky pořídil nějakou “Lacerdovku”, ale hrajem převážně ve dvou a nějak se nemůžu rozhodnout..:-) máte ještě někdo nějaké tipy, rady, doporučení? díky

1.4.2024 11:07:03

Vybíráme z Bazaru

Lost Cities - The Board Game - Reiner Knizia
Lost Cities - The Board Game - Reiner Knizia
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas