Lacerda - První hra

Ahoj,

Máme doma rádi Eura, nejraději máme Brass, Merv, Pragu a přemýšlím ,že zabrousíme ještě trochu dál, do vod Lacerdových.

Z jeho produkce mě zaujaly hry On Mars, Kanban EV, Lisboa, Gallerist, Vinhos - čím by tak člověk měl začít,aby se hned “nezavařil”. Která z těchto her je nejpřístupnější?

24.5.2021 10:34:46

z těch co píšeš je nejpřístupnější asi Vinhos, ale klidně sáhni po hře podle tématu, podle mě v Lacerdovkách jsou herní mechanismy s tématem propojené a na eurovky je tam téma cítit :-)

ani Vinhos není úplně jednoduchá hra, ale podle toho co píšeš to rozchodíš, holt musíš počítat s tím, že je to komplexnější euro, kde první hra bude zkušební a hra rozkvete až s dalšími opakovanými hrami…

Ivo
Sterngame

24.5.2021 11:32:09

mě přijde nejintuitivnější galerista, kanban je o pravidlech, ale pak to na sebe krásně navazuje

 

vinhos moc nemusím, takže se nebudu vyjadřovat

24.5.2021 12:25:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Pokiaľ vy zvládnete Brass, Merv a Pragu tak si môžte spokojne sadnúť ku ktorejkoľvek Lacerdovke  ;-)

24.5.2021 12:33:04

Za mne bych je dle obtížnosti od nejlehčí seřadil takto: Gallerist, Vinhos, Kanban, Lisboa, On Mars.

24.5.2021 12:45:26

Som prekvapený,  že keď sa spomínajú hry od Lacerdu tak veľmi málo sa hovorí o hre CO2 . Podľa mňa skvelá hra!

24.5.2021 12:50:28

Kazda jeho hra je hard ve srovnani s vetsinou jinych eur. Taky bych volil podle tematu.

Nicmene jsem nekde cetl ze nejpristupnejsi je Escape plan

24.5.2021 12:52:53

Hrál jsme od něj 4 hry:

a moje pořadí od nejpřístupnější po nejméně přístoupnou je toto:

Kanban, Brusel, Vinhos, Gallerist

 

24.5.2021 13:06:26

To je hezký, že je tak rozdílný pohled na obtížnost :)

Escape plan vypadá hezky, ale to si člověk nezahraje moc dobře ve dvou.

24.5.2021 13:13:38

Vinhos vo dvojici tiež nie je to pravé. 

24.5.2021 13:26:36

@springb To jsem četl pár názorů, že ve dvou úplně v pohodě, i podle BGG to je ve dvou ok.

Je nějaká z těch jeho her, která ve dvou nějak výrazně ztrácí?

24.5.2021 13:31:15

My hrajeme Vinhos a On Mars ve dvou rádi - jediné, co tam chybí, je větší škození a “závod” o to, kdo bude hrát dříve, ale i tak se dá si navzájem docela zavařit. Ostatní nevím, ale tyhle dvě jsou fajn. Vinhos ideálně se sklenkou portugalského vína :)

24.5.2021 13:37:44

Moje pořadí lacerdovek :

Já jsem začal s galeristou, přijde mi z nich nejlepší na pochopení.. WP, kdy máš v podstatě 4 lokace, kam jít. V každé máš na výběr jednu ze dvou akcí. Ano,trochu matoucí je systém vykopavani cizího hráče, který v tvém tahu může hrát taky, ale na to si člověk časem zvykne.. 

  1. Galerista
  2. Lisboa
  3. Vinhos
  4. On Mars

24.5.2021 14:15:01

Lisboa teď nejde sehnat. Takže kdybych se měl rozhodovat podle následujících kritérií:

Dobře hratelné ve dvou 

Logická a relativně snadno uchopitelná pravidla 

Baví nás Brass :)

 

Galleristu mám asi na chvostu a vepředu Kanban a Vinhos - ale jen na základě témat

24.5.2021 14:59:40

Nechcem byť protivný,  ale prečo v tvojom zozname nie je CO2? Tá hra je naozaj veľmi dobrá.  Odradil ťa obal krabice?

25.5.2021 08:21:53

Spíš recenze, nejsou moc valné

25.5.2021 08:35:00

Me CO2 bavilo ze vsech lecerdovek co jsem hral nejmene. Hral jsem CO2, Vinhos, Kanban, Galeristu a On Mars

25.5.2021 08:51:50

Tak “bavilo nejmene” je velmi eufemisticky receno. Ta hra je tragicka.

25.5.2021 10:26:36

Hrál jsem CO2, Gallerist, Lisboa, Vinhos a Escape Plane. Nebavilo ani jedno, bohužel. Suché, překombinované, předražené, nudné. Kdybych byl nucený jednu vybrat, vezmu Escape Plane.

25.5.2021 10:41:42

Mne príde, že keď sa povie Lacerdovka, tak si mnoho ľudí pod tým predstaví extrémne komplikované euro s množstvom pravidiel. Ja som teda možno divný ale vôbec mi to tak nepríde. Pravidlá sú krásne napísané a stačí mi ich prečítať 1x, pričom počas hrania ich už skoro vôbec nepotrebujem. Naviac mi tie mechanizmy do seba často logicky zapadajú. Netvrdím, že tie hry sú jednoduché ale oproti niektorým iným hrám mi prídu dokonca jednoduchšie na pochopenie.

25.5.2021 12:03:39

Od klasických euro hier (doba kamenná, Marco Polo, Carcassonne atď) je to určite zložitejšie, ale tiež by som nepovedal, že je to tak strašne zložité ako iné zložitejšie eurá. Treba skúsiť ozaj hardcore eurá, ako napr. Arkwright. Ináč Lacerdu mám rád, podľa mňa s Uwem robí tie najlepšie eurovky, i keď jeho posledné hry som nehral, vydáva ich pomerne často a ja ich nestíham hrávať :) Ináč, tiež si myslím, že si treba hru vybrať podľa témy, obtiažnosti by som sa nebál. Ja mám najradšej Vinhos (nehral som Lisbou, o ktorej sa hovorí že je najlepšia). Ináč podľa mojej skúsenosti, všetky jeho hry sú najlepšie v plnom počte hráčov. Napr. taký Vinhos a Kanban boli dosť ochudobnené.

-------------------------------------------------------------------
".. dobré, dobré, len v tých súbojoch mi chýbajú kocky..."

25.5.2021 12:46:22

Poslední dny jsem si o jeho hrách četl dost a nejvíc mě překvapuje, jak rozdílné pohledy na to jsou. Nejčastěji na hratelnost v méně lidech. Četl jsem docela dost názorů, že ty hry jsou skvěle hratelné i ve dvou, jinde zase, že ve dvou to není vůbec ono. Pak různé názory, která hra je nejlepší - jak to tak vidím, tak asi začnu jednou a postupně se roznakupuju :) Momentálně nejvíc řeším Vinhos vs. Kanban vs. Gallerista

25.5.2021 13:23:06

máme doma všechno a za mě začni kanbanem, je fajn, že máš od tlamy přeloženo do češtiny a to tema je tam fakt pěkný, za mě ve dvou v pohodě

28.5.2021 14:12:02

Já jsem si včera přinesl domů Galleristu, tak uvidím, jak chytne a pak případně dokoupím zbytek

28.5.2021 15:23:00

galerista je fajn, za mě hodně intuitivní - jak bych mohla mít nerada hru, u které vyhrávám nad manželem :-D

28.5.2021 15:48:57

Gratuluji, galerista je výborný výběr. Já si ho taky koupil jako prvního. A to jsem vůbec netušil, kdo to Lacerda je a do čeho jdu.. A nikdy jsem nelitoval. Jak ostatně zde napsali místní fajnšmekři a erudovani odborníci na lacerdovky, ta hra je nudná, suchá, prekombinovana a předražená (nejdůležitější kritérium pro hodnocení funkčnosti hry!) , tedy vše, co správné euro má mít. 

28.5.2021 21:05:47

Vybíráme z Bazaru

Mansions of Madness SE Recurring Nightmare ENG
Mansions of Madness SE Recurring Nightmare ENG
Akt. cena: 3100 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas