Kupujete hry abyste je opravdu hráli ?

Zdánlivě nesmyslná otázka v tématu této diskuse. Ale věřím že podobnému "nakažlivému" syndromu neuniklo více lidí. Jde o syndrom potřeby stálého rozšiřování sbírky aniž by se nově kupovaným hrám dostalo patřičné "ohranosti". U mne tento syndrom rozpoutaly v zásadě tři věci:
1. aukro a různé dražby deskových her - výhodnost, občas i raritní kousky k mání

2. návštěvy kamenných prodejen her - když to člověk vidí pohromadě - neodolá

3. čtení webů jako jsou např. Zatrolené hry - nadšené komentáře her vyvolávající slintání

4. čekání na optimální hru

Válejí se mi doma v polici mnohé báječné hry s rozečtenými pravidly, jejichž osud ovlivnil nákup nějaké další "novější" hry atd. Situaci také komplikují nepočeštěná pravidla, především u raritních her z let dávno minulých např. od Avalon Hillu (pravidla i 50 stran apod.). Dokonce jsem se přistihl, že mě rozsáhlá pravidla od koupě neodrazují, ale spíše naopak dokonce lákají (a osud hry je pak jasný).
Uvažoval jsem (a stále uvažuji) i o principu, že bych např. nějakému důvěryhodnému hráči rozsáhlou hru půjčil s odměnou že nastuduje pravidla a následně mne do nich zasvětí, pokud by se někdo takový vůbec našel (spíše nenašel :().
Takže jak jste na tom vy ? Jak se zbavit závislosti na rozšiřování sbírky her bez hraní? (možná jakou u cigaret, prostě nekouřit-nekupovat, to se ale lehko řekne :)

26.2.2010 16:14:12

(ne)hraní her
No, já doma už pár her mám a zatím jsem nehrál Train Raider (musím ho předělat z katakany do normálního písma), Prince of Chaos (vypadá skvěle, ale nedovedu si představit to někoho učit a nikdo si nechce přečíst pravidla sám) a Space Hulk (pořád mě do něj kamarádka přemlouvá, ale ještě jsme se ke hře nedostali).

Ale ten tik kupovat pořád nové hry jen proto, abych něco koupil, mám též. Zatím nijak neusiluji o vyléčení :)

26.2.2010 16:23:30

panzer
Zajimavy dotaz:) Ja se priznam, ze od urcite doby konzultuji koupi nove hry s manzelkou, jelikoz je to muj nejcastejsi spoluhrac. Pred tim jsem kupoval to, co se libilo mne a rikal si neco ve stylu "vsak ona to nejak schroupne nebo si to zahraju s nekym jinym":)

Jak her ve skrini pribyva (cca 40), je jasne, ze ne kazde hre se dostane nalezite pozornosti. To je ale myslim prirozeny jev a moc se tim netrapim. Proste to beru tak, ze ty hry mam kvuli tomu, abych mel z ceho vybirat.

Mohl bych s nakupem prestat a hrat jen tech 40 her, ktere ted mame, ale to proste nejde. Chceme zkouset a objevovat nove hry, mechanismy, temata apod...avotomtoje :)

26.2.2010 16:28:52

sběratelství
Ano, ano, ano! :) Pořád mám pocit, že musím mít tuhle a tamtu hru :) Často mě upoutá výhodná cena a pak najednou je hra už u mne doma, ačkoliv jsem ji měl jako potenciálně zajímavou hru :) Závislosti na dalším nakupování mě občas úspěšně zbavuje manželka a nedostatečný prostor :) Při tom počtu se pochopitelně stane, že některé hry čekají na svou "šanci" třeba i 2 roky :) Ale aspoň se neohrají :)

26.2.2010 16:33:16

léčitelství
Ano, manželka může být dobrý "léčitel". Kupování her kamufluji většinou jako dárky pro syna (hraje moc rád, ale zatím je ještě dost malý - 9 let), takže se mu např. k narozeninám sejdou 3 hry (posbírané za cca 3 měsíce) a samozřejmě pozornosti se pak dostane většinou jenom jedné.
Pravdu má i Sydo - chcei se vlastně "vyléčit" ? NECHCI :). Měl bych prostě víc hrát (a učit se víc anglicky, aby to studium pravidel více odsejpalo).

26.2.2010 16:39:36

fakt je,
že mám také ve své sbírce víc ještě nehraných než hraných her. Aspoň je pořád se na co těšit a mimo to se občas kochám pohledem na ty krabice a probíráním se komponenty a prohlížením plánů...Problém je, že některé návody k hrám jsou uplná skripta a kdo to má furt studovat :-)

A k těm nákupům: v poslední době se mi daří nic moc nekupovat, tak doufám, že mi to ještě nějaký čas vydrží :-) Největší pokušitel je v tomto směru tento web a na tomto webu Sydo :-)))

26.2.2010 17:50:12

sběratelství
Ano, v určité chvíli jsem zjistil, že hry spíš sbírám než hraju. A nejvíc jsem spokojený, když ulovím někde nějaký raritní kousek, který už se ani normálně nedá sehnat. Prostě antiquity, to miluju :) Už sem se zařekl, že přestanu brouzdat weby a dám si aspoň půl roku pohov, abych mohl v klidu načíst pravidla rozbalených her a rozbalit další, ke kterým jsem se ještě nedostal :).

26.2.2010 18:00:56

ta"jemná"
Já?! Proč zrovna já?! Za všechno může PJ s Husákem, to se řekne, bůůů :'(

26.2.2010 18:01:52

Sxdo
protože "díky" Tobě právě třídím Gorgony, Gargoyly, Hydry, Behemonthy, Dragony, Guardiany a jinou havěť :-)

26.2.2010 18:10:26

rbx

sberatelstvi
no, tak ja spis sbiram, nez hraju. Treba skoro vsechny hry od GMT co mam, tak jsou nerozbalene, hral jsem z nich jen 2. Snow Tails mam jeste zabalene ve folii, protoze se jedna o prvni edici hry, Hell Game je take netknuta, ale musel jsem ji mit a tak to pokracuje a pokracuje, az je z toho tech 90 kousku :-( Ale je pravda, ze vetsina je rozdelana, karty prohlednuty, jen je to nehrane, protoze se hraji aktualni hity a novinky a na ty okrajove zalezitosti nejak neprijde rada.

26.2.2010 18:10:57

sbírka...
U mě to došlo už tak daleko, že mi manžel dává měsíční kredit - a rozhodně nesmím utratit víc =)
Ale je dobré ho občas vzít s sebou, aby ty hry viděl zhmotněné před sebou - on pak taky neodolá a koupí hru navíc, která se z mého kreditu nepočítá =) (sydo a rbx tu taktiku viděli v praxi, takže určitě uznají, že skvěle funguje =))
Jo, a nevadí mi, že ty hry nestíháme hrát. Ona se vždycky najde perfektní příležitost právě pro určitou hru a některé holt ještě na tu příležitost čekají...

26.2.2010 19:10:23

Jediné, co jsme nestihli otestovat, je karetka Tichu.

Jinak stiháme vše, ale je fakt, že nás je dost a často hrajou třeba starší kluci s kamarády.

Jiné hry bych sama od sebe nevytáhla, ale dožadují se jich návštěvy (Ticket to Ride, Zooloretto, Aquaretto,Trans America).

Hry dávám k narozeninám a vánocům synovi, manželovi a sobě. A pak se hrama odměňuju v mimořádným situacích, jako třeba, že nespím a pracuju:-)

26.2.2010 19:16:38

Sodovka a Elissa
koukám, že už máte ale nasbíráno her :-)

26.2.2010 19:18:38

to ta "jemná"

To víš závislost je hrozná...

A hned jsem si doplnila do seznamu tři dosud nezaregistrované hry, protože jsme měly s Elissou stejně a teď už mám víc:-)

26.2.2010 19:30:08

Sodovka
Kruciš, to abych to rychle dohnala... =)
Ale mám ještě dvoje Munchkiny, kteří nejsou v seznamu - hned napíšu Caulymu... =)

26.2.2010 19:44:43

rbx

Elissa
Ty mas Munchkiny? A co třeba takový Munchkin Quest? :-)) toho ještě nemáš... :-) teda vlastně nemate :-)

26.2.2010 20:31:38

Conquest of Empires
tuhle hru jsem si vylozene koupil ne abych ji hral, aleabych e ji pokochal. Vedel jsem zeji nebudu mit s kym hrat a pres to jse msi ji koupil:-) Podobynm syndromem bude trpet asi Hannibal, Rome vs Carthage a zatim i War of the Rings.

26.2.2010 20:53:38

zaprášené hry
Tak také přidám výčet otálejících kusů: Turning Point Stalingrad (pravidla fakt maso), Bismarck, War at Sea, Espaňa 1936, Kanaloa.
Kdybych měl vyjmenovávat hry hrané pouze jednou bylo by toho daleko víc. Nemám nějak vůli stále si oživovat pravidla :(

26.2.2010 21:20:34

:))
..dusa ma boli a srdce krvaca, ked vidim, kolko hier ostane asi nikdy nehranych;))) .. slauchom na vas!
:P

26.2.2010 21:39:37

:)))
... a teprve kdyby chudinky ležely někde v regále v obchodě a samy, takhle se na ně aspoň někdo kouká, rozbalil je a pobahnil se s nima :-D

26.2.2010 21:51:52

sbírám
Myslím, že kdybych se svým počtem her tvrdil, že je všechny pravidelně hrajem, tak by mi nikdo nevěřil. Ano, mám tituly, které jsem koupil třeba před rokem a doposud nepřišla jejich doba. Vyjmenovávat je nebudu, musel bych běžet do práce a otevřít ty 2 krabice, ve kterých je schovávám před dětmi i sám před sebou. :D

Jelikož jsou obě už plné, musel jsem dnes Vládce podzemí položit nahoru.

26.2.2010 22:45:55

Já takhle
Já to dělám jinak už od začátku, co hraju. Mám vždy tak zhruba 3 hry. A ty hraju dokud mě neomrzí nebo mám s kým hrát, nebo cokoliv. Pak ji prodám a koupím další.
Nebylo to od malička dáno tím, že bych ty hry nechtěl mít doma a sbírat, ale spíše finanční situace nedovolovala a já si spíše vybíral dražší hry.

Takže současná situace je taková, že mám nyní jen jednu svoji hru.

:-)


26.2.2010 23:44:24

sbírání
já to sbírám na důchod. S nadějí že to do té doby přežiju a pak si konečně zahraju :)
ve sbírce mám cca 50 her a alespoň jednou jsem jich hrál tak 20. Více jak jednou jsem pak hral ...hm... na to mě stačí pět prstů :(

27.2.2010 11:00:53

PJ

Úleva...
S překvapením a úlevou zjišťuji, že nejsem jediný cvok, co si hry vystavuje v poličce a pak hraje (a stále kupuje) jiné. Jsem asi ostuda, ale napočítal jsem nehraných takových 31 her. Ač je to vážně důvod pro STOP stav, stejně asi úplně neodolám...
Ano, závislost je hrozná.

27.2.2010 11:42:36

sbírání a hraní
Tak to já můžu při své, celkem snad slušné sbírce, s klidným srdcem říct, že jsme hráli úplně všechny. A ne jen jednou...Samozřejmě, některé víc, některé ještě víc a některé míň. A samozřejmě, že vždycky ty novější kousky vytlačí ty starší a jsou momentálně frekventovanější. Ale vždy se najde chuť někdy vytáhnout i tu starší a "zavzpomínat". Takže sbírám proto, abych hrál!!!

27.2.2010 11:45:36

sbírání
Mám období, kdy mě chytně potřeba vlastnit každou hru, kterou vidím. To se naštěstí střídá s obdobím, kdy se uklidním a řeknu si, že si koupím jen opravdu to co budu hrát. Občas je totiž potřeba zajistit mým hrám domov, což znamená poslat splátku hypotéky :))

27.2.2010 11:55:56

Vybíráme z Bazaru

Bloodstones - KS edice - 2x hrané
Bloodstones - KS edice - 2x hrané
Akt. cena: 1850 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas