Jakou hru na téma 2.svět. války

Ahoj všem.
Pomalu mě přemáhá myšlenka pořídit nějakou druhoválečnou hru.
Rád bych někdy dal odpočinout očím od koukání do monitoru při hraní těchto tahovek na PC a poseděl v klidu s kamarádem nad deskovou hrou. Hráli bychom tedy většinou ve dvou.
Zatím mě oslovily hry Axis & Allies, Tide of Iron a Memoir 44.
Pokud jsem to dobře pochopil tak Axis & Allies je hra strategická zatímco ToI je taktická tedy zaměření na boj menších uskupení na menším prostoru a Memoir vlastně také taktická hra v jednodušším podání. A teď babo raď :-).

Co se týká hry Axis & Allies, tak by se mi zamlouvala asi nejvice. Teď je snad k dostání Axis & Allies 1942 druhá edice s větší přehlednější mapou. Nebo by jste z této serie doporučili jinou?

Tide of Iron má zde velkou podporu i co se týká věcí ke stažení v češtině.
Jinak co jsem se dočetl tak je to přece jenom vyšší liga než Memoir.
Bude to náročností ale i komplexností někde jinde.

Když to shrnu tak je asi neméně důležitá doba hraní těchto her. V tomhle má asi Memoir navrh a má šanci, že si ji se mnou zahrajou někdy i ženský doma...možná :-).

Jinak nemám bohužel možnost hracího stolu, který by počkal s rozloženou hrou na další setkání. Leda si hrací desku před ukončením vyfotit a např. peníze atd. oddělit a pokračovat příště.

Srdce mi říká kup Axis & Allies a rozum Memoir44... jsem zvědav co na to řeknete vy.
Díky za každý názor a zkušennost.
16.1.2013 15:02:42

som
No, naštěstí se mi v hraní válečných her blýská na lepší časy takže zatím mám dva spoluhráče.
Na ten D-Day Dice se rád podívám díky. Válečných her není nikdy dost :).

22.1.2013 17:32:05

D-Day Dice
pěkná kooperativka. Hrál jsem ji na Želivu. Super a docela i zábava, když potřebuješ hodit kostkama určitý symbol a on pořád nejde :-) Ale dá se handlovat se spoluhráči, takže v klidu :-)

23.1.2013 10:49:29

PM

Memoir
U memoir je nevýhoda že je deska rozdělená na sektory a už se mi párkrát stalo že jsem neustále dostával karty na sektor ve kterém jsem měl jednoho vojáčka a nebyl jsem tak schopný hrát, tzn. ani přesunout jednotky z ostatních sektorů... Nicméně výhody myslím převažují, především v jednoduchosti pravidel, která vysvětlíte komukoliv do 15-ti minut, hra je většinou poměrně rychlá. A pokud si to chcete zpestřit doporučuju Scenario book, pak totiž hrajete několik navazujících her za sebou a podle toho kde vyhrajete se počítá celkové vítězství (a pochvala od vašeho nadřízeného - ať už je jím Hitler, Stalin nebo Churchil.. :) ).

17.11.2013 02:25:24

Vybíráme z Bazaru

Kingsburg
Kingsburg
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas