jakou hru do zacatku?

Ahoj vsem. Po dni stravenem cteni recenzi na netu, jsem se stejne rohodl pozadat o radu Vas. Jsem uplny zacatecnik, zkusenost mam leda se sazky a dostihy nebo monopoli. Ale hrani me a pretel kolem me chytlo, tak hledam neco lepsiho, co nas vtahne do sveta her.
Takze pozadavky:

1) neco min narocne, ale zas nejsme male deti takze tak primerene :-) (libila se mi Hra o truny a Civilizece, to bude ale asi jina liga:-) rozhodne se k nim chci dopracovat)
2) at je to hratelne pro 2,3,4 lidi ale i 6 neni na skodu (neni podminkou)
3) hraji s nami holky (ale k necemu se mozna premluvit nechaj kdyz je to bude bavit)
4) pokud mozno cesky (jestli by to stalo za to a byl tu ke stazeni preklad, tak i cizi)
5) doba hrani prumerna (ikdyz obe hry s kterymi mam zkusenost byly take nekonecne)
6) pokud mozno nejeky pribeh (atmosferu)
Ze zacetku jsem uvazoval o nejeke klasice, jako Osadnici nebo Carcassonne. Necham si radsi ale poradit. Predem dekuji za nazory a zkusenosti.
16.12.2012 14:42:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Návrat ke hrám

Zdravím všechny.
Rozhodli jsme se s rodinou,že by bylo fajn se vrátit ke společnému a pohodovému posezení u dnes již opravdu "vymakaných" deskových her.
Jsme začátečníci, dřív jsme hráli opravdu ty nejjednodušší hry od člověče nezlob se, Dostihy a sázky,Monopoly, Formule, Cestujeme po hradech a zámcích apod.

Pod stromeček jsem koupil, jako zástupce první karetní hry hru Dominion a co se týká seznámení s deskovými hrami přemýšlím o Carcassonne a jedné z "vláčkových" strategií:
Zatím jsem našel:
Railroad Tycoon,
Ticket to Ride, Ticket to Ride Marklin
Railways of the world

Mohli by jste mi poradit kterou vybrat? Hrát budeme většinou ve třech.
Každopádně dávám přednost češtině nebo alespoň českému návodu.
Jinak rád hraji na PC válečné strategie, tak bych nejraději koupil Axis and Allies
ale na to bych asi ženskou přesilu u nás doma nepřemluvil.
Co by u nás také nemělo úspěch je scifi.

Díky za případné další tipy na vhodné hry do začátku a pohodové vánoce!

24.12.2012 11:54:40

Scout
Dominion je skvělá volba. Karetní hry moc nemusím, deska je deska, ale Dominion se mi z karetek líbí určitě nejvíc. Ticket to ride je fajn, sice dost o náhodě, ale jednoduchá a zábavná. Pokud chceš něco strategičtějšího a přitom jednoduchého, doporučil bych Vysoké napětí. Ve třech je super. A zážitek ze stavby rozvodné sítě je stejný, jako když stavíš železnice.

24.12.2012 12:21:55

Návrat ke hrám
Díky za rychlou reakci. Na Dominion už se těším :-).

S Carcassonne jako s první "seznamovací" "složitější" deskovkou snad neudělám chybu. Doporučíte nějakou další volbu?
Kterou z těch vláčkových strategií vybrat?
Na vysoké napětí se podívám.

24.12.2012 12:36:48

Scout
Já nejsem žádný náruživý fanoušek vláčků (ale rozhodně proti nim nic nemám, vlakem cestuju tak max 2x do roka a užívám si to :) ), takže můj názor nemusí být úplně objektivní nebo fundovaný, ale třeba budeš rád za každý názor.

Hrál jsem Railroad Tycoon (alias Railways of the world, to je v podstatě reprint pokud se nemýlím a jde tedy o stejné hry) i Ticket to Ride. Bohužel TtR je pro mě (zdůrazňuji pro MĚ :) ) vůbec jedna z nejhorších her co jsem hrál. Náhodná, primitivní, málo komplexní, pouze hezky vypadá. Takže já kdybych se musel rozhodovat mezi těmito dvěmi hrami, tak sáhnu po Railways of the world.

24.12.2012 12:45:11

Beholder
Díky, jistě každý názor dobrý.
Takže z "vláčků" Railways of the world.Po těch jednoduchých hrách chci hru kde je méně náhody a komplexnější pojetí.

Jakou další deskovku by jste mi doporučili?
Co ta Carcassonne? Je to poměrně starší hra. Máte tip na nějakou třeba i o kus složitější alternativu?

24.12.2012 12:59:59

Scout
Jak jsem psal níže, můžu vřele doporučit Dobu kamennou nebo Sankt Petersburg, z těch o něco složitějších (ale spíš herně, pravidlově jsou vlastně jednoduché) Portoriko, Tikal, Fresco nebo Údolí králů, případně jednoduchý, ale návykový Kingdom Builder. Všechny by se myslím mohly líbit celé rodině a jsou dobře hratelné ve třech (i když většina je ještě lepší ve čtyřech). A pod Dominion se podepisuju :)

24.12.2012 13:07:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Scout
Pokud zvazujes vlackovou za mene penez, doporucil bych Steam. Nabizi variantu pro "normalni" hrace i pro vytvrdliky :) Pro me vlakova jednicka.

24.12.2012 13:14:46

Ranca
Díky moc postupně tady "prostuduju" a jsem rád za potvrzení, že s Dominionem jsem neudělal chybu.

24.12.2012 14:45:30

Richmond
Díky za zajímavý tip. Prošel jsem si znovu všechny tři včetně AoS a nakonec jsem se rozhodl pro Railways of the world.Je to pro mě takovej zlatej střed nehledě na to, že ta hra i vypadá skvěle. Malej štětec kvalitní barvičky a může vypadat i líp :-). Takže u "vláčkovky" to mám vyřešený. Co mě trochu mrzí je absence češtiny, přece jenom za ty peníze by bylo fajn to mít komplet v češtině...

24.12.2012 14:58:23

Scout
Jinak k té češtině: hraji ji i s neangličtináři a nešpanělštináři (mám hybrid španělské a anglické verze) a jazyk prakticky potřebuje znát pouze jeden z vás - všechny operační karty s texty jsou veřejné, stačí aby je jeden přečetl ostatním. Textu a typů operačních karet není mnoho a po pár hrách budete ty karty znát nazpamět podle názvů.
Jediným problémem jsou tedy neveřejné karty baronů, kterých je ovšem 10 a lze se je rovněž naučit nazpamět. Na ZH je pro základní sadu baronů navíc překlad.

24.12.2012 14:59:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Scout
Pro mě jednoznačná jednička mezi vláčkovkami je Railroad Tycoon, potažmo Railways of the World. Určitě ji mohu doporučit, protože neznám nikoho, koho by nebavila. Pravidlově je taky velmi snesitelná, takže vše vysvětlíš za 15 minut. Nejlépe hratelná je od 3 do 5 hráčů. Ve dvou chybí interakce, v šesti se to krapet vleče (obzvláště pokud hrají počítací typy hráčů).

24.12.2012 14:59:09

saiwer
Díky za info, také si myslím,že s Railways of the World neudělám chybu. Co se týká češtiny, tak jsem tu našel překlady od krena což je skvělé a patří mu za to velký dík :-).

24.12.2012 15:43:02

vybrano
Ahoj,
vsem moc dekuji, nakonec jsme vybrali Pilire zeme. Odehrano 6 her, ctyri ve trech a dve ve ctyrech a vsechny hra moc bavi.

6.1.2013 20:08:12

Vybíráme z Bazaru

Vlci CZ - nerozbalená
Vlci CZ - nerozbalená
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 4 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas