rbx
rbx - avatar

iPad - nový směr v deskových hrách?

Apple, alias Steve Jobs posledni dobou slavi uspech se vsim, na co sahne a urcuje trendy. Nedela dokonale veci, proto je divne, ze mu na to skoci takova spousta lidi a posleze se ho diky tomu snazi vsichni napodobit. Ja se radim tez mezi ty lapene a jakmile budu mit prilezitost, tak si iPad koupim. Uz kvuli tomu, ze na nej Days of Wonder ohlasili verzi hry Smallworld.
Vice zde: http://www.daysofwonder.com/smallworld/ipad

Libi se vam to? Me moc! Chapu ze mit krabici, to rozbalovani a vylupovani zetonu nic nenahradi, ale tohle stoji $4.99! Predpokladam, ze to je jen pro dva, ale i tak to stoji za povsimnuti.
8.4.2010 16:48:52

Husak 18.6.2010 11:36:43
presne

18.6.2010 11:39:46

Křen
Já to nemyslela jen na tebe. Ale obecně. A myslím si, že svobodnou volbu mám. Pořád vím, kde je knoflík na vypnutí televize a počítače a dost často ho používám.
Beru tvůj pocit z této dobu v potaz a respektuji ho, ale tak zcele se s ním neztotožnuji. Ano do jisté míry jsme ovlivňování, ale to jsme vždycky byli a budeme.

18.6.2010 11:46:09

hmm
Já už s touhle debatou končím, jak já to cítím tak svoje jsem k tomu řekl. A s tím, že když nechceme, tak na nás nemusí ten tlak působit, tak s tím tedy absolutně nesouhlasím, protože to bych musel žít někde izolovaně v horách. Působí to a lidi jsou čím dál víc otupělejší, že už ani nevnímají, že běžná nenormálnost se stala běžnou normou.

A husak nádherně charakterizoval aniž si to uvědomil, kam to směřuje s tím nepoměrem nějakých zákazů k běžné produkci. Já jsem si to intenzivně uvědomil ve chvíli, kdy ve znovuuvedené verzi známého filmu E.T. musely být vyretušovány zbraně v rukou policistů, ve scéně, kdy se policie snažila zastavit Eliota jedoucího na kole s E.T. ve chvíli kdy se vznesl nad silnici. A hned potom může dítě vidět v televizi válku, zabíjení a kousky těl po útoku teroristů na tržnici v přímém přenosu.

18.6.2010 11:52:05

kren
co to je bezna nenormalnost? Kdo posuzuje co je normalni? Na jednu stranu tvrdis, ze je nenormalni v televizi videt vrazdu, na druhou stranu ty nejvetsi mordy, muceni a veci o kterych by se nam nesnilo se deji napr. v zemi, kde je televize zakazana. Takze s tim ovlivnovanim to vidis podle me moc cerne. Zajimave je, ze treba 2. svetova valka a jeji zrudnosti byly v takove te dzentlmanske dobe plne zdvorilosti a cudnosti. A pak bum, genocida a lide nevahali p osobestrilet. Dneska to vidi denne treba v televizi, ale jak vidno, zdraveho cloveka to nijak zvlast neovlivni a neformuje, nechoidime a nevrazdime se na potkani na ulici.

18.6.2010 11:58:14

a vubec
co takhle Taliban? Tam to maji vsechno zakazane a jaka je to kultura, hotovy moralnekulturni klenot:-DDDD

18.6.2010 12:07:36

to Ringo
Já mám na směr působení médií jiný názor a už jsem k tomu vše řekl. Snad na závěr bych to přirovnal ke známému pokusu se žábou (i když nevím jestli to takhle opravdu funguje ale jako přirovnání je to trefné):
Když dáš žábu do studené vody a pomalu ji zahříváš, tak se žába nechá uvařit a ani neví že je něco špatně. Když ji hodíš naráz do horké vody, snaží se vyskočit a utéct.

18.6.2010 12:07:44

E.T. mimozemšťan
E.T.: na tento příklad lze zareagovat třemi způsoby:
A - je hloupé retušovat zbraně v rukou policistů v době, kdy se zobrazují kousky těl po útoku teroristů
B - je třeba zakázat zobrazování kousků těl v době, kdy se retušují i zbraně v rukou policistů
C - konec debat, pojďte raději na oběd :)

Já hlasuji pro A a následně pro C. Dobrou chuť!

18.6.2010 12:10:02

kren
ja to zahrivani neberu z jednoho duvodu, necitim se byt zahrivan a i kdyby jo, tak si zase preplavu do te studenejsi vody, mam tu moznost, zrejme na rozdil od te zaby.

18.6.2010 12:13:32

cha
Právě že ta žába se taky necítí zahřívána, o tom to celé je. Protože i ona má svobodu volby z té zahřívané vody vyskočit :).

18.6.2010 12:16:25

Křen
Tuhle větu jsem sem tam slyšela (Působí to a lidi jsou čím dál víc otupělejší, že už ani nevnímají, že běžná nenormálnost se stala běžnou normou) a moc se mi nelíbí. Hlavně lidé, kteří posuzují, co je normou a co ne. Každé uskupení lidí vnímá jako normu něco trošku jiného.

18.6.2010 12:19:02

sappho
Přesně tak, jsem rád, že si mohu vybrat svou normu. Nic proti, ale ta křenova by asi nebyla nic pro mě :)

18.6.2010 12:20:58

ukončení
Z mé strany jen poslední. Každý máme na věc jiný názor, ale nikdo z nás nemůže říct, co je vlastně pravda. Samozřejmě, že jsme všichni něčím ovlivněni a nemusí to být jen masmedia. A osobně zastávám názor, že radši ať to děti vidí. Mlčením se nic nevyřeší. Ať vidí, co se ve světě děje. Zavřít je do klícky a chránit před světem je dle mého k ničemu.

18.6.2010 12:23:17

?
Který pohled na první světovou válku je normální: Remarquovo Na západní frontě klid, anebo Švejkův Hašek?

18.6.2010 12:28:13

kren
ve stredoveku masirovala inkvizice a bylo to nasilnou formou, dneskasi muzeme svobodnou volbou vybrat, budme radi a hlavne nedelejme z lidi ovce, ktere si vybrat neumeji a budou plavat tupe ve vrouci vode jak ta zaba. Mimochodem to prirovnani znacne pokulhava, protoze se bavime o jakemsi fyziologickem vjemu te zaby, ne nejake spolecenske norme, kterou by mela ci nemela prijimat, popripade si vybirat.

18.6.2010 12:28:59

to sappho
Na tohle musím ještě reagovat. Vytrhla si mou jednu větu z kontextu a posadila jsi ji do úplně jiného kontextu a to mi nepřijde fér. Tahle jedna věta byla vyřčena v celé souvislosti mých mnoha předchozích příspěvků. Každé krátké vyjádření bez uvedení do souvislostí pokulhává - i ten mů příklad s žábou. Je třeba poznat co za nějakým krátkým vyjádřením stojí. Typický příklad jsou titulky bulvárních deníků, za kterými stojí úplně jiná skutečnost a jsou napsány na efekt aby zvědavé lidi nutily si to přečíst. A jedním z nejtypičtějších věcí vytržených z kontextu je boj náboženských fanatiků v kterékoli době pod heslem jedné věty vytržené z kontextu celé bible. A z opačné strany zase křik, že třeba Papež zakazuje kondomy, což je vytrženo z celého dlouhého kontextu katechismu a rozsáhlé vydané papežské encyklyky ve které je antikoncepce až druhotná ne hlavní záležitost.

Důležité je aby jedna strana porozuměla druhé v celém kontextu svých postojů a nebojovalo se ať už na jedné nebo druhé straně pod prapory zjednodušených fanatických hesel.

18.6.2010 12:41:46

sappho
No já nevím, ale já tedy do určitého věku své děti záběrům rozsekaných těl uchraňoval a nemyslím, že by měly tím pádem žít v nějaké kleci.

18.6.2010 12:46:25

to Ringo ad fyziologický vjem
Ty jsi tedy Ringo demagog jak vyšitý. Přesně v tom smyslu v jakém jsem odpovídal Sappho. Většinou se v debatě úzce zaměříš na jednu věc vytrženou z kontextu myšlenek celé debaty a tu začneš rozebírat.
Tu se zaměříš na fyziologii žáby, tam mrskneš Taliban, sem hodíš že jsou filmy dobre a jsou filmy spatne a tak tomu vzdy bylo, tuhle zase psychologickou studii.
Ano, ve svých jednotlivostech máš ve všem pravdu, včetně kritiky mého přirovnání se žábou a asi i té studie, ale nezlob se na mne tvé přízpěvky mi ve většině případů připadají opravdu jako regování na jednotlivosti vytržené z kontextu celé debaty.

18.6.2010 12:56:23

Richmond
Já samo myslela, že jen od určitého věku už to nemá cenu.

Křen
Tvoje postoje chápu a jak už i psala, tak je respektuji. Tu větu jsem vytáhla jen proto,že mě tak nějak bila do očí, jelikož mi ji již několikrát někdo řekl. Ale to sem nepatří. Myslím, že své názory respekujeme vzájemně. Domluvila jsem.

18.6.2010 12:56:44

sappho
Aha, tak to jsem docela rád :)

18.6.2010 13:01:08

masakr, tahle diskuze :)
... a co je to vlastně ten iPad?

18.6.2010 13:04:58

to Sappho
Však já myslím, že už se trošku známe, takže v pohodě ;)

18.6.2010 13:05:49

to Ringo
... no možná demagog bylo silné slovo, nicméně ten uvedený pocit z tvých reakcí v diskuzích mám.

18.6.2010 13:07:38

Tangram
To už tu ani nikoho nezajímá :)

18.6.2010 13:08:10

to sappho
No teď jsi mne teda tou tvou poznámkou pro Tangrama rozesmála jak už dlouho ne :)))). Tys tomu teď fakt nasadila korunu a myslím, že je to velice trefné :D:D:D

18.6.2010 13:13:03

kren
v zaveru diskuse uz reaguji na jednotlivosti, ale myslim ze jsem k tomu napsal tolik, ze kontext je zcela zrejmy z mych prvotnich postoju. Asi to uzavru tim, ze pro me je proste alfou a omegou svoboda jedince, ne vylozene anarchie, ne bez vychovnych aspektu co se tyce detia dospivajicich, ale svoboda a moznost vyberu je pro me stezejni. Neverim na nejake hloupe zmanipulovane stado v nasich koncinach, takova stada, jak uz jsem psal, jsou z pravidla v zemich, kde jsou tyhle veci, kterym riaks mainstream, filmy, internet, pocitacove hry atd. zakazany.

18.6.2010 13:14:25

Vybíráme z Bazaru

Hra o Trůny karetní hra
Hra o Trůny karetní hra
Akt. cena: 1425 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas