Hry pro dva

Ahoj,
potřebovala bych poradit nějaké hry, které se dají bez problému hrát ve dvou hráčích (já + přítel). Ve hraní jsme začátečníci. Hráli jsme Carcassonne. Na Vánoce jsme si nadělili Settlers: Zrod iméria. Od skoro švagrové dostali 7 divů světa: Duel a Minutková říše: Legendy. Ale chtěla bych hrát hry častěji a tak hledám další tipy a rady. Předem díky.
27.12.2018 17:08:22

na Neanderthal
bych si dal bacha - podle mě jsou hry od Eklunda hodně specifické a třeba Neanderthal mi po hráčské stránce nemá skoro co nabídnout (a nebo ho neumím uchopit). Žádné zajímavé hráčské rozhodování, pouze spoléhání na hod kostkou...

4.1.2019 13:47:43

...
Arkham Horror: The Card game. Navržená pro dva, funguje to bezvadně, je to neuvěřitelně atmosférické, a složité to není.

Má ale jedno (velké) negativum: hrozně to leze do peněz (základní krabice má jen 3 scénáře, další se dokupují).

4.1.2019 15:06:34

pro dva
Vzpomněl jsem si ještě na Jambo nebo (novější Asante) pro dva, je taky super hra, stejně jako Jaipur, nebo již zmiňované Targi.


5.1.2019 12:35:58

Kew
No a já mám Neanderthal v mém top, protože hodně žiju příběhem, který v tom vidím. Hodně taky záleží na herní skupině, jak k tomu přistupuje. Je dobře, že je spektrum her i náhledů na ně pestré. Ale neoznačil bych to nálepkou "bacha na to".

14.1.2019 17:10:21

adrie
Tisíc lidí, tisíc chutí, věřím, že ty hry své publikum mají. Jen mi přijdou pravidla Eklundovek hodně náročná na přelouskání, tím tuplem pro začátečníky, proto to varování.

14.1.2019 19:04:05

adrie
Osobne si myslim, ze Wildlands prave ve dvou vubec nefunguje. Honit se po poloprazdne mape... O tom ta hra nema byt.

15.1.2019 17:58:34

pre dvoch
priateľka bola skôr nehráčka (zlé skúsenosti s osadníkmi, a potom s pôvodným arkhamom a civilizáciou), ale úplne ju dostal už spomenutý patchwork.

hrávame aj hanabi, kaleidoskop, pandemic, dobu kamennú, castles of burgundy. teraz ju chytilo ticket to ride a chystáme sa na malé veľké galaxie.

17.1.2019 15:06:54

hm
čo ja hrám rád vo dvojici:
Hry určené pre dvoch:
Earth Reborn (maximálny top :) )
7 divov sveta: DUEL
War of the ring, (topka)
Dungeon Twister (top),
Magic Realm, - dlho som už nehral, škoda, :(

Hry určené pre 2 a viac hráčov, ale mechaniky hre vôbec nevadia pri hre vo dvojici:
Castles of Burgundy,
Spirit Island,
Agricola,
Clans of Caledonia (už ma ale prestáva baviť, pomerne rýchlo sa ohral),
Dobyvatelia vesmíru,
Merchants and Marauders,
Vinhos,

sú tam aj zložitejšie hry, ale ak si to pozrieš, a ak si nováčik, aspoň sa trochu vzdeláš na poli stolových hier :)

17.1.2019 15:23:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Niečo pre primárne pre dvoch
Prosím vás, chcel by som nejakú hru primárne pre dvoch hráčov, nechcem kooperatívnu, ale niečo kde budeme hrať proti sebe, hracia doba najlepšie do hodiny alebo okolo hodiny a nech to nie je úplne jednoduchá hra. A chcelo by to aspoň české pravidlá:), hra by mohla byť aj v angličtine. Zatiaľ rozmýšľam nad Mage Wars Arena a Lords of Hellas. Máme už napríklad hry: Warhammer Diskwars, Hero Realms, Studená Válka, Války Zaklínačú, 7 Divov Sveta Duel a teda by som chcel niečo iné :)

Ak by ste mali nejaké návrhy tak ďakujem :)

16.10.2019 16:00:16

RONE
R.O.N.E. je super kadetka pro dva, doporučuji všema deseti!

16.10.2019 16:34:02

zajímavé kousky pro 2
Sekigahara: Unification of Japan
Neuroshima hex

pravidla jsou v CZ zde na stránkách ke stažení

16.10.2019 16:45:37

to Nawg
Lords of Hellas ve dvou nedoporučuji... to bych asi radši zkusil Cyclades, i když i tato hra lépe funguje ve více hráčích...
pokud berete i větší hry (tak do hodinky se dá zahrát a ve 2 dobře funguje):
Wingspan
Mars Teraformace
Azul
Five Tribes
Dominion
Santorini
Jaipur
Concordia
Dračí palác
Settlers zrod impéria

16.10.2019 16:52:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Skulk and Hollow

Zaujimava dvojkovka, prisera vs banda lisiek. Je to viacmenej kartovka s trochou resource manazmentu. Na vyber su 4 prisery, kazda s trochu inym typom hrania. Pekna grafika. Zatial som vela nenahral, ale mohla by zaujmut. Da sa predobjednat na tlamagames

16.10.2019 16:55:06

Cerebria: The Inside World
Dobra týmovka pre 2 ,4 hráčov s rozšírením pre 3 a 6

17.10.2019 06:14:19

Drako

Hra Drako Dragon and Dwarves a Drako Trills and Knights

17.10.2019 11:19:25

Ďakujem za odporúčania
Zo spomínaných hier ma najviac oslovila Neuroshima Hex, tak ešte uvidím, ďakujem.

17.10.2019 15:46:41

Nawg
Jestli tě zaujala Neuroshima Hex, tak se podívej i na Monolith Arenu. To je v podstatě následovník Neuroshimy, ale měla by už být doladěnější. Navíc se na svet-deskovych-her.cz dá sehnat za solidních 618 Kč.

Akorát k ní je zatím jako rozšíření jen jedna další frakce, zatímco u Neuroshimy je těch rozšíření už pěkná řádka.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

17.10.2019 15:54:51

Dvojkovky
Vampire Empire - pravidla tu jsou už zdřívějška, překlad karet a minirecensi v sekci hodnocení jsem sem dával také
Raptor - námět podobný jako Drako; někdo říká, že je dokonce lepší (nemám Draka a tudíž ani srovnání)
Crimson Company - mám, ale nehrál
InBetween - dtto
Inovace - není primárně pro dva, ale dá se ve dvou jakž takž uhlídat (ve více je to pak už maso)

27.10.2019 00:12:56

....
Le Havre: the inland port
Cave vs Cave
Panovník
antike duelum
orion
insula
onirim
urbion
claustrophobia ....... třeva :o)
karetní burgundy
údolí králů
dědictví
warhammer quest
ghost stories
.....ježiš toho je ..... "o)

27.10.2019 01:15:22 | Upraveno autorem (porovnej)

tipy
Cerebria
HATE
Sorcerer






"I want to play a game." Jigsaw

27.10.2019 04:14:14

dvojkovky

neviem, či to tu bolo spomínané, nečítal som celú diskusiu, ale my máme veľmi radi aj "Osadníkov z Katanu, kartová hra pre dvoch hráčov"... potom samozrejme Patchwork, Aton a najnovšie nás chytili Bubliňáci :)... to sú všetko hry len pre dvoch hráčov... a radi máme v dvojke aj niektoré hry tu už spomínané

27.10.2019 06:49:16

Pax Renaissance
To tu opravdu nikdo nezmínil Pax Renaissance? To je hrozná mrda i jen ve dvou lidech.

29.10.2019 00:02:34

Pax Renaissance
To tu opravdu nikdo nezmínil Pax Renaissance? To je hrozná mrda i jen ve dvou lidech.

29.10.2019 00:03:04

Pax Renaissance
To tu opravdu nikdo nezmínil Pax Renaissance? To je hrozná mrda i jen ve dvou lidech.

29.10.2019 00:03:08

Ďakujem :)
Ďakujem :)

30.10.2019 12:46:02

Vybíráme z Bazaru

Maestro Leonardo
Maestro Leonardo
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas