Hry pro dva

Ahoj,
potřebovala bych poradit nějaké hry, které se dají bez problému hrát ve dvou hráčích (já + přítel). Ve hraní jsme začátečníci. Hráli jsme Carcassonne. Na Vánoce jsme si nadělili Settlers: Zrod iméria. Od skoro švagrové dostali 7 divů světa: Duel a Minutková říše: Legendy. Ale chtěla bych hrát hry častěji a tak hledám další tipy a rady. Předem díky.
27.12.2018 17:08:22

Stejná hráčská situace

Hrajeme převážně ve dvou, já a manželka. Tak 70% času. Naše oblíbené.

Duel: Catan (naprostá špica)
Sequence (špica)
7 divů světa DUEL (absolutní raritní špička, asi nej)
Dominon (končí prodej)
Gizmos (raketa mezi hrami pro dva - 80 partií +-)
Jaipur
Stars Realms
Karty mrtvého muže
Alhambra (teď v levných knihách za levno, pozor, rozšíření je na jinou základní hru)
Tajumplné říše (Bezva appka na počítání)
Six
Hypergrid
Century 1. verze
Majesty
Kaleidoskop
Malé velké říše
Kaleidoskop (Manželku hrozně baví)
Hrdnia v kostce
Gizmos
Zajíc a želva
Quirkle
Cacaco
Kostky bohů
Pexeso

10.11.2019 21:18:37

Kooperativní pro dva s legacy prvky
Ahoj, má někdo tip na hru s legacy prvky dobře hratelnou ve dvou hráčích a úplně nejlépe (ale ne nutně) kooperativní?

Pokud bych měl zpřesnit, co zhruba bych rád, hodně se mi líbila kampaň v Scythe: Vzestup Fenrise, který sice není kooperativní, ale postupným přidáváním různých herních mechanismů je pořád velmi pestrý.

Naopak třeba Gloomhaven, který hráváme ve větší skupince, mi přijde příliš jednotvárný.

Přemýšlel jsem o Plyšová hlídka, ale pochopil jsem, že odehrané příběhy nemají žádný vliv na ty následující.

Díky

25.2.2020 15:26:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Jurri
Zkus tenhle seznam:

https://boardgamegeek.com/boardgamefamily/25404/legacy/linkeditems/boardgamefamily?pageid=1&sort=rank&mechanicfilter=2023

25.2.2020 15:39:16

Jurri
Aeon's End: Legacy

25.2.2020 15:40:43

Jurri - ten link, co poustnul Havelock
Mám na mysli tady ten:
https://boardgamegeek.com/boardgamefamily/25404/legacy/linkeditems/boardgamefamily?pageid=1&sort=rank&mechanicfilter=2023

Jsou tam tři hry, které mám nahrané a doporučil bych je:
Aeon's End" Legacy, Dragofire a Shadowrun Crossfire - Prime Runner Edition

Aeon's End
Nejlépe z těch všech hratelný ve dvou. Nevýhodou oproti ostatním je, že je to legacy se vším všudy, tudíž po odehrání kampaně potřebuje koupit restart set, abyste mohli hrát znovu.

Dragonfire
Kooperace je tady na opravdu vysoké úrovni. Hra je docela těžká a někdy to bývá ve dvou ještě větší výzva, a chce to trpělivost a trošku štěstí projít přes některá dobrodružství. Musí se počítat s tím, že to zabere někdy pět nebo více her, než se pohnete dál. Zvláště napoprvé. Ale za každou, i prohranou hru dostanete XP a tak se dá i tak levelovat.
Každé dobrodružství má trošku jiný setup a průběh, takže mi to přijde docela pestré, i když jde pořád hlavně o souboj.
Hru nemusíte nijak "ničit" samolepkami a pod., takže můžete hrát kampaň znovu a znovu s jinými postavami, kterých je docela dost už v základu. A když vás to chytne, je celá řada rozšíření.

Shadowrun Crossfire
Mechanicky naprosto identická hra s Dragonfire.
U některých misí je vyloženě požadavek na čtyři postavy. Tak buď misi vynechat a nebo jestli vám nevadí hrát každý za dvě postavy...
Oproti Dragonfire budete muset hrát některé mise vícekrát, i když budete vyhrávat, abyste dosáhly požadované úrovně pro misi následující.
Nejen podle mého názoru to chce pořídit rozšíření High Calibre Ops.
Další rozšíření k tomu zatím nejsou, něco se letos chystá.

25.2.2020 17:11:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Jurri
Co takhle Mechs vs. Minions?

25.2.2020 17:24:49

Keymaster games
S jistotou mohu doporučit všechny hry od Keymaster Games..;)
PARKS, Control, Space Park, Campy Creatures a Caper

+++| Správce klubu | SKLEP - Klub deskových her |+++

25.2.2020 18:06:32

Vybíráme z Bazaru

Swordcrafters + expansion
Swordcrafters + expansion
Akt. cena: 849 Kč
Končí za: 14 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas