Hry pro dva

Ahoj,
potřebovala bych poradit nějaké hry, které se dají bez problému hrát ve dvou hráčích (já + přítel). Ve hraní jsme začátečníci. Hráli jsme Carcassonne. Na Vánoce jsme si nadělili Settlers: Zrod iméria. Od skoro švagrové dostali 7 divů světa: Duel a Minutková říše: Legendy. Ale chtěla bych hrát hry častěji a tak hledám další tipy a rady. Předem díky.
27.12.2018 17:08:22

Obaly na karty
A ještě bych potřebovala další radu. Odkud koupit obaly na hrací karty?

27.12.2018 17:12:13

Revolver
Můžete zkusit Revolver. Je to hra právě pro dva a podle mě je docela povedená.

27.12.2018 18:13:35

pre dvoch
Letter from Whitechappel (vynikajuca vecicka)
Star Wars: Rebelie (to je bomba)
Doba kamenná (zakladne euro, je dobre hratelne aj vo dvoch)

P.S. obaly a podobne somariny k kazdom hernom eshope, alebo na aliexprese, ale bacha na spravnu velkost, nemozu byt ani velke, ani male.

27.12.2018 18:25:44

Revolver
Revolver zní dobře, ale už se asi v češtině nedá sehnat, nebo špatně hledám. A angličtina není naše silná stránka, škoda.

27.12.2018 19:02:22

Hra pro dva
Otázkou je, co Vás baví a čemu dáváte přednost, ale hrajeme převážně ve dvou a za nás určitě dobře fungují tyto kousky:

1. Jednoduché (pravidlově), krátká herní doba:
Patchwork
Star realms (karetní)
Karty mrtvého muže (karetní)
Port royal (karetní)
Krycí jména: Duet
Ztracená města
Jaipur
Splendor
Sabotér: Duel
Machi Koro
Kingdomino
Azul
Sagrada
Dominion (karetní)
Santorini
Summoner Wars: Války Vyvolávačů (fantasy "šachy")
Vlci a ovce
Malý princ: Udělej mi planetu

2. Trochu delší a malinko komplexnější, ale pořád relativně jednoduché:
Takenoko
Ticket to ride: Nordic Countries
Pandemic (kooperativní)
Zakázaná poušť (kooperativní)
Doba kamenná
Malé velké galaxie

3. Větší deskovky, delší doba hraní, trochu delší a náročnější pravidla, ale pořád žádný brutál a se zážitkem:
Pandemic Legacy (legacy systém, postupně hrajete a objevujete nové možnosti hry)
Mars: Teraformace
Marco Polo
Temné znamení (kooperativní, pokud vám nevadí házení kostkou a vliv náhody)
Mechs vs. Minions

4. Speciálky pro dva:
Star Wars: Rebelie (již těžko dostupná CZ verze)
Pán prstenů: Karetní hra

Na výběr je toho dost :-)

27.12.2018 19:09:33 | Upraveno autorem (porovnej)

...

...a si prezri tunajsie forum. Uz sa to tu velakrat riesilo. Vela zdaru pri vybere :)

27.12.2018 19:09:47

dvojkovky
Targi
Ztracená města
Star Realms (CZ edice)



27.12.2018 19:32:21

....
Star realms - scifi karetka , hodne navykova

Tajuplne rise - fantasy "kanasta" karetni a hodne kombinacni. Da se hrat i ve vice lidech. Ted jsme ji hodne otestovali v poctu 2,3,4 a super v kazdem poctu

Revolver - me osobne nesedl. Ze zacatku se me to zdalo super, ale po castejsim hrani se me zdala nevyvazena.

27.12.2018 21:27:06 | Upraveno autorem (porovnej)

1vs1
Star Realms urcite
napr. aj Summoner Wars

a obe su cenovo fantasticke

27.12.2018 21:56:58

;-)

Grand Austria Hotel

27.12.2018 22:44:29

Pro dva ...
Zkuste se take mrknout na kooperativni hry ... Nektere jsou i s kompetetivni mechanikou, pokud nechcete hrat spolecne a vyzadujete nejaky konflikt ... Pro vyber vam pomuze i tema, ktere je vam nejblizsi ...

27.12.2018 22:45:18

Pro dva
Nikdo tu nezminil jednu z nejlepsich her pro dva hrace a to 7 divu sveta: duel. Jinak co mame ve dvou odzkousene tak se priklanim ke star realms, male velke galaxie, pandemic a pan prstenu lcg. Pak jsou dobre jeste yangtze, smallworld a bang: duel.

28.12.2018 00:37:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Hry pro dva

Na úvod pro Kanice, 7 wonders duel není zmíněn, protože je zmíněn v zadání diskuze :-)

Jinak taky hrajeme doma ve dvou. Zatímco já si zahraju rád úplně všechno, přítelkyně nemá ráda moc složité hry až na vyjímky. Co máme odzkoušeno ve dvou, funguje a herní doba je tak 40-60 minut:

Poštovní kurýr
Splendor
Istanbul
Dice Forge
Údolí králů

Na Vánoce jsem dostal Kingdomino a Cenzury:cesta koření, to by mělo být též fungující.

Pak záleží, co vlastně máte rádi. Bylo to doporučeno Star realms, jasně, je to pecka, ale u nás nehratelnat. Druhá strana nemá ráda sci-fi tématiku a boje. Z toho důvodu se nechytli ani Smallworld, který se dá dobře hrát ve 2-5 lidech.

Naopak, jelikož oba dva můžeme fantasy, velkou parádu udělal Pan prstenů lcg,.což když vás chytne,tak je sice draha, ale skoro nekonečna zábava. Hodně nás bavil i Warhammer quest a svýho času i Arkham horror. Toto jsou každopádně pravidlove hodně náročný hry a někdo tomu musí dát ten čas a vzít to na sebe.

U Settleru nedoporučuji rozšíření, alespon ta velká. Atlantida se nám válí doma, Aztéky jsem radši vymenil za hry viz výše. Pokud to budete hrát sem tam, tak se základní hra. Neohraje.

Mně osobně moc baví Tash kalar, ale to si doma třeba nezahraju, takže za mě je esenciální si v dvojici vyjasnit, co vlastně chcete hrát a pak se pomocí zatrolenek či BGG jen ujistit, že.jsou na to kladné ohlasy a podle mě nemůžete šlápnout vedle, je nespočet skvělých nebo minimálně dobrých her.

28.12.2018 07:14:15

.
S přítelkyní hrajeme pravidelně třeba Agricolu, Lorenzo il Magnifico, Bios (Origin i Megafauna), Carcassonne (+ první dvě rozšíření).
K Vánocům jsme dostali Krycí jména: Duet, tak tu ještě nemáme pořádně nahranou :)
Pro dva bych z vlastní zkušenosti nedoporučil Bloodrage.

28.12.2018 09:12:54

u nás
ve dvou vede momentálně Břink!, potom safari bar, splendor, kingdomino, dřív jsme hodně hráli zombicide černý mor

28.12.2018 14:57:16

Hry pro dva
Za sebe mohu doporučit hru Caverna: Cave vs Cave, která sice zatím nevyšla česky, ale komponenty jsou v podstatě jazykově nezávislé. Dobrá hra pro dva je taky Catan Duel (dříve Knížata z Katanu). Z kratších her pak třeba Hive, nebo Ovce: Boj o pastviny.

28.12.2018 17:08:26

Pro dva
Z toho, co ještě nebylo zmíněno bych doporučila Ve víru věků. Je stavěná přímo pro hru 2 hráčů.

28.12.2018 19:56:10

AH LCG
Pokud neni problem anglictina, pak jednoznacne dominujici hra na poli pro dva hrace je karetni Arkham Horror LCG. Doted nechapu, kolik atmosfery se da napechovat do karetni hry.

28.12.2018 21:43:07

13 Days: The Cuban Missile Crisis
Neni to pravidlove nic sloziteho, ale na druhou stanu je to herne pomerne zajimave. Staci zakladni znalost anglictiny, pripadne se to z materialu zde dostupnych da komplet vyrobit v cestine.

28.12.2018 21:44:57

Pro dva
Máme odzkoušeno a dobře ve dvou funguje:

Patchwork (pouze pro dva hráče)
Azul
Lotos
Red 7
Splendor

29.12.2018 15:34:30

Pre 2
My mame oskusane tieto.

Iba pre dvoch:
7 divov sveta DUEL
Patchwork
Legend of five rings ( iba eng. )
Studena valka

Hry pre viac hracov, ktore su aj v dvojici vyborne hratelne:
Yamatai
Notre dame
Sherlock
Santorini

29.12.2018 20:13:53

skp

Moje tipy
Ola,

My hrajeme taky vetsinou ve dvou, takze za me par her, ktere jsou i ve dvou skvele. Uvadim vicero her ruzne narocnosti, mechanizmu, ceny a temy...

Azul - stary i novy
Sagrada
Santorini
Reef
Memoir 44
7 divu sveta duel
Brink
Dice forge
Drop it
Kingdom builder
Lotos
Mars terraformace
Pandemic
Skll ty skoty
Tajuplne rise

2.1.2019 07:21:02

hry pre 2
Myslím, že to tu nikto nespomenul, tak ešte doplním tieto hry pre dvoch:
- Drako
- Raptor
prípadne Star Wars - Impérium vs. Rebelové, Shuffle Heroes, Krysí válka

alebo ako už písal niekto predtým, skúste nejakú kooperatívnu hru (väčšinou nieje problém, pri dvoch hráčoch môžete mať napr. viac postáv...)

* * * * *
Člen klubu: Board games klub, Trenčín

2.1.2019 09:24:39

2
Dosud nebyl zmíněn Neanderthal. Po 7 divů duel (plus Pantheon) je to u mě nejlepší hra pro dva (až tři) hráče.

A ve dvou funguje třeba i Wildlands. Další řežbou fuknční i pro dva je Zombie 15'.

Z jednodušších a přesto zábavných her doporučuji Pět okurek... případně Hanabi.

3.1.2019 21:11:30 | Upraveno autorem (porovnej)

RONE: Races of new era
mně přijde super tahle karetka primárně pro dva, ale dá se i ve 3 a 4!

4.1.2019 09:06:49

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace
Mars: Teraformace
Akt. cena: 610 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas