Hraní pro zábavu versus Hraní soutěžní.

Hrajete raději pro zábavu, pro potěšení ze hry samotné, protože se můžete setkat s přáteli a společně se pobavit u nějaké dobré hry, nebo raději hrajete soutěžně, pro vítězství, pro pocit vlastní nadřazenosti? Je pro vás důlěžitější zábava a požitek ze hry i když třeba prohrajete, nebo hrajete jenom na vítězství a pokud prohrajete, byla to vlastně ztráta času? Jste schopni obětovat vlastní výhru, když vidíte, že by to pro jiného znamenalo bolestnou zkušenost, nebo prostě jedete naplno až do konce a vysmějete se soupeřům, že to projeli na celé čáře? Nebo je to tak, že když do hry dáte všechno a soupeři se zapotí a vy taky, tak je to vlastně ten jediný dobrý pocit, který lze ze hry mít?

Nejde o hodnocení který přístup je lepší a který horší nebo o nějakou psychologickou sondu do vlastní mysli a srdce, prostě jenom taková úvaha na tohle téma, když to rbx nakousnul s Husákem nakousnul v diskuzi o Zatroconím wallpaperu :).
5.3.2010 11:01:04

rbx

Aneken
Zmiňovat se při hrani deskovych her o tom, ze jste hráli "bez tréninku" je přesně to , co mě na soutezivem hrani odpuzuje. Takové to "pojďme, měli bychom si jít zahrát, abychom měli natrenovano". I když primárně mám soutěžní hrani spojene s MtG, což mě šokovalo. Ty soustředěné výrazy, ticho a poznamky mě dostaly. Třeba je u deskovych turnajů legra a propiska je v klidu :-) Nic proti nim nemám, jen se jim zesiroka vyhýbám :-)

6.3.2010 17:44:46

zajímavé téma
A kdyby tohle byl statistický vzorek, tak evidentně žádné turnaje pro nezájem neexistují. Aneken by na nich byl krutě sám. :-)
Já se přiznám, že principielně považuji turnaje v MSH za blbost, ale holt když to někoho baví - žij a nech žít.
Jsem vyznavačem morálky a poctivosti a hry hraji rád tak, že jsou dodržována pravidla. A pozor, součástí pravidel je obvykle také cíl hry. Chci tedy dosáhnout cíle hry a potažmo vyhrát. Přesto tvrdím, že hraju jen pro zábavu a tudíž ne turnajově. Umím prohrávat, těžce jen nesu, když prohrávám zásluhou nějaké chyby, kterou jsem provedl a když někdo nedodržuje pravidla. Tím nedodržováním pravidel nemyslím jen švindlování, ale i hraní, kde některý hráč směřuje k jinému cíli, než jakým je cíl hry (například někoho pokořit i za cenu, že pokořitel taky dopadne špatně - když se dva perou, třetí se směje, nebo nechat vyhrát svou ženu, jen proto, aby byla později povolná). Takto mi před časem znechutili Citadelu. Ověsili mne gloriolou "permanentní vítěz všech her" a pak tu Citadelu hráli tak, aby primárně Alnagonovi škodili. :-(

8.3.2010 10:42:57

rbx
No me docela bavi zkouset ve hrach ruzne strategie, co funguje a tak. Ale jak vidis z meho prispevku, do niceho se nenutime, proste se pak pomerime na turnaji a jinak si hrajeme, co se nam zrovna chce. Parkrat to zahrat musis, abys znal pravidla a pripadne nejakou vychytavku. Pravda, hrat tu hru treba 20x jen proto, abych mel natrenovano, by me fakt taky nebavilo:)

8.3.2010 11:43:05

soutěžení
Tak úplně bych to soutěžní hraní taky nezatracoval, když se i to hraje pro radost, proč ne... nemám zkušenosti s oficiálními turnaji a soutěžemi, ale ty naše "domácí" turnaje a soutěže jsou určitě oživením našeho hraní. Zrovna včera večer jsme rozehráli 3 kolo naší domácí Dominiovské ligy a já hned na úvod prohrál s nejmladším špuntem!!! Jak ten pak machroval, že mi nedal šanci :)))Pak jsem ubojoval remízu s prostředním Balduinem a na závěr jsem naopak zcela přesvědčivě porazil nejtěžšího soupeře, speedyho. Nechápu...Ale kdyby to nebylo v rámci naší soutěže, byly by to jen "obyčejné" hry. Takhle získaly náboj a ještě dlouho potom jsme řešili výsledky a vyhlídky do dalších kol...Byla to príma zábava a ty výsledky a pořadí je jen taková další hra....

8.3.2010 12:03:22

rbx

aneken
jo, ja kdyz jsem si to po sobe cetl, tak to vyznelo moc hrube. Spis jsem to myslel tak, ze nesnasim takove to hrani pro vitezstvi, coz je vlastne princip turnaju. Treba se pletu a u deskovek je to spis o setkavani lidi.

8.3.2010 12:20:07

rbx
V pohode, ja jsem te chapal. Ja to prave docela rozlisuju, spoustu her si jen tak zahraju, jiny, predevsim ty, kde jsem schopen uhrat z naprosto prevazne miry svyma schopnostma (prakticky vyhradne eura) si rad zahraju i na turnaji - sem spadaji i veci jako je Postovni kuryr ci dokonce Doba kamenna, kterou jsem ze zacatku odsuzoval a nakonec se mi libila. Naopak nemam rad turnajove hrani v necem, co ovlivnit nemuzu, viz ty Pilire, to nedava smysl. Nechapal jsem i vyber Small Worldu na Masters, to je IMHO klasicka antiturnajovka...

8.3.2010 13:16:15

Vybíráme z Bazaru

Vesmírná loď Interstellar KS ALL IN pledge CZ
Vesmírná loď Interstellar KS ALL IN pledge CZ
Akt. cena: 3500 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas